منوی اصلی

in , , ,

بی نظیربی نظیر

زندگینامه زیگموند فروید و نظریه او به زبان ساده

بیوگرافی پدر علم روانکاوی دنیا

زندگینامه فروید به عنوان پدر علم روانکاوی بسیار جالب توجه است. او در ۶ ماه مه ۱۸۵۶، در خانواده ای یهودی در شهر “فریبرگ” متولد شد. پدرش ۴۰ سال و مادرش تنها ۲۰ سال داشت. پدر او سخت ‌گیر و خودکامه بود و فروید هنگام بزرگ سالی، دشمنی، نفرت و خشم کودکی خود را نسبت به پدرش به خاطر می ‌آورد. زندگینامه فروید میتونه یکی از خاص ترین و عجیب ترین زندگینامه هایی باشه که تا به حال خوندی، واسه همین سعی کن این مطلب با عنوان زندگینامه فروید که به همراه نظریات فروید آمده است رو از دست ندهید. همچنین قصد داریم چند حقیقت بسیار عجیب و جالب رو درباره زندگی فروید بهتون بگیم، پس همراه ما باشید.

 

زندگینامه فروید

زندگینامه فروید

همان طور که در مقدمه هم گفتیم، زیگموند فروید پدر علم روانکاوی به حساب می آید. فروید در سال ۱۹۰۲ به عنوان پروفسور، شناخته شد. او در ایجاد روانکاوی و روش ‌های بالینی برای مواجه با علم آسیب ‌شناسی روانی به وسیله گفتگو بین بیمار و روانکاو نقش بسیاری داشته است. جالب است بدانید که فروید تکنیک‌ هایی را مانند استفاده از تداعی آزاد و همچنین کشف انتقال و همین طور فرآیند تحلیل روانشناسی را ارائه کرد.

تجزیه و تحلیل او از خود و رویاهای بیمارانش به عنوان یک آرزوی تحقق یافته او را به یک مدل برای تجزیه و تحلیل علائم بالینی و سازکار سرکوب رسانید و همچنین به منظور بسط نظریه خود مبنی بر اینکه ناخودآگاه یک مرکز برای ایجاد اختلال در خودآگاه است از آن بهره گرفت. او در اکتبر ۱۸۸۵ به پاریس رفت تا در یک فلوشیپ با جان مارتین شارلوت که یک نورولوژیست مشهور بود و در مورد خواب و هیپنوتیزم تحقیق می ‌کرد، شرکت کند. او در ادامه از این تجربه به عنوان کاتالیزوری برای سوق دادن وی به سمت علم آسیب‌ شناسی روانی و کاری با درآمد و بازار کار کمتر در تحقیقات عصب ‌شناسی یاد کرد.

فروید در خانواده

در خانواده فروید ۸ فرزند وجود داشت که ۲ نفر از آنها برادران ناتنی بزرگسال فروید همراه با کودکانشان بودند. برادر زاده فروید که یک سال بزرگتر از او بود، نزدیکترین همدم دوران کودکی فروید محسوب میشد. زیگموند از تمام کودکان خانواده بدش می ‌آمد و وقتی که رقیبی برای محبت مادرش به دنیا می آمد، احساس حسادت و خشم بهش دست می داد.

زندگی نامه فروید

فروید از همان سال های نخست، سطح بالایی از هوش را نشان داد که پدر و مادر او به پرورش آن کمک کردند. به عنوان مثال خواهران او اجازه نواختن پیانو را نداشتند مبادا که صدای آن، مطالعات فروید را آشفته کند. به او اتاقی مخصوصی داده شده بود که بیشتر وقت خود را در آن می ‌گذراند و حتی غذایش را در آنجا می ‌خورد تا وقت مطالعاتش را از دست ندهد. اتاق وی تنها اتاق آپارتمان بود که چراغ نفتی با ارزشی داشت و باقی افراد خانواده از شمع بهره می گرفتند.

آثار فروید کبیر

از آثار زیگموند فروید می توان به؛ هذیان و رویا ، روانکاوی و تحریم زناشویی با محارم، توتم و تابو ، روان شناسی، مفهوم ساده روانکاوی ، اصول و مبانی روان شناسی ، روان شناسی آینده یک پندار، پیدایش روانکاوی درباره هیستری ، لئوناردو داوینچی، مهمترین گزارشهای آموزشی تاریخ روانکاوی، پسیکانالیز روانکاوی برای همه، تفسیر خواب، موسی و یکتا پرستی، سه رساله درباره تئوری میل جنسی، کاربرد تداعی آزاد در روانکاوی کلاسیک، آینده یک پندار، پنج گفتار از فروید، پنج گفتار در بیان روانکاوی ، تمدن و ملالتهای آن ، اصول روانکاوی بالینی، مبانی روانکاوی، آسیب شناسی روانی زندگی روزمره -،اشتباهات لپی ، تعبیر خواب و بیماریهای روانی و روانکاوی اشاره داشت.

مرگ زیگموند فروید

فروید در سال ۱۹۳۸ برای فرار از دست نازی ها از اتریش به انگلستان رفت و در ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۹ و در سن ۸۳ سالگی خودش را کشت. او به دلیل جنگ طولانی و دردناک با سرطان دهان، از دکترش میزان کشنده ای مورفین درخواست کرد و به زندگی خود خاتمه داد.

بیوگرافی زیگموند

سخننان ناب زیگموند فروید که حتما باید بخوانید!

 • احساسات ابراز نشده هرگز نخواهند مرد، آنها زنده دفن خواهند شد و بعدا به شکل زشت ‌تری بیرون خواهند زد.
 • شخصی که اهل عمل باشد، از دنیای بیرون، که نیروی خود را با آن می آزماید، دست نخواهد کشید.
 • گاهی اوقات نگرانیم که به چه صورتی زنده بمانیم، سپس خود را دل مشغول چگونه نمردن می کنیم؛ این است تمایز هوشمندانه.
 • سادیسم سر جای خود مشکلی ندارد، اما می بایست به سمت اهداف صحیح هدایت گردد.
 • تمامی انسان ها ارزش دوست داشتن نخواهند داشت.
 • پیش از اینکه بفهمید به افسردگی دچار شدید یا اعتماد به نفس پایینی دارید؛ اطمینان یابید که توسط یک مشت عوضی محاصره نشده اید!
 • انسان ها از آن چه که میپندارند فناپذیرتر اند و البته بسیار غیر اخلاقی تر از آن چیزی که تصور می کنند.
 • هیچگاه به اندازه‌ وقتی که عاشق می ‌شویم آسیب‌ پذیر نیستیم و هیچگاه به اندازه‌ وقتی که معشوقمان را از دست می دهیم، بی دفاع، درمانده و غمگین نخواهیم بود!

زندگینامه فروید

واقعیت های جالب در زندگینامه فروید

 • زیگموند فروید پایه ‌گذار علم گفتگو درمانی است
 • مرگ فروید می تواند یک خودکشی به کمک پزشکان بوده باشد!
 • زیگموند هدیه ۱۰۰ هزار دلاری یکی از غول های هالیوود را قبول نکرد!
 • نیروهای نازی کتاب های زیگموند را سوزاندند و او را مجبور به ترک اتریش کردند
 • فروید در مقاطع زمانی خاص به بررسی روابط جنسی مارماهی ها پرداخته است!!!
 • فروید فکر میکرد که کوکایین یک داروی جادویی است!!
 • سیگار کشیدن های فراوان او به بیش از ۳۰ جراحی سرطان منتهی شد
 • زیگموند فروید بنیان‌ گذار علم روانکاوی به شمار می رود
 • آنا دختر فروید، نیز روان ‌شناس معروف و تاثیرگذاری محسوب میشه
 • فروید برای این که با زن مورد علاقه ‌اش ازدواج کند، پزشکی خوند!
 • سارقان چندین بار تلاش کردن که خاکستر او را به سرقت ببرند!

امیدوارم از این مقاله که در خصوص زندگینامه فروید صحبت کردیم و حقایق جالب زندگی زیگموند فروید را بررسی کردیم، نهایت استفاده رو برده باشید و از مطالب آن راضی بوده باشید. هر گونه سوال و یا ابهامی داشتید، از طریق بخش ارسال نظرات و دیدگاه ها که در ادامه آمده است، با ما و دیگر مخاطبان سایت نت نظر همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

Back to Top
Close
منوی اصلی