زیباترین فرودگاه های جهان
in

بی نظیربی نظیر

زیباترین فرودگاه های جهان – لیست ۲۰ تایی

معرفی لوکس ترین و زیباترین فرودگاه های دنیا

فهرست

زیباترین فرودگاه های جهان چیست؟ لوکس ترین و شیک ترین فرودگاه ها میتونن لذت سفر رو چند برابر کنند! چون فرودگاه اولین مکان ورودت به یه مکان و کشور جدید است. در بعضی نقاط دنیا فرودگاه های زیبا و جذاب تونستن که به شهرت و محبوبیت برسند. اگه برات جالبه تا با این فرودگاه های مدرن و شیک بیشتر آشنا بشی، بهتره که این مطلب رو با علاقه بخونی تا بهترین و زیباترین فرودگاه های جهان رو معرفی کنیم.

معرفی بهترین و زیباترین فرودگاه های جهان

۱- فرودگاه بین المللی لس آنجلس از زیباترین فرودگاه های جهان

بزرگ ترین فرودگاه بین المللی

 فرودگاه لس آنجلس آمریکا یکی از بزرگ ترین و لوکس ترین فرودگاه های بین المللی در دنیا است که زیبایی و جلوه خاصی داره. این فرودگاه به عنوان شلوغ ترین فرودگاه مبدأ و مقصد در دنیا محسوب میشه. این فرودگاه با معماری متفاوت و جذابش تونسته که هر ساله مسافران زیادی رو پذیرا باشد.

۲- زیباترین فرودگاه بین‌ المللی ونکوور، کانادا

زیباترین فرودگاه بین‌المللی ونکوور، کانادا

فرودگاه بین‌المللی ونکوور در کشور کانادا یکی از عجیب ترین و زیباترین فرودگاه های جهان است. اگه به کشور زیبای کانادا سفر کردی بهتره بازدید از این فرودگاه خاص و جذاب رو فراموش نکنی. در این فرودگاه، علاوه بر مجموعه مجسمه‌سازی، نمایشگاه‌ های متعدد و آکواریوم وجود داره که میتونه هیجان بخش و تماشایی باشد.

۳- شیک ترین و لوکس ترین فرودگاه بین المللی در سانفرانسیسکو

شیک ترین و لوکس ترین فرودگاه بین المللی در سانفرانسیسکو

این فرودگاه بین المللی یکی از بزرگ ترین فرودگاه ها از نظر جا به جایی مسافر در منطقه خلیج سانفرانسیسکو است . جالبه بدونی که در ترمینال های این فرودگاه، موزه و کتابخانه های متعددی وجود داره و همچنین در سالن های انتظار آن به صورت دائمی و موقت نمایشگاه های هنری برگزار می شود.

۴- فرودگاه زیبا و جذاب باراخاس در آدولفو سوارز مادرید

فرودگاه زیبا و جذاب باراخاس

فرودگاه آدولفو سوارز مادرید در کشور اسپانیا از جذاب ترین و منحصر بفردترین فرودگاه های جهان است که اولین پرواز تجاری اش را در سال ۱۹۳۳ انجام داد. همچنین ترمینال جدید این فرودگاه در سال ۲۰۰۶ به نمایش گذاشته شد. فرودگاه خاص و زیبا در مادرید اسپانیا تونسته طی دو سال گذشته بیشتر از پنجاه میلیون مسافر را پذیرا باشد.

۵- فرودگاه مونیخ در آلمان از زیباترین فرودگاه های جهان

از زیباترین فرودگاه های جهان

کشور آلمان از کشورهای پیشرفته و مدرنی است که تونسته در زمینه های مختلفی به شهرت جهانی برسه. فرودگاه مونیخ هم یکی از دستاوردهای ناب و بی نظیر کشور آلمان است. این فرودگاه علاوه بر خدمت به مسافران، تونسته به عنوان محل نمایش برای اجرای بعضی رویداد ها و مراسم‌ ها شناخته شود. همچنین این فرودگاه طی سال‌ ها میزبان مسابقات موج‌ سواری و دوچرخه‌ سواری بوده.

۶- فرودگاه لوکس و بین المللی لیون در سنت اگزوپری

فرودگاه بین المللی لیون در سنت اگزوپری

حتما اسم کتاب مشهور «شازده کوچولو» رو شنیدی و برات آشنا است! فرودگاهی به اسم نویسنده فرانسوی این کتاب یعنی  «آنتوان دوسنت اگزوپری» در شهر لیون فرانسه نامگذاری کرده اند. در واقع این نویسنده مشهور یه خلبان حرفه ای هم بوده است. بازدید از این فرودگاه زیبا با معماری شگفت انگیز اش میتونه یه تجربه هیجان انگیز و جذاب باشد.

۷- فرودگاه بین المللی جان اف. کندی (ساختمان قدیمی ترمینال TWA)

جان اف. کندی

فرودگاه جان اف. کندی در شهر نیویورک یکی از فرودگاه های مدرن با طراحی بی نظیر است. ساختمان این فرودگاه یکی از قدیمی ترین و زیباترین فرودگاه های جهان است. البته طراحی فضای داخلی این فرودگاه از بیرون آن هم شگفت انگیزتر و دیدنی تر است. جالبه بدونی که ساختمان فرودگاه هیچ دیوار مشخصی ندارد. همچنین به نظر میرسه که در فضای داخل همه چیز انگار شناور و در حرکت است!!

۸- فرودگاه زیبا با معماری خیره کننده در پرنسس جولیانا

فرودگاه زیبا با معماری خیره کننده در پرنسس جولیانا

این فرودگاه زیبا و خیره کننده در جزیره سنت مارتن واقع شده که یکی از چهار کشور جزئی ای است که پادشاهی هلند را تشکیل می دهد. نکته جالب در مورد این فرودگاه این است که انتهای باند فرودگاه پرنسس جولیانا فاصله خیلی کمی با ساحل جزیره دارد و در هنگام فرود هواپیما، منظره تماشایی و حیرت انگیزی را برای گردشگران ایجاد می کند.

۹- فرودگاه کپنهاگ دانمارک از امن ترین زیباترین فرودگاه های جهان

زیباترین و امن ترین فرودگاه جهان در کپنهاگ دانمارک

فرودگاه کپنهاگ  به عنوان یکی از امن ترین و زیباترین  فرودگاه های جهان شناخته می شود که بارها هم مورد تحسین قرار گرفته. این فرودگاه کارآمد و معروف اروپایی دارای طراحی زیبا و جذابی است که عبور و مرور را هم راحت تر ساخته. در سفر به کشور امن و زیبای دانمارک بازدید از این فرودگاه میتونه تجربه جالبی باشد.

۱۰- طراحی شیک و باشکوه فرودگاه بین المللی دنور در آمریکا

طراحی شیک و باشکوه فرودگاه بین المللی دنور در آمریکا

فرودگاه بین المللی دنور در آمریکا یکی از فرودگاه های لوکس دنیا است که طراحی منحصر بفرد و زیبایی دارد. فضای بزرگ و معماری خاصی این فرودگاه در شب جلوه دیگری دارد که تماشای آن میتونه هیجان انگیز باشد. البته به دلیل فضای بزرگ این فرودگاه، شایعات زیادی هم وجود داشته که برخی از مردم تصور می کردند تأسیسات دیگری زیر فرودگاه وجود دارد و داستان ها و افسانه های زیادی هم برای فرودگاه دنور ساخته اند!! که البته همه این موارد شایعاتی بیش نیستند.

۱۱- فرودگاه چانگی در سنگاپور یکی از بهترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه چانگی در سنگاپور یکی از بهترین فرودگاه های دنیا

کشور سنگاپور با تجهیزات و امکانات پیشرفته ای که داره یکی از کشورهای در حال توسعه و مدرن در جهان است. در این کشور، فرودگاه بین‌المللی چانگی  به مدت پنج سال پشت سر هم به‌ عنوان بهترین فرودگاه جهان از سوی وب‌ سایت هواپیمایی اسکای‌ ترکس (Skytrax) معرفی شده است. علت انتخاب هم امکانات جذاب و دیدنی این فرودگاه است که شامل چندین باغ، یک سینما و یک استخر است. بازدید از این فرودگاه هم فال است و هم تماشا!!

۱۲- فرودگاه منارا در مراکش یکی از بهترین و زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه منارا در مراکش یکی از بهترین و زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه منارا یکی از جذاب ترین و زیباترین فرودگاه های جهان است که از آن برای پروازهای داخلی، بین قاره ای و بین المللی استفاده می شود. این فرودگاه زیبا و شیک با استفاده از تکنولوژی اروپایی و طراحی از فرهنگ مراکشی احداث شده است.

۱۳- فرودگاه بین المللی اینچئون از بزرگ ترین فرودگاه های دنیا در کره  جنوبی

فرودگاه بین المللی اینچئون از بزرگ ترین فرودگاه های دنیا در کره  جنوبی

فرودگاه اینچئون یکی از بزرگ ترین و خاص ترین فرودگاه های دنیا است و تونسته از سال ۲۰۰۵، هر ساله از طرف اتحادیه بین المللی فرودگاه ها، به عنوان بهترین فرودگاه دنیا انتخاب شود . این فرودگاه فضای بزرگ و طراحی بی نظیری دارد که پروازهای بین المللی را انجام می دهد.

۱۴- فرودگاه بین‌ المللی شیک و مدرن کوالالامپور در مالزی

فرودگاه بین‌المللی شیک و مدرن کوالالامپور در مالزی

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور در کشور مالزی، امکانات جالبی را به مسافران خود ارائه می دهد! در این فرودگاه بیشتر از ده اتاق استراحت شیک و یک مرکز ماساژ وجود داره که در حین تماشای منظره زیبایی فرودگاه میتونی ازش استفاده کنی و میتونی در بین پروازهای توراهی فرصتی برای استراحت کردن داشته باشی.

۱۵- فرودگاه شلوغ و زیبای حیدر علی اف در آذربایجان

فرودگاه شلوغ و زیبای حیدر علی اف در آذربایجان

فرودگاه بین‌ المللی حیدر‌ علی‌ اف یکی از فرودگاه های شلوغ و پرتردد است که در سال ۲۰۱۶ بیشتر از چهار میلیون مسافر داشته است! طراحی این فرودگاه در نوع خود بی نظیر و جذاب است. این فرودگاه جزو بهترین و معروف ترین فرودگاه های جهان است که واقعا طراحی لوکس و شیکی دارد.

۱۶- فرودگاه بین‌ المللی شنژن بن در چین با معماری بی نظیر و تماشایی

فرودگاه بین‌المللی شنژن بن در  چین با معماری بی نظیر و تماشایی

این فرودگاه طبق گفته معمارهای معروف دنیا یه طراحی خاصی داره به طوری که معماری ترمینال سه فرودگاه بین‌ المللی شنژن‌ بن در کشور چین مثل یک سفره ماهی پرنده است!! همچنین سقف داخل ترمینال هم مثل یک لانه زنبور طراحی شده است. بهت توصیه میشه که بازدید از این فرودگاه تماشایی رو در سفر به چین فراموش نکنی.

۱۷- فرودگاه بین‌ المللی حمد در قطر از زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین‌المللی حمد در قطر از زیباترین فرودگاه های جهان

قطر هم یکی از کشورهای پیشرفته در ساخت فرودگاه است که فرودگاه بین‌ المللی حمد هم طی یک دهه ساخته شده و نزدیک به شانزده میلیون دلار هم هزینه برداشته است! این فرودگاه لوکس در برخی قسمت‌ هایش شبیه یک موزه هنر مدرن است. اگه به کشور پر جاذبه  قطر سفر کردی، حتما این فرودگاه رو از نزدیک خواهی دید.

۱۸- شلوغ ترین و زیباترین فرودگاه بین‌ المللی دبی در امارات متحده عربی

شلوغ ترین و زیباترین فرودگاه بین‌المللی دبی در امارات متحده عربی

فرودگاه بین‌ المللی دبی در سال ۲۰۱۶ با هشتاد و سه میلیون مسافر یکی از شلوغ‌ ترین و زیباترین فرودگاه های جهان شناخته شده است. همونطوری هم که میدونی کشور دبی خانه های لوکس با معماری خیره کننده دارد و این فرودگاه هم با فضای لوکس این شهرها همخوانی کامل دارد.

۱۹- فرودگاه بین المللی کانسای در ژاپن با امکانات بی نظیر

فرودگاه بین المللی کانسای در ژاپن با امکانات بی نظیر

فرودگاه بین المللی کانسای در ژاپن یکی از عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین فرودگاه های دنیا است که روی یک جزیره مصنوعی ساخته شده است. این فرودگاه یکی از عجایب مهندسی است به طوری که برای متصل کردن جزیره به سواحل اصلی ژاپن، پل بسیار بزرگی به اسم دروازه آسمان (Sky Gate Bridge R) بنا شده که ۳/۷۵ کیلومتر طول دارد و یکی از طولانی ترین پل های دو طبقه دنیا محسوب میشه.

۲۰- فرودگاه بین المللی عشق آباد از بهترین و زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین المللی عشق آباد از فرودگاه های جدید و برتر در دنیا

در کشور ترکمنستان هم یه فرودگاه جدید در شهر عشق آباد احداث شده که طراحی اش به شکل یک شاهین در حال پرواز است. جالبه بدونی که این فرودگاه یکی از بناهای معروف ترکمنستان است که در کتاب رکوردهای جهانی گینس تحت عنوان وسیع ترین تصویر تزئینی به شکل فرش، روی سقف ساختمان اصلی ترمینال مسافربری ثبت شده است!!

مطالب مرتبط:

اولین فرودگاه ایران چیست؟

سفر با کشتی کروز از بهترین سفرهای دریایی

اگه هرکدوم از زیباترین فرودگاه های جهان رو از نزدیک بازدید کردی، تجربه های ارزشمندت رو با ما هم به اشتراک بگذار تا راهنمای خوبی برای مسافران و بازدیدکنندگانی باشد که قصد سفر و گردشگری دارند.

منبع خارجی: مجله سفر

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *