in

بهترین راه های لاغری شکم – لیست 10 تایی

بهترین راه های لاغری شکم

امروزه خیلی از ما درگیری های زیادی با چاقی شکم خودمان داریم و راه های زیادی را دنبال کردیم، تا به اندام ایده آل خود برسیم ولی واقعیت این است که؛ هیچ اندام متناسبی بدون ورزش پایدار نخواهد ماند. چربی هایی که دور شکم را فرا گرفته، بافت قوی تری نسبت به بقیه قسمت های بدن دارد. با لیست بهترین راه های لاغری شکم می توانی روش هایی برای از بین بردن آن ها برای همیشه پیدا کنید. با من همراه باش تا بهترین راه های لاغری شکم رو بشناسی.

بهترين راه هاى لاغرى شكم

بهترين راه هاى لاغرى شكم – لیست 10تایی

1- حلقه زدن

لاغری شکم

ابتدا با دو دست حلقه را دور کمر خود قرار بدید سپس برای حفظ تعادل یکی از پاهای خود را مقداری از پای دیگر جلو قرار بدید و حلقه را بچرخانید. برای شروع حلقه زدن کافی است همزمان کمر خود را دایره ای شکل بچرخانید. شما باید حلقه را با کمر و پشتتان کنترل کنید و مانع افتادن حلقه بشید. انتظار داشته باشید که حلقه ورزشی بارها بیفتد و شما فقط باید دوباره حلقه ورزشی را برداشته و تمرین را ادامه دهید و هرگز ناامید نشید چرا که حلقه از بهترین راه های لاغری شکم است و با تمرین زیاد به آسانی یاد خواهید گرفت.

2- لگد به عقب

ورزش مناسب شکم

این حرکت به این صورت است که باید چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید، به طوری که زانو بر روی زمین قرار داشته باشد، سپس یک پا را از زمین جدا کرده و به سمت بالا ببرید. این حرکت را در 3 ست 20 شماره ای انجام دهید و با انجام مداوم یکی بهترین راه های لاغری شکم، شکم خود را تخت کنید.

3- پلانک از بهترین راه های لاغری شکم

انواع ورزش شکم

از بهترین راه های لاغری شکم حرکت پلانک است. این حرکت ورزشی به ظاهر ساده می آید، ولی باید با دقت و توجه زیادی انجام شود زیرا اگر عظلات شکم درگیر نشوند، دست‌ها از تحمل بیشتر وزن بدن خسته می‌شوند. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد اولین واکنش، قوس دادن به کمر است که فشار بی‌موردی را به ستون فقرات وارد میکند. همچنین انتخاب اینکه کف دست و یا ساعد را روی زمین بزارید با خودتان است.

4- دراز و نشست

آشنایی با انواع ورزش رزمی

اکثر ما میدانیم که دراز نشست یکی از بهترین راه های لاغری شکم است، اما نکته قابل توجه نحوه صحیح انجام این ورزش است که نتیجه دلخواه را به ما می دهد. به پشت دراز بکشید، زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید. به این صورت که اگر مبتدی هستید بهتراست پاهای خود را به جایی تکیه دهید و گردنتان را صاف و کشیده نگه دارید و هرگز چانه را به سمت قفسه سینه نچسبنید. سر، شانه و قفسه سینه‌تان را به بالا بلند کنید تا فقط باسن و کف پاهایتان روی زمین باقی بماند، و در 3 ست 20 شمارشی این ورزش را انجام دهید.

5- منحنی معکوس

ورزش های رزمی

این حرکت که یکی از بهترین راه های لاغری شکم است؛ همانند حرکت دراز نشست به پشت دراز بکشید، زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید. و اگر که مبتدی هستید بازهم توصیه می شود که پاهای خود را به جایی تکیه دهید تا از بلند شدن پاها از زمین خودداری شود. زمانی که حرکت دراز نشست را انجام می دهید، باید بالاتنه را بالا بیاورید، اما در کرانچ معکوس ، باید شانه سمت راست خود را به سمت شانه سمت چپ متمایل کنید و عکس آن را نیز انجام دهید. تعداد تکرار این حرکت 3 ست 20 شمارشی است.

6- کرانچ پهلو

راه های لاغری شکم

در ابتدا دست‌هایتان را پشت سر قلاب کنید، سپس آرنج دست راست را به سمت پهلوی چپ ببرید با انقباض عضلات شکمی بالاتنه را 30 الی 45 درجه به آرامی از سطح زمین بالا بیاورید. و در ادامه همین حرکت را با دست دیگر انجام دهید. حتما این حرکت را به آرامی و بر روی سطح نرم انجام دهید چرا که انجام چنین حرکتی ممکنه روی سطح خشک، به ستون فقرات شما آسیبب بزند. این ورزش که یکی از بهترین راه های لاغری شکم است در 3 ست 20 شمارشی انجام دهید.

7- خم شدن به پهلو

راه های لاغری شکم

حرکت ورزشی خم شدن به پهلو یکی دیگه از تمرین‌های ساده برای سوزاندن چربی‌های شکم است. این حرکت ساده را می‌توان با وزنه برای افزایش فشار بر پهلو و شکم انجام داد، ولی در ابتدای کار توصیه می شود بدون وزنه انجام دهید. برای انجام صحیح این حرکت از کنار بدن به سمت پایین بروید و سپس به وضعیت ایستاده برگردید، و همچنین عکس این کار را برای پهلو وشکم مخالف انجام دهید. این حرکت را در 3 ست 25 شمارشی انجام دهید.

8- نگه داشتن Vشکل

تمرین های لاغری شکم

در این حرکت ورزشی  بدن باید کاملا شکل V را به خود بگیرد پس در ابتدا به پشت دراز کشیده و هر دو دست را در کنار بدن قرار دهید. پاها و بالاتنه تان را بالا بیاورید، و به همین صورت نگه دارید. این حرکت را بسته به توانایی خود بین 30 الی 2 دقسقه انجام دهید.

9- طناب زدن

انواع حرکات شکمی

شاید با خودتان بگویید طناب زدن ورزشی هوازی است و تاثیر آنچنانی برای لاغری شکم ندارد و نمیتوان آن را جز بهترین راه های لاغری شکم قرار داد. ولی اینچنین نیست، چرا که  ورزش هوازی کمک بسیار زیادی برای تسریع لاغری شکم دارد. طناب زدن هم مانند حلقه زدن نیاز به تمرین بسیار زیاد دارد ولی مطمئن باشید که با تمرین به راحتی یاد خواهید گرفت. طناب که یکی از بهترین راه های لاغری شکم است را در 3 ست 30 ثانیه ای انجام دهید.

10- حرکت کوه نورد

بهترین راه های لاغری شکم

در ابتدا به حالت شنا قرار بگیرید به این صورت که کف دست هارا روی زمین قرار دهید سپس مانند تصویر یکی از پاها را تا ناحیه لگن خم کرده، سریعا موقعیت پاها را با باز کردن پای خم و گزاشتن روی زمین و تکرار حرکت پا خم، با پای مخالف عوض کنید. این حرکت که یکی از بهترین راه های لاغری شکم است را در 3 ست 20 شمارشی انجام دهید.

لینک های مرتبط:

2 دیدگاه

نظر بده
  1. با سلام
    ورزش شماره 2 کاملا اشتباه است و به هیچ عنوان نباید دست پشت گردن قرار دارد که این امر بعد از 5 یا 6 سال باعث بیاری آرتروز گردن میشود چون بیشتر فشار روی گردن است نه روی عضلات شکم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *