in , ,

بی نظیربی نظیر

فنگ شویی چیست – فنگ شویی خانه چگونه است؟

همه چیز راجب فنگ شویی

فنگ شویی چیست ؟ چنانچه بخواهیم فنگ شویی را ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و بدین معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند. اما پاسخ به این سوال که فنگ شویی چیست آنقدر ها هم ساده نیست و منوط به این است که با انواع فنگ شویی آشنا شویم مثل؛ فنگ شویی خانه ، فنگ شویی ثروت ، فنگ شویی عشق و … تا بتوانیم پاسخ عمیق تر و مناسب تری به این سوال که فنگ شویی چیست ، بدهیم.

فنگ شویی چیست

فنگ شویی چیست ؟

در پاسخ به این سوال که فنگ شویی چیست باید گفت که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و به منظور یافتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان ‌های مسکونی، تجاری، باغ و … مورد استفاده قرار می گیرد تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. جالب است بدانید که حائز اهمیت ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌ های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌ های مناسب است. عناصر نقش اساسی در فنگشویی دارند. عناصر ۵ گانه چینی عبارتند از؛ آب، باد، خاک، آتش، اتر که در ادامه به توضیح آن ها اشاره های بیشتری خواهیم داشت. با نت نظر همراه باشید.

تاریخچه فنگ شویی

همان طور که احتمالا می دانید، فنگ شویی هزاران سال قدمت دارد، برخی بر این باورند که ۲ هزار سال، برخی دیگر هم قدمت آن را تا ۵ هزار سال تخمین زده اند. فنگ شویی به عنوان یک دانش سازمان یافته، از زمان سلسله تنگ مورد استفاده قرار می گرفته. اینجاست که ما قادریم شواهد اولیه در زمینه استخدام استادان فنگ شویی برای انتخاب مکان‌ های فرخنده و همچنین در مورد به کارگیری متون فنگ شویی در امتحانات امپراتوری را ببینیم.

تاریخچه فنگ شویی

یکی از معروف ترین نام‌ های تاریخ فنگ شویی، نام استاد یانگ یون سانگ است. او متون کلاسیک بسیاری از فنگ شویی از خود به جا گذاشته است و همین طور بنیانگذار مکتب چشم انداز فنگ شویی نیز محسوب می شود. گفتنی است که استاد یانگ یون سانگ در نوشته‌ های خود بر اهمیت انتخاب یک مکان فرخنده که دارای “انرژی اژدها یا نفس اژدها” است تاکید داشته است. مفهوم بررسی دقیق سازه ‌های زمینی؛ کوه‌ها، تپه‌ها، دره‌ها و همچنین سازه‌ های آبی؛ از این متون ناشی می‌ شود.

انرژی فنگ شویی چیست ؟

انرژی حیاتی یا چی در مکان‌ های ویژه ای از زمین موجود است و یافتن این مکان ‌ها به عنوان یافتن اژدها و محل استراحت آن توصیف شده است. پدیده ‌های گوناگون طبیعی نمادی از اشکال حیوانات و انرژی‌های آن‌ ها بوده ‌اند، مثل اژدهای سبز، ببر سفید و … در حال حاضر یک مشاور فنگ شویی وقتی که با دقت به محیط اطراف شما می نگرد تا کیفیت انرژی آن و اثرش بر سلامت و رفاه شما را بفهمد، از همین دانش بهره می گیرد.

پیشنهاد مطالعه : تست روانشناسی رورشاخ چیست؟

این همان جایی است که عقیده قوی درباره فنگ شویی خارجی از آن گرفته شده است. شاید شما از مشاوران فنگ شویی شنیده باشید که می ‌گویند چنانچه محیط اطراف فنگ شویی بدی داشته باشد، بهبود فنگ شویی فضای داخلی هم تاثیر اندکی دارد، لذا ابتدا انرژی خارجی باید مورد توجه قرار گیرد، به خاطر این که تاثیر زیادی در کیفیت انرژی منزل شما دارد. البته این را هم باید در نظر داشت که در محیط شهری مدرن ما، اوضاع اندکی متفاوت است، پس بزرگراه‌ های شلوغ، انرژی رودخانه‌ های خروشان را به خود گرفته و ساختمان‌ های بلند، قادرند مانند کوه عمل کنند.

فنگ شویی در منزل 

قانون فنگ شویی چیست ؟

 • راهروی ورودی اهمیت خاصی دارد و شما نباید آنجا را خیلی شلوغ و یا به هم ریخته کنید، وسایلی که ضروری نیستند را از آنجا بردارید و فکری به حال کفش ها بکنید و آن ها را داخل جا کفشی کاملا مرتب کنید.
 • یکی از قوانین فنگ شویی که باید در نظر داشته باشید این است که نباید آینه روبروی درب ورودی باش، به خاطر این که انرژی های خوب و مثبتی که وارد خانه می شوند در برخورد با آینه منعکس می شوند و به بیرون می روند.
 • شاید نمی دانستید که انرژی حمام ناخوشایند و منفی است، برای جلوگیری از جریان داشتن این انرژی در خانه درب حمام را وقتی از آن استفاده نمی کنید، ببندید.
 • گوشه و کنار منزل را با گل و گیاه پر کنید، اگر بدانید گیاهان چه تاثیر مثبتی بر دکوراسیون منزل دارند، هرگز آن ها را فراموش نمی کردید.
 • هر بخش از خانه که نشتی دارد باید هرچه زودتر جلوی آن را بگیرید، به این دلیل که نشتی ها نماد بدشانسی هستند و موجب خواهند شد انرژی مثبت و شادی خانه به بیرون از منزل نشت کند.
 • طبقه همکف از اهمیت ویژه تری برخوردار است، به این خاطر که انرژی آن به کل خانه تاثیر می گذار، بنابراین هرگز نباید نامرتب و به هم ریخته باشد سعی کنید طبقه همکف را همیشه تمیز نگه دارید.

فنگ شویی در آپارتمان 

با کمک فنگشویی در آپارتمان خود، به تعادل و هماهنگی با محیط می رسید. این هم‌ نوایی به‌ نوبه خود موجب رضایت خاطر، زندگی شاد و وفور نعمت برای شماست. استفاده از مجسمه های فنگشویی در خانه و محل کارتان می تواند از راهکار های علم فنگ شویی به حساب آید.

فنگ شویی در آپارتمان 

فنگ شویی چیدمان 

فنگ شویی چیدمان، برای داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در : ساختمان ‌های مسکونی ، ساختمان های تجاری ، باغ و … مورد استفاده قرار می گیرد. فنگ شویی موجب می شود تا بهترین اثر را بر سلامتی ، شادی و موفقیت ، هماهنگی و به‌طورکلی انرژی مثبت داشته باشد. مهم ترین چیزهایی که باید رعایت کرد استفاده از رنگ‌ های مناسب اشکال مناسب و در نظر گرفتن جهت‌ های مناسب است.

فنگ شویی منزل 

وقتی که عمیق ‌ترین باورهای خود را دوباره زندگی عوض می کنیم ، زندگی‌ ام نیز به همان ترتیب دستخوش عوض می شود. تمام افرادی که زندگیشان سرشار از آرامش و پویایی است، افرادی هستند که با کسب آگاهی و استفاده از مهارت‌ های لازم، توانسته ‌اند توازن و هماهنگی را به زندگی خود هدیه دهند.

فنگ شویی ثروت

ثروت واقعی یعنی داشتن چیزهایی که در آرزوی آنها هستید که در نهایت با کار سخت و تلاش کسب خواهید کرد، ولی فنگ شویی ثروت می ‌تواند به شما کمک کند پول بیشتری ذخیره کنید و مقدار آن را در زندگی‌ خود افزایش دهید. فنگ شویی ثروت به شما کمک خواهد کرد تا فضایی ایجاد کنید که با قراردادن آگاهانه اشیا در مکان‌ های مشخص، منجر به جذب ثروت شود. مورادی که درباره فنگ شویی ثروت باید در نظر داشته باشید را در ادامه برای شما آورده ایم :

 • محوطه‌ فنگ‌ شویی خانه را برای جذب پول تعیین کنید
 • در ورودی خانه را به‌ شکلی درست کنید که پول جذب کند
 • نمادهای مربوط به آب را به خانه ‌خود اضافه کنید
 • ظرف‌های نگهداری مواد غذایی را از نیمه پرتر نگه دارید
 • با استفاده از گیاهان ثروت را جذب کنید
 • از کریستال استفاده کنید
 • کاری کنید که کیف پولتان ثروت را جذب کند
 • از آینه استفاده کنید
 • از رنگ های ثروت مانند؛ طلایی، سبز، قهوه‌ای، بنفش، قرمز، زرد، آبی و مشکی در دکور و وسایل خانه خود استفاده کنید
 • اشکال مختلف را مورد استفاده قرار دهید
 • از آشپزخانه ‌خود به ‌خوبی مراقبت کنید
 • سوراخ ‌های درون دیوار را بتونه ‌کاری کنید
 • از نماد‌های ثروت استفاده کنید

فنگ شویی چیست

نتیجه گیری و کلام پایانی

همانطور که شما نیز بعد از مطالعه این مطلب متوجه شده‌اید، فنگ شویی چیزی فراتر یک تغییر دکوراسیون ساده است و هدف از آن، در واقع جاری کردن انرژی ‌های سازنده در خانه و محل کار و زندگی شماست. چنانچه به دنبال پیاده کردن اصول فنگ شویی در خانه یا دفتر کار خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه فراوانی درباره آن انجام دهید و یا از متخصصان و مشاوران طراحی داخلی که در زمینه فنگ شویی نیز تخصص دارند، کمک بگیرید.

امیدوارم که از این مقاله با عنوان فنگ شویی چیست نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم یک دید مناسبی به شما عزیزان در خصوص با فنگ شویی بدهیم. هر گونه سوال و یا موردی بود، حتما از بخش ارسال دیدگاه ها و نظرات با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه : روانشناسی رنگ ها و کاربردی که در بهبود روحیه افراد دارند چگونه است؟

1 دیدگاه

نظر بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.