بهترین فیلم های آخرالزمانی
in ,

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه ضعیفضعیف

بهترین فیلم های آخرالزمانی – لیست 10تایی

لیست فیلم های آخرالزمانی برتر دنیا

بهترین فیلم های آخرالزمانی کدام است و چه ویژگی هایی دارد؟ تا به حال به موضوع آخرالزمان و اتفاقاتی که امکان دارد رخ دهد، فکر کرده اید؟ در این زمینه فیلم های سینمایی بسیار خوبی ساخته شده است که قصد داریم در این مطلب یک لیست 10 تایی از بهترین فیلم های آخرالزمانی دنیا را به شما معرفی کنیم. لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی که تا به حال عرضه شده اند، می تواند، دید خوبی به شما در خصوص با آخرالزمان دهد و از آن جایی که تعداد این فیلم ها خیلی زیاد نیست، موضوع جذابیت و تازگی بسیار زیادی دارد و قطعا از دیدن فیلم های آخرالزمانی برتر دنیا نهایت لذت را خواهید برد.

بهترین فیلم های آخرالزمانی

بهترین فیلم های آخرالزمانی

در ابتدا باید گفت که فیلم های آخرالزمانی به دلیل نمایش دنیای پادآرمان شهری که آشوب گریبانگیر آن شده و بشریت در آستانه از بین رفتن است، محبوبیت دارند. معمولا بهترین فیلم های آخرالزمانی داستانی را دنبال می کنند که گروهی از نجات یافتگان باید در بین انسان هایی که به زامبی تبدیل شده و فجایع دیگری که رخ می دهد، به ادامه حیاط بپردازند. با این وجود، فیلم سازان اغلب داستان های مهیج و بدیع را مورد استفاده قرار می دهند که با استفاده از فضاهای متفاوت به داستان فیلم جذابیت می بخشد. بعضی از فیلم های استیون اسپیلبرگ و جرج میلر آخرالزمانی محسوب می شوند.

1) وال-ای – WALL-E – 2008

این فیلم به جهان ثابت کرد که حتی فیلم های انیمیشنی با مضامین موثر هم قادرند آینده آخرالزمان را به تصویر بکشند و انقراض بشر در نتیجه پیشرفت های تکنولوژی را نمایش دهند. یک فیلم پرفروش و یکی از برترین فیلم های قرن 21، که در سال 2805 اتفاق می افتد و شخصیت وال-ای یک ربات جمع کننده زباله است که در بین زباله ها یک جوانه یافته و آن را با خود به خانه می برد.

WALL-E یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی

در ادامه وال-ای با یک ربات مونث به نام اوا که به زمین آمده آشنا شده و بعد از اینکه اوا به وسیله سفینه مادر فراخوانده شده و باید از زمین بلند شود، وال-ای هم به آن سفینه ملحق شده و با گروهی از انسان های چاق و بدقواره آشنا می شود. در ادامه وال-ای در کنار نشان دادن عشق خود به اوا تلاش دارد انسانیت را یادآوری کرده و انسان ها را به زمین برگرداند.

2) مکس دیوانه: جاده خشم – Mad Max: Fury Road – 2015

شاید 30 سال پس از ساختن این فیلم به خودمان افتخار کنیم، به خاطر این که این اثر از زمان خود جلوتر بود. شاید در نگاه اول یک فیلم جالب و سرگرم کننده باشد، ولی در پایان یکی از زیباترین تجربه های ممکن را به نمایش گذاشت.

Mad Max: Fury Road

در این فیلم جذاب، جهان و تمدن نابود شده و گازوئیل و آب منابع با ارزش محسوب می شوند، در این دنیای آخرالزمانی آدم ها باید برای مقابله با استبداد مبارزه نمایند. نگاه آخرالزمانی جرج میلر تلخ و گزنده است و با کنار زدن موانع این ژانر، یک تجربه زیبا پدید می آید که تا سال ها دیدنی است.

3) سرزمین زامبی – Zombieland – 2009 جزو بهترین فیلم های آخرالزمانی

جالب است بدانید که یک فیلم کمدی وحشت آخرالزمانی زامبی ها، درباره یک دانشجوی کالج که در سرزمین زامبی ها با غریبه هایی مواجه می شود که قصد دارند از شر این زامبی ها پنهان شوند.

Zombieland

اجراهای وودی هارلسون، اما استون، جس آیزنبرگ و مخصوصا کمیوی بیل مورای، در این فیلم دیدنی خواهد بود. نقطه قوت این فیلم این است که صحنه های خون و خونریزی بیش از حد در آن دیده نشده و بین طنز و وحشت تعادل ایجاد شده است.

4)  طلوع سیاره میمون ‌ها – Dawn of the Planet of the Apes – 2014

10 سال بعد از حوادث فیلم “ظهور سیاره میمون ‌ها”، مردم تلاش دارند در سان فرانسیسکوی آخرالزمانی نجات پیدا کنند، به خاطر این که یک طاعون ترسناک بشر را نابود کرده و میمون ها با انسان های باقی مانده در جدال اند.

Dawn of the Planet of the Apes

جلوه های ویژه خیره کننده به علاوه داستان زیبا و فیلم نامه مت ریوز، یک فیلم زیبا را ایجاد کرده است. جلوه های ویژه یک تجربه قدرتمند پدید آورده که موجب می شود تا پایان فیلم با آن همراه شوید.

5) من افسانه ام – I Am Legend – 2007

بی تردید ویل اسمیت برای نقش آفرینی در یک فیلم آخرالزمانی بهترین گزینه بوده است. در واقع بعد از اینکه یک ویروس زامبی بشریت را از بین برد، ویل اسمیت مردی است که به تنهایی در نیویورک آخرالزمان زندگی می کند.

I Am Legend

اسمیت دانشمندی است که قصد دارد درمان ویروسی را که در ابتدا برای درمان سرطان کشف شده و در ادامه افراد را به زامبی تبدیل می کرد، کشف نماید. هر چند بخش هایی از داستان آشفته و به هم ریخته است، ولی سوالات به وجود آمده در خصوص با انسانیت و تمدن، بیننده را تحت تاثیر قرار داده و تجربه زیبایی برای او به همراه خواهد داشت.

6) برف شکن – Snowpiercer – 2013 از بهترین فیلم های آخرالزمانی

فیلم آخرالزمانی بونگ جون هو، عصر یخبندان آخرالزمان را به تصویر می کشد که نجات یافتگان یک قطار برف شکن غول پیکر ساخته اند. هر چند داستان نقص هایی هم دارد، ولی دنیای به وجود آمده به وسیله جون هو آنقدر عجیب و رازآلود است که بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید.

Snowpiercer جزو بهترین فیلم های آخرالزمانی

فیلمبرداری هونگ کیونگ-پیو بسیار زیباست و توانسته تصور جون هو را برآورده کند، از همین روی یک تجربه یه یادماندنی خلق کرده است. یک فیلم زیبا، تاریخ و از لحاظ احساسی قوی.

7) جنگ جهانی زد – World War Z – 2013

بی تردید این فیلم باوجود داستان جذاب و غیرقابل پیشبینی، اجراهای زیبا و جلوه های بصری که تا به حال در فیلم های زامبی ندیده بودیم، پرچم دار فیلم های زامبی در دنیا به شمار می آید. در آینده نزدیک آخرالزمان زامبی ها اتفاق افتاده و گری، کارمند سابق اتحادیه اروپا، و خانواده اش باید از دست زامبی ها فرار کنند.

World War Z

در ادامه فیلم اتحادیه از او کمک خواسته و او باید منبع این حوادث را یافته و آن را از بین ببرد. با تلاش او برای مواجهه با این مشکلات، با صحنه های اکشن مواجه هستیم که اجرای زیبای برد پیت آن ها را دیدنی تر کرده است. این فیلم یکی از بهترین فیلم های زامبی است و صحنه ای که برد پیت در بریتانیا خود را در لا به لای زامبی ها پنهان می کند هم یکی از دیدنی ترین صحنه های این فیلم است.

8) نابودی – Annihilation – 2018

در آینده دوردست در منطقه ایکس آمریکا، لنا، پرفسور زیست شناسی سلولی گروهی از متخصصین را به یک منطقه قرنطینه با دسترسی محدود می برد. معلوم می شود که لنا و همسرش تنها افرادی هستند که قادرند از این قرنطینه خارج شوند. گروه با ورود به این منطقه با حوادث عجیبی مثل جهش، آشوب و موجودات عجیب مواجه می شوند.

Annihilation

هر چند جلوه های علمی تخیلی و بصری فیلم دیدنی اند، ولی نیمه دوم فیلم را خسته کننده دانسته اند. با این وجود فیلم با موفقیت تجاری و هنری مواجه شد و یکی از بهترین فیلم های پادآرمان شهری رازآلود و معماگونه به حساب می آید. بازی ناتالی پورتمن هم خیره کننده است.

9) سنت شکن – Divergent – 2014 یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی

در یک دنیای آخرالزمانی مردم به وسیله فرقه ها اداره می شوند نه به وسیله دولت ها، و روایت خاص داستان هم این پیچیدگی را به خوبی نمایش می دهد. تریس دختر یکی از روسای این فرقه هاست. با نزدیک شدن زمان مراسم انتخاب، معلوم می شود که تریس ویژگی های سنت شکن ها را داراست، افرادی که قادر نیستند فرقه ها و دستورات آنها را دنبال کنند.

Divergent

تریس که از عواقب همه چیز را میداند، برای جایگاه مبارز فرقه، ثبت نام می کند. او در زمان کنار آمدن با این جایگاه عاشق مدرس شده و باید با هویت واقعی سنت شکن کنار بیاید، با این وجود با جنین، رهبر ظالم هم به مبارزه می پردازد. اگر سری های ناموفق آن ساخته نمیشد، “سنت شکن” می توانست یک چندگانه موفق به حساب آید.

10) برد باکس – 2018 – Bird Box

داستان فیلم Bird Box در آینده ‌ای دور اتفاق می افتد،. جایی که موجوداتی ناشناخته به کره‌ زمین آمده اند و حالا سیاره انسان ‌ها به آن‌ ها تعلق دارد. در همچین وضعیتی، این موجودات قادرند هر موجودی که پیرامونش را نگاه می ‌کند، به راحتی به قتل برسانند.

Bird Box یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی

پس انسان‌ ها در راستای زنده‌ ماندن در محیط ‌های آزاد، نیاز دارند تا چشم‌ های خود را ببندند، به خاطر این که کوچک ‌ترین نگاهی می ‌تواند زندگی آن ‌ها را به پایان برساند. داستان این فیلم بسیار جذاب و دنبال کننده است.

مطالب مرتبط :

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *