in

پرفکت مانی چیست و چه کاربردی دارد؟

ویژگی های پلتفرم اینترنتی پرفکت مانی

بتدریج و همزمان با گرایش افراد به فضای مجازی و استفاده از قابلیت های این بستر، تعداد فروشگاه های اینترنتی افزایش یافت. به طوری که امروزه اکثر خرید و فروش ها از طریق اینترنت انجام می گیرد و ارزش آنها نیز از طریق سیستم های پرداخت الکترونیکی منتقل می شود. اما این تبادلات محدود به یک کشور نیست و شاید لازم باشه که از یک سایت اینترنتی خارجی خرید خودت رو انجام بدی و یا مبلغی رو به یک حساب خارجی واریز کنید. پس برای پرداخت مبلغ خرید، به یک سیستم پرداخت الکترونیکی مانند پرفکت مانی نیاز دارید. اما پرفکت مانی چیست و چه قابلیت هایی داره؟ با توجه به لزوم تراکنش های بین المللی و در نظر گرفتن تحریم آمریکا و عدم دسترسی ایرانیان به سرویس های پی پال و مستر کارت، نت نظر آموزشی کامل درباره پرفکت مانی و ویژگی های آن آماده کرده است.

پرفکت مانی چیست ؟

همزمان با پیشرفت تکنولوژی و توسعه فروشگاه های اینترنتی، باید با شیوه های سنتی خرید خداحافظی نمود و برای پرداخت مبالغ معاملات خود از بانکداری اینترنتی استفاده کرد. شاید شما برای یک سایت خارجی کار می کنید و نیاز به یک حساب اینترنتی دارین تا دستمزدتون رو دریافت کنید؛ و یا لازمه که مبلغی را به یک حساب خارجی انتقال دهید. برای انجام این کار نیاز به یک سیستم پرداخت اینترنتی دارین تا علاوه بر امنیت و دقت کافی، ترکنش های بین المللی شما را انجام دهد.

پرفکت مانی چیست

پرفکت مانی در اصل یک شرکت و سیستم پرداخت جهانی است که از سال ۲۰۰۷ فعالیت رسمی خود را شروع کرد و مرکز اصلی آن در کشور پاناما قرار دارد. این شرکت برای کاربران خود امکان دریافت، ارسال و پرداخت پول را از طریق اینترنت فراهم می سازد. در واقع سبک کاری این شرکت همانند پی پال است؛ با این تفاوت که امکان دسترسی کاربران ایرانی نیز در آن وجود دارد.

پلتفرمی فارسی زبان برای تراکنش های مالی

شرکت پرفکت مانی جزو محدود ارائه دهندگان خدمات پرداخت بین المللی است که بی توجه به تحریم ها، امکانات خود را با زبان فارسی در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهد. این شرکت دارای مجوز انتشار پول الکترونیک بوده و دارای ارز دیجیتال اختصاصی خود با نام PM است که افراد می توانند دارایی و پول خود را در سریع ترین زمان ممکن و با یک نرخ تعیین شده، به این ارز دیجیتال تبدیل کرده و از سایت هایی که پرفکت مانی قبول می کنند، خریدشان را انجام دهند. پرفکت مانی را در اصل می توان نوعی واحد ارز الکترونیکی دانست که قابلیت لمس فیزیکی نداره و تنها از طریق حسابی تحت عنوان پرفکت مانی، قابل دسترس است. برای استفاده از امکانات پرفکت مانی نیاز به مستر کارت و یا ویزا کارت نیست و صرفا می توان از طریق آن تراکنش مالی خود را انجام داد.

قابلیت های پرفکت مانی

حال که فهمیدیم ماهیت پرفکت مانی چیست و چه کاربردی داره، لازمه که بیشتر در خصوص امکانات، امنیت و انواع حساب های آن آشنا بشیم. سیستم پرداخت پرفکت مانی با اکثر بانک های جهانی در ارتباط است و با این ارز دیجیتال می توان دلار، یورو، طلا و انواع ارزهای دیجیتال معتبر مانند بیت کوین را خرید. این سیستم پرداخت بدلیل پیروی نکردن از قوانین آمریکا، هیچ تحریمی را برای کاربران خود اعمال نکرده و همین موضوع سبب شده تا به رقیبی جدی برای دیگر پلتفرم های تراکنش بین المللی هم چون پی پال و مستر کارت تبدیل شود.

امکانات پول پرفکت

ایمنی و سرعت تراکنش های پرفکت مانی را می توان از دیگر خصوصیات برجحسته این سیستم پرداخت الکترونیکی دانست. افتتاح حساب در این سیستم کاملا رایگان بوده و برای ثبت نام کافیست به آدرس PerfectMoney.is مراجعه کرده و فرم ثبت نام را پر کنید. در ادامه لیستی از دیگر قابلیت های پرفکت مانی را آورده ایم.

امکانات حساب پرفکت مانی

 • امکان پرداخت برای خرید کالا و خدمات دربستر جهانی اینترنت
 • قابلیت انتقال و دریافت ارزهای دلار، یورو و پول بین کاربران پرفکت مانی بصورت آنلاین
 • دریافت وجه از دیگر کاربران بعنوان دستمزد (در صورت پذیرش پرفکت مانی توسط سایت)
 • پرداخت سود در ازای مانده حساب کاربران
 • قابلیت خرید طلا، دلار آمریکا، یورو و بیت کوین بصورت آنلاین
 • درخواست و دریافت وام درون سیستم
 • کسب درآمد مازاد از طریق مشارکت در برنامه های شرکت

شیوه های پس انداز انواع ارز درپرفکت مانی

برای خرید و پس انداز ارزهای موجود در کیف پول پرفکت مانی باید از یکی از سایت های معتبر ایرانی دلار یا یورو پرفکت مانی خرید و ریال خود را به PM تبدیل کنیم. با جستجو عبارت «خرید پرفکت مانی» در گوگل، به لیستی از وب سایت های معتبر ایرانی دسترسی خواهید داشت. در ادامه و برای انتقال پرفکت مانی خریداری شده به حساب، وارد پروفایل کاربری خود در سایت پرفکت مانی شده و شماره حساب دلاری (بسته به نوع خرید) خود را به صرافی بدهید تا برایتان واریز کند. (بعنوان مثال در شکل زیر شماره حساب دلاری من u22065284 است که برای خرید پرفکت مانی باید آن را به وب سایتی بدهم که در ازای ریال، به من واحد این کیف پول را فروخته است.)

پس انداز در پرفکت مانی

از دیگر قابلیت های مهم پلتفرم پرفکت مانی، پشتیبانی این شبکه پرداخت از ارزهای دلار، یورو و بیت کوین و طلاست. در واقع این سیستم پرداخت مانند یک کیف پول اینترنتی ارز دیجیتال عمل می کند که کاربران آن می توانند از آن برای پس انداز و ذخیره این نوع ارزها استفاده کنند. برای شارژ و پس انداز این ارزها در حساب پرفکت مانی نیازی به رفتن بانک و واریز وجه مستقیم به حساب شخصی نیست. پس راههای پس انداز و واریز وجه به حساب شخصی پرفکت مانی چیست ؟

راههای انتقال وجه در پرفکت مانی

از طریق ۴ روش می توان به حساب پرفکت مانی خود یا شخصی دیگر واریز وجه انجام داد:

۱ – انتقال وجه داخلی : برای انتقال مستقیم وجه نیاز به داشتن آدرس ایمیل، شماره حساب و تلفن فرد مورد نظر است. این انتقال یه کارمزد جزئی داره.

۲ – انتقال وجه با استفاده از ارزهای دیجیتال : بیت کوین را می توان معروف ترین ارز دیجیتال شناخته شده دانست که از طریق آن می توان بدون کارمزد و به سادگی، انتقالات را انجام داد. پرفکت مانی نیز این امکان رو برای کاربران خود در نظر گرفته است.

انتقال پرفکت مانی

۳ – انتقال وجه از طریق صرافی همکار مجاز : از دیگر راههای پس انداز و انتقال وجه به پرفکت مانی، استفاده از شرکت های همکار است که این سیستم پرداخت لیست آنها را در سایت خود قرار داده. هر کدام از این شرکت ها قوانین و مقررات مربوط به خود دارند.

۴ – استفاده از ووچر الکترونیکی : یکی دیگر از راههای انتقال وجه بدون کارمزد، استفاده از ووچر الکترونیکی است. در این روش شرکت یک شماره ۱۶ رقمی دیجیتالی ارائه می دهد که از طریق آن در هر زمان می توان به شماره ارائه شده واریز وجه انجام گیرد.

آشنایی با ووچر پرفکت مانی و خرید و فروش آن

با استفاده از کدی تحت عنوان ووچر، می توان از امکانات پرفکت مانی بدون نیاز به ساخت شماره حساب استفاده کرد. اما ووچر پرفکت مانی چیست ؟ ووچر الکترونیکی در اصل مانند کارت شارژ یا کارت هدیه یکبار مصرف غیر فیزیکی است که به یک مبلغ مشخص ساخته شده و کاربران می توانند با وارد کردن کدهای آن، حتی بدون داشتن حساب پرفکت مانی، پرداخت های خود را انجام بدهند.

ووچر پرفکت

برای خرید ووچر پرفکت مانی نیازی به ایجاد حساب نیست و این ووچرها را می توان خرید و دارندگان حساب پرفکت مانی می توانند ووچر بسازند و یا از آنها برای شارژ حساب خود استفاده کنند. در شکل بالایی نمونه ای از یک ووچر را آورده ایم. هر ووچر دارای یک شماره ۱۰ رقمی، کد فعالسازی ۱۶  رقمی، به همراه مقدار و تاریخ ایجاد است؛ که دو اطلاعات ابتدایی برای خرید کفایت می کند. ووچرها قابلیت انتقال سرمایه کلان را به شکلی سریع و با کارمزد بسیار کم دارند.

انواع حساب ها در پرفکت مانی

هر حساب پرفکت مانی دارای ۴ واحد ارزی مختلف است که برای هر کدام شماره حساب جداگانه ای نیز تعیین شده است.این واحدهای اصلی دارایی، به شرح زیر هستند :

 • دلار آمریکا (USD) بر حسب واحد پرفکت مانی
 • طلا (Gold) بر حسب واحد پرفکت مانی (PM) معادل طلا بر حسب اونس
 • یورو (EUR) بر حسب واحد پرفکت مانی (PM)
 • بیت کوین (Bitcoin)

نوع تقسیم بندی حساب ها در سیستم پرفکت مانی بر اساس میزان و نوع خدماتی است که کاربران نیاز دارند؛ که شامل ۳ نوع زیر است :

۱ – حساب عادی (Normal) : هر کاربر پس از ثبت نام و ایجاد حساب در سایت پرفکت مانی، در این دسته قرار می گیرد و امکان استفاده از تمامی قابلیت های شبکه پرداخت بین المللی را دارد. (البته با پرداخت کارمزدی ۱٫۵ درصدی)

۲ – حساب ممتاز (Premium) : هر کاربری پس از یکسال سابقه فعالیت خود در پرفکت مانی و رسیدن گردش حساب او به میزان مشخص شده (معادل ۱۰۰ هزار دلار آمریکایی) می تواند وضعیت حساب خود را ارتقا داده و از مزایای مهم حساب ممتاز شامل کارمزد خدمات کمتر و اولویت در انجام تراکنش ها بهره مند گردد. برای ارتقا سطح حساب از عادی به ممتاز، باید درخواستی به واحد مشتریان پرفکت مانی ارسال کنید. (کارمزدی نیم درصدی)

۳ – حساب همکار (Partner) : این حساب مختص مدیران پرفکت مانی و صرافی های آنلاین است. از ویژگی های خاص این نوع از حساب می توان به کارمزد ۱٫۵ درصد و تعلق گرفتن ۸ درصد سود سالیانه به کمترین میزان حساب در طول یک ماه اشاره کرد. به زبان ساده این نوع از حساب مختص وب سایت ها و بیزینس هایی است که قصد استفاده از پرفکت مانی را در پرداخت ها و تراکنش های خود در بستر اینترنت دارند. (این کار نوعی تبلیغ نیز بشمار میاد)

امنیت پرفکت مانی

سیستم های پرداخت الکترونیکی همیشه مورد توجه هکرهای حرفه ای اینترنت بوده اند. اما پرفکت مانی علی رغم سادگی و راحتی که در هنگام استفاده برای مشتریان خود فراهم ساخته، توانسته از آخرین تکنولوژی موجود در پلتفرم مالی استفاده کند و لایه های امنیتی حساب کاربران خود را افزایش دهد. این موضوع ریسک استفاده از سیستم پرفکت مانی را کاهش می دهد و کاربران با خیالی راحت می توانند دارایی های خود را در کیف پول پرفکت مانی پس انداز کنند.

این شبکه پرداخت برای جلوگیری از هک شدن سایت و سرقت دارایی های کاربران سایت خود از سه روش برای ارتقا امنیت آنها استفاده می کند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

شیوه های احراز هویت Perfect Money

 • بررسی هویت : به محض افتتاح حساب در پرفکت مانی، آی پی شما در سامانه ثبت خواهد شد و دفعات بعدی برای استفاده از امکانات حساب، صرفا باید از همان آی پی برای ورود استفاده شود. ولی اگر از یک دستگاه دیگر قصد دسترسی به حساب را داشته باشین و آی پی شما تغییر کند، باید قبل از ورود، به یک سوال امنیتی جواب داده و یک کد مشخص را وارد کنید تا عملیات احراز هویت شما تکمیل گردد.
 • شیوه دوم احراز هویت بصورت پیامکی : بدیت ترتیب که برای هر بار ورود به حساب یک پیامک به گوشی همراه شما ارسال خواهد شد که باید آن را وارد کنید. شیوه عملکرد این سبک از احراز هویت مانند کدهای یکبار مصرف سامانه های بانکی است. (این گزینه از بخش Security Center حساب شما فعال می شود)
 • روش کد کارت : اکثر شرکت های مالی دنیا از روشی تحت عنوان کد کارت برای احراز هویت کاربران خود استفاده می کنند. در این روش ساده و مطمئن، یک کارت گرافیکی شامل چند کد به ایمیل شما ارسال خواهد شد و شما برای دسترسی به حساب خود لازمه که آن کد را وارد کنید. این کدها تنها یکبار ارسال می شوند و در صورت گم شدن، کاربر دیگر نمی تواند وارد حساب خود شود.

مزایا و معایب Perfect Money

در حال حاضر پرفکت مانی جزو شناخته ترین سیستم های پرداخت در جهان است و با غول های بزرگ این حوزه هم چون پی پال و مستر کارت به رقابت می پردازد. این سیستم پرداخت آنلاین با بیش از ۱۳ سال فعالیت توانسته خود را بعنوان یک سبکه انتقال مالی قابل اعتماد معرفی کند. اما مزایا و معایب پرفکت مانی در قیاس با دیگر سیستم های پرداخت الکترونیکی هم چون وبمانی و … در چیست ؟

مزایای پرفکت

ارزهای دیجیتال همانند پول های کاغذی و فیزیکی نیاز به محافظت دارند و کاربران آنها باید در هنگام استفاده از سیستم های الکترونیکی، تنظیمات امنیتی را جدی گرفته و برای افزایش امنیت حساب پرفکت مانی خود، احراز هویت های چند مرحله ای را فعال کنند. در ادامه به مواردی از مزایا و معایب پرفکت مانی در قیاس با رقبایش اشاره خواهیم کرد :

مزایا

 • پرفکت مانی به موجودی حساب شما سالیانه ۴ درصد سود می دهد
 • تحریم نبودن امکانات سایت برای افراد داخل ایران
 • امکان انجام پرداخت های ماهیانه از حساب کاربران (همانند پی پال)
 • ارائه خدمات به زبان فارسی در شرکت پرفکت مانی
 • پشتیبانی و ارائه کیف پول برای ارزهای رایج در جهان
 • امکان قرض گرفتن و قرض دادن وجه در شرایط خاص و تعیین شده
 • قابلیت خرید با دلار و یورو
 • امکان شرکت در سیستم تبلیغاتی شرکت و استفاده از تخفیف های ویژه در تراکنش ها
 • نامحدود بودن در موجودی و تراکنش

معایب پرفکت مانی

 • غیرقابل بازگشت بودن تراکنش ها
 • ریسک ناشی از استفاده سرمایه کاربران خود در سایت های دیگر توسط پرفکت مانی

استفاده از پرفکت مانی در ایران

حال که بطور کامل فهمیدین پرفکت مانی چیست و با امکانات حساب این سیستم پرداخت الکترونیکی آشنا شدین، می توان بهترین ویژگی این شبکه پرداخت الکترونیکی را قابلیت استفاده آن برای افراد داخل ایران دانست. پرفکت مانی هیچ محدودیتی نداره و کاربران ایرانی پس از افتتاح حساب به راحتی می تونن تبادلات مالی خود را با کشورهای خارجی انجام دهند و یا اگر فریلنسر سایت خارجی هستید، از این طریق دستمزد خدمات خود را دریافت کنند.

امکانات مانی اینترنتی

استفاده از امکانات حساب پرفکت مانی بسیار ساده است؛ فقط در هنگام افتتاح حساب باید اطلاعات خود را به درستی وارد کنید و اطلاعات وارد شده با مدارک اسکن شده (گذرنامه یا کارت ملی) مطابقت داشته باشد. پس از ثبت نام پرفکت مانی خود را از صرافی های معتبر ایرانی خریداری کرده و از ووچرها و امکانات پرفکت مانی استفاده کنید.

دنیای ارزهای دیجیتال و سیستم های پرداخت الکترونیکی جذابیت های خاص خود را دارد. اگر شما تجربه کار با پرفکت مانی را دارین، لطفا در قسمت نظرات آن را با ما در میان بذارین تا به درک کاملتری از این موضوع برسیم که پرفکت مانی چیست ؟

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *