مقابله با کرونا
in

مقابله با کرونا در کشورهای اروپایی

روش های مقابله با کرونا

قاره سبز نیز مانند سایر نقاط جهان از شر ویروس کرونا در امان نبوده و هم‌اکنون مردم و دولت کشورهای اروپایی نیز با این مهمان ناخوانده دست و پنجه نرم می‌کنند، اما کشورهای اروپایی چه روشی را برای مقابله با کرونا پیش گرفته‌اند؟

کرونا ویروس یا covid 19 اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و این اپیدمی اکنون بیش از ۱۵۰ کشور را درگیر کرده است. برای مقابله با کرونا هر کشوری راه حل خود را ارائه کرده است که کمابیش شبیه به دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی‌ست و در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به روش‌هایی که در کشورهای اروپایی برای مقابله با کرونا در حال اجراست.

کرونا در ایتالیا

ایتالیا از اولین کشورهایی بود که از این اپیدمی متضرر شد و شهروندان زیادی را از دست داد اما بری مقابله در ابتدا اعلام کرد که افراد از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و نه‌تنها مناطقی را که افراد بیمار در آن بودند بلکه تمام کشور را منطقه حفاظت شده نامید. بعد از گذشت چند روز نخست وزیر این کشور قانون قرنطیه را برای کل کشور اجرایی کرد و تمام تجمعات تا اطلاع ثانوی در این کشور غیر قانونی است. تمام شهروندان ایتالیا این روزها در خانه هستند و برای گذر از این دوران، به قانون قرنطینه پایبند. این کشور برای رفت و آمد بین شهرها نیز قوانین منع رفت و آمد را وضع کرده است.

مقابله با کرونا

اسپانیا برای مقابله با کرونا چه می‌کند؟

با افزایش شمار قربانیان این ویروس در اسپانیا، مسئولان دولتی به مدت ۱۵ روز قرنطینه برای تمام اقشار مردم اعلام کردند. در طول مدت این قرنطینه خانگی افراد نباید جز برای تهیه مایجتاج ضروری از خانه خارج ‌شوند. این وضعیت فوق‌العاده شامل مجلس و نهادهای دولتی نیز می‌شود. کشور ماتادورها علاوه بر این، قانون عبور و مرور از مرزهای خود را نیز به‌شدت محدود کرده است.

روش مقابله با کرونا

کرونا در فرانسه

با افزایش شمار قربانیان در فرانسه، دولت این کشور تمامی موزه‌ها، کلیساها و امکان تاریخی‌اش را به روی بازدیدکنندگان بست. دولت این کشور نیز از بسته شدن مرز با چند کشور همسایه خبر داد و خیابان‌های خالی شهرهای فرانسه نشان دهنده تصمیم مردم این کشور برای ماندن در خانه است. به دنبال این اقدام تمامی مدارس و دانشگاه‌های این کشور تعطیل شده‌اند.

روش مقابله با کرونا

کرونا در آلمان

کشور آلمان علاوه بر بستن مرزها و اعمال محدودیت در سفرهای داخلی و خارجی از روش قرنطینه استفاده کرده است. تمامی مسابقات فوتبال بوندس‌لیگای این کشور نیز به دنبال شیوع اپیدمی کنسل شده‌اند.

کرونا در انگلستان

کشور انگلیس به دنبال زیاد شدن تعداد مبتلایان به این ویروس، علاوه بر تعطیلی تجمعات و مراکز تفریحی و فرهنگی، تدابیر شدیدتری را اجرا کرده است، از جمله آنها قرنطینه افراد بالای ۷۰ سال به مدت ۴ ماه و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی است. تالار مشاهیر لیگ برتر انگلستان نیز به دنبال این اپیدمی لغو شده است.

قرنطینه خانگی، منع رفت و آمد و درمواردی دخالت پلیس برای اجرای این قوانین از جمله مواردی است که اکثر کشورها، چه در اروپا و چه در سایر نقاط جهان پیش گرفته‌اند.

همانطور که در بالا گفته شد، به دلیل در دسترس نبود واکسن کرونا، قرنطینه خانگی تنها را مصون ماندن از ویروس کرونا است، روشی که چین و سایر کشورهای پیشرفته از آن برای گذر از این دوران استفاده می‌کنند.

امیدواریم خوانندگان این مطلب، علاوه بر رعایت نکاتی مانند شستن دست‌ها، ضدعفونی و گندزدایی وسایل و سایر موارد، با درنظر گرفتن اهمیت درخانه ماندن و دور بود از اجتماعات هرچند کوچک، به خود، خانواده، اطرافیان و جامعه کمک کنند تا زنجیره شیوع این ویروس قطع شود و این اپیدمی هر چه زودتر تمام شود.

مطلب مرتبط: علائم ویروس کرونا

نویسنده: پریسا ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *