اتریوم چیست؟
in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

اتریوم چیست؟ تفاوت اتریوم با بیت کوین

ethereuom chist? tafavote etiriyom ba bit coin

اتریوم چیست؟ اتریوم یک ارز دیجیتال با پلتفرم غیرمتمرکز میباشد که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند و هیچ‌ گونه احتمال از کارافتادگی، سانسور، تقلب یا دخالت افراد شخص ثالث برای برنامه‌هایی که روی اتریوم اجرا می‌شوند، وجود ندارد. تا به حال شاید چندین و چندین بار نام ارز دیجیتال به گوشتان خورده باشد ولی تا به حال به این فکر کرده اید که ارز دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم چیست؟ در ساده ترین تعریف در جواب اینکه اتریوم_چیست؟ باید گفت: اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین میباشد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را روی آن برنامه ریزی و پیاده سازی کنند.

اتریوم چیست؟

اتريوم چیست؟ تفاوت اتریوم با بيت كوين

جهانی بدون واسطه را تصور کنید، جهانی که مردم به صورت مستقیم و بدون اینکه نیاز باشد به یکدیگر اعتماد کنند، به مبادله دارایی‌ها، عقد قرارداد و استفاده از خدمات یکدیگر می‌پردازند. برنامه‌هایی غیر متمرکز که هیچ‌گاه متوقف نمی‌شوند و هیچ‌کسی نمی‌تواند در کار آن‌ها تداخل ایجاد کند. اتریوم اولین سیستمی بود که برای تحقق این آرمان پیش قدم شد. در این مطلب با ارز دیجیتال و شبکه بزرگ اتریوم آشنا خواهید شد و به معرفی کیف پول‌ها و روش خرید آن خواهیم پرداخت.

این برنامه‌ها تحت کنترل هیچ سازمانی نخواهند بود و تراکنش‌ها و معاملات روی اتریوم به صورت کاملا مستقل از بانک‌ها یا نهادهای دیگر پولی انجام می پذیرد. ارز دیجیتال این شبکه هم اتر نام دارد و واحد اختصاری آن  ETH  میباشد.

اتریوم چیست؟

هر کسی قادر است با استفاده از اتریوم برنامه غیر متمرکز خود را توسعه دهد، همچنین توسعه دهندگان قادر هستند بدون نیاز به ساخت بلاک چین جدید، با استفاده از اتریوم برای برنامه‌های خود ارز دیجیتال جداگانه بسازند که به آن‌ها توکن می‌گویند. در واقع توکن ارزهای برنامه‌های غیر متمرکزی هستند که خودشان بلاک چین خصوصی ندارند و از بلاک چین های دیگر مثل اتریوم استفاده می‌کنند.

تیم اتریوم علت ساخت این شبکه را اینگونه بیان می‌کنند: اتریوم ایجاد شد تا ما برای انجام کارهایمان به هیچ بانک، شرکت و نهاد دیگری به جز خودمان نیاز نداشته باشیم. هدف اتریوم تبدیل شدن به یک کامپیوتر جهانی است، یعنی در واقع یک کامپیوتر برای انجام همه کارها.

اتریوم چیست؟

در نت نظر بخوان : بهترین روش های درآمد ارزی

تفاوت‌های بیت کوین و توضیحات درباره اینکه اتریوم چیست؟

اتریوم چیست؟ آیا اتریوم با بیت کوین شباهت دارد؟ هم بله هم خیر، اتریوم هم مانند بیت کوین می‌تواند به عنوان ارز دیجیتال طبقه بندی شود، مورد معامله قرار بگیرد و آنرا به عنوان روش پرداخت پذیرفت اما اتریوم تفاوت‌های زیادی با بیت کوین دارد.

همانند بیت کوین، اتریوم هم یک بلاک چین توزیع شده عمومی میباشد. اگر چه تفاوت های فنی زیادی بین این دو ارز دیجیتال وجود دارد اما مهمترین تفاوت، اهداف و قابلیت هاست، در واقع بیت کوین برای اولین بار با هدف یک سیستم پرداخت جهانی، همتا به همتا و غیر متمرکز خلق شد اما اتریوم به دنبال حذف تمرکز از تمام فرایندها میباشد.

تعداد واحدهای بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون واحد است، اما برای اتریوم هنوز سقف مشخصی تعیین نشده است، ولی احتمالا در ادامه مسیر سقف تعداد کوین تعیین خواهد شد و یا حداقل برای آن حد تولید سالانه در نظر گرفته می‌شود تا تورم آن تحت کنترل باشد.

اتریوم چیست؟

ماشین مجازی اتریوم چیست؟

اتریوم چیست؟ ماشین مجازی اتریوم را میشناسید؟ ماشین مجازی اتریوم، یک نرم افزار کاملا تورینگ است و روی شبکه اتریوم قابل اجرا میباشد. این سیستم صرف نظر از زبان برنامه نویسی، به هر میزان که کاربر بخواهد زمان و حافظه در اختیارش قرار میدهد. ماشین مجازی اتریوم روند ایجاد برنامه های بلاک چینی را بسیار آسان تر و کارآمد تر از همیشه می‌کند. به جای اینکه برای هر برنامه یک بلاک چین ایجاد کنید قادر هستید از بلاک چین اتریوم برای هزاران برنامه استفاده کنید.

اتریوم چیست؟

چگونه اتریوم تهیه کنم؟

برای ذخیره اتریوم نیاز به نرم افزارهایی به اسم کیف پول یا Wallet دارید، شما قادر هستید این کیف پولها را روی کامپیوتر یا تلفن همراه خود داشته باشید، هر کیف پول اتریوم شامل یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی می باشد.

کلید عمومی مانند شماره حساب شماست و میتوانید مثلا برای دریافت اتریوم آنرا در اختیار دوستتان قرار دهید. کلید خصوصی یا همان Private Key به معنای تمام کیف پول شماست و نباید به هیچ وجه آنرا در اختیار کسی قراردهید. با استفاده از کلید خصوصی کیف پول میتوانید مبالغ داخل کیف پول را به راحتی در کیف پول های دیگر انتقال دهید.

در نت نظر بخوان : بهترین ارز مجازی – لیست ده تایی

در نت نظر بخوان : آموزش کسب بیت کوین با پایوت

 

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *