in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه افتضاحافتضاح ضعیفضعیف

زندگینامه پابلو اسکوبار – سلطان کوکائین دنیا

zendegi nameye pablo eskobar soltane kokaene donya

به طور حتم همگی ما اسم پابلو اسکوبار را شنیده ایم، ولی شاید ندانیم این پابلو اسکوبار همان سلطان کوکائین دنیاست. در این مطلب با زندگینامه پابلو اسکوبار آشنا میشویم و از زندگی پر رمز و راز این مرد کلمبیایی پرده برداریم. زندگینامه پابلو اسکوبار قطعا برای همه جذاب خواهد بود. جالب است بدانید که این قاچاقچی کلمبیایی ثروتمند ترین قاچاقچی کل دنیا لقب گرفت و مطمئن باشید که خواندن حداقل یک بار زندگینامه_پابلو_اسکوبار خالی از لطف نیست و همینطور مطمئنم از خواندن این مطلب لذت خواهید برد.

زندگینامه پابلو اسکوبار

زندگینامه پابلو اسکوبار – سلطان کوکائین دنیا

دانستنیهای ابتدایی درباره زندگینامه پابلو اسکوبار

پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا قاچاقچی کلمبیایی مواد مخدر بود، وی به عنوان ثروتمندترین قاچاقچی تاریخ بشر شناخته می‌شود که ثروت خالصش تا 30 میلیارد دلار می‌رسید.

او یکی از مخوف‌ ترین جنایتکاران دنیا بود و در طول عمر خود به‌ یکی از بزرگترین و ثروتمند ترین قاچاقچیان کوکائین در دنیا بدل شد. او به‌ علت حمایت‌های بی‌مانندش از فقرای کلمبیا، لقب رابین هود را برای خود دست و پا کرد. قابل ذکر است در سال‌های فعالیت وی در دهه هشتاد میلادی در زمینهٔ قاچاق مواد مخدر ناگزیر درگیری‌ های بسیار خونین جریان داشت که بیش از 4000 نفر را به‌ کام مرگ کشاند.

اسکوبار در سال 1993 در کلمبیا به‌ دست پلیس و ارتش کلمبیا کشته شد، همچنین وی در گذشته رئیس باشگاه اتلتیکو ناسیونال بوده‌ است.

به گفته روبرتو اسکوبار برادر و حسابدار شخصی پابلو، وی در اوج قدرتش هفته‌ای 420 میلیون دلار درآمد داشت و ثروت او به قدری عظیم بود که صندوق‌های پول نقد را در مزارع کشاورزی، انبارهای مخروبه و بین دیوار خانه‌های اعضای شبکه خود پنهان می‌کرد و هر سال حدود 10 درصد این پول‌ها به دلیل جویدن موش‌ها یا نفوذ آب از بین می‌رفتند. تنها پسر او سال 2009 در مصاحبه‌ای با دیلی تلگراف گفت که یک بار پدرش هنگام فرار به همراه اعضای خانواده حدود دو میلیون دلار اسکناس را آتش زد تا با آن‌ها گرم شویم و غذا بپزیم.

در نت نظر بخوان : زندگی نامه جانی دپ

زندگینامه پابلو اسکوبار

سال‌های اولیه

پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا در 1 دسامبر 1949 در ریونگرو، واقع در انتیوکیا کشور کلمبیا به دنیا آمد. او سومین فرزند از هفت فرزند کشاورزی به نام آبل دی خسوس داری اسکوبار اچوری بود. مادر او نیز معلمی به نام همیلدا دی لوس دلوریس گاویریا بریو بود.

اسکوبار در شهر مدئین بزرگ شد و بر اساس گفته‌ها او خلافکاری را در دوران نوجوانی با دزدیدن سنگ قبر و فروختن آن‌ها به قاچاقچیان محلی آغاز کرد. طبق گفته‌های سباستیان ماروکین، پسر اسکوبار، ادعا می‌کند که اولین اعمال مجرمانه پدرش با فروش مدرک جعلی دیپلم دبیرستان آغاز شد. وی به کمک همین مدارک وارد دانشگاه اتنوما لاتیناامریکانا مدئین شد و مدت کوتاهی در دانشگاه مشغول تحصیل شد اما پیش از دریافت مدرک آن را ترک کرد.

اسکوبار به کمک دوستش، اسکار آگورئو، درگیر بسیاری از جرائم شد که از بین آن‌ها می‌توان کلاهبرداری، فروش سیگار قاچاق، بلیط بخت آزمایی جعلی، و سرقت خودرو اشاره کرد. در اوایل دهه 1970، یعنی اندکی قبل از ورود به عرصه مواد مخدر، اسکوبار به واسطه دزدی و آدم‌ ربایی درآمدی 100000دلاری کسب کرد.

پابلو اسکوبار کیست؟ زندگی سلطان کوکائین از زبان پسرش

خوان پابلو اسکوبار، پسرِ پابلو اسکوبار، قاچاقچی معروف کلمبیایی، معروف به سلطان کوکائین تا کنون دو کتاب در باره زندگی پدرش منتشر و در ساخت مستندی درباره زندگی او شرکت و همکاری داشته است. او بعد از مرگ پدرش مجبور به تغیر هویت و ترک کلمبیا شد. فرزند بنیانگذار کارتل مدیین در گفتگو با یورونیوزبه مناسبت چاپ تازه ترین کتابش، تحت عنوان «پدرم، پابلو اسکوبار» تصویری واقعی از پدرش ترسیم کرده است.

پابلو اسکوبار، قاچاقچی کلمبیایی مواد مخدر و ثروتمندترین قاچاقچی کوکائین در دنیا بود. تعدادی از افراد به او به خاطر کمکهایش به قشر فقیر لقب رابین هود را داده بودند و عده ای هم او را «قاچاقچی بی رحم» می دانستند. بر اساس زندگی او چند فیلم سینمایی و سریال ساخته شده است. پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۹۳، خوان پابلو اسکوبار مجبور به تغییر هویت و فرار از کلمبیا شد. او که نمی خواست راه پدر را دنبال کند، تصمیم گرفته پیام آور صلح و دوستی در سراسر دنیا باشد.

خوان پابلو اسکوبار پسر سلطان کوکائین، معمار، نویسنده و یکی از مبارزان سرسخت قاچاق مواد مخدر به شمار می آید. او در مستندی به نام «گناهان پدرم» درباره او شرکت و همکاری کرده است و همینطور در کتابی که تحت عنوان «پدرم، پابلو اسکوبار» منتشر شده از روابط پدرش با سازمان سیا پرده برداشته است.

زندگینامه پابلو اسکوبار

حقایق عجیب زندگینامه پابلو اسکوبار

1. او از حکم استرداد مجرمین وحشت داشت و به همین دلیل دوست نداشت در زندان‌های آمریکا به هیچ وجه حبس شود.

2. او قبل از شروع قاچاق مواد مخدر عادت داشت سنگ‌های دزدیده‌ شده گورستان را بفروش برساند و خودرو سرقت کند.

3. او از کمک‌های مختلفی استفاده می‌کرد و معتقد بود که می‌توان با قیمت مناسب هر کس را خریداری نمود. خلبان‌ها برای او مواد مخدر نقل‌ و انتقال می‌ دادند و از پابلو پاداش دریافت می‌کردند، میزان پاداش به وزن کوکائین منتقل شده بستگی داشت و گاهی اوقات در یک‌بار 500000 دلار پاداش داده می‌شد.

4. پس‌ از اینکه دولت کلمبیا با دولت آمریکا همدست شد تصمیم گرفتند با کمک هم اسکوبار را دستگیر کنند. برای یافتن او یک تیم 600 نفره اعزام شدند. در 2 دسامبر 1993 یعنی 1 آذر ماه سال 1372، او در یک حمله کشته شد، بسیاری معتقدند او پیش از دستگیری خود را کشت تا به دست قانون نیفتد.

5. او با دولت کلمبیا قراردادی داشت که به‌ جای فرستادن او به زندان‌های آمریکا حداکثر پنج سال زندانی‌ اش می‌کردند. اما او آزاد بود که خودش زندان و زندانبان‌ها را انتخاب کند. او برای خود یک زندان لوکس ساخت که “کتدرال” نامیده می‌شود. در این زندان یک زمین فوتبال، بار، جکوزی و حتی آبشار مصنوعی وجود داشت!!!!!!!!!!!!!!

زندگینامه پابلو اسکوبار

6. بیش از 80 درصد کوکائین قاچاق شده به ایالات‌متحده در سال‌های 1980 توسط اسکوبار انجام می‌شد.

7. از آنجاییکه او پول هایش را در لای دیوار پنهان می کرد سالانه حدود 10 درصد پولهایش توسط موش ها خورده میشد.

8. این مرد که از فقر به ثروت رسید در زمان اوج فعالیت کاری خود هفته‌ ای 429 میلیون دلار درآمد داشت که این عدد، رقمی غیر قابل باور محسوب میشود.

در نت نظر بخوان : زندگی نامه لیونل مسی افسانه ای

 

2 دیدگاه

نظر بده
  1. سگش به سیاستمدارها فاسد ایرانی و کلمبیاییهای دزدی که فقط بفکر خود هستند شرف داشت..کسانی که از ابتدا تا انتهای کارش پولهایش را می گرفتند اما همچنان در فکر کشتن بودند..رابینهود لقب برحقش بود..روحش شاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.