in

بدترین زمان ها برای زندگی در تاریخ – لیست 10 تایی

بدترین زمان ها برای زندگی در تاریخ

تاریخ بشر کاملاً خشن و پر از حادثه‌های ترسناک بوده. از بیماری‌های واگیردار کشنده گرفته تا جنگ‌های مداوم و پیاپی. با اینکه تعداد این حادثه‌ها را می‌دانیم اما تصور آنکه تاریخ ما چقدر وحشتناک بوده بسیار دشوار است. حتی بدترین و خوفناک‌ترین اتفاقاتی که اکنون شاهدش هستیم در برابر بدترین زمان‌ ها برای زندگی در تاریخ جلوه بسیار کوچکی دارند. خودتان را در بدترین زمان‌ ها برای زندگی در تاریخ تصور کنید و با وحشی‌گری‌های آن زمان آشنا شوید.

معرفی بدترین زمان‌ ها برای زندگی در تاریخ

10) شکنجه‌ کاتولیک‌ها در بریتانیا: قرن 16 و 17 میلادی

بدترین زمان‌ها برای زندگی در تاریخ

اشخاص عادی (غیرنظامی) در بریتانیای قدیم در مدت‌زمان‌های مختلف به روش‌های گوناگونی کشته‌شده‌اند. بااین‌حال سخت‌ترین زمان در تاریخ انگلیس در طول شورش کاتولیک‌ها و آزار و اذیت آن‌ها بوده است. این واقعه به هنگام انقلاب اروپا و زمانی‌ که اکثر سوال‌ها در رابطه بااینکه کدام نوع از مسیحیت بهترین بوده اتفاق افتاده است. شرایط در انگلیس بسیار وحشتناک بود زیرا پروتستان‌های حاکم در این کشور از کاتولیک‌ها بسیار متنفر بودند. اگر شما بین کاتولیک ‌بودن و پناه بردن در آن زمان تریدی می‌کردید به‌طور شک به وحشیانه‌ترین و خلاقانه‌ترین شکل ممکن به قتل می‌رسیدید. یک زن هنگامی‌که از او به ‌خاطر حمایت از کاتولیک‌ها سوال شد و از جواب دادن امتناع کرد، به ‌آهستگی و علنی او را خرد و ریز کردند. شما ممکن بود به شمشیر کشیده شده و به چهار قسمت تکه‌تکه شوید، به دار آویخته شوید و یا توسط گروهی از جنایتکاران مورد شکنجه قرار بگیرید.

9) محاصره سارایوو (پایتخت بوسنی): 1992-1996

بدترین زمان‌ها برای زندگی در تاریخ

محاصره شدن‌ها به هر نحوی بدترین زمان ها برای زندگی هستند. یکی از وحشتناک‌ترین محاصره‌ها در طول تاریخ، محاصره سارایوو توسط صرب‌هاست که طولانی‌ترین محاصره پایتخت یک کشور در تاریخ مدرن نیز می‌باشد. این محاصره تقریباً 4 سال طول کشید و نزدیک به 14 هزار نفر در جریان آن جان باختند. اگر گلوله‌باران‌های پی‌درپی در مناطق غیرنظامی (مانند فروشگاه‌ها و…) باعث مرگ شما نمی‌شد؛ به روش‌های بسیار زیاد دیگه‌ای جان خود را از دست می‌دادید. اکثر مردم فقط به‌ علت سرمای زیاد جان خود را از دست دادند زیرا منابع سوخت در بسیاری از نقاط شهر وجود نداشت. تعداد کثیری از آن‌ها مجبور بودند بدون داشتن امکانات به فضاهای مشترکی با خانواده‌های دیگر منتقل شوند و یک شهر با عملکرد دیگری را به اردوگاه بزرگ پناهندگان تبدیل کنند. بسیاری از مردم توسط تک‌تیراندازها به قتل می‌رسیدند، تک‌تیراندازهایی که عمداً کودکان را هدف خود قرار می‌دادند.

8) آنفلوانزای اسپانیایی: 1918-1919

بدترین زمان ها برای زندگی در تاریخ

در حوالی سال 1919 اتفاقات بسیار زیادی افتاده که سخت است بگوییم کدام‌یک وحشتناک‌تر بوده ولی این حادثه یکی از مرگبارترین حوادث تاریخ بشر است. این بیماری نزدیک به یک‌سوم کل جمعیت جهان در آن زمان را آلوده کرده و جان 50 تا 100 میلیون نفر آدم را گرفته است. آنفلوانزای اسپانیایی یک کابوس عمومی برای جهانیان بود. هرکس که زنده می‌ماند ممکن بود در خیابان جسدهای بسیار زیادی را ببیند. این ویروس چنان سریع عمل می‌کرد که اکثر قربانیان طی چند ساعت از آلوده شدن می‌مردند. ایران یکی از بیشترین آمارهای مرگ را براثر آنفلوانزای اسپانیایی داشت.

در نت نظر بخوان: وحشتناکترین حملات تروریستی دنیا

7) جنگ داخلی سری‌لانکا: 1983-2009

حوادث وحشتناک تاریخ

ما در تاریخ شاهد تعداد بسیار معدودی جنگ داخلی بودیم. جنگ‌های داخلی نقش اساسی در شکل‌گیری دنیای مدرن داشته‌ا‌ند. جنگ داخلی سریلانکا جنگی بین دولت سریلانکا و شورشیان تامیل (ببرهای تامیل) بود که یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های تاریخ معاصر نیز بوده است. وحشتناک‌ترین حوادث این جنگ نزدیک به زمان پایان آن رخداد؛ زمانی ‌که ده‌ها هزار غیرنظامی بین نزدیک شدن نیروهای حکومتی و شورشیان له شدند. بسیاری از غیرنظامیان توسط گلوله‌هایی که از سنگر توپخانه‌ها می‌آمد قتل‌عام شدند. این حادثه بعنوان یک قسمت بسیار وحشیانه از تاریخ سری‌لانکا باقی‌مانده است که بسیاری آن را نسل‌کشی خوانده‌اند.

6) جنگ سی ساله: قرن 17 میلادی

وقایع ترسناک در طول تاریخ-جنگ سی ساله

جنگ مدت‌ها بخشی ‌از تاریخ اروپا بوده است. گرچه تعداد کمی از آن‌ها به‌اندازه جنگ سی ساله برای مردم اروپا ویرانگر بودند. اگر ما نسبت تلفات به کل جمعیت اروپا را در نظر بگیریم، این واقعه به‌مراتب مهلک‌تر از وقایعی مانند طاعون سیاه و جنگ جهانی دوم بوده است. کشته شدن نزدیک به 8 میلیون نفر سبب شده که این حادثه را یکی از مرگبارترین حوادث تاریخ بخوانند. در آن زمان جنگ بین کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها نقطه کانونی درگیری‌های بزرگ در اروپا بود که حومه شهرها را در سراسر اروپا ویران کرد. این جنگ با قحطی شدید و شیوع بیماری‌ها و همچنین غارتگری‌های مکرر مخصوصاً غارت روستاهای کوچک توسط سربازان مزدور ارتش همراه بود که حتی باعث شد کشور آلمان از جمعیت خالی شود. این جنگ با عهدنامه وستفالی که در مونستر بسته شد پایان یافت.

5) بمباران توسط بمب‌های آتش‌زا در جنگ جهانی دوم: 1942

حوادث هولناک تاریخ-بمباران

در زمان جنگ جهانی دوم زندگی کردن در هرجایی از دنیا برای اکثر مردم بسیار سخت بوده است؛ مخصوصاً  زندگی در کشورهایی که در این جنگ شکست خوردند. درحالی‌که بمباران هسته‌ای تخریب‌های زیادی را به‌جای گذاشته بود؛ بمباران توکیو با بمب‌های آتش‌زا تاکنون به‌عنوان خونین‌ترین بمباران در تاریخ جنگ‌های جهان محسوب می‌شود. احتمالاً تعداد کشته‌های این بمباران از هردو بمباران هسته‌ای نیز بیشتر است. مواد آتش‌زای نظامی مانند بمب آتش‌زا و ژله نفتی بارها در مناطقی که مردم عادی و غیرنظامی حضور داشتند مورد استفاده قرار گرفته شدند. بقایای سوخته و زغال شده مردم در خیابان‌ها، خانه‌های چوبی که ازهرجهت کاملاً سوخته بودند و صدای بمب‌افکن‌ها که به‌طور مداوم در هوا پخش می‌شد فقط توصیف کوچکی از این حادثه هستند. تنها در یک شب از بمباران بیش از 100 هزار غیرنظامی سوختند و بیش از یک‌میلیون نفر به‌طرز وحشتناکی مجروح شدند.

در نت نظر بخوان: ۱۰ اتفاق مهم سال ۲۰۱۷

4) چندپارگی هند: 1947

رویدادهای مهم تاریخی

اکثر مشکلات در جهان مدرن وقتی به‌ وجود آمد که انگلیس تصمیم گرفت قبل از ترک مستعمرات خود کمی با مرزهای آن‌ها تفریح کند تا همه‌چیز برای  این کشورها که قصد استقلال داشتند پیچیده‌تر شود. در هیچ کجا این مسئله به‌اندازه تقسیم هند بر اساس دین به دو کشور هند و پاکستان قابل رؤیت نیست. تنها در یک شب میلیون‌ها نفر شروع به مهاجرت کردند که یکی از پرجمعیت‌ترین و خطرناک‌ترین مهاجرت‌ها در طول تاریخ است. حدود یک‌میلیون نفر در شورش‌های بر خواسته از این تقسیم به روش‌های وحشتناکی کشته شدند مانند قطارهایی پر از اجساد کشته‌شده. این حادثه نیز یکی از خونین‌ترین حوادث تاریخ بود.

3) معدنکاری در روم باستان

وحشتناک ترین اتفاقات تاریخ بشر

همه ما می‌دانیم که برده‌داری در زمان روم باستان بسیار زیاد بوده است. کار برده‌داری قلمرو امپراتوری را با ساختن کانال‌ها و ساختمان‌های بزرگ با معماری پیشرفته در مقیاس وسیعی گسترش داد. اگر بدترین زمان زندگی خود را در دوران روم باستان جست‌وجو می‎‌کنید، برده‌داری در معادن بهترین انتخاب است. شرایط این کار بسیار وحشتناک بود و کسانی که به معادن فرستاده می‌شدند بدون شک در آنجا می‌مردند. در آن شرایط بسیار سخت بیماری‌ و مرگ شایع بود؛ زیرا معدنکاری در آن زمان از فناوری پیشرفته‌ای برخوردار نبوده است. ممکن بود بدون هیچ دلیلی دست و پای شمارا قطع کنند یا مورد شکنجه قرار بگیرید یا به داخل گودال‌ها پرتاب شوید.

2) دوره سن‌گوکو: 1467-1600

وقایع وحشتناک تاریخ بشر، دوره سن گو کو

دوره سن‌گوکو که بیشتر از صدسال به ‌طول انجامید یکی از اصلی‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌های تاریخ ژاپن است. برای کسی‌که در آن دوره زندگی می‌کرد جنگ و مصیبت یک بخش از زندگی روزمره او بوده است. به‌غیراز فرقه‌های مخالف که به‌طور منظم موردحمله قرار می‌گرفتند؛ افراد عادی و غیرنظامی غالباً بین جنگ‌هایی که هیچ ارتباطی با آن‌ها نداشت گرفتار می‌شدند. این دوره به‌ دلیل وحشی‌گری و بی‌اعتنایی به زندگی بشر و جا افتادن ترسناک‌ترین جنگجوهای سامورایی‌ بسیار موردتوجه قرارگرفته است.

در نت نظر بخوان: ترسناک ترین مکان های دنیا که هیچوقت نباید دور و برشون بری

1) سال 536

بدترین حادثه در تاریخ

طاعون، قحطی، جنگ، آنفولانزا و بیماری‌های واگیردار دوره‌هایی از تاریخ بشر را بدنام کرده و مردم زیادی را به کام مرگ فرستاده اند، اما یک سال از همه این سال‌ها سخت‌تر و وحشتناک‌تر بوده است: سال ۵۳۶ میلادی. در این سال یکی از بدترین قحطی‌های جهانی در تاریخ بشر اتفاق افتاده است. این قحطی به‌واسطه‌ی یک غبار اسرارآمیز که جلوی نور خورشید را می‌گرفت اتفاق افتاده است. گرفتگی خورشید در همه جای جهان قابل‌مشاهده بود و ویرانی‌های جهانی که از این مه ناشی شده بود، موجب شد که از آن دوران شوم به‌عنوان قرن تاریک یاد کنند.

امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید و با بدترین زمان ها برای زندگی در طول تاریخ بشرآشنا شده باشید. نظرات ارزشمندتون رو در قسمت دیدگاه برام بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: حمید پورمحمد