بهترین استارتاپ های خارجی
in ,

بهترین استارتاپ های خارجی – لیست ۱۰تایی

استارتاپ های موفق بین المللی

از ورود کلمه استارتاپ و آشنایی مردم با این کلمه خیلی زمانی نمی گذرد. همان طور که میدانید، استارتاپ های ایرانی معمولا با الگوبرداری از بهترین استارتاپ های خارجی و سرمایه گذاری روی ایده آن ها سعی در پیاده سازی ایده در ایران کردند که اشکالی هم ندارد و موضوع پیداه سازی، تجاری سازی، سرمایه گذاری، تبلیغات و … از موضوعاتی بودند که بهترین استارتاپ های خارجی نمی توانستند به آن ها کمک کنند و باید بر اساس نیاز و رفتارشناسی ایرانی ها برنامه ریزی و امکان سنجی میشد که بعضا شده است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ مورد از بهترین استارتاپ های خارجی بپردازیم تا ببینید که غول های تکنولوژی و تولیدی امروز، همان شرکت های کوچکی بودند که در روزگاری با یک یا دو نفر شکل گرفته اند و الان میلیاردها دلار ارزش دارند.

بهترین استارتاپ های خارجی

بهترین استارتاپ های خارجی

دنیا پر از استارتاپ های موفق خارجی و داخلی است که روزی در حد یک ایده ساده بودند و با تلاش و حمایت به یک استارت آپ برتر تبدیل شدند. در تاریخچه استارتاپ گروه های استارتاپی زیادی در جهان ایجاد شده اند و تا مدتی هم امکان دارد مشهور شوند، ولی درصد کمی از آن ها باقی ماندند و درآمد زیادی به دست آورده اند.

 استارت آپ های موفق خارجی ۲۰۲۰، ۲۰۱۹ یا حتی ۲۰۱۸ را می توان به عنوان ایده های استارتاپی مورد نیاز ایران به حساب آورد و با کمی خلاقیت به موفقیت داخلی رسید به خصوص اگر در بستر استارت آپ های خدمات ارائه شوند. به عنوان مثال استارتاپ آشنای اوبر که همین ایده به شکل اسنپ در ایران و در چین با نام چاکسینگ شروع به کار کردند.

ایده های استارتاپی خارجی هر روز در حال افزایش است و هرچه تکنولوژی بیشتر پیشرفت می کند، امکان پیدا سازی این ایده ها را بیشتر خواهد شد، ولی ایده هایی وجود دارند که مدت ها مورد آزمون و خطا قرار گرفتند و برخی با حمایت سرمایه گذاران بزرگی به موفقیت رسیده اند. با نت نظر همراه باشید تا لیست ۱۰ تایی از بهترین استارتاپ های خارجی را با هم مرور کنیم.

استارتاپ چیست

۱) استارتاپ Compound

مالکان استارتاپ جدید Compound معتقدند که قادرند با همه‌ گیر کردن استارتاپ خود و ایجاد وام های راحت، سرمایه‌گذاری در آمریکا و دنیا را رونق دهند. ایده استارتاپی آن ها این است که برای خرید خانه در سانفرانسیسکو، نیویورک و سایر شهر های بزرگ آمریکا، وام تهیه کنند و افراد نیز می‌ توانند با استفاده از این استارتاپ خارجی موفق با آسودگی بیشتری خانه ‌دار شدن را تجربه کنند.

۲) استارتاپ Revolut

این استارتاپ، بانکی جهانی متناسب با زندگی تمام اقشار جامعه است. تحول در بازار ارز، سفر تجاری مطمئن، ارائه مداوم بهترین نرخ ارز از اهداف این استارتاپ است. از مزایای این استارتاپ افتتاح حساب در کوتاه ­ترین زمان ممکن و بدون احتیاج مراجعه به بانک است. امکان پرداخت اقساط، بودجه بندی ماهیانه و درخواست پول از دیگر مزایای این اپلیکیشن به حساب می آید.

۳) استارتاپ Lingokids از بهترین استارتاپ های خارجی

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی مناسب رده سنی ۲ تا ۸ سال است. خالقان این ایده معتقدند که یادگیری از طریق بازی بهترین شیوه خواهد بود. طراحان اپلیکیشن ماموریت خود را شکست موانع و ایجاد فرصت یادگیری زبان برای کودکان کل دنیا عنوان کرده ­اند. این استارتاپ یک محیط ایمن و همه­جانبه را برای کودکان به وجود می آورد.

۴) استارتاپ Xiaomi

جالبه بدونید که برند شیائومی تنها پس از ۴ سال به بزرگ ‌ترین فروشنده‌ گوشی‌های هوشمند در چین تبدیل شد. این استارتاپ موفق خارجی در دسامبر سال ۲۰۱۴ و بعد از بستنِ دور تأمین مالی جدیدی به مبلغ ۱٫۱ میلیارد دلار، با ارزش ۴۶ میلیارد دلار، ارزشمندترین استارتاپ جدید دنیا هم شد. ایده استارتاپی که موجب موفقیت شیائومی شد، ترکیب گوشی ‌های هوشمند که خودشان هم دادوستد هنگفتی به حساب می آمدند، با درک درستی از شبکه‌ های اجتماعی بوده است.

۵) استارت آپ Snyk

استفاده از Open source به افزایش بهره ­وری منتهی می شود. عدم توجه و بررسی ریشه این کدها احتمال در معرض خطر بودن برنامه ­های کاربردی کاربران را افزایش می­دهد. Snyk شرکت امنیت شبکه ای به شمار می رود که به طراحان و توسعه دهندگان وب در راستای استفاده از Open source و امنیت آن کمک می ­کند.

بهترین استارتاپ های خارجی

۶) استارتاپ WeWork جزو بهترین استارتاپ های خارجی

در نظر داشته باشید که یکی از استارتاپ های موفق خارجی WeWork محسوب می شود. استارتاپ فضای کار اشتراکی وی وُرک در ماه مارچ گذشته با جذب ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه از شرکت سافت بانک، به ارزش ۱۸ میلیارد دلار رسید و تبدیل به چهارمین استارتاپ پرارزش در آمریکا شد. این طور می گویند که وی ورک در آینده ای نزدیک تبدیل به شرکت سهامی عام خواهد شد.

۷) استارتاپ DropBox

استارتاپ دراپ باکس در سال ۲۰۱۴ پس از دریافت سرمایه ای ۶۱۷ میلیون دلاری به ارزش ۱۰ میلیارد دلار رسید. از آن زمان، این شرکت تمرکز خود را به سمت مشتریان تجاری تغییر جهت داده و سال گذشته سرویس تجاری خود را ارائه کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۶ هزینه های خود در زمینه کارکنان را کاهش داد، چیزی که ۲۵ هزار دلار در سال برای هر کارمند خرج روی دست شرکت می گذاشت. با این که دراپ باکس جزئیات مالی خود را فاش نمی کند، اما می گویند که در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار درآمد به دست آورده است.

۸) استارتاپ Tributi

مبحث مالیات در تعداد زیادی از کشورهای پیشرفته از اهمیت بالایی برخوردار است و دولت و مالکان کسب‌وکارها نیز بر سر پرداخت مالیات به موقع، حساسیت بسیاری به خرج می هند. به عنوان یک استارت‌ آپ در زمینه‌ پرداخت سریع مالیات تاسیس شده است. این استارتاپ برای مالکان کسب‌وکارها این امکان را فراهم می آورد تا در مدت زمان کمتر و نیز با دقت بالاتر، مالیاتی را که برایشان در نظر گرفته شده، بپردازند.

۹) استارتاپ Uber

ایده استارتاپی دو کارآفرین خارجی به ‌اسم های تراویس کالانیک و گرت کمپ در سال ۲۰۰۹ یک اپ موبال برای درخواست تاکسی بود. این استارتاپ موفق خارجی می ‌توانست با فشار یک دکمه، تاکسی شخصی برای افراد بگیرد. سال بعد شرکت اوبر در شهر محل زندگی آن ها، یعنی سان فرانسیسکو راه افتاد. این کاربلد های جوان‌، پشت فرمان خودروهای لینکلن تاون، این کلان‌شهر سرشار از فناوری را با ارائه‌ بهترین خدمات ممکن در می ‌نوردیدند. جالب است بدانید که مسافران عاشق این راحتی در فراخوانی تاکسی بودند، رانندگان منبع درآمدی اضافی داشتند، اوبر هم با به جیب ‌زدن ۲۰ درصد از هر سفربه یک استارتاپ جدید موفق در دنیا بدل شد.

بهترین استارتاپ های دنیا

۱۰) استارتاپ Cabin یکی از بهترین استارتاپ های خارجی

مسافرانی که با اتوبوس سفر می کنند، همواره با مشکل نبود امکان خواب و کمبود فضا مواجه اند. کابین یکی از استارتاپ های جدید جهان به حساب می آید که به بررسی و ارائه راه حل برای این معضل پرداخته است. کابین شروع به تولید اتوبوس‌ های لوکسی کرد که همه امکانات رفاهی را مثل یک هواپیمای اختصاصی، برای مسافران به همراه می آورد. این اتوبوس در مسیر لس آنجلس به سان فرانسیسکو راه اندازی شده است و در کنار سالن مجهز به ۲۴ تخت خواب، از یک سالن نشیمن عمومی و حمام نیز برخوردار است.

در این مطلب با بهترین استارتاپ های خارجی دنیا آشنا شدید، امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم دید مناسبی نسبت به شرکت نوپا یا همان استارتاپ به شما بدهیم. اگر هر گونه سوال و یا ابهامی داشتید، از طریق بخش ارسال نظرات و دیدگاه ها در انتهای صفحه، با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه :

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *