in

بی نظیربی نظیر

نحوه ثبت نام ایران خودرو

راهنمای ثبت نام ایران خودرو

ثبت نام ایران خودرو امروزه به چالشی برای خریداران تبدیل شده. چالشی که با در بر داشتن سود ۳۰ الی ۴۰ میلیونی، براحتی هرخریدار یا حتی معامله گری را می تواند وسوسه کند. بیشتر از یکسال است که تحریم های ظالمانه آمریکا، ضعف زیرساخت ها و کمبود قطعات، مشکلات گریبان گیر شرکت های خودرو سازی در ایران هستند. شرکت هایی که اگرچه قبل از تحریم ها مدعی تولید خودروی کاملا ملی بودند، اما پس از تحریم حقیقت قضیه برملا شد و کمبود قطعات بلای جانشان شد. از سویی دیگر هم نوسان نرخ ارز باعث شد تا این شرکت ها نتوانند تقاضای جامعه را مرتفع سازند و تعادل در بازار خودرو از بین رفت.

اما هدف اصلی ما در این پست بررسی و نقد مشکلات صنعت خودرو نیست. ما قصد داریم صرفا با ارائه پیشنهاد و راهکارهایی ساده و مهم، نحوه ثبت نام ایران خودرو اصولی را برای شما توضیح داده و در حد توان شما را در خرید اینترنتی خودرو راهنمایی کنیم. با عرضه بسیار کم ایران خودرو و متقاضی بسیارزیاد برای ثبت نام، هرچند که شانس شما کاهش می یابد ولی شاید اصولی و رعایت حداقل ملزومات به شما در ثبت نام کمک کند.

اطلاع از زمان ثبت نام ایران خودرو

ایران خودرو در راستای کمک به تعادل بازار و تامین نیاز خریداران واقعی خودرو، از ابتدای مهرماه در قالب دو طرح پیش فروش عادی (بازه تحویل یکساله!) و فروش فوری – اعتباری (تحویل ۳۰ روزه) اقدام به فروش خودروهای خود می کند. ثبت نام در طرح پیش فروش عادی با توجه به بازه زمانی طولانی تحویل آن راحته و هدف ما در این مقاله تنها موفقیت در طرح فروش فوری آن است.

برای اطلاع به موقع از بخشنامه های فروش ایران خودرو با مراجعه به سایت اصلی شرکت به نشانی https://www.ikco.ir/ و بخش فروش اینترنتی محصولات، با صفحه زیر روبرو خواهید شد.

سایت ثبت نام ایران خودرو

در این صفحه بر روی لیست بخشنامه ها کلیک کنین تا لیست تمامی بخشنامه های ماه جاری رو نمایش بده. این بخشنامه ها بر اساس ترتیب تاریخ بر روی سایت قرار میگیرن؛ بطوریکه آخرین بخشنامه جدیدترین آن است. با انتخاب و مشاهده بخشنامه خود از ساعت و روز دقیق شروع ثبت نام ایران خودرو مطلع شوید.

حداقل امکانات و اطلاعات لازم برای ثبت نام ایران خودرو

پس از اطلاع از ساعت و روز فروش فوری- اعتباری ایران خودرو، نیم ساعت قبل از شروع امکانات و اطلاعات زیر را تهیه کرده تا در موقع ثبت نام به مشکل برنخورین.

  • لپ تاب و یا سیستم ثابت و مطمعن با سرعت مناسب
  • اینترنت پرسرعت
  • نصب مرورگرهای آپدیت کروم یا اینترنت اکسپلور روی سیستم
  • اطلاعات فرد ثبت نام کننده (نام-نام خانوادگی- کدملی-شماره شناسنامه-تاریخ تولد-شماره تلفن همراه-استان و شهر محل سکونت)

ده دقیقه قبل از شروع ثبت نام وارد سایت اصلی به نشانی https://esale.ikco.ir/ شوید. ساعت شروع دقیق ثبت نام ایران خودرو بر اساس سایت time.ir می باشد. به همین دلیل تا دو دقیقه قبل از ساعت اعلامی این سایت، صفحه ثبت نام را بازنشانی (Refresh) نکنید! زدن دکمه F5 یا بازنشانی بیش از حد صفحه ثبت نام، موجب می شود تا سامانه شما را ربات تشخیص داده و از سایت خارج نماید. دو دقیقه باقی مانده را می تونین با کلیک بر روی گزینه های پیش فروش و فروش اعتباری، از بارگذاری طرح های فروش اعتباری به موقع مطلع شوید.

بازنشانی صفحه

ماراتون ثبت نام ایران خودرو شروع می شود!!

موفقیت شما به ثانیه ها و رعایت اصول منطقی بستگی دارد. پس با قرار گرفتن طرح های فروش اعتباری با سرعت و دقت لازم، خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنین تا وارد صفحه اطلاعات شخصی بشین. در این صفحه اطلاعاتی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم را باید وارد کرد.

صفحه اطلاعات شخصی در ثبت نام خودرو

چون سرعت ورود اطلاعات اهمیت اساسی دارد  و طبیعتا تایپ روش مناسبی نخواهد بود، پس دو روش سریع را برای انجام این کار پیشنهاد می کنیم:

روش اول

می تونین چند ساعت قبل از شروع ثبت نام، بطور آزمایشی در طرح پیش فروش عادی خودرویی را انتخاب کرده و تا مرحله ورود اطلاعات شخصی برین. در صفحه ورود اطلاعات ، موارد لازم را پر کنین و گزینه مرا به خاطر بسپار را تیک بزنید. با این کار اطلاعات واردشده شما در حافظه سایت خواهد ماند و در موقع ثبت نام اصلی می تونین ازش استفاده کنین.

روش دوم

اینکه اطلاعات را از قبل در یک فایل ورد (word) تایپ کرده و در زمان ثبت نام صرفا عمل کپی را انجام دهید. این کار نیازمند سرعت بالا است و ترتیب اطلاعات تایپ شده نیز می تواند اهمیت یابد.

توصیه می شود تاریخ تولد را حتما از قبل تایپ کنین چون زمان گیر است. پس از وارد کردن اطلاعات لازم یکبار گزینه ” از نو” را زده و سپس کد جدید را وارد کنید که این عمل هم در نوع خود ترفندی خاص بحساب میاد. چون مشاهده شده حتی با وجود صحت کد امنیتی وارد شده، باز خطا داده! با اتمام اطلاعات درخواستی گزینه ورود مشتری را بزنید.

تایپ دستی در این مرحله بسیار زمانگیر است و می تونه شما رو از هدفتون دور کنه. بنا به تجربه ثبت نام کنندگان سرعت طلایی در این صفحه ۳۰ الی ۳۵ ثانیه است یعنی نه خیلی زود که شما رو ربات تشخیص بده و نه خیلی دیر که ظرفیت فروش تکمیل بشه.

انتخاب رنگ و درگاه پرداختی ثبت نام

انتخاب رنگ و درگاه بانکی در ثبت نام ایران خودرو

مطالب مرتبط : عجیب ترین خودروهای دنیا

در این مرحله اولین موردی که باید چک شود، نام شما در گوشه سمت چپ بالایی صفحه است. در واقع اگر نام شما در زیر تاریخ ثبت نشده باشد، هر چقدر هم کد امنیتی را درست وارد کنین، سیستم خطا داده و شما شانس خود را برای ادامه روند از دست خواهید داد.

پس از ورود به صفحه جدید، ابتدا رنگ خودرو را تعیین کرده و سپس یکی از درگاه های پرداخت بانکی را انتخاب کنید. در گام بعدی سه گزینه ای را که تایید می کند شما کلیه شرایط لازم برای ثبت نام را دارین، تیک بزنید. در این مرحله نیز در صورت نیاز ابتدا گزینه “از نو” را زده و سپس کد امنیتی جدید را وارد کنید. پس از انجام این مراحل گزینه پرداخت الکترونیکی را بزنید تا وارد درگاه پرداختی شوید.

درگاه پرداخت اینترنتی

شما باید از قبل برای کارتی که از کافی بودن موجودی آن اطمینان دارین، رمز دوم تعیین کنید و یا روشی برای گرفتن رمز دوم پویا در نظر گرفته باشین.

با ورود به درگاه پرداخت بانکی باسرعت و دقت لازمه اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید تا پرداخت به درستی صورت گیرد. انجام به موقع تمامی مراحل در موفقیت شما در ثبت نام بسیار تاثیرگذار است.

شاخصه های تایید ثبت نام ایران خودرو

در صورت موفقیت در پرداخت، سایت به شما اطلاعات رسید و تراکنش خواهد داد و شما باید با کلیک بر روی گزینه ” تکمیل خرید و انتقال به سایت پذیرنده” بلافاصله به سایت اصلی برگردین.

اگر شما تمامی مراحل ثبت نام را درست و دقیق و صد البته به سرعت انجام دهید، سایت شما را به صفحه سفارش خودرو هدایت می کند. در این صفحه اطلاعات برنامه فروش، مشخصات فردی شما، جزئیات سفارش و رسید پرداخت بانک و اطلاعات قرارداد را نمایش خواهد داد.

گزینه چاپ را بزنین. چون طبق اعلام ثبت نام کنندگان، سابقه استرداد مبلغ ولغو سفارش در این مرحله نیز وجود دارد!

مراقب کلاهبرداران باشید…

کلاهبرداران اینترنتی

دو نکته مهم وجود داره که ذکرش خالی از لطف نیست. یکی اینکه همیشه ناتوانی در ثبت نام بخاطر سرعت و عدم موفقیت شما نیست بلکه سابقه داشته که بدلیل مشکلات سایت اصلی ایران خودرو، هیچ کس قادر به ثبت نام نبوده است.

نکته ی دوم که خیلی مهمتره اینه که، تفاوت قیمت خودروی عرضه شده توسط ایران خودرو با قیمت بازاری آن، به وسیله ای برای کلاهبرداران اینترنتی تبدبل شده. آنها که تعداد متقاضیان ثبت نام را زیاد می بینن، به بهانه هایی هم چون داشتن ترفند ثبت نام و … اطلاعات کارتی شما رو گرفته و از آن برداشت خواهند کرد. پس مراقب باشین تا اطلاعات کارت بانکی شما به دست کسی نیفتد.

عده ای دیگر هم به دید یک فرصت کسب و کار به قضیه نگاه کرده و برای افراد متفاوت ثبت نام کرده و پورسانت های کلان می گیرن. ولی در هر صورت حفاظت از اطلاعات یک اصل کلی در فضای مجازی است که سهل انگاری در آن عواقب جبران ناپذیری دارد.

امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشه و با ثبت نامی موفق در ایران خودرو به هودروی مورد علاقتون دست پیدا کنین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..