in ,

بی نظیربی نظیر

زندگینامه مهشید جوادی – بازیگر سریال آنام

بیوگرافی مهشید جوادی

بازیگری یک حرفه جذاب و پیچیده است که برای موفقیت در آن و مطرح شدن، باید تلاش بسیار کرد و از حداقل فرصت های هنرنمایی، نهایت استفاده رو برد. طی چند سال اخیر بازیگران و کارگردانان جوان وارد عرصه سینما و تلویزیون شده اند و با یک بررسی کلی از آثار تولید شده، می توان به توانایی آنها پی برد. مهشید جوادی یکی از این بازیگران جوان است که با بازی در سریال «آنام» توانست قابلیت های خود را ثابت کرده و بطور رسمی وارد دنیای حرفه ای بازیگری شود. حال به بهانه درخشش مجدد او در سریال «بچه مهندس ۳»، قصد داریم تا با زندگینامه مهشید جوادی و آثار هنری او بیشتر آشنا بشیم و روند پیشرفتش را بررسی کنیم.

آشنای مختصر با مهشید جوادی

مهشید جوادی متولد دوم بهمن سال ۱۳۷۴ است و اصالتا اهل ارومیه بوده و در آنجا متولد شده. از ۱۴ سالگی در کلاس های خبرنگاری و گویندگی شرکت کرده و علاقه خاصی به بازیگری دارد و تمامی این تلاش ها را در راستای رسیدن به این حرفه انجام داده. فارغ التحصیل رشته ریاضی کاربردی است و دوست داره که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد هنر ادامه دهد؛ که البته با سر زدن به آدرس اینستاگرامی او به نشانی mahshidjavadii و تماشای نقاشی های او، می توان به میزان موفقیت اش در این رشته پی برد.

زندگینامه مهشید جوادی

اما مهشید جودی در کنار علاقه وافر خود به مطالعه و درس خواندن، فعالیت مستمر در زمینه بازیگری داشته و در دوران نوجوانی خود در چندین فیلم کوتاه و تله فیلم نیز بازی کرده است. هم چنین او سابقه کار کردن در تئاتر ارومیه و بازیگری در دو سریال تلویزیونی به زبان ترکی آذری با نام های حورمت (۱۳۹۳) و دریا (۱۳۹۵) را دارد؛ که از شبکه استانی پخش شدند. او حورمت را در۲۰ سالگی بازی کرد و موضوع مجموعه تلویزیونی «دریا» با محوریت دریاچه ارومیه بود و به چالش های پیش روی این دریاچه و مشکلات آن اشاره داشت.

اما جوادی فضای کاری شبکه های استانی را محیطی مستعد برای پیشرفت نمی دانست و به همین دلیل تصمیم گرفت تا برای ادامه فعالیت حرفه ای خود به تهران بیاید.

ازدواج مهشید جوادی

علی رغم شایعات زیاد موجود در فضای مجازی، این بازیگر جوان تاکنون ازدواج نکرده و در حال حاضر در سن ۲۴ سالگی هم چنان در فکر پیشرفت در حرفه بازیگری است. خانم جوادی را می توان از جمله بازیگران مشکل پسند در پذیرش نقش ها و بازیگری دانست و این موضوع را به آسانی می توان از تعداد کم سریال ها و آثار موجود در کارنامه هنری او فهمید.

بررسی آثار هنری موجود در زندگینامه مهشید جوادی

از مهمترین ابعاد زندگینامه مهشید جوادی را می توان نقش آفرینی او در سریال پرمخاطب آنام و بچه مهندس ۳ دانست. او قبل از بازی در سریال آنام، در مجموعه تلویزیونی «عمودی ها» به کارگردانی محمد حجت ذیجودی بازی کرده بود و اگرچه میزان موفقیت این سریال به اندازه دیگر آثارش نبود، اما جوادی آن را جزو بهترین تجربه های بازیگری خود می داند که توانست در کنار بزرگانی چون کیانوش گرامی، اسدالله یکتا، محسن یگانه و سید مهرداد ضیائی بازی کند.

نقش آفرینی جوادی در سریال آنام

سریال «آنام» یکی از محدود مجموعه های تلویزیونی موفق در چند سال اخیر است که توسط جواد افشاری کارگردانی شد. مهشید جوادی در این سریال پرمخاطب، نقش جوانی «مارال» را بازی کرد و توانست با بازی بی نظیرش مخاطب خود را راضی کرده و وارد عرصه حرفه ای بازیگری شود.

شخصیت مارال در سریال آنام

آنام داستان زندگی یک دختر آذری با نام «مارال» بود که نزدیکانش بخاطر آداب و رسوم سنتی، راز بزرگی را از او مخفی کرده اند و او قصد داشت تا برای بدست آوردن آنچه که از آن محرومش کردند، تلاش کند. از دیگر جذابیت های این سریال، زندگی پرماجرا و سخت شخصیت اول داستان است.

تناسب بین شخصیت مارال و مهشید جوادی

مهشید جوادی به واسطه فراخوان بازیگری جواد افشاری برای سریال آنام بود که توانست این نقش را بدست آورد و خودش این موضوع را از خوش شانسی اش می داند. اما فارغ از موضوع شانس، تناسب بسیار زیادی بین شخصیت مارال و مهشید جوادی وجود داشت. جوادی یک دختر آذری بود و بخشی از لوکیشن فیلم برداری به روستای کلیبر در آذربایجان شرقی مربوط می شد. این موضوع شانس مهشید جوادی را برای کسب این نقش زیاد کرد؛ چون به واسطه نزدیکی ارومیه و روستاهای کلیبر، و آشنایی با سبک زندگی مردم آن منطقه، می توانست بیشتر با نقش اش ارتباط برقرار کند.

سوار کاری مارال

او برای بازی در نقش مارال مجبور شد تا سوارکاری و شیردوشی را از مربیان یاد بگیرد و به خوبی از پس این کار برآمد. به طوری که در سراسر صحنه های سوارکاری (به غیر از سکانس مسابقه)، خودش حضور داشت و بازی می کرد. طبق گفته خودش، او تا قبل از شرکت در تست بازیگری جواد افشار نمی دانست که برای نقش جوانی مارال به دختری کم سن و سال و آذری زبان نیاز دارند و پس از گفتگو با کارگردان، به این موضوع پی برده. بهرحال بازی در نقش جوانی بازیگر بزرگی چون «گلچهره سجادیه»، حساسیت های خاص خودش رو داشت و جوادی توانست به خوبی از پس این کار بر بیاد.

سریال آنام، فرصتی ارزشمند برای کسب تجربه

با بررسی تعدادی از بازیگران سریال آنام می توان تصدیق کرد که شانس بازی در چنین نقشی، جزو بزرگترین خوش شانسی های زندگینامه مهشید جوادی بوده است. چون بازی در کنار بزرگانی چون مرحوم سیروس گجستانی، گلچهره سجادیه، عبدالرضا اکبری و مهرانه مهین ترابی، افتخار بزرگی است که به سادگی نصیب هر بازیگر جوان و تازه کاری نمیشه.

بازیگران سریال آنام

مهشید جوادی با بازی در این مجموعه تلویزیونی و این بازیگران سرشناس، توانست تجربه ارزشمندی را کسب کند و اولین قدم در ورود به عرصه بازیگری را محکم بردارد. از دیگر نکات مثبتی که بازی در سریال آنام برای خانم جوادی داشت، کار کردن با جواد افشاری، کارگردان این اثر بود، کما اینکه او نیز این تجربه را بسیار موفقیت آمیز می داند.

سال ۱۳۹۶ را می توان از مهمترین سال های موجود در زندگینامه مهشید جوادی دانست؛ چرا که علاوه بر بازی در دو سریال عمودی ها و آنام، توانست در اولین فیلم سینمایی خود با نام «چارلی در تهران» نیز بازی کند. او هم چنین در این سال در سریال «راه و بیراه» به کارگردانی داود بیدل نیز بازی کرد، تا یک سال درخشان را سپری کند. اما بی شک بازی او در نقش مارال سریال آنام بود که باعث شهرت خانم جوادی و معروف شدنش شد.

«بچه مهندس ۳» آخرین اثر موفق جوادی

جوادی پس از بازی در سریال آنام پیشنهادهای متفاوتی دریافت کرد؛ اما او ترجیح می دهد که انتخاب درستی داشته باشه و در هر فیلم و سریالی بازی نکنه. این موضوع نشان از کیفیت کاری او و حساسیتش در انتخاب کارکترهایی داره که قراره در اونها بازی کنه. آخرین اثر مهشید جوادی سریال «بچه مهندس ۳» بود که در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ بر روی آنتن شبکه دو رفت.

بچه مهندس 3

بچه مهندس نام کالکشنی است که داستان زندگی یک پسر کوچک رهاشده در پرورشگاه با نام «جواد جوادی» را در سه مقطع کودکی، نوجوانی و جوانی روایت می کند. علی غفاری بعنوان کارگردان این مجموعه تلویزیونی موفق، از بازیگران بزرگی چون پرویز پورحسینی، بهناز جعفری، عباس جمشیدی فر و برزو ارجمند در دو قسمت پیشین بازی گرفته بود. برای ساخت بچه مهندس ۳ نیز، تصمیم گرفت تا در کنار بزرگانی چون بانو ثریا قاسمی، فرهاد قائمیان و کامران تفتی، از مهشید جوادی بعنوان نقش مقابل روزبه حصاری (جواد) استفاده کند. انتخابی که الحق لایق تحسین بسیار است؛ چون شخصیت جدی جواد جوادی به بازیگری هم چون مهشید جوادی نیاز داشت.

مهشید جوادی در این سریال درام اجتماعی، نقش «مرضیه مقدم»، دختر «شیوا خسرومهر»، را بازی کرد و توانست باری دیگر تن نازی خود را درحرفه بازیگری به رخ بکشد. به اعتقاد بسیاری از کارگردانان و بازیگران مطرح، مهشید جوادی یکی از بهترین بازیگران جوان است که می تواند آینده درخشانی در این حرفه داشته باشد. هدف اصلی خانم جوادی بازی در سینماست و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

در آخر امیدوارم از مطالعه زندگینامه مهشید جوادی لذت برده باشین. در دیگر بخش های نت نظر می توانید مطالبی مرتبط با سینما و تلویزیون، هم چون بهترین فیلم های رضا عطاران و دیگر هنرمندان ایرانی و خارجی را بخونید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..