in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه افتضاحافتضاح ضعیفضعیف

زیباترین حیوانات دنیا – لیست 20 تایی

معرفه زیبا ترین حیوانات جهان و خصوصیات منحصر به فرد آن ها

زیباترین حیوانات دنیا رو میشناسی ؟ میشه اینجوری گفت که تماشای زیباترین حیوانات دنیا یکی از جذاب ترین و وصف نشدنی ترین لذت های دنیاست و هم میشه به خالقی که اون رو طراحی کرده پی برد و به قدرتش رسید، هم میشه لذت بصری برد و دید که چه حیوانات زیبایی وجود دارند که ما تا به حال از دیدن اون ها محروم بودیم و نمیدونستیم وجود دارند، به هر حال در این مطلب قصد داریم به ذکر 20 مورد از زیباترین حیوانات دنیا بپردازیم، پس با نت نظر همراه باشید.

زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات دنیا

همان طور که پیش تر هم خدمت شما عزیزان گفتیم، این مقاله شما را با 20مورد از زیباترین حیوانات جهان آشنا خواهد کرد. البته این معرفی به این معنا نیست که سایر حیوانات زیبا نیستند؛ ولی حیواناتی که در این لیست خدمت شما معرفی شده‌ اند، کمی متفاوت با بقیه و در عین حال فوق‌ العاده زیبا هستند. می توان این طور گفت که زیبایی یک مفهوم جامع و در عین‌ حال ذهنی و نسبی است. چنانچه نام حیوانی را که از نظر شما زیباست، در این فهرست پیدا نکردید، قادر هستید در قسمت نظرات، نام آن حیوان را با ما و سایر مخاطبان به‌اشتراک بگذارید. در ادامه همراه با نت نظر باشید.

1) ببر سفید بنگال

زیباترین حیوانات دنیا

جالب است بدانید که ببر بنگال نماد شکوه و قدرت به حساب می آید. بزرگی این حیوان شگفت‌ آور است. بی‌ علت نیست که ببر سفید در بسیاری از داستان‌ های اساطیری یونانی، فارسی و چینی نقش اساسی را ایفا می‌ کند. نگاه مرموز و پر جذبه ببر بنگال هر بیننده‌ ای را هیپنوتیزم خواهد کردد. بعضی از ببر های بنگال به‌ دلیل جهش ژنتیکی، سفید‌ رنگ متولد می‌ شوند و این در زیبایی آن ها بسیار موثر است. همانطور که در عکس هم می بینید رنگ سفید، زیبایی این موجودات را چند برابر خواهد کرد.

2) طوطی دم بلند

زیباترین حیوانات دنیا

در خصوص با این پرنده زیبا باید گفت که در واقع این پرندگان عجیب، بومی جنگل‌ های بارانی آمریکای جنوبی می باشند.ترکیب رنگ‌ های روشن مانند زرد، قرمز لاکی، سبز چمنی، آبی زنگاری و نارنجی در پر و بال‌ های این طوطی دلیل اصلی زیبایی چشمگیر آن‌ ها به شمار می رود.طوطی‌ های دم‌ بلند جزو پرندگان با اندازه‌ متوسط دسته‌ بندی خواهند شد.

3) پروانه‌ شیشه‌ ای

زیباترین حیوانات دنیا در ایران

همانطور که در عکس هم پیداست پروانه‌ شیشه‌ ای با نام علمی گراتا اوتو، یکی از عجیب‌ ترین گونه‌ های پروانه‌ به حساب می آید. بخش مرکز با‌ل‌ های این پروانه نا‌مرئی و لبه‌ ها‌ی بال آن قهوه‌ ای می باشد. شیشه‌ ای بودن بال‌های این پروانه باعث خواهد شد که آن‌ ها در هر محیطی طرح و رنگ محیط را به خود بگیرند، تقریبا با محیط اطراف خود همرنگ شوند و استتار نمایند. این موضوع باعث امنیت یافتن این حیوانات در مقابل شکارچیان می شود.

4) قو یکی از زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات دنیا

در ابتدا باید گفت که داستان اردک زشتی که به قویی زیبا تبدیل شد، خیلی درست نیست؛ در حقیقت، این داستان دروغ محض و افسانه است. این پرنده‌ ها، زمان تولد، موجودات سفید زیبایی هستند. هرچه جوجه‌ ها بزرگ‌ تر می‌ شوند، به زیبایی و جذابیت آن‌ ها افزوده خواهد شد. زیبایی و شکوه این حیوانات هر بیننده‌ ای را مهو زیبایی خود خواهد کرد.

5) ماهی ماندارین

زیباترین حیوانات دنیا

جالب توجه است که ظاهر این ماهی به شکلی است که انگار چراغی درون بدن آن روشن است و موجب خواهد شد ماهی ماندارین به صورت دائم بدرخشد. این ماهی جزو موجودات زیر آبی است که غواصان همواره به‌ عنوان سوژه‌ عکاسی به‌ دنبال آن ها هستند. ماهی ماندارین بسیار خجالتی است و اغلب شب‌ ها از لانه‌ خود خارج می‌ شود. علت نامگذاری این ماهی شباهت آن‌ ها به اژده ای افسانه‌ های چین می باشد.

6) اسب فریزین

زیباترین حیوانات دنیا

بسیار جالب است بدانید که اسب فریزین حیوانی با شکوه و زیباست. این اسب با رنگ یکدست شما را به دنیای افسانه‌ ای فرا خواهد خواهند. این‌ نژاد از اسب‌ ها از قدیمی‌ ترین نژاد های اهلی در دنیا محسوب می شود و شایان ذکر است بدانید که این اسب ها اصالتا هلندی هستند. اجداد آن‌ ها، یعنی اسب‌ های تارپان، که به دلیل شکار بی‌ رویه به وسیله انسان منقرض شده‌ اند، به وحشی‌ ترین نژاد اسب در تاریخ معروف می باشند.

7) طاووس سفید

زیباترین حیوانات دنیا

زیبایی این حیوان در عکس مشخص است و باید گفت که طاووس سفید با پرهایی به سفیدی برف، پرنده‌ ای خاص و منحصر‌ به‌ فرد است. تماشای این پرنده، مانند تماشای یک تابلوی نقاشی با شکوه است. طاووس سفید مانند یک سوپر مدل همواره درحال خرامییدن و نمایش ژست‌ های هنری و زیبایی‌ هایش به منظور نمایش به کسانی است که او را نگاه می‌ کنند.

8) هاسکی سیبری جزو زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات دنیا

احتمالا شما هم جای خالی یک سگ را در این فهرست 20 تایی احساس کرده‌ باشید. هاسکی سیبری جایزه‌ زیبایی در خانواده‌ سگ‌ ها را به خود اختصاص داده است. این سگ‌ ها با رنگ سفید و رگه‌ های خاکستری روی خز و چشم‌ های آبی با شکوه خود، مورد توجه و تحسین هر تماشاگری قرار خواهند گرفت. این حیوانات نماد حمایت، قدرت، جذبه و البته یادآور برف می باشند.

9) آفتاب پرست

زیباترین حیوانات دنیا

همان طور که در عکس هم پیداست آفتاب‌ پرست‌ ها از زیباترین خزندگان روی زمین به شمار می آیند. آن‌ ها برای استتار یا گاهی جلب توجه، رنگ بدن خود را متناسب با رنگ محیط اطراف‌ شان عوض خواهند کرد. دلیل این تغییر رنگ، وجود رنگدانه‌ هایی به‌ اسم کروماتوفور در پوست این حیوانات می باشد که امکان همرنگ شدن با محیط را هنگام مقابله با دشمن یا جلب‌ توجه جنس مخالف فراهم خواهد کرد و همین موضوع خاص و شگفت انگیز کافی است تا به لیست 20 تایی زیباترین حیوانات دنیا از نگاه سایت نت نظر راه پیدا کند.

10) دلفین یکی از زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات دنیا

زیبایی دلفین‌ ها فراتر از ظاهر روشن و براق آن‌ هاست. انسان‌ ها همیشه شیفته‌ این حیوانات دوست‌ داشتنی بوده‌ و هستند. دلفین‌ ها سمبل آزادی، شور و نشاط و هوش فراوان می باشند و همواره دوست انسان ها محسوب می شوند.

11) گربه شنی

زیباترین حیوانات دنیا

همان قدر بامزه است که فیلم های گربه های نمکین در گوشیتان می باشد. گربه های شنی در بیابان های شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا زندگی می کند و جالب است بدانید که  آب و رطوبت بدن خود را از طریق طعمه و نه از طریق نوشیدن آب دریافت می کنند.

12) سنجاب پروازی سیبری

زیباترین حیوانات دنیا

شاید به ذهنتان خطور هم نکند که یک توپ کوچک و نرم مانند این سنجاب قادر است در هوا به یکباره از مقابل چشم تان ناپدید شود. ولی آویختگی پوستش و پاهایش به آن ها کمک خواهد کرد که میان درختان پرواز کنند. این حیوان کوچولوی با مزه هم یکی از 20 زیباترین حیوانات دنیا از دید نت نظر به حساب می آید.

13) آهوی کوهی

زیباترین حیوانات دنیا

جالب است بدانید که در حقیقت این مخلوقات کوچک ، انگار از جنگل افسانه ها بیرون آمدند. شاید به نظر شبیه به آهو برسند، ولی قدی حدود 1 پا دارند و همین امر آن ها را از آهو متفاوت خواهد کرد.

14) سنجاب انته لوپ هریس

زیبا ترین حیوانات دنیا

چه شخصی قادر است بیان کند که سنجاب ها آفت هستند تا زمانی که این گونه دوست داشتنی از آن ها موجود است؟ سنجاب انتلوپ هریس در بیابان های داغ در جنوب غربی ایالات متحده و شمال غرب مکزیک پیدا خواهد شد. این گونه از دم خود را چتر میکنند تا در برابر آفتاب در امان بمانند و اگر خوش شانس باشید و این صحنه را ببینید بسیار فوق العاده زیبا خواهد بود.

15) سروال یکی از زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات ایران

در عکس نگاه کنید، قیافشه اش را ببینید ، این گربه زرافه در دشت های آفریقایی یافت خواهد شد گردن بلند آو ، تنها قابلیتش اش نیست. سروال ها همچنین دارای گوش های بلند تری از گربه سانان دیگر هستند و در لیست 20 تایی زیباترین حیوانات دنیا جای دارند.

16) آکسولوتل

زیباترین حیوانات ایران

ماهی رونده مکزیکی که در واقع به هیچ وجه یک ماهی نیست، می توان گفت که نوعی مارمولک محسوب می شود. بر خلاف دوزیستان دیگر که اغلب بعد از رشد باله های پشتی و بیرونی خود را از دست می دهند ، این آکسولوتل های محصور شده در آب این قابلیت ها را در طول بزرگ سالی همراه خود نگه میدارد.

17) جربوآس

زیباترین حیوانات ایران

به عکس نگاه کنید، با این شمایل به نظر می رسد که نوعی موش آزمایشگاهی باشد، اما در اشتباهید آن ها متعلق به خانواده های بیرچ مایس و کاملا طبیعی هستند.

18) Quoll جزو زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات دنیا

پستانداران استرالیایی، به عنوان جانوران کیسه دار ، 9 هفته نخست زندگی را در کیسه مادر سپری می کنند این جانور علی رغم ظاهر بامزه خود شکارچی خوبی هم به حساب می آید و اغلب گونه های بزرگ پرندگان و خرگوش ها را شکار می کند.

19) سگ راکون ژاپنی

زیباترین حیوانات دنیا

در نظر داشته باشید که این مخلوقات بامزه همچنین به عنوان سگ راکون (تانوکی ) شناخته خواهند شد. سگ نر و ماده راکون ژاپنی با هم کار می کنند تا توله را بزرگ کنند.

20) Gundi جزو زیباترین حیوانات دنیا

زیباترین حیوانات دنیا

چنانچه به دنبال خرید خوک های گینه افریقایی هستید ، به دنبال یک Gundi بگردید که البته جیغ نکشد. پا های جانور های جونده افریقای شمالی دارای مچ کوچک است که به آن ها کمک میکند خزهایش را تمیز کند و زیبایی و خاص بودن آن موجب شد تا آن را در لیست 20 تایی زیباترین حیوانات دنیا از نگاه سایت نت نظر قرار دهیم.

مطالب مرتبط : 

عجیب ترین غار جهان – پدیده ای شگفت انگیز

نژادهای محبوب سگ در ایران – لیست ۲۰ تایی

۱۰ انجمن حمایت از حیوانات در ایران برای همه کمک رسانی یا قبول کردن سرپرستی حیوانات

3 دیدگاه

نظر بده
  1. کجاشون زیباست اون موشه اینقدر زشت بود که حالم بهم خورد معلوم نیست اینارو ازکجا دراوردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.