in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

زندگینامه بیل گیتس

زندگینامه بیل گیتس سرشار از ثروت ونبوغ است . او 15 سال مداوم  پولدارترین فرد دنیا بوده است. او موسس و رئیس شرکت مایکروسافت می باشد. او توانست صنعت کامپیوتر را درجهان متحول نماید. در این مطلب قصد داریم زندگینامه بیل گیتس را با هم مرور نماییم. شما چقدر در مورد زندگینامه بیل گیتس اطلاعات دارید ؟

در نت نظر بخوان : تاریخچه مک دونالد

زندگینامه بیل گیتس

دوران جوانی

زندگینامه بیل گیتس

بیل گیتس در سال 1955 در واشنگتن به دنیا آمد. گیتس در خانواده ای سرشار از تاریخ غنی در سیاست و تجارت رشد کرد. پدر او وکیل بسیار مشهوری در سیاتل بود و مادرش آموزگار و جزو اعضای هیئت مدیره مدرسه بود. گیتس در مدرسه شروع به تحصیل کرد و در سن 13 سالگی به علاقه اش به برنامه نویسی پی برد. در همان سن بود که هسته اولیه مایکروسافت شکل گرفت. در سال 1968 مدرسه تصمیم گرفت که دانش آموزان خود را با پدیده ای جدید آشنا کند . کامپیوترها آنقدر گران بودند که مدرسه توانایی خرید آنها را نداشت. پس برای اینکه بتواند از آن استفاده کند از همه دانش آموزان درخواست کرد که برای یک سال اجاره این کامپیوتر پول جمع کنند. پولی که جمع شد بیشتر از اجاره یک سال این کامپیوتر بود. کسانی که بیشترین سهم پول را داشتند بیل گیتس و پل آلن بودند که در حال حاضر هسته اصلی مایکروسافت به شمار می روند. در سال 1973 گیتس وارد هاروارد شد و آنجا با استیو پالمر آشنا شد . در آنجا اولین نسخه برنامه بیسیک را نوشت. و در سال بعد دانشگاه را رها کرد. در سال 1975 بود که با دوست دوران مدرسه خود یعنی پل آلن شرکتی را تاسیس کرد که ایده اصلی آن این بود که کامپیوتر برای هر میز و هر خانه ای قرار خواهد گرفت و همین ایده بود کامپیوتر شروع به ساخت نرم افزار کردند. با مدیر عاملی بیل گیس ماموریت این شرکت به صورت آغاز شد که برای همه گیر کردن و سطح دسترسی راحتر برای همه مردم بکوشند و این علم را گسترش دهند. در سال 1999 بیل گیتس کتابی را نوشت که در این کتاب به طور واضح نشان داد که چگونه کامپیوتر می توان در توسعه  تجارت نقشی مهم را ایفا نماید که این کتاب  به 25 زبان زنده دنیا ترجمه شد و جزو کتاب های پر فروش دنیا به حساب می آید. گیتس در سال 2000 از مدیر علملی شرکت مایکروسافت استفا داد ولی همچنین مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره این شرکت را به عهده داشت.

زندگی شخصی

بیل گیتس

بیل گیتس در سال 1994 با یکی از کارمندان مایکروسافت ازدواج کرد و آنها دارای سه فرزند شدند.خانه بیل گیتس در حال حاضر جزو گرانترین خانه های روی کره زمین می باشد . این خانه مدرن در کنار دریاچه در ایالت واشینگتن می باشد. بر طبق بر آوردی که انجام شده این خانه مبلغی در حدود 125 میلوین دلار ارزش دارد که مالیات آن  چیزی خدود 1 میلیون دلار میباشد. در سال 2004 محموعه ای از دست نوشته های داوینچی توسط گیتس خریداری شد که قیمت آن بالغ بر 30 میلیون دلار بود.  ایمیل بیل گیتس نیز به طور گسترده ای در جهان پخش شد که 4 میلیون در سال ایمیل دریافت می کند که بیشتر آنها اسپم می شوند.

شکل گیری مایکروسافت

بیل گیتس

بعد از تاسیس شرکت مایکروسافت و با شعار هر خانه یک رایانه این شرکت شروع به نوشتن برنامه هایی زیادی کرد که درآن زمان این شرکت با داشتن 40 کارمندی که شبانه روز کار می کردند به سختی درآمدی در حدود 2/5 میلیون دلار در سال داشت تا این که در سال 1980 شرکت آی بی ام برای ساخت رایانه ای به نام PC و برای برنامه نویسی آن این برنامه نویسی را به شرکت مایکروسافت سفارش داد و بیل گیتس برای یک پردازنده 16 بیتی که توسط شرکت اینتل ساخته شده بود شروع به برنامه نویسی کرد. در آن زمان شخصی به نامه پاترسون در کارگاه خانه خود برنامه ای نوشت برای یک رایانه 16 بیتی به نام DOS و آن را با قیمت 75 هزار دلار به بیل گیتس  وشریکش فروخت و آنها روی آن برنامه کار کردند و امکانانت بیشتری به آن افزودند و در نتیجه اولین PC با برنامه MS-DOS روانه بازار شد و درصدی از فروش این محصول به مایکروسافت رسید و کم کم سنگ بنای امپراتوری بیل گیتس شکل جدیدی به خود گرفت.بعد ها مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکی ویندوز گام های بزرگتری در این راه برداشت به صورتی که طبق آخرین آمار بیش از 95 درصد از دارندگان رایانه از سیستم عامل های مایکروسافت استفاده می کنند. گیتس مهمترین عامل موفقیت شرکت خود استخدام افراد باهوش میداند  بیل گیتس  زمانی که فقط19 سال داشت در مایکروسافت مدیریت می کرده است و آنقدرکار می کرد که بعضی اوقات تا چند روز محل کار خود را ترک نمی کرده است.

بنیاد بیل گیتس

بیل

گیتس تمام  پول حاصل از فروش دو کتابش را به موسسات غیر انتفاعی برای رشد و پیشرفت تکنولوژی اهدا می کند . بشر دوستی نزد گیتس از اهمیت بالایی برخوردار می باشد او و همسرش موسسه خیریه ای را ایجاد کردند که سرمایه آن 29 میلیارد دلار بود . که در سطح جهان اقداماتی را برای آموزش و بهداشت انجام می دهد.با این امید که در قرن بیست و یکم همه به آموزش و بهداشت دسترسی داشته باشند . این موسسه مبلغ جمعا مبلغی در حدود 6 میلیارد دلار به توسعه آموزش و پروش در مناطقی که سطح درآمد پایین تری دارند کمک کرده است. همچنین در آمریکا و کانادا و در جاهای که مردم به کامپیوتر و اینترنت دسترسی ندارند کامپیوتر ارسال کرده است و یا اینترنت با سرعت مناسب فراهم نموده است. همچنین گیتس در سال 2016 اعلام کرد که هیچ ارثی برای 3 فرزندش به جای نخواهد گذاشت و همه دارایی اش بعد از مرگش به امور خیریه خواهد رسید.

 دارایی بیل گیتس

بیل گیتس

شرکت مایکروسافت در پایان سال 2005 در آمدی بالغ بر 40 میلیارد دلار داشته است که در آمدی بی نظیری می باشد. این شرکت 62 هزار کارمند در سراسر جهان دارد . در سال 2006 این شرکت اعلام که بیل گیتس برای رسیدی به اموربنیاد خود و داشتن زمان کافی برای توسعه دادن و رشد سلامت جهانی از سال 2008 از کار روزمره خود در مایکروسافت کنار خواهد رفت . طبق آخرین رتبه بندی جهانی بیل گیتس با داشتن مبلغی در حدود 95 میلیارد دلار دومین فرد ثروتمند جهان بعد از جف بیزوس ( مالک آمازون ) می باشد. البته قابل ذکر می باشد که این دو شخص در جهان انقدر در آمد های بالایی دارند که در هر زمان رتبه های متفاوتی دارند و بیل گیتس نفر این لیست را در اغلب اوقات به خود اختصاص می دهد. رکورد بیشترین زمان صدر نشینی در لیست پولدارترین افراد دنیا با داشتن 15 سال به بیل گیتس تعلق دارد. بیل گیتس از سال 1994 تا سال 2010 در صدر این لیست قرار داشت.

چند چیز جالب در مورد زندگینامه بیل گیتس

زندگینامه بیل گیتس

بیل گیتس علاقه زیادی به خرید پورشه دارد و همچنین به ان علاقه دارد که با سرعت بالا رانندگی کند و برای همین عمل هم بارها توسط پلیس جریمه شده است و او برای تنها رهایی از این موضوع وکیلی را برای حل این مشکل استخدام کرده است.

بیل گیتس حس شوخ طبعی جالبی دارد و جالب است بدانید در زمانی ویدیویی بر روی یوتوب گذشت که سرشار از نکته های طنز بود.

بیل گیتس دیگر بزرگترین سهام دار شرکت مایکروسافت نیست او در سال 2014 بیشتر سهام خود بفروش رسانده و پول آن را صرف امور خیریه کرده است.

در بیشتر زمان ها در خانه بیل گیتس ظرف های شام را خودش می شورد و در این مورد می گوید که افراد دیگری هم برای این کار هستند ولی من مدل شستشوی خودم را برای انجام این کار دوست دارم.

بیل گیتس برخلاف بیشتر ثروتمندان جهان که می گویند از صفر شروع کرده اند در دورانی پدربزرگش که موسس بانک بوده است ارثی معادل 1 میلیون دلاربرای بیل گیتس به جای گذاشته است.

در نت نظر بخوان : تاریخچه شرکت آمازون

بیل گیتس به طور واضح و کاملا بشر دوستانه برای توسعه و رشد سطح بهداشت جهان در دنیا تلاش می کند . او از بیشتر ثروت خود استفاده می کند که همه افراد دنیا به امکانات بیشتری در جهان دسترسی داشته باشند و همه بتوانند زندگی بهتری را تجربه نمایند. او با استفاده از هوش سرشار خود توانست دنیای حال حاضر کامپیوتر ها شخصی و خانگی را دگرگون کند به طوری که همه ی افراد جهان حداقل یکبار از نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت مایکروسافت استفداه کرده اند. شما چقدر از زندگینامه بیل گیتس لذت بردید با ما در نظرات همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *