in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

بهترین بولینگ تهران

BEHTARIN BOLING TEHRAN

در واقع بولینگ ورزشی به شمار می آید که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. این ورزش نخستین بار در کشور مصر باستان انجام می‌شده‌است. در این ورزش توپ‌ هایی با وزن متفاوت وجود دارد، وزن توپ‌ها بین 3 تا 8 کیلو خواهد بود. بهترین بولینگ تهران از نظر شما کدام است؟ چه معیار هایی برای انتخاب بهترین بولینگ تهران وجود دارد؟ در ادامه مطلب با سایت نت نظر همراه باشید تا بهترین_بولینگ_تهران و در واقع بهترین باشگاه ها و سالن های بولینگ شهر تهران را برای شما عزیزان معرفی نماییم.

بهترین بولینگ تهران از لحاظ قیمت

بهترین بولینگ تهران

در ابتدا بگذارید به این نکته اشاره داشته باشیم که شاید تجربه‌ اش را داشته باشید که بعد از پوشیدن کفش‌های مخصوص و انتخاب توپی که با وزن بدن خود هماهنگی داشته باشد، نوبت نشانه گرفتن و تمرکز است، سپس دستی را که توپ را با آن گرفته‌اید، در هوا تاب می‌دهید و روی محل قرار گرفتن پین‌ها تمرکز می‌ کنید و بوووم! توپ روی لاین مخصوص قل می‌ خورد و بسته به تمرکز و نشانه گیری و البته کمی هم چاشنی شانس پین ها و میله ها را نقش زمین میکند و در انتها شما صاحب امتیاز بیشتر و بیشتر خواهید شد و ادامه ماجرا. دوباره و دوباره طعم شیرین نشانه گیری آن هم با یک توپ سنگین را امتحان میکنید. بهترین بولینگ تهران که در آن این حس را تجربه کرده اید کدام است؟

مقدمه ای در خصوص بولینگ و بهترین بولینگ تهران

می توان بدون کوچک ترین اغراقی این مسئله رو عنوان کرد که بازی بولینگ از آن تفریحات یا بهتر است بگوییم ورزش‌ هایی است که در این چند سال حسابی به ذائقه ما خوش نشسته است. هر چند تاریخچه‌ اش می‌ گوید از صد ها سال پیش تا به امروز دل خیلی‌ ها را با خود همراه کرده اما دست کم در همین تهران خودمان سابقه دل بستن به این بازی محبوب و پر طرفدار زیاد نیست. چند سالی است که تک و توک باشگاه‌ های بولینگ در برخی از مناطق تهران سر برآورده‌ اند و اتفاقا در همین زمان کوتاه هم هواداران و طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.
بهترین بولینگ تهران
در نت نظر بخوان : خرید و فروش ملک در ترکیه

ورزش بولینگ یا بازی بولینگ؟

میگویند ورزش بولینگ؛ هم می‌ شود اسمش را گذاشت ورزش و هم می‌ شود گفت‌‌ تفریح و یا حتی بازی!!! یعنی بولینگ از آن معدود ورزش‌ هایی به شمار می رود که هم طرفداران حرفه‌ای دارد و هم هر کسی که در یک عصر تعطیل‌، به دنبال یک تفریح لذت بخش باشد‌، قادر هست سری به باشگاه‌های بولینگ بزند. البته باشگاه‌ های لوکس و نوساز سال‌ های جدید را که کنار بگذاریم در کمال تعجب میشود رد پای اولین باشگاه بولینگ تهران را در سال‌های 1335پیدا کرد.

در آن سال اولین باشگاه بولینگ، در سعادت آباد تهران با 12 خط طبق استاندارد جهانی به صورت غیر اتوماتیک افتتاح گردید و مورد استفاده قرار گرفت. در این باشگاه کارگری با لقب «پین بوی» (پسر پین) مهره‌ ها یا همان پین‌ ها را جمع کرده و سپس می‌ چید. متاسفانه حالا بعد از گذشت 43 سال ساختمان بولینگ تهران در حد فاصل میدان کاج و خیابان علامه به صورت یک ملک متروکه  پابرجا میباشد.در این گزارش چرخ کوتاهی در باشگاه‌های پر رونق بولینگ تهران می‌زنیم و با قواعد و تجهیزات و البته مهارت‌ های مورد نیاز برای این بازی آشنا خواهیم شد.

بهترین بولینگ تهران

نوساز های غیر استاندارد 

هر چند تجهیزات و امکانات باشگاه‌ های بولینگ باید مطابق استاندارد های جهانی تعریف شده اما گاهی این تجهیزات بسته به فضای باشگاه یا ازدحام جمعیت استفاده کنندگان متفاوت خواهد بود چرا که گاهی ممکن است به این دلایل سایز لاین‌ها تغییر کند. بولینگ در سال‌های اخیر با تغییراتی در تکنولوژی و سیستم امتیازدهی اتوماتیک و دستگاه‌های پیشرفته و نورپردازی خاص به یک ورزش پرتحرک و نشاط آور تبدیل شده است.

خطوط و تجهیزات فنی بولینگ در بهترین بولینگ تهران

خطوط بولینگ در 3 سایز مختلف استاندارد، کافه بولینگ و مینی بولینگ قابل ارائه است. تجهیزات بولینگ به 4 بخش کلی تقسیم می‌شود؛ قسمت‌های فنی دستگاه‌ ها، زیر سازی و روکش خطوط بولینگ، تجهیزات و ادوات الکترونیک و امتیازدهی سیستم. بخش نشستن و انتظار مراجعه کنندگان و دکوراسیون فضای داخلی و سالن امتیازدهی به هر باشگاه بولینگ بسته به این چهار نوع امکانات است. متاسفانه، تهران به نسبت بسیاری از پایتخت‌ های بزرگ دیگر نه تنها تعداد کمی باشگاه بولینگ دارد که همان تعداد محدود هم اغلب از داشتن این استاندارد های حداقلی محروم هستند.

بهترین بولینگ تهران

در نت نظر بخوان : سرمایه گذاری در بورس ایران – ۲۰ نکته کاربردی

از تفریحات تا جام جهانی 

در حقیقت بولینگ بر خلاف نامش و خود این ورزش که اغلب در مجموعه‌های تفریحی است و حال و هوای وقت گذرانی دارد، این روز ها هوادارانش را تا مرز جام جهانی پیش برده است. فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس از سال 1380 تا کنون تاسیس شده و همه ساله بازیکنان زیادی را تا بازی‌ های قهرمانی کشوری، آسیایی و حتی جهانی می‌ رساند؛ یعنی چنانچه کسی علاقه‌مند به این ورزش مهیج باشد به آسانی می‌تواند بعد از گذراندن دوره‌ های آموزشی لازم به تیم‌های ملی این بازی بپیوندد و حتی تا سطح مسابقات رده بالا پیشروی کند. به عنوان مثال در تابستان امسال 6 بازیکن بولینگ در بخش آقایان که برای مسابقات جام جهانی کیوبیکا ثبت نام کرده بودند برای انجام دیدار انتخابی راهی ترکیه شدند.

مسابقات بولینگ

هر چند حضور ملی پوشان بولینگ در بازی‌های جهانی نوید بخش خبر خوبی است اما نباید فراموش کرد که متاسفانه بعد از گذشت بیش از 35 سال از فعالیت مجدد این ورزش بعد از پیروزی جمهوری اسلامی ‌ایران و با توجه به بازگشایی بیش از 24  سالن بولینگ تا به امروز و همچنین حضور ورزشکاران در بیش از 100 مسابقه رسمی ‌و غیر رسمی ‌بین‌المللی، هنوز این ورزش در وضعیتی سرگردان و بی‌ هدف به سر می‌ برد.

آموزش ورزش بولینگ در بهترین بولینگ تهران

باید در این قسمت اینطور عنوان کرد که هر چند هزینه آموزش بولینگ هم بسته به مهارت مربی و تجهیزات باشگاه می‌ تواند متفاوت باشد ولی به صورت میانگین آموزش ابتدایی و نیمه پیشرفته بولینگ به‌صورت 10 ساعت آموزش همراه با آموزش نحوه امتیاز دهی و کلیه اصطلاحات این رشته ورزشی و آشنایی با قوانین این ورزش می باشد. همین طور آموزش پیشرفته بولینگ و انجام آنالیز حرکتی همراه با نرم افزارهای تخصصی این رشته ورزشی به‌صورت 20 ساعت آموزش بدون احتساب هزینه اجاره خطوط  چیزی نزدیک به 3 میلیون تومان است. این آموزش‌ ها بسته به انتخاب شما می‌ توانند در گروه‌ های 1 تا 5 نفره برگزار شوند.

بهترین بولینگ تهران

قوانین اولیه بازی بولینگ در بهترین بولینگ تهران

در بازی بولینگ هر بازیکن 10 فریم را بازی می‌ کند و هر فریم 2 ضربه دارد و بازیکن سعی خواهد داشت که در هر ضربه همه پین‌ ها را با توپ بزند. پین‌ ها و شماره آنها هم، از نگاه بالا به پین‌ ها به شکل یک مثلث قرار داده می‌ شوند. برای انجام بازی بولینگ و یادگیری قواعد آن، روش‌ های متفاوتی وجود دارد، ولی خب خیلی‌ ها هنوز هم به همان روش معمول و متعارف پایبندن، به این صورت که اول باید توپ را از روی ریل برگشت بردارید سپس توپ را با هر دو دست بگیرید، بازو را خم کنید و به سمت مسیر ورودی بروید.

می توان گفت که بهتر است تا به مسیر ورودی نرسیده‌ اید انگشتان را داخل سوراخ‌ های توپ فرو نبرید چون ممکن است مجبور شوید صبر کنید تا بازی بازیکن دیگری تمام شود و این کار باعث خستگی یا عرق کردن غیر ضروری انگشتان تان، به خصوص انگشت شست خواهد شد. حالا نوبت نشانه‌‌ گیری فرا رسیده است.

امر نشانه گیری در ورزش بولینگ

در واقع یعنی یکی از مه م‌ترین کار های این بازی همان نشانه‌ گیری محسوب می شود، چون چنانچه قادر نباشید با توپ هدف را مشخص کنید، توپ در جای درست به پین‌ ها اصابت نخواهد کرد. در بولینگ مسیر ورودی به دو معنی به کار می‌رود. یکی قسمتی از مسیر اولیه قبل از فول لاین که اغلب در آنجا می‌ ایستید و توپ را پرتاب می‌ کنید و دیگری حرکات مشخصی که در این مسیر انجام خواهید داد و توپ را می‌ چرخانید تا به طرف پین‌ ها پرتاب کنید.

بهترین بولینگ تهران

در قدم بعدی و پس از نشانه گیری، تعادل بدن یکی از مهم‌ ترین عوامل حساس و سرنوشت ساز در لحظه تحویل توپ طی مسیر ورودی است. تنظیم تعادل برای جلوگیری از سقوط شما لازم است در غیر این صورت و نداشتن تعادل کافی امکان دارد، در 3 هدف اصلی مسیر ورودی کارایی نداشته باشید. هدف اول تولید انرژی است که ضمن تنظیم مجدد تعادل در بازی انرژی هدر خواهد رفت و به توپ منتقل نخواهد شد.

دومین هدف هماهنگی حرکات پاندونی با قدم‌هاست. تا زمانی که توپ را رها می‌ کنید باید این حرکات هماهنگ و موزون باشند. چنانچه مجددا تعادل را برقرار کنید، حساسیت زمان به هم ریخته و برای انتقال انرژی به توپ مجبورید آن را زودتر یا دیرتر از موعد رها کنید که به پرتاب شما بستگی دارد. هدف سوم نشانه‌ گیری دقیق با توپ می باشد.

در نت نظر بخوان : روش های کسب درآمد از اینستاگرام

امر پرتاب توپ در بهترین بولینگ تهران

لازم به ذکر است که عدم تعادل و تغییر حالت بدن برای حفظ تعادل امکان دارد شما عزیزان را وادار کند متمایل شوید یا کلا موجب شود از مسیر منحرف شوید که در هر دو حالت شما را از نشانه گیری دقیق دور می‌کند و موجب خواهد شد توپ را از سمت راست یا چپ نقطه مورد نظرتان رها کنید. رمز موفقیت در حرکات مسیر ورودی و تحول صحیح توپ و از بین بردن بی تعادلی در حرکاتی است که نیاز به اصلاح آگاهانه دارد اما پیش از اینکه بتوانید نبود تعادل را از بین ببرید باید آنها را تشخیص دهید. مساله این است که مغز ما به خودی خود برای برقراری تعادل طراحی شده است، پس مجبور نیستیم به هر قدمی‌ که بر میداریم فکر کنیم.

بهترین بولینگ تهران

جالب است بدانید که بیشتر بازیکنان بولینگ با افزودن حرکاتی اضافی و غیرمعمول در حرکات مسیر ورودی، آنها را بهبود می‌ بخشند. متاسفانه این تنظیم اغلب نبود تعادل بیشتری را به وجود خواهد آورد و در نهایت اصلاح آگاهانه بیشتر خواهد شد. این حرکات غیر معمول نشان دهنده گرفتاری‌ هایی است که برخی بازیکنان دارند. راه‌حل این است که به جای مبارزه آگاهانه با سیستم تعادل بدن با آن کنار آمد، یعنی گاهی تغییرات اصلاحی ضمیر آگاه را متوجه می‌ کند و به نبود تعادلی که لازم است از بین برود اشاره خواهد کرد.

بولینگ بدون هیچ لوازم و وسایلی خاص

اصلا نگران نباشید. این یکی از مزیت‌ های بازی بولینگ است. یعنی اینکه بر خلاف خیلی از بازی‌ ها و رشته‌ های ورزشی دیگر نیازی به خرید لوازم مخصوص نخواهید داشت. البته خیلی از کسانی که به صورت حرفه‌ای این بازی را دنبال می‌ کنند ترجیح می‌ دهند که خودشان کفش و دستکش تهیه کنند تا بتوانند با توجه به نیاز و میزان بازی که انجام می‌دهند از لوازم بهتری استفاده کنند اما به صورت کلی حدودا تمامی باشگاه‌ های بولینگ چه در کشور ما و چه در جهان، مجهز به همه لوازم و وسایل مورد نیاز هستند. یعنی اینکه بازیکنان هیچ نیازی به اینکه وسیله ای با خودشان ببرند ندارند و تازه بیشتر این سالن‌ها کفش و توپ و حتی دستکش هم به بازیکنان می‌دهند.

بهترین بولینگ تهران

توپ های بولینگ

در واقع نکته ای که در خصوص توپ های بولینگ وجود دارد اینجاست که توپ‌ های بولینگ اغلب طبق وزن و اندازه شماره‌ گذاری شده‌اند به این شکل که بازیکنان اغلب باید با توجه به وزن بدن خودشان و قدرت بدنی که برای حرکت دست نیاز دارند‌، وزن توپ را انتخاب کنند. البته نباید فراموش کنیم که اغلب سالن‌ های بولینگ هزینه استفاده از کفش و سایر لوازم جانبی مثل دستکش و غیره را لحاظ می‌ کنند اما هزینه توپ‌ ها که در برخی جاها با تعداد توپ محاسبه خواهد شد و در برخی جاهای دیگر با ساعات یا همان تعداد ست‌ها لحاظ می‌ شود متفاوت در نظر گرفته میشود.

در نت نظر بخوان : تست هوش و اطلاعات عمومی – لیست ۱۰ تایی

باشگاه حرفه ای انقلاب‌ یکی از بهترین بولینگ تهران

در واقع در دل مجموعه ورزشی انقلاب، یک سالن بولینگ هم جا گرفته است.

باشگاه بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب، در سال 1358 افتتاح شد و جزو باشگاه‌های مدرن بولینگ ایران به حساب می آید.

بهترین بولینگ تهران

باشگاه بولینگ انقلاب دارای 24 خط بولینگ از نوع اتوماتیک همراه با سیستم امتیازدهی و توپ برگردان اتوماتیک می باشد. البته از همان بدو ورود به این باشگاه دست‌ تان خواهد آمد که سطح بازیکنان اینجا کمی از سطح آماتور بالاتر است و در حالت خوش بینانه‌ تر می‌ شود گفت، بولینگ انقلاب جای حرفه‌ای‌ های این ورزش و یا بازی است. صدای مداوم هیاهو و تشویق و بر‌خورد توپ با پین‌ ها و خالی نبودن هیچ کدام از لاین‌ها و زمان طولانی نشستن روی صندلی‌ های انتظار و از همه مهم‌ تر صفحه نمایشگر امتیاز‌ ها که هر لحظه در حال بیشتر شدن است به خوبی حال و هوای مسابقات حرفه‌ ای را به این باشگاه داده است.

باشگاه چمران یکی از بهترین بولینگ تهران

این مکان که در آستانه 55 سالگی قرار دارد در سال 1353 توسط علی عبدو در منطقه «در دوم قلهک» واقع در خیابان شریعتی افتتاح شد. این باشگاه در ابتدا 8 خط برای بازی داشت که بعد از گذشت یک سال در همان باشگاه سالن بولینگ دیگری با تعداد خطوط 20 لاین راه‌ اندازی شد. 20 لاینی که تاریخچه بولینگ را در تهران دگرگون کرد؛ برای اینکه این سالن در زمان خود بزرگ‌ ترین سالن بولینگ افتتاح شده در آسیا بود‌.

البته این شهرت و افتخار دوام زیادی نیاورد چرا که متاسفانه این سالن 20  خطه در سال 1358 در اثر آتش‌ سوزی مهیبی دچار حادثه شد و تمام امکانات و تجهیزات سالن 20 خطه آن از بین رفت. باشگاه چمران همچنان پابرجاست و همه روزه پذیرای مشتاقان و بولینگ بازان زیادی از مبتدی تا سطوح حرفه‌ ای است ولی باید متذکر شد که دیگر آن شور سابق را در دل خود ندارد و سالخوردگی بر حال‌ و هوای آن تاثیر بسیاری گذاشته است.

بهترین بولینگ تهران

بولینگ اریکه ایرانیان جزو لیست بهترین بولینگ تهران

چنانچه گذرتان به غرب تهران و محله سعادت‌ آباد خورد باشگاه بولینگ مجتمع فرهنگی ورزشی تجاری اریکه ایرانیان را از دست ندهید. این باشگاه مجهز به 12 لاین بولینگ است و سالن‌ های آن سیستم کامپیوتری برای ثبت امتیازات و دیگر موارد را در خود جای داده است.

البته همینطور اگر علاقه‌ مند به بازی‌ های دیگری مثل بیلیارد و اسنوکر هستید نیز قادر هستید به سالنی که به صورت مجزا و در طبقه فوقانی سالن اصلی قرار دارد بروید. فضای بیلیارد و بولینگ اریکه خانوادگی است و متقاضیان می‌ توانند در دست ه‌های جداگانه و خانوادگی سرگرم بازی شوند. رنگ‌آمیزی شاد و موسیقی پرهیجان، انرژی مضاعفی به بازیکنان اریکه‌ ایرانیان می‌دهد و اگر کمی شانس هم داشته باشید می‌توانید رکوردهای خوبی از خود به جا بگذارید. سالن اریکه در بالای هر یک از لاین‌های بولینگ خود نام دارنده بالاترین رکورد لاین را ثبت خواهد کرد تا انگیزه بیشتری برای شرکت‌ کنندگانش ایجاد نماید.

در نت نظر بخوان : روشهای کسب درآمد در خانه – لیست ۲۰ تایی

بولینگ در سرزمین عجایب یکی از بهترین بولینگ تهران

چنانچه در میان خوش‌ گذرانی کودکانتان در شهربازی سرزمین عجایب، به فکر تفریح خودتان هم میباشید به سال بولینگ این مجموعه سری بزنید. این مجموعه دارای یک سالن مینی و یک سالن کامل است. سالن مینی بولینگ دارای چهار خط بولینگ است که تمامی ‌مشخصات بولینگ بزرگسالان مانند قوانین بازی و تعداد پین‌ ها در مورد این بازی نیز صدق می‌ کند.

بهترین بولینگ تهران

تنها تفاوت آن از لحاظ سایز و ابعاد لاین‌ها و پین‌ هاست و بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار می‌ گیرد. باشگاه بولینگ بزرگسالان این مجموعه هم در ضلع غربی مجموعه قرار گرفته و دارای 12 خط با سیستم و مکانیزم توپ برگردان اتوماتیک می باشد. در حقیقت میتوان اینطور بیان کرد که بولینگ سرزمین عجایب پاتوق خانواده‌های علاقه مند به بولینگ است و خیلی از خانواده‌ هایی که فرزندان‌شان را برای بازی به شهربازی این مجموعه می‌ آورند‌ ترغیب خواهند شد که سری هم به باشگاه بولینگ بزنند.

امیدوارم از این مطلب جامع و کاربردی نهایت استفاده را برده باشید. منتظر نظرات زیبای شما زیر مطلبم هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.