in , ,

بامزهبامزه

سریال پیکی بلایندرز – همه چیز درباره سریال موفق پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرزهای لعنتی

سریال پیکی بلایندرز یک سری تلویزیونی انگلیسی در ژانر درام جنایی است که به وسیله استیون نایت خلق شده است. وقایع سریال پیکی بلایندرز که در شهر بیرمنگام انگلستان اتفاق می افتند، در محوریت ماجراهای یک خانواده جنایتکار با نام شلبی می‌ گذرد که در بازه زمانی کوتاهی پس از جنگ جهانی اول زندگی می ‌کنند. در خلق این خانواده غیرواقعی، یک گروه جوان جنایتکار در قرن ۱۹ با همین نام در دنیایی واقعی مورد الهام قرار گرفته است، گروهی که از دهه ۹۰ تا اوایل قرن بیستم فعالیت خود را در شهر حفظ کرده بود. بازیگران سریال پیکی بلایندرز از جمله توماس شلبی (کیلین مورفی) بهترین بازی را ارائه داده اند که موجب جذابیت های دو چندان این سریال شده است. اگر سریال پیکی بلایندرز رو دیدید و یا دوست دارید ببینید و در موردش بدونید، این مطلب بهترین گزینه برای شماست.

سریال پیکی بلایندرز

سریال پیکی بلایندرز

به نظر می رسد سریال پیکی بلایندرز نه تنها مردم بریتانیا بلکه مردم کل دنیا را تحت تاثیر قرار داده‌است. واقعا چه کسی فکر می‌کرد زندگی چند گانگستر اهل بیرمینگهام در دهه ۲۰ میلادی انقدر جذاب باشد که فصل پنجم آن به این اندازه مورد انتظار باشد. اما حالا بعد چهار فصل و قدرت نمایی سازندگان سریال ما منتظر فصل پنجم هستیم. با اینکه هنوز خبری از تاریخ دقیق پخش پیکی بلایندرز نشده اما رفته رفته به آن نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم چرا که طبق خبرهای نصفه و نیمه این سریال در چند ماه آینده منتشر خواهد شد. در این مقاله تک تک اطلاعات را برای شما دوستداران این سریال گانگستری گردآوری کرده‌ایم تا از آن لذت ببرید!

پیکی بلایندرز راجع به چیست؟

پیکی بلایندرز راجع به یک خانواده مافیایی اهل بیرمینگهام به نام شلبی‌ ها است که به وسیله دومین پسر بزرگ خانواده، تامی،‌ رهبری می ‌شود. سریال تا به حال دور او چرخیده است که چطور این شخصیت به قدرت رسیده و آوازه او نه تنها در بریتانیا بلکه در آن سوی آب ‌ها نیز شنیده می ‎شود. فصل اول سریال پیکی بلایندرز این قرار است که بعد از جنگ جهانی اول کارآگاه ویژه چستر کمپل با بازی “سم نیل” از بلفست به بیرمنگام فرستاده می شود تا شهر را از وجود ارتش جمهوری خواه ایرلند، کمونیست ها، گروه ‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند.

توماس شلبی

در این مسیر وجود پیکی بلایندرز نظرش را جلب می ‌کند. وینستون چرچیل، کمپل را مامور رسیدگی به اغتشاشات بیرمنگام و بازیابی مهمات جنگی می‌کند که قرار بود به لیبی منتقل شود، ولی این مهمات جنگی به دست گروه پیکی بلایندرز و سردسته آن‌ ها توماس شلبی افتاده است. این مسئله کمپل و پیکی بلایندر ها را در مقابل هم قرار می‌ دهد و داستان تا انتهای فصل ۵ ادامه پیدا می کند.

نقد سریال پیکی بلایندرز

شخصیت پردازی یکی از بهترین نکات پیکی بلایندرز است که حتی درباره شخصیت های منفی داستان مانند چستر کمپل نیز صدق می کند. شخصیت هایی که خالقین سریال و استیون نایت، از پرداخت یک سویه به آن خودداری کرده اند و در وجودشان مجموعه ای از قابلیت های انسانی دیده می شود که باعث می شود آن ها تبدیل به شخصیت شوند. زنان نیز در این دنیای گنگستری بیرمنگامی، نقش اساسی ایفا می کنند و شخصیت عمه پالی به عنوان شخصیتی قدرتمند، تکیه گاه خانواده است و برای حفاظت از خانواده هر ابزار خشونت آمیزی را بکار می گیرد. خوشبختانه زنان در دنیای پیکی بلایندرز منفعل و ضعیف نیستند و در کنار مردان، ماجرا را پیش می برند.

پیشنهاد مطالعه : بهترین فیلم های آخرالزمانی

پیکی بلایندرز – Peaky Blinders به دلیل انگلیسی بودن از ظرفیت های تبلیغات عظیم رسانه ای به دور مانده اما در مقایسه با بسیاری از سریال های محبوب آمریکایی، اثری منسجم تر و جذاب تر محسوب می شود. خوشبختانه خالقین کیفیت اثر را در فصل های مختلفی که از سریال انتشار یافته است حفظ کرده اند و حتی به جذابیت های آن افزوده اند، ولی در نهایت نمی توان این موضوع را انکار کرد که بخش زیادی از جذابیت های این سریال به جهت بازی فوق العاده کیلیان مورفی در نقش اصلی سریال است که ارزش تماشای دنیای تبهکاری انگلیسی ها در سال های پس از جنگ جهانی اول را دو چندان می کند.

زمان پخش فصل ششم سریال پیکی بلایندرز

جالب است بدانید که فصل ششم پیکی بلایندرز در حالت پیش تولید قرار دارد و هنوز ساخت فصل جدید تمام نشده است، ولی مطمئن باشید به محض انتشار خبر رسمی در رابطه با فصل ششم، ما این مقاله را بروزرسانی می کنیم، اما کلا با یک نگاه کلی به زمان پخش ۵ فصل (۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹) متوجه می شویم، دو فصل متوالی ساخته شده و دو فصل بعدی به دو سال بعد موکول شده است. بدین ترتیب باید در اواخر سال ۲۰۲۰، منتظر آغاز فصل ششم سریال پیکی بلایندرز باشیم.

فصل ششم سریال پیکی بلایندرز

سریال پیکی بلایندرز چند فصل است؟

طرفداران امید بسیار زیادی دارند که فصل هفتم پیکی بلایندرز نیز ساخته شود. این امید پس از صحبت های استیون نایت، نویسنده سریال پس از دریافت جایزه بفتا برای بهترین سریال درام مبنی بر احتمال ساخت فصل ۷ بسیار بیشتر از قبل شد. حتی بعد از فصل هفتم، امکان دارد ما داستان های جدید در سریال از جنگ جهانی دوم ببینیم. شایان ذکر است که این ایده از طرف استیون نایت پیش از این هم مطرح شده بود.

نکات جالب درباره پیکی بلایندرز

 • کیلین مورفی در واقعیت سیگار نمی کشد!
 • دیوید بکهام از طرفداران پروپاقرص این سریال است.
 • برخلاف ادعای سریال، در دهه ۱۸۹۰ پیکی بلایندرزها قویترین گانگستر بودند.
 • تنها تا انتهای فصل دوم، کیلین مورفی (در نقش توماس شلبی) بیش از ۳۰۰۰ سیگار کشید و تاکنون این میزان به بیش از ۸۰۰۰ عدد رسیده است!
 • جو کول (در نقش جان شلبی) و  فین کول (در نقش مایکل گری) در واقعیت با هم دیگر برادرند!
 • نام Peaky Blinders از گانگسترهایی گرفته شده که کلاه های تخت با لبه تیز روی سر قرار می دادند تا بتوانند به راحتی اطراف را ببینند.
 • سکانس های آتش در فصل ۲ اشاره به جهنم دارد.
 • جیسون استاتهام یکی از بازیگران مورد نظر استیون نایت برای بازی در سریال پیکی بلایندرز بود.
 • بازی حقیقت مجازی از سریال پیکی بلایندرز در حال ساخت است.
 • کیلین مورفی از موهای “تامی شلبی” خوشش نمی آید.
 • طرفداران سریال پیکی بلایندرز می توانند با پرداخت ۲۲۷ یورو یک شب در خانه آرتور شلبی مستقر شوند.
 • سریال Peaky Blinders چهارمین همکاری کیلین مورفی و تام هاردی است.
 • سریال پیکی بلایندرز تعداد توریست های بیرمینگهام را تا ۲٫۵ درصد افزایش داده است.
 • تام هاردی (در نقش الفی سولوموناس) و شارلوت ریلی (در نقش می کارلتون) در دنیای واقعی زن و شوهراند و دو فرزند دارند.

مختصری از سریال محبوب پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرز که اولین فصل آن در سپتامبر سال ۲۰۱۳ از شبکه BBC پخش شد، درباره یک گروه خرابکار در بیرمنگام انگلستان است و در حال و هوای سال های پس از جنگ جهانی اول می گذرد. این سریال در بیرمنگام، دادلی، لیدز، لیورپول، بردفورد و بندر سان لایت فیلمبرداری شده است. صحنه های مربوط به راه آهن در این سریال با استفاده از واگن های مربوط به آغاز قرن بیستم گرفته شده است. این واگن ها امروزه در موزه راه آهن نگهداری می شوند.

کارآگاه ویژه کمپبل با بازی سم نیل، یکی از کاراکترهای اصلی این سریال به حساب می آید. سم برای این که بتواند از عهده ایفای نقش و ارائه لهجه ایرلند شمالی به خوبی برآید، از کمک های جیمز نسبیت و لیامنیسون، دو بازیگر ایرلندی تبار استفاده کرده است. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که بعدا مجبور شد کمی از غلظت آن کم کند تا مخاطبان امریکایی سریال بتوانند حرف هایشان را بفهمند!

 دانلود سریال پیکی بلایندرز بدون سانسور با زیرنویس فارسی

دیوید رنشاو در نقدی بر این سریال در گاردین از بازی سم نیل در نقش کارآگاه کمپبل وکیلین مورفی در نقش توماس شلبی تعریف کرده و او را باحال ترین تامی شلبی دانسته است که تاکنون وجود داشته است! او همچنین اجرای بازیگران دیگر این سریال را قدرتمند و تاثیرگذار توصیف کرده بود.

پیکی بلایندرز در زمان پخش توجهات بسیاری را برای خود به ارمغان آورد و توانست در بخش سناریو، بازیگری، فیلمبرداری و جلوه های بصری جوایزی را کسب کند. موسیقی دیوید بووی برای سری سوم این سریال مورد استفاده قرار گرفته و لئونارد کوهن نیز ترانه ای برای این سری از سریال سروده است. موسیقی متن سریال پیکی بلایندرز با نام “Rad Right Hand” که به وسیله نیک کیو نوشته شده و در فیلم هایی همچون احمق و احمق تر و سه گانه جیغ نیز استفاده شده است و در این سریال هم مورد استقبال همگان قرار گرفت.

سریال پیکی بلایندرز

اعضای واقعی گروه پیکی بلایندرز در سال های ۱۸۹۰ در کلاهشان تیغ حمل نمی کردند، چون تیغ در آن زمان جزو کالاهای لوکس به شمار می رفت و آن قدر گران بود که گانگسترها توان تامین هزینه خریدش را نداشتند. ایده پنهان کردن تیغ در کلاه از یکی از داستان های جان داگلاس گرفته شده است. استوین نایت کارگردان سریال اعلام کرده که پیکی بلایندرز با پخش پیام صوتی مربوط به آغاز جنگ جهانی دوم به پایان می رسد و این را پایانی جاه طلبانه برای یک سریال دانسته است. جالب است بدانید که او گفته است که می خواهد این سریال روایتگر زندگی یک خانواده در فاصله دو جنگ باشد.

بهترین فیلم های دنیا

امیدوارم از این مطلب جالب نهایت استفاده رو برده باشید. هر گونه سوال و یا موردی در خصوص با پیکی بلایندرز داشتید، می توانید از بخش ارسال نظرات و دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.