کتاب جاده انقلابی اثر ریچارد یاتس
in

بی نظیربی نظیر

کتاب هایی درباره عشق که خواندن آنها به بهتر شدن روابط کمک خواهد کرد

کتاب هایی درباره عشق و روابط عاطفی

انسان‌ها مرتب در حال یادگیری هستند و وقتی این یادگیری از منابع درستی تامین شود، تاثیرات خوبی هم خواهد داشت. نمونه‌اش خواندن کتاب‌های عاشقانه‌ای است که می‌تواند روی بهبود روابط عاشقانه هم تاثیر بگذارد. در این مقاله با پنج کتاب عاشقانه و درس‌های مهم‌شان آشنا خواهید شد.

کتاب هایی برای بهتر شدن روابط

یک روز قشنگ بارانی

اگر از طرفداران داستان کوتاه هستید و دوست دارید از کتابی درباره عشق و زندگی درس‌های تازه‌ای بگیرید و دیدتان را نسبت به انسان‌ها و عواطف انسانی گسترش دهید، خواندن کتاب زیبای یک روز قشنگ بارانی نوشته اریک امانوئل اشمیت را از دست ندهید. این کتاب شامل پنج داستان کوتاه است که هر کدام درباره موضوعی نوشته شده‌اند که به نوعی روابط انسانی را نمایش می‌دهند. در داستان اصلی که نام کتاب از روی آن برگرفته شده است، می‌توانید یکی از ساده‌ترین اما زیباترین داستان‌های عاشقانه کوتاه دنیا را بخوانید. روایت دید متفاوت زوج‌ها و علایقشان، روایت صیقل خوردنشان با هم و اینکه چطور می‌توانند روی هم تاثیرات بزرگی بگذارند و تا چه اندازه این تاثیرات ماندگار خواهند بود. این کتاب را نشر قطره منتشر کرده و شهلا حائری به عنوان مترجم کتاب‌های اشمیت آن را برای خوانندگان ایرانی به فارسی برگردانده است.

دفتر خاطرات

درباره رمان دفتر خاطرات
درباره رمان دفتر خاطرات

می‌گویند علاقه واقعی نشانه‌های خاص خودش را دارد و نیازی ندارد طرف مقابل را به کاری مجبور کنید؛ وقتی دوستتان داشته باشد این دوست داشتن را به روش‌های خودش نشان خواهد داد؛ این تنها یکی از درس‌های عاشقانه رمان دفتر خاطرات نوشته نیکولاس اسپارک است که بر اساس آن فیلمی سینمایی هم ساخته شده است. ماجرای کتاب درباره عشق متقابل یک دختر و پسر به نام‌های اَلی و نوآه به همدیگر است که با مخالفت مادر الی رو به رو می‌شود و آن‌ها را از هم جدا می‌کند. با اینکه مدت زمان این عشق زیاد نیست؛ اما کاملا عمیق است؛ طوری که نوآه برای مدتی طولانی به الی که حالا در شهر دیگری زندگی می‌کند نامه می‌نویسد؛ اما نامه‌ها به دست الی نمی‌رسند چون مادرش آن‌ها را برمی‌دارد. کار به جایی می‌رسد که الی فکر می‌کند نوآه او را فراموش کرده؛ بنابراین تصمیم می‌گیرد ازدواج کند؛ اما کمی پیش از ازدواج با دیدن عکس نوآه رو به روی خانه‌ای که در نوجوانی آرزویش را داشتند، ورق برمی‌گردد.

نوت بوک یا دفترچه خاطرات از لزوم نشان دادن احساسات درست به همدیگر می‌گوید، از لزوم جنگیدن برای کسانی که دوستشان داریم و صبر کردن و به پای هم ماندن. هیچ رابطه‌ای کامل نیست و برای ساختنش باید زحمت کشید و این را چه کسی بهتر از الی و نوآه به ما یاد می‌دهند؟

ملت عشق

ملت عشق کتابی است پر از درس‌های بزرگ که روایت دو عشق را به صورت هم‌زمان تعریف می‌کند و پیش می‌برد. این کتاب که الیف شافاک آن را نوشته آنقدر زیباست که در حال حاضر به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده است که نام آن همیشه در لیست رمان های عاشقانه خارجی پرفروش به چشم می‌خورد و افراد زیادی را در فهرست خوانندگانش قرار داده است.

کتاب روایت زنی به نام اللا است که روزی کتابی درباره شمس و مولانا به دستش می‌رسد که نویسنده‌ای به اسم عزیز آن را نوشته است. شافاک هم‌چنان که داستان ارتباط اللا و عزیز را تعریف می‌کند؛ روایت ورود شمس به زندگی مولانا و تاثیری که بر وی گذاشت را هم می‌گوید و چهل قانون عشق را از زبان شمس به مولانا بیان می‌کند؛ قوانینی که تا به همین امروز هم معتبر هستند و می‌توانند مانع سردرگمی خوانندگان درباره موضوع پیچیده عشق شوند و بین عشق واقعی و آنچه که عشق نیست تفاوت بگذارند. اگر به دنبال داستانی گیرا هستید که در حین خواندن آن درس‌هایی برای روابط عاشقانه‌تان بگیرید، به هیچ وجه ملت عشق را از دست ندهید.

جاده انقلابی

کتاب هایی درباره عشق که خواندن آنها به بهتر شدن روابط کمک خواهد کرد
کتاب جاده انقلابی اثر ریچارد یاتس

راستش جاده انقلابی نوشته ریچارد یاتس داستان شادی ندارد؛ اما درس‌های بزرگی به خواننده‌اش می‌دهد که می‌تواند جلوی بسیاری از اشتباهات تلخ در زندگی واقعی را بگیرد. داستان روایت یک زوج خوشبخت است که یکدیگر را خیلی دوست دارند؛ اپریل و فرانک در خانه‌شان در آمریکا زندگی می‌کنند و به نظر می‌رسد مشکلی وجود ندارد. آن‌ها دو فرزند دارند، فرانک شغل خوبی دارد و روابط‌شان با دیگر هم خوب است؛ اما از آنجایی که مشکلات در هر برهه زمانی ممکن است پیش بیایند، اپریل کم کم از این روند یکنواخت خسته می‌شود و از فرانک می‌خواهد شغلش را که اتفاقا اصلا دوستش ندارد، رها کند و یک تغییر بزرگ در زندگی‌شان به وجود بیاورند؛ اپریل می‌خواهد که به پاریس نقل مکان کنند. همین قضیه شروع درگیری بین این زوج را رقم می‌زند؛ فرانک حاضر به ریسک کردن نیست، اپریل کلافه شده و در همین حین متوجه می‌شود برای بار سوم باردار است.

جاده انقلابی پایان خوشی ندارد؛ اما از لزوم حرف زدن درباره احساسات می‌گوید؛ از اینکه نباید صبر کرد تا ذره ذره این کلافگی‌ها جمع شوند و بعد یک دفعه به مرحله انفجار برسند. این کتاب به خوبی نشان می‌دهد اگر یک زوج حاضر به کوتاه آمدن از بعضی مواضع‌شان نباشند چه سرنوشت تلخی ممکن است انتظارشان را بکشد. بنابراین سازگاری، صحبت کردن و توجه به موقع به یکدیگر جزو درس‌های جاده انقلابی برای زوج‌ها خواهند بود.

من پیش از تو

کتاب «من پیش از تو» جوجو مویز یکی دیگر از کتاب‌هایی است که می‌تواند روی روابط زوج‌ها تاثیرات مثبتی داشته باشد و آنقدر زیبا روایت شده که میان چند رمان با مضمون عاشقانه که با خواندن اولین کلمه شما را مجذوب خود خواهند کرد، قرار بگیرد. رابطه بین دختر پرستاری به نام لوییزا و پسری به نام ویلیام را نشان می‌دهد که در یک سانحه فلج شده است. این رابطه ابتدا با فراز و نشیب‌های زیادی همراه است، ویلیام بدش نمی‌آید که لوییزا، این دختر شاد و پر از زندگی را از خانه‌اش فراری دهد و همچنان غمگین بماند و لوییزا هم قصد ندارد تسلیم این خواسته ویلیام بد خلق شود. این دو آنقدر با هم کلنجار می‌روند که در نهایت متوجه می‌شوند علاقه‌ای واقعی بینشان شکل گرفته است؛ علاقه‌ای که هر دو با وجود اینکه نامزد داشته‌اند، آن را تجربه نکرده بودند.

نامزد ویلیام پس از سانحه او را ترک می‌کند و لوییزا نیز بعد از مدتی آشنایی با ویلیام متوجه می‌شود در انتخاب نامزدش اشتباه کرده بوده. این کتاب درس‌های زیادی به زوج‌ها می‌دهد؛ اینکه به علایق هم توجه کنند و احترام بگذارند، از هم مراقبت کنند و نگذارند روابط بیرونی روی رابطه خودشان تاثیر بگذارد. برای دانلود کتاب من پیش از تو به سایت فیدیبو مراجعه کنید.

1 دیدگاه

نظر بده

  مطلب های مرتبط

  1. مطلب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نویسنده: سیامک

  نویسندگی را دوست دارم و به خصوص در مورد سینما. سعی می کنم نگاه مهندسی و علمی به همه چیزهای دور و بر داشته باشم چرا که قبل از نویسنده بودن مهندس هستم. سعی می کنم با نوشتن در مورد مسائل جذاب و نه چندان سطحی روز کمکی بکنم به بالابردن سطح دانش عمومی و بعضا تخصصی جوان هایی مثل خودن.