in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه افتضاحافتضاح ضعیفضعیف

ایده های جدید کسب و کار – لیست 50 تایی

ide hate jadide kasb o kar

ایده های جدید کسب و کار همه جا و در اطراف ما دیده میشوند، فقط باید بدرستی آنها را شناسایی و آنالیز کنیم و در جهت تحقق اهداف خودمون از آنها استفاه لازم رو ببریم. در این مطلب با عنوان ایده_های_جدید_کسب_و_کار ، ما میخواهیم 50 تا از پر درآمدترین، پر کاربردترین و کم هزینه ترین ایده های جدید کسب و کار رو بررسی کنیم و فاز اجرایی آنها را نیز برای شما عزیزان شرح بدیم، تا شما بتونید با توجه به توانایی و امکاناتی که در اختیار دارید یکی یا حتی چندتا از آنها را برای خود انتخاب کنید و از درآمدزایی آنها کنار شغل اصلی خود و یا حتی به عنوان شغل اصلی لذت ببرید.

ایده های جدید کسب و کار

ایده های جدید کسب و کار – لیست 50 تایی

 1) طراحی گرافیک

ایده برای راه اندازی ایده های جدید کسب و کار این است که اگر توانایی‌ های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان دنبال لوگو، طراح‌ های گرافیکی و کارهای هنری میباشند.

2) تولید محتوا یکی از ایده های جدید کسب و کار

یکی از ایده های عالی کار در منزل میتواند تولید محتوا باشد. فرقی نمیکند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی تدوین میکنید، محتوا باید توسط یک نفر بالاخره نوشته شود. یکی از مکانهایی که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و توئیتر و … میباشد.

تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید تنها یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی با سرعت بالا و همچنین یک برنامه‌ خاص گرافیکی که ممکن است هزینه‌ راه‌ اندازی برای شما به همراه داشته‌ باشد. به‌ هر حال، جدای از این‌ها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید زمان خودتون میباشد.

3) مشاوره اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت با مشاوره، در زمینه‌ ای تخصص دارید؟ اگر جوابتان به این سوال مثبت است پس می‌توانید از این ایده برای تدوین ایده های جدید کسب و کار و همینطور کسب درآمد کنید.

4) بازاریابی شبکه ای

امروزه شرکت‌ های بازاریابی دارای چند سطوح، فرصت‌ های کسب و کار خوبی برای علاقه مندان فراهم میکنند. اگر در بازاریابی و فروش خبره هستید، میتوانید این کسب و کار را  با هزینه‌ بسیار اندک شروع کنید.

5) انیمیشن سازی

امروزه کسب و کار انیمیشن و بازی به سرعت جت در حال رشد است. اگر دانش ساخت کارتون و انیمیشن‌ سازی را دارید میتوانید در این دنیا موفق  شوید.

در نت نظر بخوان : روشهای کسب درآمد در خانه – لیست ۲۰ تایی

ایده های جدید کسب و کار

6) ساخت تبلیغات

اگر ذهن‌ تان خلاق است می‌توانید به یک غول تبلیغات تبدیل شوید. شرکت‌ها اغلب دنبال کسی هستند که خلاق باشد و به تبلیغات‌ شان ارزش بدهد.

7) مشاور سئو

با افزایش تب اینترنت، نیاز به یک مشاور سئو افزایش یافته است. هر صاحب وب‌ سایتی برای بهینه‌ سازی وب‌سایت خود در موتور جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است.

8) اختراع یکی از ایده های جدید کسب و کار

قبل تر ها، مخترع بودن یک هدف دست‌ نیافتنی بود، و گاهاً افراد برای توجیه روانی بودنشان از این اصطلاح استفاده میکردند. ولی دیگر این‌ طور نیست. مزیت این مدل این است که اگر از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان‌ دهنده‌ موفیقت شما در یافتن بازار است. اگر ایده‌ شما مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیری که آمدید را برگردید و دوباره از نو طرح‌ ریزی کنید.

9) دستیار انجام امور مجازی

پروفایل شخصی‌ تان را در سایت های اینچنینی همراه با وظایفی که به‌ خوبی میتوانید انجام دهید ارسال میکنید و افراد میتوانند برای انجام آن وظایف مشخص شده، شما را در اختیار بگیرند، این یکی از ایده های جدید کسب و کار محسوب میشود.

در نت نظر بخوان : سوالات رایج اطلاعات عمومی در گزینش و مصاحبه استخدامی – لیست ۵۰ تایی

10) خدمات رسانه‌های اجتماعی

امروزه رسانه‌ های اجتماعی نقش بزرگی در کسب و کار بازی می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌ کننده‌ خدمات رسانه‌های اجتماعی هستند. میتوانید شرکت خودتان را تاسیس کنید که برای کسب و کارها سایه‌ نویسی انجام دهد.

ایده های جدید کسب و کار

11) مترجم

مانند تولید کننده‌ محتوا، خدمات ترجمه نیز مستلزم متنی است که میخواهند از یک زبان به یک زبان کاملا متفاوت بازگردانده شود. این در حالیست که این مهارت اساسا نیازمند این است که فرد در چند زبان مهارت داشته باشد، هزینه‌ اولیه‌ استارت‌ آپ شامل هزینه‌ اینترنت/ تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است.

12) آموزش/ مربی‌گری

قابل توجه مربیان مشتاق آموزش، این کسب و کار به هزینه‌ بسیار اندکی از نظر راه‌ اندازی و شروع یک محیط یادگیری مجازی و/ یا محیط آموزشی نیاز دارد. در ابتدای فرآیند مربوط به استارت‌ آپ، علاوه بر اینترنت سرعت بالا، به زمان و تلاش نیاز دارید. در مجموع، هزینه‌ استارت‌ آپ راه‌ اندازی و هدایت یک سرویس آموزش/ یادگیری مجازی، هزینه‌ بسیار اندکی را به همراه دارد.

13) سازنده‌ی طلا و جواهر

کم نیستند بانوانی که دوست دارند خودشان را با زیورآلات زیبا بیارایند. این مورد را با علاقه‌ روز افزون به زیور آلات دست‌ساز ترکیب کنید و میتوانید ببینید که نسخه‌ موفقیت در دستان شما است، که شغل مخصوصا برای بانوان یکی از ایده های جدید کسب و کار به شمار می آید.

14) نگهداری از کودکان

بسیاری از آدم ها چند شغلی میباشند یا هر دو والدین کار میکنند. این امر حقیقت زندگی امروز در جهان است. حتی اگر بحث کار کردن والدین هم درمیان نباشد، باز هم ممکن است والدین بخواهند یک‌ شب را دو نفری به رستوران یا گردش بروند. در این‌ جاست که وجود پرستار کودک امری لازم تلقی میشود. شما قادر هستید گواهی عدم سوء پیشینه هم بگیرید و قابل اعتماد بودن‌ تان را به آنها اثبات کنید و تصمیم‌ گیری را به والدین بسپارید، که این زمینه یک ایده های جدید کسب و کار محسوب میشود.

15) تعمیر کامپیوتر جزو ایده های جدید کسب و کار

تعمیرکار کامپیوتر در محل همچنان یک نیاز قطعی به شمار می آید. بسیاری از افراد به کسی نیاز دارند که فایل‌ های به‌ اشتباه حذف شده‌ شان را بازیابی کند، یا قطعه‌ ای را در کامپیوتر شان تعویض کند، از جمله رمزنگاری هارد دیسک و امنیت شبکه‌های بی‌ سیم.

16) خدمات جابجایی یکی از ایده های جدید کسب و کار

اگر راهی برای جابجایی و حمل و نقل سراغ دارید، پس میتوانید یک نامه‌ رسان شوید.

17) نگهداری از حیوانات خانگی

هیچ جای تردیدی نیست که باور مردم درباره‌ی نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به 60 سال پیش تغییرات زیادی داشته است. امروزه اغلب افراد حیوانات خانگی شان را عضوی از خانواده خود میدانند و همان رفتاری که با اعضای خانواده دارند در مورد آنها نیز انجام میدهند. برخی از افرادی که حیوان خانگی دارند و بسیار پرکار هستند و مشغولیت زیادی دارند تمایل دارند که کسی از عزیزان‌ شان مواظبت کند. این ایده میتواند ایده های جدید کسب و کار را متحول کند.

18) برنامه‌ریز مراسمات

برنامه‌ریزی مراسمات نیز یک کسب و کار کم‌ هزینه‌ ولی پر سود محسوب میشود که بسیار جذاب نیز هست. در واقع، چیزی که برای انجام این کار لازم است، نظم است و توجه به جزئیات. علاوه بر هزینه‌ های مرتبط با اینترنت که در هزینه‌ استارت‌ آپ اعمال می‌شوند، امکان دارد نیاز باشد تا برنامه‌ ریز مراسمات خرید های اضافی مربوط به برنامه‌ ریزی مراسم را انجام دهد؛ یکی از این خریدها عبارت است از خرید یک خط تلفن اختصاصی.

19) تعمیرکار

اگر بلدید چطور لوازم منزل را تعمیر کنید، پس میتوانید از این راه امرار معاش زندگی خود را انجام دهید. نصب پنکه سقفی و تعمیر سوراخ‌ های دیوار، شاید همان راه‌ حلی است که برای پرداخت صورت‌ حساب‌ های‌ تان دنبالش بودید، همین امر باعث شده است تا اینکار جزو لیست 50 تایی نت نظر تحت عنوان ایده های جدید کسب و کار قرار بگیرد.

20) سخنران انگیزشی

داستان جالبی برای تعریف کردن ب اطرافیانتان دارید؟ در پیغام‌ رساندن به سخت‌ ترین آدم‌ها مهارت دارید؟ اگر در برابر جمعی از مردم قرار گرفتن شما را نمیترساند پس این کار مختص شماست و در این کار استعداد دارید. برای اینکه یک سخنران انگیزشی باشید، داشتن فالوور در شبکه‌ های اجتماعی و ارسال ویدیو از خودتان، روش فوق‌العاده‌ ای محسوب میشود تا بتوانید خودتان را پیش از طی کردن مسیر سخنرانی، به مردم بشناسانید.

در نت نظر بخوان : اصول نوشتن نامه اداری

ایده های جدید کسب و کار

21) شرکت حمل و نقل جزو ایده های جدید کسب و کار در ایران

اگر توانایی لازم  و اشتیاق  برای انجام کارهای سخت را دارید، راه اندازی یک شرکت حمل و نقل میتواند گزینه‌ خوبی به شمار آید. میتوانید برای اجتناب از پرداخت هزینه‌ ای گزاف برای خرید کامیون، یک کامیون اجاره کنید تا زمانی‌ که سرمایه کافی را برای خرید کامیون داشته‌ باشید. این ایده یکی از ایده های جدید کسب و کار است اگر مایلید آنرا امتحان کنید.

22) آشپز شخصی

آیا توانایی آشپزی خاصی دارید و به دنبال مسیری هستید تا این مهارت و علاقه‌ تان به آشپزی را به یک کسب و کار تبدیل کنید؟ اگر اینچنین است، شما باید این مسیر ار انتخاب کنید و به یک آشپز شخصی تبدیل شوید.

23) مربی شخصی

با چند گواهی‌ نامه و کمی زمان، می‌توانید علاقه‌ تان به خوش‌ تیپ بودن را به زندگی روزانه‌ تان گره بزنید. به دیگران در رسیدن به اهداف فیزیکی‌ شان کمک کنید و چند فن مناسب به آن‌ها بیاموزید که باعث آسیب زدن به خودشان نشوند. وقتی به دیگران کمک کنید از این کار احساس رضایت خواهید داشت.

24) عکاس یکی از ایده های جدید کسب و کار

علیرغم اینکه گوشی‌ های موبایل، دوربین‌های فوق‌ العاده‌ای دارند، ولی هیچ‌ گاه جای مهارت و یک دوربین خوب را نمیگیرند. مردم این موضوع را می‌دانند و برای عکاسان ماهری که لحظات زندگی آن‌ ها را به زیبایی ثبت می‌کنند،‌ ارزش بسیاری قائل هستند.

25) کاهنده‌ی هزینه کسب و کار

بسیاری از ایده‌ هایی که در اینجا وجود دارند همچنان هزینه‌ بر هستند. نرم‌ افزار یک هزینه‌ متداول و اجتناب‌ ناپذیر است. اما نباید معامله را به‌ خاطر خرید یک نرم‌ افزار به هم زد. نرم‌ افزار های رایگان بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این زمینه شما را یاری دهند.

26) مشاوره تغذیه

امروزه بیشتر افراد در مورد خوراکی‌ هایی که می‌خورند نگران هستند و اغلب به دنبال راهنمایی درباره‌ عادات غذایی و برنامه‌ رژیمی هستند. اگر در این زمینه تخصص دارید می‌توانید یک شرکت خدمات مشاوره‌ تغذیه تاسیس کنید.

در نت نظر بخوان : ۵ نکته ضروری برای مدیریت زمان بهتر

27) خدمات تعمیرگاه سیار

راه‌ اندازی یک تعمیرگاه سیار با داشتن نیروی انسانی/تعمیرکاران، ایده‌ی خوبی برای کسب و کار است چرا که ماشین‌ها معمولا در مناطقی خراب می‌شوند که تعمیرگاهی در دسترس نیست. برای شروع این کسب و کار، فقط به مکانیک‌هایی خوب و یک موتور سیکلت نیاز دارید.

28) خدمات تزیین اتومبیل

امروزه همه افراد قادر نیستند از پس خرید خودرو های خارجی بربیایند و اغلب برای طراحی و ظاهر خوب به دنبال اصلاح خودروی خود هستند. این امر موجب تولد یک کسب و کار خوب به نام خدمات تزیین اتومبیل شده است.

29) خدمات هم‌ سفری

هم‌ سفری به معنی سوار شدن چند نفر در یک ماشین برای حرکت به سوی مقصدی مشابه است. با این کار هزینه‌ سوخت تقسیم میشود و به این ترتیب در مخارج افراد صرفه‌ جویی میشود.

30) مشاوره‌ی سبز یکی از ایده های جدید کسب و کار

آینده به فناوری‌ های سبز وابسته است و هر روز کسب و کار های بیش‌ تری به سوی سبز شدن میروند. اگر مهارت و دانش ذخیره‌ انرژی را دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

ایده های جدید کسب و کار

31) دکوراسیون داخلی

این یک ایده‌ی کسب و کار قدیمی و همیشه سبز است. این کسب و کار نیازمند مهارت ویژه و خلاقیت و نیرویی متقاعد کننده است.

32) آژانس مسافرتی

راه‌ اندازی یک آژانس مسافرتی ایده‌ کسب و کار بسیار خوبی است. آدم‌ها میخواهند آرامش کسب کنند و آزادانه از تعطیلات‌ شان لذت ببرند. دلشان  نمیخواهد نگران بلیط، رزرو هتل، و چیزهای دیگر باشند. آنها حاضرند پول خوبی به یک آژانس مسافرتی بدهند که این کارها را برایشان انجام دهد.

33) مشاوره‌ی مرکز داده

این ایده‌ کسب و کار به فناوری اطلاعات مربوط است. نیازمند دانش و مهارت ویژه‌ ای در ساخت یک مرکز داده است. اگر در این حوزه مهارت دارید میتوانید یک کسب و کار مشاوره‌ مرکز داده را راه‌ اندازی کنید.

34) راهنمای شغلی

به دلیل وجود گزینه‌ های متعدد شغلی، بیشتر والدین یا دانش‌ آموزان سردرگم می‌شوند و به دنبال مشاوره‌ی حرفه‌ای هستند. می‌توانید با دریافت مبلغی به آنهاا کمک کنید.

35) رزومه نویسی جزو ایده های جدید کسب و کار

رزومه سند مهمی برای به دست آوردن یک شغل است. اغل افراد به دنبال یک رزومه‌نویس حرفه‌ای هستند. اگر در رزومه‌ نویسی مهارت دارید میتوانید این کسب و کار را شروع کنید.

36) خدمات برنامه‌ریزی مالی

در کسب و کار برنامه‌ ریزی مالی، باید درباره‌ سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی به مشتری مشاوره بدهید. توصیه میکنیم پیش از شروع این کسب و کار، گواهی برنامه‌ریزی مالی بگیرید.

37) صنعت آکواریوم

نگهداری یک مخزن یا آکواریوم ماهی در خانه بسیار خوب است. آکواریوم تجربه ای آرامش‌ بخش و خوشایند به شمار می آید. حتی برای سبک معماری واستو هم خوب است. میتوانید با باز کردن فروشگاه آکواریوم، کسب و کار خود با استارت بزنید.

38) درمان زیبایی و اسپا

اگر می‌خواهید کار جدیدی انجام دهید، می‌توانید به راه‌ اندازی درمان زیبایی و اسپا فکر کنید. افراد سطح بالا همیشه به دنبال خدمات درمان زیبایی و اسپای خوب هستند.

در نت نظر بخوان : زندگینامه پابلو اسکوبار – سلطان کوکائین دنیا

39) سالن بازی یکی از ایده های جدید کسب و کار

بچه‌ها معمولا به دنبال یک محل بازی یا ایستگاه بازی هستند. میتوانید سالن بازی خود را بازی کنید و فقط به چند ایستگاه بازی و ایکس‌ باکس نیاز دارید.

40) فروشگاه مواد لبنی یا شیر

را‌ه‌اندازی یک لبنیاتی، ایده‌ای قدیمی اما موثر برای کسب و کار است. پیش از شروع این کار باید مطمئن شوید در منطقه‌ شما فروشگاه مواد لبنی دیگری  وجود ندارد.

ایده های جدید کسب و کار

41) فروش لوازم عتیقه

افراد ثروتمند پول زیادی را صرف خرید اشیا و لوازم عتیقه میکنند. راه انداختن یک عتیقه فروشی خوب ایده‌ خوب دیگری است. این ایده به مقدار زیادی سرمایه نیاز دارد.

42)  فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم

اگر فروشگاه کوچکی دارید و می‌خواهید یک کسب و کار با سرمایه‌ی اندک را آغاز کنید می‌توانید به فکر راه‌ اندازی یک فروشگاه کتاب‌ های دست دوم  باشید.

43)راه اندازی فروشگاه الکترونیکی

اگر می‌توانید سرمایه‌ خوبی جمع کنید، می‌توانید با فروش وسایل الکترونیکی چون تلویزیون، ال‌ سی‌ دی، ام‌ پی‌ تری پلیر و … کسب و کاری به راه بیندازید.

44)  بی‌پی‌او (برون‌سپاری فرایند کسب و کار)

اگر فضا دارید و میخواهید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید، برون‌سپارری فرآیند کسب و کار می‌تواند فرصت خوبی باشد.

45) خدمات خرید و فروش بازار سهام

یک موسسه‌ خرید و فروش بازار سهام باز کنید و از کاربر نهایی حق دلالی بگیرید. این یک ایده‌ کاملا رقابتی است زیرا شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند.

46) اظهارنامه‌ی مالیاتی آماده کنید

افراد زیادی وجود ندارند که خودشان بتوانند این کار را انجام دهند. بنابراین این گزینه نیز یک فرصت کسب و کاری به حساب می‌ آید، که در لیست 50 تایی نت نظر تحت عنوان ایده های جدید کسب و کار قرار گرفته است.

47) کمک کردن در امور حسابداری

الزاما نباید عضو جامعه حسابداران نخبه با یک مشاور مالی رسمی باشید تا بتوانید در امور حسابداری به افراد کمک کنید. یک مدرک در امور مالی یا تجاری کفایت می‌کند. راه‌های چندگانه‌ای برای کمک به افراد در مدیریت حساب‌های‌ شان وجود دارد. شما می‌توانید به استارت‌ آپ‌ ها کمک کنید تا حساب‌های‌ شان را مدیریت کنند.

48) فروشگاه کتاب آموزشی یکی از ایده های جدید کسب و کار

دانش‌اموزان و عاشقان کتاب همیشه دنبال کتاب هستند. این میتواند نقطه‌ی شروع یک کتابفروشی باشد. این کسب و کار همیشه پر رونق مبباشد به خاطر اینکه امر آموزش هیچوقت کساد نمیشود.

49) بلاگ سلامت زنان

همانند بلاگ سلامت مردان، پتانسیل اولیه برای عملی کردن این ایده وجود دارد. این دو موضوع را در هم نیامیزید. سعی کنید در یک زمینه متمرکز بمانید.

50) محتوای مبتنی بر ثبت نام بفروشید

محتوایی که اکنون در اینترنت به رایگان وجود دارد ممکن است به‌ خوبی در جستجو یافت نشود. برای حل این مورد، برخی نویسندگان تحقیقات دقیقی انجام میدهند و در ازای مبلغ اندکی آنرا می‌فروشند.

در نت نظر بخوان : کسب درآمد از اینترنت – ۱۰ روش عملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.