in

گام به گام با نحوه دریافت وقت سفارت آلمان

آشنایی با نحوه تعیین وقت سفارت آلمان و تایید مدارک

دریافت وقت سفارت آلمان چگونه است و چه مراحلی دارد؟ باید بدونی که جمهوری فدرال آلمان یکی از کشورهای محبوب اروپایی برای مهاجران است و هر ساله تعداد زیادی از مردم جهان برای دریافت وقت سفارت آلمان اقدام می‎ کنند. این کشور زیبا و محبوب از شمال با دانمارک، از شرق با چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با بلژیک و فرانسه هم مرز است و از نظر شرایط اقتصادی، شرایط بهداشتی، امید به زندگی و… در رده خوبی قرار دارد. این عوامل مهم میتونه باعث علاقه زیاد مهاجران برای دریافت اقامت از این کشور باشد. اگر تو هم از علاقمندان به مهاجرت تحصیلی، کاری و… به کشور آلمان هستی. لازمه که اطلاعاتی رو در مورد دریافت وقت سفارت آلمان و مراحل دیگه بدونی. خوندن این مطلب میتونه به خوبی بهت کمک کنه تا مسیر رو راحت تر طی کنی. پس همراه ما باش.

آشنایی با نحوه دریافت وقت سفارت آلمان و تایید مدارک

نحوه دریافت وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان

قبل از هر کاری لازمه بدونی که سفارت آلمان دارای وقت های متعددی است و بهتره با دقت کامل این مرحله رو انتخاب کنی تا بعد به مشکل برخورد نکنی. از جمله وقت‌ های سفارت آلمان در ایران میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • وقت تأیید مدارک سفارت آلمان
 • وقت دانشجویی سفارت آلمان
 • وقت توریستی سفارت آلمان
 • وقت پیوست سفارت آلمان
 • وقت تجاری سفارت آلمان
 • وقت کاری سفارت آلمان
 • و دیگر موارد تعیین وقت

زمان تقریبی وقت سفارت آلمان

با توجه به شلوغی سفارت آلمان میشه گفت که زمان تقریبی وقت سفارت آلمان برای هر نوع ویزا کاملا متفاوت است و وقت های بلند مدت سفارت آلمان متاسفانه گاهی زمانبر هستند! اما منظور از وقت های بلند مدت چیست؟ میشه گفت که وقت دانشجویی سفارت آلمان، وقت جاب سیکر سفارت آلمان، وقت جاب آفر سفارت آلمان و وقت پیوست سفارت آلمان از جمله این موارد هستند. در واقع به سفرهایی که بیشتر از 90 روز اقامت در آلمان به طول می انجامد، وقت بلند مدت گفته میشه.

دریافت وقت فوری سفارت آلمان

وقت فوری دانشجویی:

اگه میخوای برای وقت فوری دانشجویی اقدام کنی، لازمه که در ابتدا مدرکی از پذیرش قطعی دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا به سفارت ارائه بدهی و بعد میتونی با این مدارک نظر سفارت رو برای گرفتن وقت فوری جلب  کنی. باید دقت کنی که برای مقطع کارشناسی و یا کالج این نوع وقت فوری شامل نمیشه.

وقت فوری پیوست:

برای دریافت وقت فوری پیوست باید نوع درخواستت یکی از موارد: پیوست همسر به همسر، پیوست فرزند به والدین و یا پیوست والدین به همسر باشد. بعد میتونی با ارائه مدارک، درخواست وقت خارج از نوبت داشته باشی. این نوبت به دلایل انسانی بهت داده میشه البته اگه مدارکی ارائه بدهی که نشان دهنده وضعیت اضطراری شخص خودت یا شخص مقیم آلمان باشد.

هزینه لازم برای اخذ ویزای آلمان

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

اگر درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه کردی، لازمه که مبلغ 80 یورو رو برای ویزای شنگن به صندوق ویزامتریک پرداخت کنی. اگه هم برای ویزای ملی (ویزای بلند مدت) اقدام کردی بایستی که مبلغ 75 یورو رو به سفارت آلمان در تهران پرداخت کنی. البته مواردی هم در خصوص معافیت و تخفیف هزینه در نظر گرفته شده که بهتره اطلاعات دقیق رو از سایت سفارت آلمان پیگیری کنی.

لیست زمان تقریبی دریافت وقت سفارت آلمان

دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی

طبق آپدیت فایل در سایت سفارت آلمان، زمان انتظار برای وقت مصاحبه پس از ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین برای انواع ویزاها به این صورت است:

 • دارندگان بورسیه تحصیلی ، فرصت مطالعاتی ، دوره دکترا (شامل دارندگان قرارداد کار)، فوق لیسانس با مدرک زبان: 3 تا 4 هفته
 • جستجوی شغل ، ارزشیابی صلاحیت فنی-حرفه ای کسب شده در خارج ، آموزش فنی-حرفه ای: بیشتر از 12 ماه
 • کارت آبی اتحادیه اروپا، قراردادکار با موافقت اولیه اداره کار آلمان: 3 تا 4 هفته
 • پیوست به خانواده (شامل پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی نمیشه): 6 هفته
 • سایر اقامت‌های دانشجویی، مدرسه و یا دوره یادگیری زبان: بیشتر از 12 ماه

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت آلمان

با توجه به نوع ویزای درخواستی لازمه که مدارک مورد نیازت رو برای ارائه به سفارت آلمان آماده کنی. از جمله این مدارک میشه به: اصل گذرنامه، عکس با پس ‎زمینه سفید و ابعاد 45 میلیمتر در 35 میلیمتر، اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج، فرم کامل شده درخواست ویزای آلمان، بیمه مسافرتی و کپی آن، مدارک مرتبط با هدف سفر و… اشاره کرد. البته بهتره برای بررسی دقیق تر با توجه به نوع ویزای درخواستی از سایت سفارت بررسی کنی که چه مدارکی رو باید ارائه بدهی؟

آشنایی با وقت تایید مدارک سفارت آلمان

آشنایی با وقت تایید مدارک سفارت آلمان

بعد از گرفتن وقت از سفارت آلمان بایستی در مورد تایید و تصدیق مدارک هم دقت کنی. در بخش روادید، سفارت تنها مدارکی رو قبول میکنه که به زبان آلمانی ترجمه شده باشد. همچنین لازمه بدونی که روزهای دوشنبه فقط به کسانی اجازه ورود داده میشه که نوبت مصاحبه‌ آنها برای روزهای سه‌ شنبه، چهارشنبه و پنج‌ شنبه‌ همان هفته باشد. روزهای پنج‌ شنبه هم فقط به کسانی اجازه ورود داده میشه که نوبت مصاحبه‎ آنها برای روزهای یک‌ شنبه و دو شنبه هفته‌ بعدی تعیین شده باشد. هزینه تایید مدارک برای شناسنامه ایرانی ، گواهی ولادت، سند ازدواج، سند طلاق، گواهی فوت، گواهی تجرد، مبلغ 25 یورو است و برای سایر مدارک ( احکام دادگاه، گواهی سوء پیشینه، سایر گواهی ها) مبلغ 45 یورو می باشد.

خرید وقت سفارت آلمان

در مورد خرید وقت سفارت آلمان باید به این نکته توجهی کنی که این کار کاملا غیر قانونیه و اگه افسران ویزا متوجه این موضوع بشوند، ممکنه ورود فرد به خاک آلمان رو محروم کنند! پس لطفا گول موسسات و افرادی که با گرفتن مبالغ هنگفتی وعده خرید وقت سفارت میدهند رو نخورید که این کار عاقبت خوشی نخواهد داشت.

وقت مصاحبه دانشجویی سفارت آلمان

دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی

برای گرفتن وقت برای روادید اقامت دانشجویی از طریق سیستم نوبت‌ دهی سفارت آلمان در تهران، بایستی به موارد زیر توجه کنی:

● بعد از ثبت‌ نام، یک شماره پیگیری دریافت خواهی کرد.
● بعد از حدود 30 دقیقه یک ایمیل تأییدیه به همراه دیگر اطلاعات روند درخواست به آدرس ایمیلیت ارسال میشه. بهتره کامل چک کنی تا از صحت اطلاعات مطمئن بشی.
● 2 تا 6 هفته قبل از زمان مصاحبه، یک ایمیل دیگه از طرف سفارت دریافت میکنی که در آن زمان ارائه‌ درخواست روادید در سفارت آلمان در تهران بهت اعلام میشه.

این سیستم نوبت دهی، باعث ساده شدن روند وقت مصاحبه برای تمامی درخواست کنندگان شده چون بلافاصله بعد از ثبت نام، تأیید ثبت درخواستی رو میشه دریافت کرد. همچنین مراجعه به دیگران و یا دفاتر ویزا برای دریافت وقت مصاحبه نه تنها لازم نیست بلکه بی‌ معناست!

آدرس سفارت آلمان در تهران برای تعیین وقت

آدرس سفارت آلمان در تهران برای تعیین وقت

آدرس جدید بخش حقوقی و کنسولی سفارت آلمان:

ایران، تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین

کنسولگری: از ساعت 7:30 الی 15:00

بخش روادید: از ساعت 7:00 الی 15:00

راه های ارتباط

از طریق اینترنت:

www.teheran.diplo.de

از طریق صندوق پستی:

خیابان فردوسی، شمارۀ 324، صندوق پستی 179-11365

تلفن:

7551 8875 9821+

7552 8875 9821+

7561 8875 9821+

7562 8875 9821+

7563 8875 9821+

معرفی ویزامتریک برای دریافت ویزای شنگن توریستی

ویزامتریک

اگه میخوای برای ویزای توریستی، دیدار از اقوام و دوستان، ویزای ورزشی، ویزای نمایشگاهی، ویزای تجاری و… اقدام کنی که هدف سفر هم کمتر از 90 روز است، دیگه نیازی به صف های طولانی مدت چندماهه برای اخذ ویزا نیستی! کافیه با مراجعه به سایت ویزامتریک و آماده کردن مدارک، زمان وقت مصاحبه و تحویل مدارک رو انتخاب کنی و بعد از مدت کوتاهی هم جواب ویزا بهت داده میشه. البته ویزامتریک نقشی در صدور یا ریجکت ویزا نداره!

نکته مهم: سایت اصلی ویزامتریک،  www.visametric.com  است. باید توجه داشته باشی که با این اسم، سایت های مختلفی فعالیت میکنند!

آدرس و تلفن دفتر ویزامتریک:

آدرس و تلفن ویزامتریک

 • آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، شماره ۱۳۷، طبقه ۱، کدپستی: 1513933134
 • تلفن: 02188700343-0098
 • ساعات ارسال درخواست ویزا: از ساعت 8 الی 16:30
 • ساعات تحویل گذرنامه: از ساعت 8 الی 17

نحوه اعتراض و رفع ریجکتی ویزای آلمان

نحوه اعتراض و رفع ریجکتی ویزای آلمان

اگه بنا به دلایلی با ویزای آلمان موافقت نشده باشه و این تصمیم برات قانع کننده نباشه، میتونی در مدت زمان یک ماه که توسط  سفارت آلمان تعیین شده نسبت به اعتراض اقدام کنی. البته بایستی که فرم اعتراض رو از سایت سفارت آلمان دانلود کنی و متن اعتراض رو به زبان آلمانی یا انگلیسی بنویسی. بعد از آماده شدن نامه اعتراض لازمه که متقاضی اون رو امضا کنه و به آدرس سفارت ارسال کنه یا اینکه اسکن نامه رو به آدرس [email protected] ایمیل کنه. در ضمن بهتره دقت کنی که کد شش رقمی بارکد که در ابلاغیه رد درخواست روادید درج شده رو به همراه شماره گذرنامه، نام کامل و آدرس ایمیل متقاضی ذکر کنی تا سفارت بتونه درخواست رو شناسایی و پیگیری کنه. بعد از مدت زمان حدود 3 ماه هم میتونی در انتظار جواب بمونی!

امیدوارم بتونی در مدت زمان کوتاهی ویزای آلمان رو اخذ کنی. اگه تجربه ای در خصوص مراحل دریافت ویزای آلمان داری، حتما نظراتت رو با ما به اشتراک بگذار…

منبع ایرانی: سایت “سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران

مطالب مرتبط:

بهترین دانشگاه‌های آلمان

سفارت خانه های تهران در کدام خیابان ها قرار دارند؟

1 دیدگاه

نظر بده

  مطلب های مرتبط

  1. مطلب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نویسنده: لطیفه ایری

  لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.