in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

مساحت متوازی الاضلاع چیست؟

مساحت متوازی الاضلاع چیست؟

همه چیز درباره: مساحت اشکال هندسی

مساحت متوازی الاضلاع چیست؟

برچسب ها: مساحت اشکال هندسی , سطح متوازی الاضلاع

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “مساحت اشکال هندسی” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “مساحت متوازی الاضلاع” یا “سطح متوازی الاضلاع” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

مساحت متوازی الاضلاع چیست؟ محاسبه مساحت اشکال هندسی یکی از مهمترین مباحث دبستان است. هم جذاب و هم سخت. در میان اشکال هندسی، متوازی الاضلاع یکی از اشکال پیچیده به حساب می آید چرا که اضلاع آن با وجود موازی بودن ولی عمود بر هم نیستند و نیز زاویه ثابتی نسبت به هم ندارند. به عبارتی می توان متوازی الاضلاع را به یک مستطیل در میان و دو مثلث برابر در دو طرف تقسیم کرد. در واقع متوازی الاضلاع یک مستطیل است یک مثلث از یک طرف آن بریده و در طرف دیگر آن قرار گرفته است. در ادامه مطلب به روش محاسبه مساحت متوازی الاضلاع می پردازم.

مساحت متوازی الاضلاع برابر با حاصلضرب پایه در ارتفاع

با یک جمله بندی دیگر می توان گفت سطح متوازی الاضلاع برابر با حاصلضرب پایه در ارتفاع است

حال باید بگوییم که پایه متوازی الاضلاع و ارتفاع متوازی الاضلاع چیست. در تصویر قاعده و ارتفاع متوازی الاضلاع را مشاهده می کنید.

مساحت متوازی الاضلاع

مطالب مرتبط:


این سوال با کد ( ID=2454 ) از آی پی 62.143.21.202 در ۱۲/۱۲/۱۳۹۷ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “سطح متوازی الاضلاع” و یا هر سوالی درباره “مساحت اشکال هندسی” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر