in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

راه های موفقیت در کسب و کار – لیست ۱۰تایی

روش هایی برای درآمد زایی بیشتر در کسب و کار

با توجه به رشد سریع تکنولوژی شاهد پیشرفت انواع کسب و کار در حوزه های مختلف بوده ایم. این رشد سریع کسب و کارها باعث شده است که رقابت تنگاتنگی بین صاحبان کسب و کار به وجود آید. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا همیشه افرادی وجود دارند که در کار و حرفه خود از بقیه موفق ترند؟ یا به عبارتی دیگر راه های موفقیت در کسب و کار چیست؟ در این مقاله سعی دارم که درباره راه های موفقیت در کسب و کار (success in business) توضیح بدم.

راه های موفقیت در کسب و کار – لیست ۱۰ تایی

۱- مطالعه کتاب های مرتبط با موفقیت در کسب و کار

مطالعه کتاب کسب و کار

مطالعه کتاب بدون شک یکی از مهم ترین روش ها برای موفقیت در کار است. قرار گرفتن در مسیر موفقیت نیازمند انجام آزمون و خطاهای بسیاری است و مسلما در این راه احتمال شکست نیز وجود دارد. ولی با مطالعه کتاب می توان از تجربیات افرادی که در این مسیر قدم گذاشته و به موفقیت رسیده اند، استفاده کرد. بدون شک برایان تریسی یکی از بهترین افراد در این حوزه است و کتاب های موفقیت در کسب و کار او همیشه زبانزد خاص و عام بوده است.

۲- دیجیتال مارکتینگ را فراموش نکنید

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

برای اثبات اهمیت این مورد بهتر است به این جمله از بیل گیتس دقت کنید:
اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد، به زودی از صحنه روزگار حذف خواهید شد!
فضای آنلاین بسیار گسترده است و روز به روز بر گستردگی آن افزوده می شود و شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید همیشه در جلوی چشم مشتریان خود باشید و چه جایی بهتر از دنیای وسیع اینترنت؟ با دیجیتال مارکتینگ موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنید.

۳- آمار کسب و کار خودت را داشته باش

توجه به آمار کسب و کار خود

صاحب یک کسب و کار باید علم مدیریت را به خوبی یاد داشته باشد و یک مدیر موفق کسی است که به تمامی اتفاق های اطرافش توجه دارد. آمار تعداد مشتریان، آمار تعداد رقیبان، میزان فروش در ماه های مختلف نمونه هایی از مواردی است که صاحب یک کسب و کار باید به آنها توجه کرده و بر اساس این آمارها دست به اقدام بزند.

۴- عاشق کسب و کار خود باشید

عشق به کسب و کار خود

عشق نیروی عجیبی است. تمامی افرادی که در جهان توانسته اند در شغل و حرفه خود به موفقیت های بزرگ برسند، عاشق شغل خود بوده اند. اگر می بینید یا می شنوید که فردی بعد از چندین بار شکست خوردن یا ورشکست شدن دوباره بلند شده و با قدرت به کار خود ادامه داد است، یقین داشته باشید که عاشق کسب و کار خود بوده است.

۵- به روز باشید

به روز باشید

سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی به حداکثر خود رسیده است، بنابراین اگر می خواهید گوی سبقت را از رقبای خود بربایید باید دائما در حال به روز کردن اطلاعات خود باشید در غیر اینصورت نه تنها رقبا از شما جلو خواهند زد بلکه مشتریان نیز از شما استقبالی نخواهند کرد.

۶- زمان با ارزش ترین دارایی شماست

ارزش زمان

حتما شنیده اید که می گویند زمان طلاست. تمامی انسان ها در طول روز ۲۴ ساعت زمان دارند که باید از آن استفاده کنند، اما چرا بعضی از انسان ها به موفقیت های بالایی می رسند و بعضی دیگر مدام برای ناکامی های خود بهانه تراشی می کنند؟ انسان های موفق از زمان خود به بهترین شکل استفاده می کنند و مابقی زمان خود را به بطالت می گذرانند.

۷- برای خود هدف داشته باشید

داشتن هدف

یکی از توصیه هایی که از زبان افراد موفق و کارآفرینان بزرگ شنیده اید بدون شک داشتن هدف است. هدف مانند یک قطب نما است که در هر لحظه مسیر را به شما نشان می دهد. اگر برای کسب و کار خود هدف تعیین کنید، تمامی فعالیت های شما جهت پیدا می کند و از طرفی دیگر بعد از شکست نا امید نخواهید شد.

۸- داشتن نظم و برنامه ریزی روزانه

داشتن نظم و برنامه ریزی برای موفقیت در کار

یکی از عوامل مهم موفقیت مدیریت زمان برنامه ریزی است. با برنامه ریزی می توانید از هدر رفتن وقت خود جلوگیری کرده و از زمان خود به خوبی استفاده کنید. با برنامه ریزی صحیح خواهید توانست کارهای مهم خود را در طول روز به انجام رسانده و از زمان های پرت خود نیز استفاده کنید. اگر بتوانید نظم را در تمامی ابعاد خود به اجرا در بیاورید، موفقیت شما حتمی خواهد بود.

۹- روی خودتان سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری روی خود

برای موفقیت در کسب و کار باید سعی کنید مهارت های خود را روز به روز افزایش دهید. اگر می خواهید تاثیر خوبی بر روی دیگران بگذارید باید مهارت مذاکره را یاد بگیرید، اگر می خواهید از رقبای خود جلو بزنید باید مهارت های بازاریابی و تبلیغات را یاد بگیرید. یادتان باشد که سرمایه گذاری بر روی ارتقا مهارت های فردی از بهترین انواع سرمایه گذاری است. مطلب چند ایده جالب برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را هم به عنوان راهنمایی برای شروع به کار بخوان.

۱۰- خلاق باشید

خلاقیت داشته باشید تا در کار موفق شوید

خلاقیت یکی از ویژگی های خارق العاده مغز است و باید بگوییم که موفقیت از آن انسان های خلاق است. اگر بتوانید در روش های تبلیغات یا مشتری یابی و ارائه محصولات یا خدمات از خود خلاقیت به خرج دهید، بدون شک سهم بزرگی از بازار از آن شما خواهد بود

موفقیت در کسب و کار اتفاقی نیست و تمامی افراد موفق که از میزان درآمد و موقعیت شغلی خود راضی هستند، مسلما بیشتر از دیگران کتاب خوانده اند، بیشتر از دیگران از مشاوران کمک گرفته اند، بیشتر از دیگران بر روی کیفیت محصول یا ارائه خدمات خود پافشاری کرده اند و همچنین بیشتر از دیگران تلاش کرده و هرگز ناامید نشده اند.

نویسنده: Ashkan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *