in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

بهترین فیلم های ترسناک 2019 – لیست 10تایی

فیلم های ترسناک جدید

فیلم های ترسناک جدید را حتما علاقه‌مندان به ژانر وحشت سینما دنبال می‌کنند و از لیست بلند بالای آن باخبرند، با این حال در متن پیش‌رو تعدادی از بهترین فیلم های ترسناک 2019 را معرفی می‌کنیم.

فیلم های ترسناک با اینکه همه در ژانر وحشت قرار می‌گیرند اما به سبک‌های مختلفی ساخته می‌شوند، فیلم ترسناک شیطانی، فیلم ترسناک اسلشر، فیلم ترسناک thriller، فیلم ترسناک هیولایی، فیلم ترسناک آدم کش زنجیره ای و چند سبک دیگر. در معرفی بهترین فیلم های ترسناک 2019 تلاش کردیم فیلم‌هایی از سبک‌های مختلف معرفی کنیم. در این متن دوستداران وحشت و ترس در سینما می‌توانند اطلاعاتی مختصر از تعدادی از بهترین فیلم های ترسناک ۲۰۱۹ کسب کنند.

معرفی بهترین فیلم های ترسناک ۲۰۱۹

۱- میدسامر

فیلم «میدسامر» یا «میانه تابستان» را آری آستر ساخته است. این کارگردان پیش از این نیز چند فیلم دیگر در ژانر وحشت را روانه پرده نقره‌ای کرده بود که در میان آنها فیلم «موروثی» با استقبال خوبی روبه‌رو شد. در آخرین ساخته‌ این کارگردان، فلورنس پیو، جک رینور، ویل پولتر، و ویلیام جکسون هارپر نقش‌آفرینی کرده‌اند.

بهترین فیلم های ترسناک 2019

داستان فیلم Midsommar با طلسم و اندوه انسانی سر و کار دارد و رازی دردناک که قهرمان داستان را آزار می‌دهد اما نباید فاش شود. او با وجود رنجی و اندوهی که دارد همراه با دوستانش در مراسمی روستایی شرکت می‌کند که وضعیت را برایش بغرنج‌تر می‌کند و به ترس‌های او اضافه می‌کند.

۲-داستان ‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی

فیلم «داستان ‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» (Scary Stories to Tell in the Dark) را آندره اوردال در ژانر دلهره‌آور جلوی دوربین برد و آستین آبرامز و دین نوریس جلوی دوربین او بازی کردند. در این فیلم از بریده شدن دست و پا خبری نیست اما از ترس حاکم بر فیلم کم نمی‌شود.

داستان ‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی

فیلم ترسناک «داستان ‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» درباره چند دختر و پسر است که شبی در مسیرشان به خانه‌ای برمی‌خورند و برای پناه گرفتن وارد آن می‌شوند. سارا، دختری که چندی پیش در این خانه جانش را از دست داده است، چند داستان ترسناک نوشته و نوجوان‌های فیلم این دست نوشته‌ها را پیدا می‌کنند اما نمی‌دانند که ممکن است آنها به وقوع بپیوندند.‌

۳-فیلم ترسناک «مادر»

فیلم «ما»  که به نام‌های «مامان» و «مادر» هم ترجمه شده است، فیلمی روانشناسانه و دلهره‌آور همراه با وسواس‌های دیوانه‌وار انسانی است. اکتاویا اسپنسر، لوک ایوانز، جولیت لوئیس، میسی پایل، و الیسون جنی تیم بازیگران این فیلم به کارگردانی تیت تیلور را تشکیل می‌دهند. بعد از اکران جهانی این فیلم ترسناک thriller اکتاویا اسپنسر، بازیگر اصلی فیلم، نقدهای مثبت زیادی درباره بازی به‌یادماندنی‌اش در نقش زنی سایکو دریافت کرد.

فیلم ترسناک مادر

داستان فیلم ترسناک Ma درباره چند نوجوان است که از زنی درخواست می‌کنند برای آنها نوشیدنی بخرد و زن نیز آنها را به خانه‌اش دعوت می‌کند. مهمانی در خانه او آغاز می‌شود غافل از اینکه میزبان دچار وسواس‌های عجیب است و روان‌پریشی دارد، حالت‌های غیر نرمال روانی که جان مهمان‌های کم سن و سال را به خطر می‌اندازد.

۴-آماده ای یا نه

فیلم ترسناک «آماده ای یا نه» یا « آماده باشی یا نه» (Ready or Not) ساخته مشترک مت بتینلی-اولپین و تایلر گیلت، فیلمی است که در ظاهر از المان‌های کمدی استفاده کرده و درباطن فیلمی است ترسناک و دلهره‌آور. این فیلم ترسناک جدید علاوه بر فروش بالا در گیشه، نقدهای مثبتی نیز دریافت کرده است.

فیلم ترسناک آماده ای یا نه

قهرمان داستان «آماده ای یا نه» با بازی سامارا ویوینگ، به عنوان عروس وارد خانواده‌ای سنتی می‌شود و بعد از مدتی کوتاه به سنت‌های عجیب این خانواده پی می‌برد. سنت‌های عجیب و خرافات این خانواده ممکن است به قیمت جانش تمام شود و او که ساکن عمارت بزرگ خانواده همسرش شده و راه فراری ندارد، تصمیم می‌گیرد از خودش دفاع کند حتی با کشتن اشخاص دیگر.  همسر او، با بازی مارک اوبرایان، فردی منزوی است و او در این بازی تنهاست.

۵-فیلم ترسناک «ما»٬ از بهترین فیلم های ترسناک 2019

فیلم «ما» (us)  را جوردن پیل نوشته و کارگردانی کرده است، فیلمی که در رتبه بندی سایت راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) به عنوان بهترین فیلم ترسناک ۲۰۱۹ انتخاب شد. لوپیتا نیونگو، وینستون دوک، الیزابت ماس، یحیی عبدالمتین دوم، و آنا دیوپ تیم بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند. این فیلم تحسین شده با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شد و بیش از ۲۵۰ میلیون دلار فروش داشت.

فیلم ژانر وحشت

داستان فیلم «ما» از این قرار است که خانواده‌ای رنگین‌پوست در سال ۱۹۸۶ برای تعطیلات به خانه‌ای در کنار دریاچه می‌روند. در ساعات اولیه اقامت آنها برق ناگهان قطع می‌شود و این خانواده چهار نفره متوجه حضور چهار فرد مشکوک می‌شوند، که منتظر آنها بودند. اعضای خانواده با اینکه غافلگیر شده‌اند برای دفاع از خود دست به هر کاری می‌زنند.

۶-دختری در طبقه سوم

فیلم  «دختری در طبقه سوم» یا «دختر طبقه سوم» (Girl on the Third Floor) یک فیلم ترسناک شیطانی است به کارگردانی تراویس استیونس. سی‌ام پانک، کشتی‌گیر و بازیگر آمریکایی، تریسته کلی دون و تونیا کی در این فیلم ژانر وحشت نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم ترسناک ۲۰۱۹

داستان فیلم «دختری در طبقه سوم» درباره خانواده‌ای است که می‌خواهند خانه‌ای بزرگتر برای فرزندشان که هنوز به‌دنیا نیامده، فراهم کنند. آنها خانه‌ای قدیمی می‌خرند غافل از اینکه خانه تسخیر شده است. ساکنان جدید تصمیم می‌گیرند آن را بازسازی کنند اما ظاهرا روح یا ارواح ساکنان قبلی خانه، که در آنجا مانده‌اند، از ایجاد تغییر درخانه خشمگین می‌شوند و قصد جان این خانواده را دارند. آنها حتی قصد جان کودکی که هنوز متولد نشده و دوستان این خانواده را می‌کنند، که برای کمک آمده‌اند.

۷-روز مرگت مبارک ۲

فیلم «روز مرگت مبارک ۲» البته ادامه‌ای است بر اولین قسمت آن که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و با استقبال خوبی روبه‌رو شد و کریستوفر لندن را به فکر ساخت دومین قسمت آن انداخت، فیلمی که در روز ولنتاین اکران شد. جسیکا راث، ایزرائیل بروسارد و سورج شارما تیم بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند.

بهترین فیلم های ترسناک 2019

داستان فیلم ترسناک Happy Death Day 2U باز با تری، قهرمان قسمت قبل، آغاز می‌شود که ازچرخه تکراری مردن و برخواستن در صبح روز مرگش خلاص شده است. حالا او تصمیم دارد باز به این چرخه مردن و بازگشتن به زندگی، برگردد و با کشف رازی که پشت قتلش است، برای همیشه به این چرخه پایان دهد. او باز هم با همان قاتل سروکار دارد که با ماسکی بر صورت و چاقویی در دست همه جا به دنبالش است.

۸-تسخیر٬ یکی از بهترین فیلم های ترسناک 2019

فیلم «تسخیر» یا «تعقیب» (Haunt) از انواع فیلم‌های اسلشر (slasher) است، فیلم‌هایی که کارگردان از نشان دادن قاتل و کشته شدن مقتول با چاقو یا ابزار دیگر ابایی ندارد و بیننده باید منتظر قتل و خونریزی باشد. اسکات بک و برایان وود این فیلم را با بازی کیتی استیونس، ویل بریتین و مک کلین جلوی دوربین برده‌اند.

فیلم ترسناک ۲۰۱۹

داستان فیلم «تسخیر» در شب هالویین رخ می‌دهد که یک گروه دوستی تصمیم می‌گیرند وارد خانه‌ای عجیب شوند. در ابتدا باید موبایل‌های خود را تحویل دهند تا بازی هزارتو را شروع کنند. میزبان عجیب٬ که ماسک روح به صورت دارد، آنها را از هم جدا می‌کند و هر کدام وارد بخش خطرناکی از خانه می‌شوند و با ابزارهای مختلفی رو‌به‌رو می‌شوند که برای قتل آنها آنجا قرار داده شده‌اند. آنها باید برای زنده ماندن، یکدیگر و البته راه خروج از خانه را پیدا کنند.

۹-سوییت هارت (Sweetheart)

فیلم « Sweetheart» از آن دسته از فیلم‌های ژانر وحشت است که قهرمان داستان باید به تنهایی برای زنده ماندن تلاش کند. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی جی.دی دیلارد و با نقش‌آفرینی کرسی کلمونس، از این دسته فیلم‌هاست که بعد از اکران واکنش و تحسین منتقدان را به دنبال داشت و امتیازهای بالایی در سایت‌ها معتبر سینمایی کسب کرد.

بهترین فیلم های ترسناک 2019

قهرمان داستان Sweetheart دختری به نام جنی است که یک روز خودش را در جزیره‌ای دورافتاده می‌بیند. او که نمی‌‌تواند زخم‌های تنها دوستش را مداوا کند، با مرگ او تنها سکنه جزیره می‌شود. جنی به زودی متوجه موجودی غیرعادی می‌شود که شبها به جزیره می‌آید و قصد جانش را دارد و باید برای زنده ماندن از دست او فرار کند و در نهایت به تنهایی راهی برای از بین بردن او بیابد.

۱۰-حفره ‌ای در زمین

فیلم ترسناک «حفره‌ ای در زمین» (The Hole in the Ground) یک فیلم‌ ترسناک فراطبیعی است، از آن دسته فیلم‌هایی که ارواح و موجودات فرازمینی در رخ‌دادن اتفاق‌ها دست دارند. این فیلم ترسناک ۲۰۱۹ را لی کورنین در چند لوکیشن در اروپا جلوی دوربین برده و امتیاز بالایی در سایت Rotten Tomatoes نیز کسب کرد.

فیلم ترسناک جدید

داستان فیلم «حفره ‌ای در زمین» درباره مادری به نام سارا با بازی شانا کرزلیک و پسر خوردسالش به نام کریس با بازی جیمز کویین مارکی است که برای زندگی به خانه‌ای در حومه شهر می‌روند. در روزهای اول سکونت با همسایه‌ای برخورد می‌کنند که رفتارهای عجیب دارد و باعث حس ناامنی آنها می‌شود. یک شب که کریس گم می‌شود، سارا حین جستجوی او به گودالی در نزدیکی خانه برمی‌خورد. سارا بعد از پیدا شدن فرزندش متوجه رفتارهای غیرطبیعی او می‌شود که بی‌ارتباط با محیط جدید زندگی و آن گودال نیست.

آنچه در این متن با شما به اشتراک گذاشتیم تعدادی از بهترین فیلم های ترسناک 2019 بودند که البته تعدادشان بیشتر است. درصورتی که فیلم مورد علاقه شما در این لیست نیست، لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مطلب مرتبط: فیلم های برنده اسکار

2 دیدگاه

نظر بده
  1. فیلم شماره یک معنی میانسال میده، نه میانه تابستان!!!
    midsommar با midsummer فرق داره استاد

    • سلام
      ممنون از توجهی که به متن داشتید. این کلمه ریشه آلمانی و سوئدی داره و به معنی روز اول تابستان هست. به دلیل زیاد بودن برداشت‌ها از کلمه midsommar سازنده های فیلم یه مقاله منتشر کردند و ریشه این کلمه رو توضیح دادند و گفتند که منظور از این کلمه روزهای تابستان میشه. البته در فارسی این عنوان به «میانه تابستان» ترجمه شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: پریسا ایرانی