مشاغل پر درآمد سال ۹۹
in

مشاغل پر درآمد سال ۹۹ – لیست ۱۰تایی

معرفی چند شغل پولساز در سال ۹۹

با توجه به عنوان مقاله شاید سوالی در ذهن شما نقش بسته باشد که: مشاغل پر درآمد سال ۹۹ چیست؟ در ادامه قصد داریم به این سوال جواب دهیم. در هر یک از برهه های زمانی مختلف یک سری از مشاغل به وجود آمده و سپس با گذشت زمان بنا به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد بسترهای درآمد زایی جدیدی ماند اینترنت و همچنین تغییر در سبک زندگی مردم، نقش بعضی از این شغل‌ها کمرنگ شده و برخی دیگر نیز از بین رفته اند. علاوه بر این شروع سال ۹۹ با اینکه با تلخی هایی نیز همراه بوده، اما فرصت های شغلی مناسبی را نیز ایجاد کرده است. همواره باید به این نکته دقت داشت که بعضی از مشاغل با توجه به ماهیتشان و نیاز روزانه افراد به آنها از بین نمی‌روند و بعضی دیگر نیز با توجه به شرایط فعلی جامعه رشد خوبی داشته اند.

در این مقاله قصد دارم به ده مورد از مشاغل پر درآمد سال ۹۹ اشاره کنم و امید وارم که این نوشته براتون مفید باشه.

مشاغل پر درآمد سال ۹۹ – لیست ۱۰تایی

۱- کسب درآمد از طریق فروش اینترنتی

کسب درآمد از طریق فروش اینترنتی از مشاغل پر درآمد سال 99

زمانی که کلمه فروش را می‌شنویم، شاید ذهنمان به سمت زدن یک مغازه در حاشیه خیابان برود و در این صورت نیز فکر کردن به هزینه سنگین اجاره مغازه و دیگر هزینه ها به طور کلی ما را از اجرای این کار منصرف کند. اما به لطف اینترنت و شبکه های اجتماعی رسیدن به این هدف خیلی راحت تر شده است.
تنها کار این است که برای خود یک پیج در اینستاگرام یا یک کانال در تلگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی بسازید و محصولات خود را به فروش برسانید.
همچنین ساخت فروشگاه های اینترنتی نیز روش مناسبی برای کسب درآمد از طریق فروش اینترنتی است و در ابتدای کار می‌توانید یک سایت ساده برای خود بسازید و رفته رفته آن را به روز کنید.

۲- کسب درآمد از طریق ساخت اپلیکیشن های کاربردی

کسب درآمد از طریق ساخت اپلیکیشن های کاربردی

امروزه تقریبا اکثر افراد در سنین مختلف یک گوشی هوشمند دارند که زمان های آزاد خود را با اپلیکیشن های موجود در آن می‌گذرانند. اما این وقت گذرانی فقط محدود به شبکه های اجتماعی نمی شود، بلکه اپلیکشین های محبوب دیگری نیز وجود دارد که می توان از آن ها استفاده های مفیدی کرد.
می توانید با استفاده از اپلیکیشن های آموزشی زبان انگلیسی یاد بگیرید و اپلیکیشن دیگری نیز شما را در مسیر یابی کمک می کند.
برای طراحی و ساخت اپلیکیشن، ابتدا باید دانش برنامه نویسی آن را یاد بگیرید و همچنین باید خلاقیت زیادی داشته باشید و بتوانید اپلیکیشنی متناسب با نیازهای مردم بسازید. بنابراین این شغل نیز از پر درآمد ترین شغل های ایران به حساب می‌آید.

۳- کسب درآمد از طریق بازارهای مالی

کسب درآمد از طریق بازارهای مالی

امروزه ورود به بورس و بازارهای مالی خیلی سر زبان‌ها افتاده است و توصیه اکثر افراد به من این است که اشکان برو تو بورس! باید قبول کنیم که سرمایه گذاری در بورس، همیشه یکی از شغل های پردرآمد در ایران بوده است ولی این نکته را نیز باید در نظر داشت که برای ورود به هر کاری باید ابتدا اصول آن کار را یاد گرفت.
در بورس نیز شما ابتدا بهتر است کلاس ها یا دوره هایی را در این باره ببینید و یا اینکه از یک فردی که سال هاست در این زمینه کار می‌کند، مشورت بخواهید. البته نا گفته نماند که برای شروع باید با سرمایه کم شروع کنید و به مرور که با تجربه شدید، سرمایه بیشتری را صرف این کار کنید.
سرمایه گذاری در بورس نیز یکی از مشاغل پر درآمد سال ۹۹ است که می توان آن را در نظر گرفت.

۴- کسب درآمد از طریق برنامه نویسی

کسب درآمد از طریق برنامه نویسی یکی از مشاغل پر درآمد سال 99

اگر یک سری به آگهی های استخدامی زده باشید، حتما کلمه برنامه نویس یا توسعه دهنده وب را زیاد دیده اید. برنامه نویسی یکی از شغل پر درآمد در نه تنها ایران بلکه در جهان است که روز به روز بر درامد و نیاز جماعه به آن افزوده می‌شود.
بسیاری از کسانی که رشته کامپیوتر خوانده اند، می‌توانند وارد این شغل شده و کسب درآمد کنند ولی اگر رشته غیر مرتبط خوانده اید و گمان می‌کنید که می‌توانید در این حرفه موفق شوید، می‌توانید با شرکت در کلاس های حضوری یا مجازی و حتی خودآموز این حرفه را یاد بگیرید.
در هر صورت شغل برنامه نویسی یکی از مشاغل پر درآمد سال ۹۹ است و می‌توانید با یاد گیری یکی از زبان های برنامه نویسی پر کاربرد، درآمد زایی خود را شروع کنید.

۵- کسب درآمد از طریق تولید محتوا و نویسندگی سایت

کسب درآمد از طریق تولید محتوا و نویسندگی سایت- یکی از مشاغل پر درآمد سال 99

یک تولید کننده محتوا باید سعی کند که نوشته خود را برای موتورهای جستجو بهینه کند ولی در این بین نیز باید مطالبی بنویسد که نیاز مخاطب را برطرف کند.
این شغل امروزه بسیار مورد نیاز کسب و کارها است و سایت های زیادی نیاز فراوان به یک تولید کننده محتوا دارند. آموزش تولید محتوا در اینترنت به وفور وجود دارد و اگر کمی زمان بگذارید، می‌توانید این مهارت پولساز را یاد بگیرید.

۶- کسب درآمد از طریق تدریس در فضای آنلاین

کسب درآمد از طریق تدریس در فضای آنلاین از مشاغل پر درآمد سال 99

تدریس در فضای آنلاین یکی از مشاغلی است که بسیار مورد استقبال واقع شده است. داشتن یک کامپیوتر، یک خط اینترنت، میکروفون و وبکم تنها وسایلی هستند که باید داشته باشید و همچنین یاد داشتن یک مهارت قابل آموزش به دیگران
چه بخواهید آشپزی یاد دهید و چه برنامه نویسی، تدریس آنلاین گزینه خوبی برای شماست. به این دلیل که در هر جایی که بخواهید، می‌توانید کار خود را انجام دهید. این مورد را نیز از مشاغل پر درآمد سال ۹۹ در نظر داشته باشید.

۷- کسب درآمد از طریق ارائه خدمات سئو سایت

کسب درآمد از طریق ارائه خدمات سئو سایت

زمانی که در گوگل کلمه ای را سرچ می‌کنید، این موتور جستجو برای شما چندین هزار سایت نمایش می‌دهد. ولی شما به همه این سایت ها وارد نمی‌شوید، بلکه معمولا از مطالب سه سایت اول دیدن می‌کنید. چرا رتبه این سه سایت از بقیه بالاتر است؟
جواب این سوال سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. یعنی ما با رعایت اصول گوگل، سایت خود را به رتبه های بالاتر ببریم و یا به عبارت دیگر آن را سئو کنیم. یاد گیری این مهارت یعنی درآمدی سرشار برای شما!

۸- مشاغل حوزه پوشاک و مد

مشاغل حوزه پوشاک و مد

صنعت پوشاک و مد همیشه یکی از پولسازترین حوزه ها بوده است. با توجه به تغییرات ارز در ایران، تولید پوشاک با کیفیت و خوب یک فرصت درآمد زایی در ایران محسوب می‌شود.
اگر در خیاطی و یا طراحی مد مهارت دارید، باید تلاش خود را چندین برابر کرده و در کار خود بهتر و بهتر شوید و فراموش نکنید که خلاقیت بالا در این کار حرف اول را می‌زند. در ضمن برای فروش لباس، از فروشگاه های اینترنتی نیز می‌توانید کمک بگیرید. این مورد نیز یکی از مشاغل پر درآمد در سال ۹۹ محسوب می‌شود.

۹- مشاغل مربوط به صنعت غذا

مشاغل مربوط به صنعت غذا

انسان شاید بتواند برای یک سال لباس یا عطر نخرد، اما مواد غذایی یکی از نیازهای روزمره در زندگی هر فردی است. به همین دلیل کسب و کارهای مربوط مواد غذایی همیشه بازار خود را دارند.
چه بخواهید یک قنادی بزنید یا یک فست فود شیک یا حتی یک هایپر مارکت، می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید، اما نکته مهم این است که برای مورد به همچنین شغل‌هایی، ابتدا باید مجوزهای خاصی را بگیرید و از همه مهم تر باید مدتی را در یک جایی شاگردی کنید که با اصول اولیه آن کار آشنا شوید.

۱۰- نوشتن متون تبلیغاتی

نوشتن متون تبلیغاتی- یکی از بهترین مشاغل پر درآمد سال 99

شغل نوشتن متون تبلیعاتی یا کپی رایتینگ، یکی از زیر مجموعه های حوزه تولید محتوا است و متخصصان این شغل درآمد خوبی دارند.
شما در این حرفه باید برای محصولات و کالا‌ها طوری تبلیغ  بنویسید که مشتری علاقه مند به خرید آن محصول شود. حتما تا کنون از سایت دیجی کالا بازدید کرده اید و دیده اید که برای هر محصولی توضیحاتی ارائه شده است، این نوشته ها توسط کپی رایتر‌ها نوشته شده است.
این شغل نیز از مشاغل پر درآمد سال ۹۹ محسوب می‌شود که با کمی تمرین و تلاش می‌توانید درآمد خوبی را به دست آورید.

در این نوشته با بهترین مشاغل در سال ۹۹ آشنا شدیم. بنابراین اگر هنوز شغلی نداری و یا اینکه دنبال شغل دوم هستی، در مورد این مشاغل پر درآمد تحقیق کن و با توجه به علاقت یکی را جهت یادگیری شروع کن. اگر شغل پر درآمد دیگری را نیز می‌شناسی با ما در میان بگذار.

1 دیدگاه

نظر بده
  1. خیلی هم عالی و مفید.
    به نظرم برنامه نویسی جایگاه اول رو بگیره تا یکی دوسال دیگه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: اشکان عسکری

از وقتی که یادمه علاقه های گوناگونی داشتم. بعد از بررسی های زیاد فهمیدم که از قضا یک چند پتانسیلی هستم! آدم درونگرایی هستم و همین خصلتم باعث شد که با وبلاگ نویسی آشنا بشم و به تازگی هم وارد دنیای جذاب تبلیغ نویسی شدم. کلی کار است که باید تجربه و تعداد زیادی مسیر ناشناخته وجود دارد که باید طی کنم.