بهترین فیلم های احساسی برای بزرگسالان
in

بهترین فیلم های احساسی بزرگسالان – لیست 20تایی

بهترین فیلم های احساسی بزرگسالان

طرفداران سینما علایق مختلفی دارند و سلیقه‌هایی متفاوت، از این رو ژانرهای متفاوتی نیز در سینما وجود دارد که جوابگوی سلیقه مخاطبان باشد. گرچه گاهی سازندگان فیلم‌ها در برخی حوزه‌ها اغراق می‌کنند مانند فیلم‌های عاشقانه و رمانتیک که به فیلم های احساسی برای بزرگسالان تبدیل می‌شوند. در ادامه لیستی از بهترین فیلم های احساسی بزرگسالان را با شما به اشتراک می‌گذاریم. در این لیست از بهترین فیلم های احساسی بزرگسالان تلاش کردیم فیلم‌ها را از فرهنگ‌ها، کشورها و فیلم‌سازانی با دغدغه‌های مختلف انتخاب کنیم.

بهترین فیلم های احساسی برای بزرگسالان

۱- لولیتا

فیلم رمانتیک «لولیتا» (Lolita) را آدریان لین در سال ۱۹۹۷ ساخت و این دومین اقتباس از رمانی به همین نام است. داستان از جایی آغاز می‌شود که مرد میان سالی به نام هامبرت در خانه یک زن بیوه اتاق اجاره می‌کند. زن که دختری نوجوان به نام لولیتا دارد، دلباخته هامبرت می‌شود و او تصمیم می‌گیرد اتاق را تحویل بدهد و آنجا را ترک کند، اما خودش به دختر نوجوان علاقه‌مند شده است و این قضیه رفتن را برایش مشکل می‌کند تا اینکه برای مادر لولیتا اتفاق بدی می‌افتد. پیش از این، استنلی کوبریک نیز در سال ۱۹۶۲ فیلمی به همین نام را جلوی دوربین برده بود.

فیلم مثبت ۱۸

۲- ماه تلخ

فیلم «ماه تلخ» را رومن پولانسکی در ۱۹۹۲ ساخت. داستان فیلم Bitter Moon از آشنایی اتفاقی دو زوج در کشتی تفریحی آغاز می‌شود. اسکار، که روی صندلی چرخدار است، داستان زندگی عاشقانه‌اش با میمی را برای نایجل تعریف می‌کند و باعث می‌شود نایجل به میمی علاقه‌مند شود. نایجل که با همسرش به این سفر آمده متوجه تمایلات همسرش به میمی نیز می‌شود و این روند ادامه دارد تا جایی که اسکار تصمیم می‌گیرد به این داستان به‌طرز عجیبی خاتمه دهد. در این فیلم احساسی برای بزرگسالان، هیو گرانت، کریستین اسکات توماس، پیتر کایوتی و امانوئل سنیه که همسر پولانسکی است، نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم عاشقانه مثبت ۱۸

۳- مالنا

فیلم ایتالیایی «مالنا» (Malèna) را جوزپه تورناتوره در سال ۲۰۰۰ در همین کشور جلوی دوربین برد و از نقش‌آفرینی مونیکا بلوچی در آن بهره برد. مالنا زن زیبایی است که در خلال روزهای جنگ جهانی دوم در سیسیل زندگی می‌کند و بعد از اینکه همسرش به جنگ فراخوانده می‌شود او باید به‌تنهایی اموراتش را بگذراند. در این میان پسری تازه بالغ دلباخته او می‌شود و حواسش به زندگی مالنا هست، حتی روزهایی که مالنا برای گذراندن زندگی متوصل به راه‌های نامشروع می‌شود و جامعه او را طرد می‌کند.

حذف شرط: فیلم های بالای 18 سال فیلم های بالای 18 سال

۴- زیبایی آمریکایی

فیلم عاشقانه و پرماجرای «زیبای آمریکایی» را سام مندس در سال ۱۹۹۹ ساخت. داستان American Beauty با زندگی خانواده‌ای سه نفره آغاز می‌شود که روابط سردی با هم دارند. روزی پدر خانواده به نام لستر (کوین اسپیسی)، آنجلا را ملاقات می‌کند که  یکی از دوستان دختر نوجوانش است و دلباخته او می‌شود و به دنبال این اتفاق تلاش می‌کند زندگی‌اش را تغییر دهد، این کار منجر به دعوای بیشتر در خانواده می‌شود. دخترش نیز دلباخته پسری می‌شود که در همسایگی آنها زندگی می‌کند و والدین سخت‌گیری دارد. ملاقات با آنجلا بار دیگر بلاخره اتفاق می‌افتد اما لستر از رابطه عاشقانه با او هراس دارد. در این میان دختر و همسرش نیز درگیر ماجراهای تازه‌ای شده‌اند.

فیلم زیبای آمریکایی

۵- نیمفومانیاک

فیلم روانشناسانه و احساسی «نیمفومانیاک» رالارس فون تریه در سال ۲۰۱۳ ساخت و آخرین قسمت از سه‌گانه افسردگی اوست. در ابتدای فیلم پیرمردی با زن جوانی برمی‌خود که زخمی شده و او را به خانه ساده خود می‌برد. زمانی که زن جوان بهبودی نسبی پیدا می‌کند٬ داستان زندگی‌اش را برای پیرمرد تعریف می‌کند که با مردهای زیادی رابطه داشته و زن با اخلاقی نبوده تا زمانی که متوجه می‌شود به بیماری نیمفومانیاک دچار است.

فیلم های مثبت ۱۸ سال

۶- معلم پیانو

فیلم «معلم پیانو» را میشائیل هانکه در سه کشور اروپایی جلوی دوربین برد، به زبان‌های فرانسوی و آلمانی و براساس رمانی به همین نام. شخصیت اصلی داستان زن میانسالی به نام اریکا است که مجرد است و با مادرش زندگی می‌کند. او معلم موسیقی و نوازنده موفقی است اما پر از عقده‌های جنسی. روزی یکی از شاگران جوانش به او اظهار علاقه می‌کند و آغاز رابطه با او منجر به سربازکردن عقده‌های جنسی او می‌شود.

این فیلم در جشنواره فیلم کن جایزه بزرگ جشنواره و جایزه بهترین بازیگر زن و مرد را نیز کسب کرد.

فیلم های سینمایی بالای 18 سال

۷- گرمای بدن

فیلم جنایی «گرمای بدن» (Body Heat) زنی به نام متی (کاتلین ترنر) را به عنوان قهرمان داستان به بیننده معرفی می‌کند، زنی در ظاهر عاشق‌پیشه اما در باطن عاشق ثروت و قدرت. او همسر تاجر ثرتمندی است و با وکیلی به نام ند وارد رابطه عاشقانه می‌شود. ند در این رابطه عاشق و شیفته او می‌‌شود بی‌آنکه از نقشه‌های شوم متی خبر داشته باشد.

بهترین فیلم های احساسی برای بزرگسالان

۸- بی‌وفا

فیلم «بی وفا» (Unfaithful) محصول ۲۰۰۲ سینمای هالیوود است با نقش‌آفرینی ریچارد گی‌یر و دایان لین. داستان درباره زندگی آرام و بی‌حاشیه یک زن و شوهر است. یک از روزهایی که زن خانه برای کاری بیرون می‌رود در اثر تصادف با جوانی خوش‌قیافه دچار آسیب می‌شود و از آنجایی که قادر به راه رفتن نیست به آپارتمان او می‌رود. گرچه ماجرا را با جزئیات برای همسرش تعریف می‌کند اما در باطن دلباخته آن مرد شده و تصمیم می‌گیرد به دیدن او برود. بیرون رفتن‌های بی‌دلیل او باعث شک شوهرش می‌شود و ماجراهایی که این شک و تردید رقم می‌زند.‌

فیلم عاشقانه مثبت ۱۸

۹- زیبای روز

فیلم «زیبای روز» را لوئیس بونوئل، کارگردان اسپانیایی در سال ۱۹۶۷ ساخت، با بازی کاترین دنو، بازیگر، خواننده و مدل فرانسوی. داستان Belle de jour درباره زنی به نام سورین است که علارغم زندگی مرفه و علاقه به همسرش، تصمیم می‌گیرد ساعاتی از روز را در روسپی‌خانه کار کند. یکی از مشتریان این روسپی‌خانه که خلاف‌کار است به او دل می‌بندد و دردسرهای این علاقه‌مندی مسیر زندگی سورین را عوض می‌کند.

فیلم عاشقانه بالای ۱۸ سال

۱۰- شرم

فیلم «شرم» را استیو مک‌کویین در سال ۲۰۱۱ ساخت با بازی مایکل فاسبندر و کری مولیگان. داستان فیلم Shame برخلاف بسیاری از فیلم‌های احساسی، روایت زوجی عاشق‌پیشه نیست، داستان مرد جوان و مجردی است که به رابطه جنسی اعتیاد دارد و همه ابعاد زندگی کاری و اجتماعی‌اش را نیز تحت تاثیر قرار داده است. ماجرای بحرانی داستان از جایی آغاز می‌شود که خواهرش برای دیدار او به خانه‌اش می‌آید.

فیلم عاشقانه امریکای

۱۱- قرارداد نقشه‌کش

فیلم احساسی و البته جنایی « قرارداد نقشه‌کش» (The Draughtsman’s Contract) در سال ۱۹۸۲ ساخته شد و روایت سال‌های آخر قرن هفدهم است. داستان از جایی آغاز می‌شود که ویرجینیا در غیاب کوتاه مدت همسرش نقاشی را استخدام می‌کند تا از منظره‌های اطراف ساختمان و داخل عمارت نقاشی بکشد. روابط آنها در این مدت صمیمی و نزدیک می‌شود تا زمانی که همسر ویرجینا از سفر بازمی‌گردد و با جسد او مواجه می‌شود.

فیلم عاشقانه مثبت ۱۸

۱۲- روابط خطرناک

فیلم «روابط خطرناک» را استیون فریرز در سال ۱۹۸۸ ساخت با بازی گلن کلوز، جان مالکوویچ، کیانو ریوز، میشل فایفر و اوما تورمن. داستان فیلم درباره دو نجیب‌زاده است که سال‌های قبل دلباخته یکدیگر بودند اما نتوانستند با هم ازدواج کنند، حالا تصمیم گرفته‌اند دختران جوان و زنان پایبند اخلاق را اغوا کنند یا به نوعی انتقام سرانجام بد خود را از دیگران بگیرند.

فیلم عاشقانه آمریکایی

۱۳- گناه اصلی

فیلم «گناه اصلی» با نقش‌آفرینی آنتونیو باندراس و آنجلینا جولی در سال ۲۰۰۱ ساخته شد. داستان دختر زیبایی که به همراه دوستش با تاجران و مردان ثروتمند وارد رابطه عاشقانه می‌شوند تا بتوانند ثروت آنها را به‌دست بیاورند. روزی یکی از این دو زن عاشق یکی از تاجرها می‌شود اما همکارش این رابطه را نمی‌پذیرد و برای آنها دردسر درست می‌کند تا پایان عجیبی برای داستان رقم بزند.

فیلم عاشقانه آنجلینا جولی

۱۴- آخرین تانگو در پاریس

فیلم «آخرین تانگو در پاریس» (Last Tango in Paris) را برناردو برتولوچی، کارگردان به‌نام ایتالیایی در سال ۱۹۷۲ ساخت. مارلون براندو و ماریا اشنایدر نقش‌های اصلی این فیل را برعهده داشتند. فیلم درباره زن و مردی سرخورده است که هر دو شکست عاطفی را تجربه کرده‌اند و به‌طور اتفاقی با هم آشنا می‌شوند. آنها تصمیم می‌گیرند بدون اینکه حتی اسم یکدیگر را بدانند با هم رابطه عاطفی داشته باشند اما ماجرا طبق پیش‌بینی آنها جلو نمی‌رود و هنگام خداحافظی درگیر مشکلاتی جدی می‌شوند.

فیلم عاشقانه

۱۵- غریزه اصلی

فیلم «غریزه اصلی» داستانی پلیسی و پر پیچ و خم است و شخصیت‌های زیادی نیز دارد. Basic Instinct در سال ۱۹۹۲ ساخته شد و شارون استون و مایکل داگلاس دو نقش اصلی را در آن برعهده داشتند. بعد از قتل یک موزیسین معروف پلیسی به نام نیک تحقیق را از معشوقه او آغاز می‌کند که زنی زیباست، رمان جنایی می‌نویسد و درعین حال دوستان زیادی دارد. در مسیر تحقیق با وجود مضنون بودن این معشوقه، نیک به او علاقه‌مند می‌شود اما ماجرای پیدا کردن قاتل پیچیده‌تر می‌شود.

فیلم های مثبت ۱۸ سال

۱۶- چشمان کاملا بسته

فیلم «چشمان کاملا بسته» (Eyes Wide Shut) را استنلی کوبریک در سال ۱۹۹۹ ساخت و تام کروز و نیکول کیدمن در این درام پر رمز و راز و البته مثبت ۱۸ سال، ایفای نقش کرده‌اند. داستان از یک مهمانی آغاز می‌شود، پزشکی به نام ویلیام با همسرش به مهمانی می‌روند و باب صحبت درباره خیانت آغاز می‌شود، بعد از شندیدن اعتراف همسرش، ویلیام تصمیم می‌گیرد عصبانتش را با خیانت خاموش کند و در این حین به مهمانی بالماسکه عجیبی دعوت می‌شود. در این مهمانی همه ماسک به‌صورت دارند و کسی هویت دیگری را نمی‌داند اما ماجراهای عجیبی رخ می‌دهد.

فیلم + ۱۸

۱۷- شیرجه

فیلم احساسی، جنایی و درام «شیرجه» را لوکا گوادانینو در سال ۲۰۱۵ در ایتالیا ساخت. فیلم A Bigger Splash تنها چهار شخصیت اصلی دارد، زن شوهری به نام‌های ماریان و پل برای استراحت به ویلایی دورافتاده می‌روند و بعد از مدتی یکی از دوستان و درواقع عشق قدیمی ماریان به همراه دختری جوان به آنها ملحق می‌شود. دیدن دو دوست قدیمی شور عشق را دوباره در آنها زنده می‌کند و البته حسادت و انتقام گرفتن که سرانجام بدی را رقم می‌زند.

لیست فیلم های مثبت ۱۸ سال

۱۸- کنیز

فیلم «کنیز» (The Handmaiden) محصول ۲۰۱۶ کره جنوبی، داستانی پر ماجرا و پر فراز و نشیب دارد. مردی که به دنبال ثروت زنی متمول است با فرستادن کنیزی نزد او تلاش می‌کند او ار برای ازدواج اغفال کند و موفق می‌شود، زن بعد از فهمیدن این نقشه شوم، از آنجایی که نمی‌تواند نزد عموی خود که بیمار سادیستیک است برگردد، تصمیم به خودکشی می‌گیرد، اما کنیز که دلباخته زن بود اجازه نمی‌دهد و ماجرا را طور دیگری پیش می‌برد.

فیلم های ممنوعه +24

۱۹-  در لباسی خیره‌کننده

فیلم خشن، ماجراجویانه و مثبت ۱۸ سال «در لباسی خیره‌کننده» (Dressed to Kill) را برایان دی پالما در سال ۱۹۸۰ ساخته است. داستان فیلم با قتل زنی آغاز می‌شود که به تازه‌گی مردی را اغوا کرده با او رابطه داشته است. حالا جلسات بازرسی محل قتل با حضور پلیس، روانپزشک او و فاحشه‌ای که در صحنه حضور داشته ادامه دارد.

فیلم عاشقانه بالای ۱۸ سال

۲۰- رویاپردازان، از بهترین فیلم های احساسی برای بزرگسالان

فیلم فرانسوی  و انگلیسی «رویاپردازان» را برناردو برتولوچی در سال ۲۰۰۳ ساخت و بازسازی سال‌های دهه ۶۰ میلادی است، زمانی که نسل جوان به بلوغ و آزادی رسیده بودند. داستان فیلم The Dreamers درباره خواهر و برادری است که با دانشجویی آمریکایی دوست می‌شوند و از او دعوت می‌کنند مدتی با آنها زندگی کند. روابط این خواهر و برادر از حد و مرزش فراتر می‌رود که در ابتدا باعث تعجب دوست تازه وارد آنها می‌شود اما بعد از مدت کوتاهی او نیز سبک و سیاق آنها را در پیش می‌گیرد.

فیلم مثبت ۱۸

لیست فیلم های احساسی برای بزرگسالان به این ۲۰ مورد ختم نمی‌شود، هر کشوری متناسب با فرهنگش تعدادی فیلم احساسی دارد که نشان دهنده دغدغه سازنده‌اش به مسائل احساسی و روابط انسانی است.

مطلب مرتبط: فیلم سینمایی عاشقانه 

نویسنده: پریسا ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *