چرا نباید خودکشی کنم
in

بی نظیربی نظیر

چرا نباید خودکشی کنم ؟ – 8 دلیل دهان پرکن

دیگر به خودکشی فکر نکنید!

خب بذار همین ابتدا تکلیف‌مون رو روشن کنم. در این مطلب خبری از حرف‌هایی مثل “به خانواده‌ات فکر کن” و یا “صبر کن همه چیز درست می‌شه” و… نیست. چرا که ما وقتی به خودکشی فکر می‌کنیم، وقتی این جملات رو می‌شنویم با خودمون می‌گیم خب پس من چی؟ مهم نیست که من عذاب بکشم؟ ” چرا نباید خودکشی کنم ؟ ” این سوالی هست که من سال‌ها باهاش زندگی کردم در حالیکه جوابش جلوی چشم‌هام بود، اما افسردگی و ناامیدی به من اجازه نمی‌داد که ببینمش.

۱- نیستی محض

چرا نباید خودکشی کنم

اکثر ما آدم‌هایی که افکار خودکشی داریم، خودکشی رو راهی برای خلاص شدن از درد و رنج در این کره خاکی می‌دونیم. اما یک لحظه صبر کن و با خودت فکر کن. هیچکس به طور قطع می‌دونه اون طرف چخبره؟ اگه نابودی کامل باشه چی؟ و یا یک دنیایی بدتر از این کره خاکی. درسته شاید ندونیم که این دنیا چرا بوجود اومده، اما حداقل اطلاعاتی از ماهیتش و روندش داریم. مثل این می‌مونه که بگی چون این گیم سخته رهاش می‌کنم و چشم بسته یه بازی دیگه نصب می‌کنم. 

۲- کارهای تمام نشده

این فرصت فقط یکبار به ما داده شده. به این فکر کن که چه کارهایی مونده که انجام ندادی، چه مکان‌هایی که نرفتی، چه کتاب‌هایی که نخوندی، چه موسیقی‌هایی که گوش نکردی، چه سازهایی که نزدی و…! لطفا نگو که من همه چیز رو تجربه کردم. به خودت دروغ نگو. دنیای ما اون‌قدر گسترده‌ست که هیچ آدمی نمی‌تونه کامل تجربه‌اش کنه. اما چیزی که مهمه اینه که لااقل سعی کنیم تا جایی که توان داریم از این فرصت استفاده کنیم. 

۳- هیچ چیز درست نمی‌شه

چرا نباید خودکشی کنم

منظورم خودکشی نیست! زندگی رو می‌گم. تا زمانی که نخوای افکارت رو عوض کنی و با دید بهتری به دنیا نگاه کنی، هیچ چیز تغییر نمی‌کنه. من همیشه منتظر یه معجزه بودم. یا یه نفری که دستم رو بگیره و از اون چاه تاریک و عمیق غم و ناراحتی بیرونم بکشه. اما هیچکس نمی‌تونه این کار رو انجام بده؛ جز خودت. فکر نکن با یکبار تلاش می‌تونی نجات پیدا کنی. این‌قدر سقوط می‌کنی و کمرت می‌شکنه تا بالاخره یه روز موفق می‌شی. زمانی که بیرون اومدی این به خودت بستگی داره که لب چاه بایستی و دوباره سقوط کنی یا اینکه ازش فاصله بگیری. 

۴- خاطره یک فرد بزدل

چرا نباید خودکشی کنم

چرا می‌خوای مثل یه ترسو جا بزنی و فرار کنی؟ فکر نکن نمی‌دونم چه عذابی می‌کشی اما درد قسمت جدایی ناپذیر زندگی ما هست. این درده که ما رو می‌سازه و تبدیل به نسخه بهتری از خودمون می‌کنه. می‌خوای همه تو رو با خودکشی به یاد بیارن؟ تا وقتی که می‌تونی یه آدم موثر باشی، چرا خودکشی؟ می‌دونم احتمالا با خودت می‌گی من هیچ تاثیری توی دنیا ندارم اما باید بگم که اشتباه می‌کنی! کوچک‌ترین رفتار ما روی کل دنیا تاثیر می‌ذاره. و اینکه همه ما قدرتمندیم. فقط باید این مسئله رو قلبا باور کنیم. 

۵- دلیل زندگی

همیشه دلیلی برای زندگی وجود داره. ممکنه در حال حاضر برات روشن نباشه اما همیشه هست. چیزی که اهمیت داره اینه که زندگی رو سخت نگیری و به دنبال دلیل‌های بزرگ نگردی. عشق می‌تونه دلیل زندگی باشه. عشق فقط دوست داشتن یک جنس مخالف نیست. عشق به اشیا، حیوانات خانگی، طبیعت، کار، هنر و… . 

۶- رنگین کمان بعد از طوفان

چرا نباید خودکشی کنم

قانون زندگی این هست، بدون سختی، خوشی به دست نمی‌آد. گاهی اوقات برای رسیدن به رنگین کمان باید طوفان رو پشت سر بذاری. 

۷- شکلات را برای همیشه از دست می‌دی

یه دوست افسرده‌ای داشتم که می‌گفت من زمانی به خودم اومدم که یکی از رفقام بهم گفت، تو این‌قدر بدبین شدی که حتی صدای پرنده‌ها رو نمی‌شنوی! درست می‌گفت. به لذت‌هایی که وجود داره فکر کن. غذاها، خوراکی‌ها، موسیقی، بوی خاک خیس شده، قدم زدن زیر بارون، لبخند یه دختر بچه تو خیابون، وقت گذروندن با رفقا، خوابیدن! و…

۸- موارد دیگر

  1.  از تو فقط یکی توی دنیا وجود داره.
  2. افراد زیادی به تو اهمیت می‌دن. نمونه‌اش؟ من! 
  3. بچه‌های چشم به راه متولد شدن چی می‌شن؟ 
  4. کشتن به خودی خود ارزش نداره. تو هم به خودت و هم به همه افرادی که به اون‌ها اهمیت می‌دی صدمه می‌زنی.
  5. ممکنه روزی در لاتاری برنده بشی! 
  6. کتاب‌های هری پاتری که در آینده منتشر می‌شن رو از دست می‌دی. 
  7. سفر به سایر سیارات رو تجربه نمی‌کنی.
  8. به احساس خندیدن با صدای بلند در اماکن عمومی فکر کن. موقعی که دوستت برات یه پیام خنده دار فرستاده.
  9. پس فیلم‌های زامبی جدید چی می‌شه؟ 
  10. به Last of Us 2 فکر کن. 

چرا نباید خودکشی کنم ؟ چون من به تو اهمیت می‌دم دوست عزیز! اگرنیاز به کسی داری تا باهاش صحبت کنی و یا نیاز به دوست جدید داری، من با کمال میل در خدمتت هستم! می‌تونی از طریق ایمیل [email protected] با من در ارتباط باشی. امیدوارم از خوندن این مطلب لذت برده باشی و جواب سوال چرا نباید خودکشی کنم رو گرفته باشی. اگر نظری داری در بخش دیدگاه‌ها برام بنویس. 

منبع: نت نظر

نویسنده: مهتاب حسینی نژاد

دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم. آرزوهای بزرگ و سوالات بزرگ‌تری در ذهنم دارم. اما عقیده دارم این زمانی که ما آدم‌ها در اختیار داریم مطلقا برای خودمون نیست. عاشق موسیقی هستم و ماجراهای زیادی رو پشت سر گذاشتم. و اینکه امیدوارم بتونم با مطالبم به شما کمک کنم و از این طریق دوست‌های بیشتری پیدا کنم. می‌دونی که هر کدوم از ما یه داستانیم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *