in

بهترین دیدنی های شهر بارسلونا – لیست ۲۰تایی

اماکن دیدنی شهر بارسلونا

شهر بندری بارسلونا پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا و دومین شهر پرجمعیت اسپانیا بحساب میاد. این شهر به واسطه مسایل سیاسی و تیم فوتبالش، بسیار مشهوره و سالیانه پذیرای مسافران متعددی  از اقسی نقاط جهان است. از سویی دیگر دیدنی های شهر بارسلونا را می توان بزرگترین دلیل جذب گردشگران خارجی دانست. سبک معماری خاص این منطقه و آثار ماندگار معماران بزرگی هم چون آنتونی گائودی، بر زیبایی های این شهر بزرگ اسپانیا افزوده و آثاری از بناهای مذهبی را می توان در بخش های مختلف آن مشاهده کرد. با نت نظر همراه باشین تا در این مطلب زیباترین دیدنی های شهر بارسلونا را به شما معرفی کنیم.

بهترین دیدنی های شهر بارسلونا

۱ – کازامیلا ؛ معدن الماس گائودی (Casa Mila)

ساختمان کازامیلا یا لا پدررا (La Pedrera)، جزو زیباترین جاهای دیدنی شهر بارسلوناست که نمایی شبیه به معدن سنگ دارد. گائودی در پیدایش اماکن دیدنی بارسلونا نقش موثری داشته و این شاهکار زیبا حاصل سبک خاص معماری اوست که در سال ۱۹۱۲ تکمیل شده و جزو آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو بحساب میاد. طراحی خاص و نمای سنگی این ساختمان، نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند.

کازا میلا بنایی زیبا در شهر بارسلونا

۲ – کلیسا ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

در میان تمام دیدنی های شهر بارسلونا، کلیسا ساگرادا فامیلیا هم چون نگینی درخشان در قسمت شمالی شهر قرار گرفته. شاهکاری بی نظیر از معمار اسپانیایی «آنتونی گائودی»، که امروزه به نمادی برای شهر تاریخی بارسلونا تبدیل شده. ساخت این اثر تاریخی بیش از ۱۴۰ سال طول کشیده و با تکمیل شدن تاجک این نما، می توان آن را بزرگترین بنای مذهبی در جهان دانست. با کمی دقت در این پروژه جاه طلبانه معماری، می توان نشانه هایی از سبک های مختلف معماری هم چون «آرت نوو»، «مدرنیسم کاتالان» و «گوتیک متاخر اسپانیایی» را مشاهده کرد. پیشنهاد می کنم در سفر به بارسلونا، بازدید از این کلیسا را در اولویت خود قرار دهید.

کلیسای ساگرادا

۳ – خیابان لاس رامبلاس (Las Ramblas)

برای درک زیبایی های شهر بارسلونا، باید از خیابان لاس رامبلاس بازدید کرد و در آن قدم زد. این خیابان ۱٫۲ کیلومتری از مرکز این شهر شروع میشه و تا بنای یادبود کریستوفر کلمبوس ادامه دارد. درختان بلند هرس شده، نمایش های خیابانی، بازارهای رنگارنگ میوه و مواد غذایی و رستوران های روباز، تنها بخشی از زیبایی های این خیابان معروف در شهر بارسلوناست. پس برای آشنایی با فرهنگ مردم این شهر، پیاده روی در طول این خیابان الزامیست.

رامبلاس خیابانی دیدنی در شهر بارسلونا

۴ – پارک گوئل (Park Güell)

در بازدید از اماکن تفریحی و گردشگری شهر بارسلونا، سری به پارک گوئل می زنیم تا گوشه ای دیگر از نبوغ و خلاقیت گائودی را نظاره گر باشیم. این پارک عمومی بر روی یک تپه قرار گرفته و در ابتدا قرار بود بصورت خانه ساخته بشه؛ اما این پروژه ناتمام ماند. یکی از جذابیت های این مکان تفریحی، موزه کوچکی است که بخشی از زندگی و نبوغ گائودی را به نمایش گذاشته. برای تماشای پانورامایی دیدنی از دریا و کل شهر بارسلونا، کافیه سری به این پارک زیبا بزنید.

دیدنی های زیبای شهر بارسلونا

۵ – کازا بالیو (Casa Batlló)

ساختمان کازا بالیو یکی دیگر از سازه های گائودی است که در اصل بازسازی اثری مربوط به اوایل قرن بیستم می باشد. شهر بارسلونا به واسطه داشتن ساختمانی هایی با ویژگی های منحصربفرد شناخته شده. سقف خانه های این شهر با سفال هایی به اندازه اژدهای بزرگ پوشانده شده و قسمت بیرونی آنها از سنگ بناهای خمیده تشکیل یافته. این بلوک آپارتمانی یک اقامتگاه خصوصی بود که برای یک تولید کننده پارچه با نام «جوزف باتیو کازانواس» طراحی شد. ظاهر این سازه زیبا شما را به یاد قلعه های جن و پری داستان ها میندازه.

کازا باتلو از دیدنی های بارسلونا

۶ – بازار لابوکریا (La Boqueria)

همانطور که در سنگ فرش های خیابان رامبلا قدم می زنید، ناخود آگاه خود را در میان بازار عمومی و بزرگی با نام بوکریا خواهید یافت. بازاری زیبا در شهر بارسلونا که به واسطه قدمتش به یک مکان گردشگری تبدیل شده. تاریخ تاسیس این بازار قدیمی به سال ۱۲۱۷ میلادی و قرون وسطی برمی گردد. این مکان تجاری جزو اصلی ترین دیدنی های شهر بارسلونا بحساب میاد.

لا بوکریا

۷ – ساحل بارسلونتا (Barceloneta Beach)

بارسلون جزو شهرهای ساحلی است که کیلومترها مرز آبی داره و سواحل زیبای آن مکانی مناسب برای تفریح و پیاده روی بحساب میاد. بارسلونتا نام یکی از این سواحل شلوغ و توریستی است که امکان مناسبی برای گردشگران فراهم کرده و در این مکان می توان انواع غذاهای دریایی را سرو کرد. در این مکان دیدنی از شهر بارسلونا می توان شنا کرد و از آن برای دیگر ورزش های آبی استفاده نمود.

ساحل شهر بارسلونتا

۸ – ورزشگاه نیوکمپ (Camp Nou)

شهر بارسلونا به واسطه تیم فوتبالش شناخته شده و از سال ۱۹۵۷ بازی های خانگی این تیم در ورزشگاه معروفی با نام نیوکمپ برگزار میشه. ورزشگاه نیوکمپ با وسعتی نزدیک به ۵۵۰۰۰ متر مربع، بعنوان بزرگترین ورزشگاه در اروپا شناخته شده. ارتباط نزدیکی بین اهالی شهر بارسلون و تیم فوتبال این شهر وجود داره. فوتبال در این شهر و دیار تعریفی متفاوت داره  و برای مردمان این شهر برد باسلونا یعنی تحقق پیروزی و یه قدم نزدیک شدن به استقلال سرزمین کاتالونیا. اما جذابیت های این ورزشگاه بزرگ می تونه برای اهالی غیرفوتبالی هم جذاب و دیدنی باشه.

ورزشگاه نیوکمپ شهر بارسلونا

۹ – آب نمای جادویی مونت جوییک (Montjuïc)

یکی از دینی های معروف شهر بارسلونا آب نمای جادویی مونت جوییک است. از این مکان گردشگری برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی استفاده میشه و این مجموعه چند موزه برجسته را در خود جای می دهد. موزه ی باستان شناسی، موزه نژاد شناسی و موزه ملی هنر کاتالان معروف ترین آنها هستند. برای دیدن فواره جادویی این مکان گردشگری و لذت بردن از ترکیب موسیقی و نمایش نور، پیشنهاد می کنم که در اوخر هفته و در تاریکی شب به دیدن آب نمای مونت جوییک برین.

آب نمای مونتجوک

۱۰ – قصر موسیقی کاتالان (Palau de la Música Catalana)

برای علاقمندان به موسیقی پیشنهاد ویژه ای داریم. در شهر بارسلون قصری قدیمی و زیبا وجود داره که از آن برای برگزاری سمفونی و کنسرت استفاده می کنند. قدمت این سازه به قرن بیستم میلادی برمی گرده و طراحی آن توسط معماری با نام «لوییز دومانچه ای مونتانر» انجم شده. این سالن کنسرت در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده و از معروف ترین دیدنی های شهر بارسلونا بحساب میاد.

قصر موسیقی کاتالان

۱۱ – موزه‌ خوان میرو (Fundació Joan Miró)

معماری در تاریخچه شهر بارسلون از ارزش ویژه ای برخورداره و بسیاری از بزرگان این عرصه هم چون گائودی و مونتانر نیز سعی کرده اند تا به سبک های مختلف و با ساخت سازه های زیبا، هنر معاصر را تشویق کنند. یکی دیگر از این شخصیت های برجسته، معمار معروف «خوان میرو» بود که موزه ای زیبا را برای نمایش روح و سبک هنر بارسلون در دهه ی ۶۰ ساخت. میان آثار موجود در این موزه مانند تندیس ها، نقاشی ها و معماری آن، ارتباط نزدیکی وجود داره. این ویژگی سبب شده تا این موزه به یکی از دیدنی ترین اماکن گردشگری شهر بارسلونا تبدیل بشه.

موزه دیدنی شهر بارسلونا

۱۲ – پلاسا د کاتالونیا (Plaça de Catalunya)

میدان کاتالونیا نام یکی دیگر از اماکن دیدنی شهر بارسلوناست که نقش مهمی در تاریخچه سیاسی و تاریخی این شهر داره. پلاسا د کاتالونیا یا همان میدان کاتالونیا، در قسمت بالایی خیابان معروف لاس رامبلاس قرار دارد و محلی مناسب برای قرارهای ملاقات شما با دوستان است. این میدان بدلیل موقعیت جعرافیایی مناسبی که داره، بسیار در دسترسه و در عرض چند دقیقه می توان پیاده به آنجا رسید.

میدان کاتالونیا

۱۳ – گراسیا (Gràcia)

گراسیا نام منطقه ای زیبا و بین المللی کوچک در شهر بارسلوناست که دانشجویان و هنرمندان در آن زندگی می کنند. این منطقه در قرن بیستم به شهر بارسلونا اضافه شد و خیابان های باریک و میدان های کوچک آن، جذابیت های مخصوص به خود را حفظ کرده. در این منطقه گردشگری بارها و کافه های بسیاری وجود داره و اهالی آن سعی می کنند تا با کمک یکدیگر، جلوه ای خاص به خیابان های خود ببخشند.

منطقه گراسیا بارسلونا

۱۴ – موزه‌ تاریخ شهر بارسلونا

در بازدید خود از دیدنی های شهر بارسلونا به سراغ یک مکان تاریخی می رویم. در موزه ی تاریخی شهر بارسلونا شاهد لایه های مختلف از تاریخ باستان این شهر خواهید بود. این مکان تاریخی بزرگ، مساحتی ۴۰۰۰ مترمربعی را پوشش می دهد و در بخش های مختلف آن می توان بقایایی از معبد آگستوس، رخت شوی خانه، مغازه های رنگ رزی و … را مشاهده کرد. بازدید از این مکان تاریخی را به علاقمندان به آثار باستانی توصیه می کنیم.

موزه تاریخی شهر بارسلونا

۱۵ – موزه پیکاسو (Picasso Museum)

پابلو پیکاسو یکی از شخصیت های برجسته در نقاشی است که شهرت جهانی داره. آثار این هنرمند قرن بیستم میلادی توسط یکی از دوستانش جمع آوری شده و در محلی به نمایش گذاشته شده که امروزه به آن موزه پیکاسو می گویند. در بازدید از آثار این هنرمند گرانقدر، معماری زیبا ساختمان و حیاط های آن شما را سورپرایز خواهد کرد.

موزه پیکاسو

۱۶ – تیبیدابو (Tibidabo)

به سراغ یک مکان تفریحی در شهر زیبای بارسلونا می رویم. مکانی مناسب برای تفریح و سرگرم شدن کودکان در طول یه سفر گردشگری. کوه های تیبیدابو در ارتفاع ۵۱۲ متری از شهر بارسلونا قرار گرفته و به واسطه وجود چند پارک تفریحی و منظره بی نظیرش، به یک مکان گردشگری برای مسافران تبدیل شده. از دیگر زیبایی های این مکان، کلیسای ساگرات کور (Sagrat Cor) است که تقریبا در تمام طول سال باز است و بصورت رایگان می توان از آن بازدید کرد.

تیبیدابو

۱۷ – کلیسای سانتا ماریا دل مار (Santa Maria del Mar)

«گوتیک» نام نوعی سبک معماری است که از قدیم الایام از آن برای ساخت کلیسا استفاده می کردند. در شهر بارسلونا نیز کلیسایی با نام سانتا ماریا دل مار وجود داره که جزو بهترین های سبک گوتیک بحساب میاد و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. برج های هشت ضلعی، پنجره های رنگی و ظاهری ساده، جذابیت های این مکان دیدنی را دو چندان کرده است.

کلیسای سانتا ماریا بارسلونا

۱۸ – صومعه پدرالبس (Monestir de Pedralbes)

در میان پارک کوچک و زیبای «باغ رینا الیسندا» در شهر بارسلونا، صومعه ای با نام پدرالبس قرار دارد. این صومعه در سال ۱۳۲۶ به سفارش «کلر مقدس» ساخته شد و ملکه الیسندا آن را افتتاح کرد. با قدم زدن در محیط آرام و دلنشین این مجموعه و بازدید از صومعه سه طبقه و کلیسای گوتیک آن، می توان با سبک زندگی راهبان زن در قرن ۱۴ میلادی بیشتر آشنا شد.

صومعه دیدنی شهر بارسلونا

۱۹ – پارک سیتادل (Parc de la Ciutadella)

سیتادل نام یکی از قدیمی ترین پارک های شهر بارسلوناست که امروزه به مکانی دیدنی برای مسافران تبدیل شده. در محیط این پارک موزه و باغ وحش نیز وجود دارد و مردم محلی و یا گردشگران برای بازدید از این امکانات و قدم زدن در محیط دلنشین آن، به این پارک زیبا می آیند. در سفر به بارسلونا حتما از این مکان تفریحی دیدن فرمایید.

سیتادل پارک

۲۰ – رستوران های شهر بارسلونا

بخشی از جذابیت های سفر و گردشگری، به غذاهای آن منطقه و لذت چشیدن طعم های تازه مربوط میشه. در رستوران های شهر بارسلونا منوی کاملی از انواع غذاهای بین المللی و ژاپنی وجود داره که می تونه جوابگوی ذائقه های مختلف مسافران خود باشد. از معروف ترین غذاهای موجود در این رستوران ها می توان به رشته فرنگی ژاپنی، میان وعده های سبک سرزمین باسک، اروز نگره (arros negre)، پا امب تومکت (Pa amb tomaquet)، و … اشاره کرد.

رستوران های دیدنی شهر بارسلونا

در آخر امیدوارم در سفر خود به شهر بارسلونا، تجربه ای به یاد ماندنی از اماکن تاریخی و جذاب این شهر کسب کنید. برای سفر به جاهای دیدنی ارمنستان و یا گرجستان، پیشنهاد می کنم این مطالب از نت نظر رو مطاللعه کنید تا با آشنایی کامل از مقصد خود، سفرتون شروع بشه.

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *