in

معرفی برترین شرکت های قدرتمند دنیا – لیست 10 تایی

شاید این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که برترین یا ارزشمندترین شرکت های دنیا کدام شرکت ها هستند؟ ما در این مقاله می‌خواهیم 10 مورد از برترین شرکت های قدرتمند دنیا را به شما عزیزان معرفی کنیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقدمه

کمپانی های بزرگی که در سراسر دنیا فعالیت دارند هر یک دارای درآمد و ارزش مشخصی هستند. به عنوان مثال ارزش کمپانی اپل در سال 2019 معادل 702.12 میلیارد دلار عنوان شد! عوامل متعددی در مشخص شدن ارزش یک کمپانی تاثیرگذار هستند که ما نمی‌خواهیم در این مطلب خیلی وارد جزئیات این موضوع شویم. اما احتمالا این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده که برترین شرکت های قدرتمند دنیا کدامند؟ منظور از برترین شرکت ها در واقع شرکت هایی است که بیشترین ارزش را دارند. ما برای آشنایی شما با ارزشمندترین یا همان برترین شرکت های قدرتمند دنیا این مطلب اختصاصی را تدوین کرده‌ایم و در آن به معرفی 10 شرکت برتر سال 2019 می‌پردازیم که بیشترین ارزش مادی را دارند و از برترین شرکت های دنیا محسوب می‌شوند. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی آمازون (Amazon)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

در ماه فوریه سال 2019 شرکت آمازون به طور رسمی و برای اولین بار توانست جایگاه خود را به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا به ثبت برساند! این کمپانی که در زمینه خرده فروشی فعالیت دارد و تقریبا بزرگ ترین و شناخته شده ترین فروشگاه اینترنتی دنیا است. آمازون بنا به دلایل زیادی توانسته در سال 2019 به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا انتخاب شود. سرویس این کمپانی و محصولاتی که توسط آن ارائه می‌شوند واقعا کیفیت بالایی دارند و آمازون تمام تلاش خودش را کرده تا مشتریانش همیشه از سرویس آن راضی باشند. همین امر سبب پیشرفت هرچه بیشتر آمازون شده و این کمپانی را به بزرگ ترین شرکت قدرتمند و ارزشمند دنیا تبدیل کرده است. شاید باورش سخت باشد اما ارزش آمازون هم اکنون بالغ بر 802.18 میلیارد دلار است!

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : مایکروسافت (Microsoft)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

شرکت بزرگ و شناخته شده مایکروسافت که در سال 1975 توسط آقای بیل گیتس (Bill Gates) بنیانگذاری شده بود هم اکنون دومین کمپانی ارزشمند و برتر دنیاست. این کمپانی در حوزه های مختلفی فعالیت دارد اما فعالیت اصلی آن در زمینه توسعه های نرم افزاری خواهد بود. البته نباید کنسول های محسوس ایکس باکس این شرکت آمریکایی هم فراموش شود. ارزش شرکت مایکروسافت هم اکنون در حدود 789.25 میلیارد دلار بوده و این شرکت آمریکایی یکی از برترین شرکت های قدرتمند دنیا به شمار می‌رود. این شرکت چندین سال بود که در لیست ارزشمندترین شرکت های قدرتمند دنیا رتبه اول را داشت اما در ژانویه سال 2019 جایگاه خود را به آمازون داد.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : شرکت آلفابت یا گوگل (Alphabet/Google)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

شرکت بزرگ گوگل به تازگی نام رسمی و اصلی خود را به الفابت (Alphabet) تغییر داده است. ارزش این کمپانی بزرگ در سال 2019 بالغ بر 737.37 میلیارد دلار عنوان شده و بدین سبب این کمپانی در لیست 10 موردی قدرتمندترین کمپانی های دنیا جای می‌گیرد. تقریبا هر کسی که در حد ابتدایی هم با اینترنت سر و کار داشته باشد نام گوگل را شنیده و از سرویس های آن اطلاع دارد. گوگل علاوه بر درآمدهایی که از طریق اینترنت کسب می‌کند، مالک رسمی سیستم عامل اندروید هم هست و در حوزه تولید اسمارتفون و توسعه گجت های خاص دیگر و هوشمند هم فعالیت دارد. پس گوگل سومین برند بزرگ و ارزشمند فعلی دنیاست.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : اپل (Apple)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

شرکت اپل که سال هاست در زمینه تولید و عرضه گوشی های موبایل فعالیت می‌کند و آیفون هایش از محبوب ترین گوشی های موبایل دنیا هستند هم در این لیست جایگاهی دارد. این شرکت هم اکنون چهارمین شرکت ارزشمند و قدرتمند دنیاست که ارزشی بالغ بر 720.12 میلیارد دلار دارد. متاسفانه اپل طی سه ماه گذشته و با معرفی آیفون های جدیدش چندان فروش و عملکرد خوبی نداشت و میزان سهم بازارش در حوزه موبایل تا 30 درصد نسبت به گذشته افت کرده و این موضوع سرمایه‌گذاران این برند آمریکایی زیادی را نگران می‌کند. البته مطمئن هستیم که اپل در آینده باز هم به روند موفقیت هایش ادامه می‌دهد و ارزش این برند احتمالا افزایش خواهد یافت. به هر حال اپل را به عنوان یکی دیگر از برترین شرکت های ارزشمند و قدرتمند دنیا فراموش نکنید.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

شرکت همه شما نام شرکت برکشایر هاتاوی را نشنیده باشید و از خودتان بپرسید که این شرکت در چه زمینه‌ای فعالیت دارد و چطور به یکی از برترین شرکت های قدرتمند دنیا تبدیل شده است؟ خدمات این کمپانی در زمینه بیمه اموال، سلامت و غیره بوده و دفتر مرکزی آن در اوهاما قرار دارد. این شرکت در دیگر زمینه های مالی هم فعالیت می‌کند اما اصلی ترین سرویس آن مربوط به بیمه می‌شود. ارزش سهام این شرکت به چیزی در حدود 293.70 دلار می‌رسد که بدین سبب شرکت مذکور ارزشمندترین سهام را در دنیا به خودش اختصاص داده است. ارزش خود کمپانی برکشایر هاتاوی هم معادل 482.36 میلیارد دلار است. پس فقط کمپانی هایی که در زمینه تکنولوژی و فروش لوازم فیزیکی فعالیت دارند جزو برترین شرکت های ارزشمند دنیا نیستند، بلکه شرکت های دیگر که خدماتی مثل فروش بیمه ارائه کرده‌اند هم جزو این مجموعه محسوب می‌شوند.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی فیسبوک (Facebook)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

مطمئنا همه شما با فیسبوک و سرویس آن آشنا هستید. فیسبوک در واقع یک شبکه اجتماعی بود که به تدریج به یک کمپانی تبدیل شد و حالا در لیست ارزشمندترین کمپانی های قدرتمند دنیا قرار گرفته و ارزش خود را در سال 2019 به چیزی در حدود 413.25 میلیارد دلار ارتقاء داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید درآمد شبکه اجتماعی فیسبوک در سال، فقط از بخش تبلیغات چیزی در حدود 8 میلیارد دلار است! این کمپانی و بنیانگذار خوش فکرش یعنی آقای مارک زاکربرگ هم اکنون اینستاگرام را هم در اختیار داشته و از طریق آن بر درآمدهایشان می‌افزایند.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی تنسنت (Tencent)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

نوبت به یک شرکت چینی می‌رسد که اقتدار خودش را به رخ بکشد! این شرکت تنسنت نام دارد و یک شرکت هلدینگ اینترنتی است که در حوزه هایی مثل شبکه های اجتماعی، رسانه های گروهی، تارت الکترونیک، مرورگر وب، بازی های آنلاین و مولتی پلیر و خلاصه هر چیزی که به اینترنت مرتبط باشد فعالیت می‌کند. ارزش این شرکت چینی در سال 2019 به چیزی در حدود 400.90 میلیارد دلار رسیده و این امر سبب شده کمپانی مذکور جایگاه هفتم را در لیست برترین شرکت های قدرتمند و ارزشمند دنیا به خودش اختصاص دهد.

 برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی علی بابا (Alibaba)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

شرکت علی بابا هم در سال 2019 یکی دیگر از برترین شرکت های ارزشمند دنیا به شمار می‌رود. فعالیت های اصلی این کمپانی مربوط به ارائه کاهای اینترنتی در بازارهای جهانی و خرید و فروش این اجناس به صورت آنلاین می‌شود اما علاوه بر فروشگاه اینترنتی علی بابا، این شرکت در حوزه های دیگری مثل انتقال وجه آنلاین، حراج آنلاین، تجارت سیار و غیره هم فعالیت دارد. ارزش این کمپانی چینی در سال 2019 چیزی در حدود 392.25 میلیارد دلار عنوان شده است که باز هم نشان دهنده اقتدار چینی ها در بیزینس و تجارت محسوب می‌شود.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی جانسون و جانسون (Johnson & Johnson)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

باز هم نوبت به یک شرکت آمریکایی می‌رسد که این بار در زمینه عرضه تجهیزات پزشکی، داروسازی و سایر موارد مرتبط با این زمینه فعالیت دارد. این کمپانی با نام جانسون و جانسون یا بهتر بگوییم Johnson & Johnson فعالیت دارد و تقریبا معتبرترین و بزرگ ترین عرضه کننده تجهیزات پزشکی در دنیاست. ارزش این شرکت در سال 2019 به چیزی در حدود 347.99 میلیارد دلار رسیده و روند رو به رشد آن ادامه دارد. پیش‌بینی می‌شود که ارزش این شرکت در سال های آتی بیشتر از این شده و به تدریج جایگاهش در لیست بهترین شرکت های قدرتمند دنیا ارتقاء یابد.

برترین شرکت های قدرتمند دنیا : کمپانی جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase)

برترین شرکت های قدرتمند دنیا

آخرین کمپانی که در این لیست معرفی می‌شود هم احتمالا از آن دسته کمپانی هایی خواهد بود که تاکنون نام آن را نشنیده‌اید. جی پی مورگان فیکس کمپانی است که در حوزه خدمات مالی و بانکداری در آمریکا فعالیت دارد و ریشه تاسیس آن به سال 1799 باز می‌گردد! این شرکت با ادغام چندین بانک و موسسه مالی و اعتباری مختلف به وجود آمده و بدین ترتیب توانسته پیشرفت زیادی داشته باشد. ارزش این کمپانی در سال 2019 بالغ بر 332.24 میلیارد دلار عنوان شده است. بنابراین کمپانی JPMorgan Chase دهمین شرکت ارزشمند و قدرتمند فعلی دنیاست.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 10 مورد از برترین شرکت های قدرتمند دنیا پرداختیم که هم اکنون ارزش آن ها از هر کمپانی دیگری که تصورش را بکنید بیشتر است. به نظر شما کدامیک از این کمپانی ها روند رو به رشد خود را در سال 2019 ادامه می‌دهند و می‌توانند در سالیان آتی به درجات بهتری برسند؟ اگر قرار بود پول زیادی را روی یکی از این شرکت ها سرمایه‌گذاری کنید، کدامیک را انتخاب می‌کردید؟

 

منبع: fxssi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.