in

بی نظیربی نظیر

تعریف بزرگان جهان از موفقیت – لیست ۲۰ تایی

تعریف موفقیت از دیدگاه بزرگان جهان

موفقیت و کسب پیروزی، در هر زمانی لذت بخش و غرور آفرین است. هر انسانی برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود تلاش می کند. در طول این مسیر شاید بارها با شکست و دیگر ناملایمات مواجه شود و این موضوعات او را مایوس یا ناامید کند. وجه مشترک تمامی این تلاش ها داشتن پشتکار و مواجه با شکست است. شکستی که از دید بزرگان جهان، مقدمه ای برای رسیدن به موفقیت به حساب میاد. ولی مهمتر از هر چیزی استفاده از تجربه انسان های موفق و دقت در تعریف بزرگان جهان از موفقیت است. این موضوع می تونه به شما کمک کنه تا به موفقیت و کامیابی برسین. در این مطلب ضمن ارائه بیوگرافی کوتاهی از شخصیت های بزرگ جهان، تعریف آنها از موفقیت را نیز آورده ایم.

نگاهی به تعریف بزرگان جهان از موفقیت

۱ – آلبرت انیشتین

تعریف موفقیت از دید آلبرت انیشتین

انیشتین را می توان معروف ترین شخصیت علمی در حوزه فیزیک دانست. این دانشمند آلمانی را به واسطه نظریه نسبیت و فعالیت های علمی چشمگیرش درباره نظریه کوانتوم و مکانیک آماری، می شناسند. بزرگترین فیزیکدان جهان، این گونه موفقیت را تعریف می کند :

 «تلاش نکنید که انسان موفقی باشید، بلکه برای با ارزش شدن تلاش کنید.»

۲ – ارل نایتینگل

نایتینگل از بزرگان جهان در تدریس موفقیت

نایتینگل یکی از اساتید قدیمی و معروف موفقیت در جهان است که توانسته با آموزش ها و جملات بسیار زیبای خود، زندگی افراد بسیاری را متحول کند و مسیر موفقیت آنها را هموار سازد. این مدرس موفقیت، راز هستی جهان را این گونه برای شاگردانش توصیف کرد :

«ما همان چیزی می شویم که اغلب اوقات به آن فکر می کنیم و این عجیب ترین راز جهان هستی است.»

۳ – بروس لی

بروس لی

لی جن فان مشهور به بروس لی، استاد هنرهای رزمی چینی است که او را به عنوان نماد فرهنگی و یکی از تاثیرگذارترین انسان های قرن بیستم می شناسند. بروس لی از بزرگترین رزمی کاران جهان است که با بازیگری خود، تحولی عظیم در فیلم های اکشن ایجاد کرد. او در تعریف خود از موفقیت، بر تمرکز تاکید دارد.

«مبارز موفق، انسانی متوسط با تمرکزی لیزری است.»

۴ – تعریف موفقیت از دید توماس ادیسون

موفقیت از دید ادیسون

بیشتر تجهیزات الکترونیک و روشنایی زندگی خود را مدیون توماس ادیسون و اختراعات بزرگ این دانشمند آمریکایی هستیم. ادیسون در طول زندگی خود توانست اختراعات زیادی را بهینه و یا به نتیجه برساند؛ که مهمترین آنها برق و لامپ است. تعریف ادیسون از موفقیت را می توان جزو زیباترین تعاریف موفقیت از بزرگان جهان دانست.

«بسیاری از مغلوبین زندگی کسانی هستند که وقتی تسلیم می شوند، متوجه نشده اند که چقدر به موفقیت نزدیک هستند.»

۵ – والت دیزنی

والت دیزنی

تعریف بزرگان جهان از موفقیت، شاید متفاوت باشه؛ اما در محتوای کلام و هدف نهایی یکسان هستند. والت دیزنی شخصیتی موفق در سینمای هالیوود بود که به همراه برادرش به آنها لقب غول تجاری هالیوود را داده اند. دیزنی خالق شخصیت کارتونی میکی موس و چندی دیگر از کارکترهای معروف انیمیشن جهان است. دیزنی نمونه کاملی از یک شخصیت موفق است که این گونه در خصوص راز موفقیتش سخن گفت :

«همه ی رویاهایمان می توانند به موفقیت بپیوندند؛ اگر  شهامت دنبال کردنشان را داشته باشیم.»

۶ – آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن

دنیای سیاست پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیازمند دوراندیشی و زیرکی خاصی است. آبراهام لینکلن به واسطه تحولات عظیمی که در دوران ریاست جمهوری خود در آمریکا ایجاد کرد، جزو بزرگان جهان بحساب میاد؛ که تعاریف بسیار زیبایی از موفقیت دارد.

«با عقیده عمومی، هیچ چیز با شکست مواجه نمی شود. بدون آن، هیچ چیز نمی تواند به موفقیت برسد.»

۷ – چارلز داروین

داروین از بزرگان جهان در موفقیت

عمده شهرت چارلز رابرت داروین بخاطر نظریه اش در خصوص تکامل است. بر اساس ایده او، تمام گونه ها دارای نسب مشترک هستند. این ایده و نظریه داروین را به یکی از مهمترین انسان های تاریخ بشریت تبدیل کرد. تعریف این شخصیت بزرگ از موفقیت جالب بوده و بی ارتباط با نوع نگرش او به موضوع تکامل نیست.

«از میان موجودات نه قوی ترین آنها و نه باهوش ترین شان، بلکه انعطاف پذیرترین موجودات در برابر تغییرات هستند که زنده می مانند.»

۸ – پابلو پیکاسو

پیکاسو

در هر برهه ی زمانی چهره های ماندگار و هنرمند را به عنوان بزرگان آن سده یا نسل می شناسند. پیکاسو خالق سبک کوبیسم در نقاشی بود و کمتر کسی است که نام این نقاش و شاعر معروف اسپانیایی را نشنیده باشد. از دید پیکاسو، راه رسیدن به موفقیت این گونه تعبیر شده :

«اگر دوست ندارید در حالی که کار نیمه تمامی دارین، بمیرید؛ هرگز کاری را به فردا موکول نکنید.»

۹ – جرج برنارد شاو

تعریف موفقیت از دید جرج برنارد شاو

برنارد شاو از برجسته ترین نمایش نامه نویسان عصر خود بود که توانست جایزه نوبل ادبیات را بگیرد. برنارد هم چنین فعالیت هایی نیز در زمینه منتقدی به موسیقی و تئاتر داشت. او موفقیت را این گونه تعریف می کند:

«موفقیت به این معنا نیست که هرگز اشتباه نکنید، بلکه به این معناست که هرگز یک اشتباه را دو بار مرتکب نشوید.»

۱۰ – جان مکسول

تعریف مکسول از موفقیت

مکسول نام یک کشیش معروف آمریکایی است که عمده شهرتش را بخاطر نگارش و سخنرانی درباره رهبری بدست آورد. کتاب های این نویسنده در لیست کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار دارد و به ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. مکسول در تعریف خود از موفقیت، تفاوت را ناشی از تمایل دستیابی به این مهم می داند.

«افراد موفق و ناموفق در توانایی هایشان تفاوت زیادی ندارند. تفاوت آنها در تمایلشان برای دستیابی به ظرفیت هایشان است.»

۱۱ – جان وودن

وودن از بزرگان جهان در موفقیت

به دنبال تعریف بزرگان جهان از موفقیت ، دیدگاه یک شخصیت مطرح ورزشی را بررسی می کنیم. جان وودن اولین کسی بود که با هر دو عنوان مربی و بازیکن توانست خود را در ورزش بسکتبال مطرح کند. به طوری که او را بهترین مربی در تمام ادوار و ورزش ها می دانند.

«کسانی بهترین نتایج را کسب می کنند که از فرصت ها بهترین استفاده را می کنند.»

۱۲ – فرانک سیناترا

خوانندگان و هنرپیشگان، نگاهی متفاوت و زیبا به زندگی دارند. تعریف بعدی از موفقیت به جمله ای معروف از فرانک سیناترا مربوط می شود. سیناترا جزو پرفروش ترین هنرمندان موسیقی جهان است که آثارش بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه فروش داشت. او موفقیت را نوعی انتقام می داند.

«کسب موفقیت عظیم در زندگی، بهترین انتقام است.»

۱۳ – جیمز کامرون

جیمز کامرون

شاید جالب تر از موضوع تعریف موفقیت از دید بزرگان، آشنایی با مراحل و سطوح مختلف آن باشد. جیمز فرانسیس کامرون بعنوان یک کارگردان و نویسنده معروف کانادایی و سازنده فیلم معروف «تایتانیک»، این گونه راه دستیابی به سطوح مختلف از موفقیت را توصیف می کند:

« اگر به طرز احمقانه ای دست بالا هدف گذاری کنید و در آن شکست بخورید، این شکست به همان اندازه بزرگ خواهد بود و فراتر از هر موفقیتی قرار خواهد گرفت.»

۱۴ – هنری فورد

تعریف فورد از موفقیت

بیشتر علاقمندان به صنعت خودرو سازی، به واسطه آشنایی با شرکت خودروسازی فورد، با هنری فورد آشنا هستند. این مبتکر و کارآفرین آمریکایی، به واسطه دیدگاه معروف خود با نام «فوردیسم» توانست انقلابی کبیر در صنعت امریکا و اروپا ایجاد کند. فورد بعنوان یکی از مشهورترین بزرگان صنعت جهان، راز دستیابی به یک زندگی موفق را این گونه بیان می کند :

«کل راز یک زندگی موفق، نخست یافتن چیزی است که شخص باید آن را انجام بدهد؛ و سپس عمل به آن است.»

۱۵ – ناپلئون هیل

هیل از بزرگان جهان در توصیف موفقیت

کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید»، یکی از کتاب های پرفروش جهان است که توسط نویسنده معروف آمریکایی ناپلئون هیل، به نگارش درآمده است. هیل کتاب های بسیاری را نوشته و او را یکی از پیشگامان سبک مدرن ادبیات در جهان می دانند. هیل تعریفی زیبا و کوتاه از موفقیت دارد:

«نقطه آغاز همه موفقیت ها، آرزوست.»

۱۶ – وینستون چرچیل

تعریف چرچیل از موفقیت

وینستون چرچیل یکی از سیاستمدارترین شخصیت های قرن بیستم میلادی است که در طول جنگ جهانی دوم نخست وزیر بریتانیای کبیر بود. او علاوه بر سیاست، کار نویسندگی نیز انجام می داد و در سال ۱۹۵۳ توانست بخاطر نوشته هایش جایزه نوبل ادبیات را به خود اختصاص دهد. چرچیل به عنوان یک سیاستمدار و نویسنده معروف، این گونه موفقیت را تعریف می کند :

« موفقیت توانایی رفتن از شکستی به شکست دیگر، بدون از دست دادن شور و انگیزه است.»

۱۷ – آبراهام لینکلن

جمله ی زیبای دیگری از لینکلن، درباره موفقیت :

«همیشه به یاد داشته باش که اراده تو برای موفق شدن، مهمتر از هر چیز دیگری است.»

۱۸ – توماس ادیسون

یکی دیگر از تعاریف بزرگان جهان درباره موفقیت :

«من شکست نخورده ام. فقط ۱۰۰۰۰ راه پیدا کرده ام که کار نمی کنند.»

۱۹ – آلبرت اینیشتن

«اگر نمی توانید چیزی را به آسانی توضیح دهید، حتما به خوبی متوجه نشده اید.»

۲۰ – بیل کازبی

بیل کازبی

کازبی از مشهورترین مجریان استند آپ کمدی در آمریکا بود که با یک مجموعه تلویزیونی به شهرت رسد. او بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت در تلویزیون آمریکا را به عنوان نویسنده، تهیه و کننده و مجری دارد. این کمدین معروف، تعریف متفاوتی از موفقیت دارد.

«من نمی دانم کلید موفقیت چیست؛ اما کلید شکست، تلاش برای راضی کردن همه است.»

مطالب مرتبط :

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *