تعداد کشورهای سازمان ملل
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

تعداد کشورهای سازمان ملل

Number of united nations members

تعداد کشورهای سازمان ملل چقدر هست؟ سازمان ملل متحد سازمانی بین‌المللی هست که در راستای همکاری میان کشورها فعالیت می‌کنه. سازمان ملل متحد بعد از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ برای جلوگیری از وقوع جنگ‌هایی از همین قبیل، بین ملت‌ها، پایه‌گذاری شد. در ابتدای تاسیس این سازمان تعداد کشورهای عضو سازمان ملل ۵۱ عدد بود. در ادامه این مطلب با تعداد کشورهای سازمان ملل آشنا می‌شی.

تعداد کشورهای سازمان ملل

سازمان ملل

همون‌طور که گفته شد در ابتدای تاسیس این سازمان ۵۱ کشور عضو آن شدند. درحال حاضر ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد هستند که ایران هم در میان اسامی عضو این سازمان دیده می‌شه. اولین جلسه مجمع عمومی سازمان با حضور ۵۱ عضو برگزار شد. این جلسه در سال ۱۹۴۶ در کلیسای وست مینستر لندن برگزار شد.

مجمع عمومی نیویورک رو به عنوان میزبان مقر سازمان ملل انتخاب کرد. اماکن مرتبط با سازمان ملل از جمله ساختمان‌های مقر سازمان ملل در ژنو، وین و نایروبی به عنوان قلمروهای بین‌المللی در نظر گرفته می‌شن. تریگوه لی، وزیر امور خارجه نروژ، به عنوان اولین دبیرکل سازمان ملل متحد انتخاب شد.

یکی از اهداف تشکیل سازمان ملل متحد که در منشور این سازمان هم ذکر شده، رسیدن به همکاری‌های بین‌المللی برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بشری در سراسر جهان هست. این سازمان این ماموریت رو اولین بار پس از جنگ جهانی دوم انجام داد و به بازسازی قاره ویران اروپا کمک کرد. در حال حاضر این سازمان مرجعی برای دریافت و انتقال کمک‌های بشردوستانه در بلایای طبیعی و انسانی هست که خسارات‌شون فراتر از توانایی مقامات ملی برای جبران هست.

هدف اصلی این سازمان حفظ صلح و امنیت جهانی هست. شورای امنیت سازمان ملل مسئولیت اصلی حفظ صلح و امنیت جهانی رو برعهده داره. مجمع عمومی، دبیرکل و سایر اعضا و بخش‌های سازمان ملل، نقش مکملی در این زمینه ایفا می‌کنند.

تعداد کشورهای سازمان ملل

با سازمان ملل متحد و تعداد اعضایش آشنا شدی. امیدوارم این مطلب برات مفید بوده باشه. اگر نظری داری خوشحال می‌شم در بخش دیدگاه‌ها برام بنویسی.

در نت نظر بخوان: اولین دبیرکل سازمان ملل کیست؟

نویسنده: مهتاب حسینی نژاد

دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم. آرزوهای بزرگ و سوالات بزرگ‌تری در ذهنم دارم. اما عقیده دارم این زمانی که ما آدم‌ها در اختیار داریم مطلقا برای خودمون نیست. عاشق موسیقی هستم و ماجراهای زیادی رو پشت سر گذاشتم. و اینکه امیدوارم بتونم با مطالبم به شما کمک کنم و از این طریق دوست‌های بیشتری پیدا کنم. می‌دونی که هر کدوم از ما یه داستانیم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب بعدی
مساحت ترکیه چقدر است؟

مساحت ترکیه چقدر است؟

مساحت مثلث

مساحت مثلث چیست؟