بزرگترین زلزله تاریخ
in

بزرگترین زلزله تاریخ – لیست ۱۰ تایی

بزرگترین زلزله های تاریخ

بزرگترین زلزله تاریخ چیست؟ زلزله یکی از بلایای طبیعی است که باعث رعب و وحشت انسان ها میشه و با توجه به بزرگی زلزله میتونه خسارات جانی و مالی هم به جا بذاره. در این مطلب قراره وحشتناک ترین و بزرگترین زلزله تاریخ رو معرفی کنیم. اگه میخوای در این زمینه اطلاعاتی کسب کنی پس همراه این مطلب باش تا بدونی بزرگترین زلزله تاریخ کجا و چه زمانی بوده است.

معرفی مهیب ترین و بزرگترین زلزله تاریخ

۱- زلزله ای در نزدیکی سواحل شرقی هفوشو در ژاپن با شدت ۹ ریشتر در ۱۱ مارس ۲۰۱۱

شدت 9 ریشتر در 11 مارس 2011

بزرگی ۹

این زلزله بزرگترین زلزله تاریخ در ژاپن است که طی این بلای طبیعی، راه های ارتباطی و شبکه های حمل ونقل ضررهای شدیدی رو متحمل شده به طوری کنه محاسبه کامل تلفات بسیار دشوار است!

۲- زلزله خاموش Bio-Bio، شیلی-۲۷ فوریه ۲۰۱۰

27 فوریه 2010 - خاموش Bio-Bio، شیلی

بزرگی ۸٫۸

این زلزله در عمق ۳۵ کیلومتری زمین در شهر «کنسپسیون» شیلی رخ داده و باعث ایجاد سونامی شده!! این سونامی به قدری ر شدید بوده که مقامات ۵۳ کشور مجبور به اعلام‌ خطر بروز سونامی شدن. در این زلزله مخرب حدود ۷۰۰ نفر کشته شده اند.

۳- زلزله ای در خارج از ساحل غربی سوماترا شمالی-۲۶ دسامبر ۲۰۰۴

26 دسامبر 2004 - خارج از ساحل غربی سوماترا شمالی

بزرگی ۹٫۱

این زلزله یکی از مرگ‌ بارترین و وحشتناک ترین زلزله‌های تاریخ است که با ایجاد سونامی وحشتناکی همراه بوده که منجر به خسارت به ۱۴ کشور شده!! این زلزله باعث کشته شدن نزدیک به ۲۳۰ هزار نفر و بی‌ خانمان شدن نزدیک به یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شده است.

۴- بزرگترین زلزله تاریخ در شیلی-۲۲ می ۱۹۶۰

22 می 1960 - شیلی بزرگترین زلزله تاریخ

بزرگی ۹٫۵

بزرگترین زلزله‌ای که در تاریخ  اتفاق افتاده، زلزله ۹٫۵ ریشتری ۱۹۶۰ در جنوب شیلی است که ساعت ۳۷ و ۱۱ دقیقه بعدازظهر یک روز یکشنبه، حدود ۱۶۵۵ کشته، هزاران زخمی و دو میلیون بی‌ خانمان بر جای گذاشته است.

۵- زلزله خانمان سوز در پرنس ویلیام صدا، آلاسکا-۲۸ مارس ۱۹۶۴

28 مارس 1964 - پرنس ویلیام صدا، آلاسکا

بزرگی ۹٫۲

این زلزله با اینکه از زلزله های فوق العاده ترسناک بوده و خسارات زیادی هم به جا گذاشته اما تنها ۱۳۹ کشته برجای گذاشته. در این زمین‌ لرزه، سونامی با موج‌هایی به ارتفاع ۶۷ متردر پی داشته که باعث  ۳۱۱ میلیون دلار خسارت شده است.

۶- زلزله جزیره رت آیلند آلاسکا با شدت ۸٫۸ ریشتر در ۴ فوریه ۱۹۶۵

زلزله جزیره رت آیلند آلاسکا با شدت 8.8 ریشتر در 4 فوریه 1965

بزرگی ۸٫۸

با وجود اینکه این زلزله عمق زیادی داشته اما به علت اینکه در مکانی غیر مسکونی رخ داده ضرر جانی در پی نداشته و تنها به تاسیسات محلی در آلاسکا آسیب زده است!

۷- زلزله شهر سوماترای اندونزی با شدت ۸٫۸ ریشتر در ۲۵ نوامبر ۱۸۳۳

زلزله شهر سوماترای اندونزی با شدت 8.8 ریشتر در 25 نوامبر 1833

بزرگی ۸٫۸

در اثر این زلزله خانمان سوز هم نزدیک به ۱۰۰۰ نفر کشته ودر واقع تعداد زیادی از ساکنین شهر سوماترا از بین رفتن و چندین روستا به صورت کامل زیر خاک دفن شدن.

۸- کامچاتکا از زلزله های شدید و وحشتناک تاریخ-۴ نوامبر ۱۹۵۲

4 نوامبر 1952 - کامچاتکا از زلزله های شدید تاریخ

بزرگی ۹

این زلزله عظیم هم با سونامی همراه بوده است که بسیار مرگ‌ بارتر از خود زلزله بوه! در آن زمان «کامچاتکا» فقط ۶ هزار نفر جمعیت داشته که متاسفانه نزدیک به نیمی از این جمعیت، یعنی ۲۳۳۶ نفر براثر این زلزله کشته شدن.

۹- ساحل شمالی اقیانوس آرام آمریکا-۲۶ ژانویه ۱۷۰۰

بزرگی ۹

تنها مورد از زمین‌لرزه‌های مربوط به آمریکای شمالی در نزدیکی جزیره ونکوور رخ داده. در ارتباط با آمار خسارت جانی و مالی این فاجعه آمار دقیقی نیست اما گزارش‌ هایی در این مورد وجود داره که دهکده‌ های ژاپن و مناطق مسکونی در غرب آمریکا کاملا زیر آب رفتن.

۱۰- زلزله عظیم در ساحل اکوادور-۱۳ ژانویه ۱۹۰۶

13 ژانویه 1906 - ساحل اکوادور

بزرگی ۸٫۸

بزرگترین زلزله تاریخ با سونامی در حدود ۱۰۷ سال پیش در مرز کلمبیا و اکوادور اتفاق افتاده، حدود ۱۵۰۰ نفر کشته و حدود ۵۰۰۰ نفر زخمی داشته و همچنین سونامی بزرگی هم سراسر اقیانوس آرام رو در نوردیده.

در مورد بزرگترین زلزله تاریخ هم اطلاعات مفیدی کسب کردی. امید داریم که از این بلایای طبیعی و خانمان سوز ایمن باشیم. اما بهتره در مورد نکات ایمنی در زمان وقوع زلزله باخبر باشی.

در نت نظر بخون: نکات مهم در زمان وقوع زلزله

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین متخصص قلب تهران

بهترین متخصص قلب تهران – لیست ۱۰ تایی

بهترین فیلم های اسکار

معروف‌ ترین فیلم های برنده اسکار – لیست ۲۰ تایی