in ,

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر – لیست ۲۰ تایی

بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر رو میشناسی؟ بسیاری از گیمرها هستند که در طول یک سال میلادی، بهترین بازی های ویدیویی رو بازی می کنند و لذت می برند، ولی بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر رو نمی شناسند و یا بازی هایی وجود دارد که در این بین بازی نکردند و دوست دارند بازی های ویدیویی برتر دنیا رو بشناسند و بازی های برتر دهه اخیر رو بازی کنند. در این مطلب از نت نظر قصد داریم لیست ۲۰ تایی از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر رو براتون عنوان کنیم تا دید مناسبی در این زمینه بهتون بدیم تا بهترین بازی های ویدیویی اخیر در دنیا رو بشناسی و از بازی کردنشون لذت ببری.

بهترین بازی ویدیویی دهه اخیر

بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

به خاطر این که در ماه های پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی هستیم، سایت ها و رسانه ‌های مرتبط با صنعت بازی در حال انتشار لیست بهترین بازی ‌های دهه‌ اخیر هستند. حال پس از انتشار فهرست بازی‌های برتر دهه از نظر نمره میانگین، متاکریتیک به تازگی لیست جدیدی را به اشتراک گذاشته که در واقع طبق ۲۴ فهرست بهترین بازی‌ های دهه‌ اخیر وب ‌سایت ‌های گوناگون بدست آمده است. در ادامه ۲۰ مورد از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر را معرفی خواهیم کرد؛

۱) خدای جنگ ۴ یا همان God of War 

کراتوس اکنون به ‌عنوان مردی در سرزمین خدایان نورس و هیولاها زندگی می ‌کند. او باید در این دنیای خطرناک برای بقا بجنگد و به پسرش نیز بقا را بیاموزد. کراتوس فرصت خوبی برای خالی ‌کردن خشمش یافته است. او با تردید نسبت به میراث تاریکی که به پسرش منتقل کرده، سعی می ‌کند کاستی ‌های گذشته‌ اش را جبران کند. خدای جنگ در جنگل‌ها‌، کوه‌ ها و قلمرو نورس با ظاهری جدید از موجودات، هیولاها و خدایان ساخته شده است و محیطی کاملا جدید را نمایش می دهد.

۲) حماسه کندی کراش یا همان Candy Crush Saga

شاید طبق برخی معیارها کندی کراش مهم ترین بازی لیست بهترین بازی های ویدئویی ما باشد. کمتر بازی ‌ای مانند کندی کراش به‌ سادگی در دسترس است. کندی کراش بهترین بازی‌ این لیست است که افراد کم‌م یل به بازی را هم جذب خود می کند. برای پیروزی در کندی کراش و گذر از مراحل آن باید آب‌ نبات ‌های هم‌ رنگ را در گروه‌های ۳ تایی یا بیشتر کنار هم قرار دهید. کندی کراش یک بازی ویدئویی به حساب می آید، ولی با بازی ‌هایی مانند ندای وظیفه و GTA تفاوت‌های بسیار زیادی دارد.

۳) پوکمون گو یا همان Pokémon Go یکی از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

پوکمون گو یکی از بهترین بازی های ویدئویی دهه اخیر به شمار می رود که مثل پدیده ‌ای جهانی وقتی که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، هوادارانش را تشویق کرد که به خیابان ‌ها بروند و موجودات خیالی موردعلاقه‌ خود را جمع ‌آوری کنند. در پوکمون گو تنها قسمتی از موارد موجود در بازی‌ های اصلی پوکمون نینتندو وجود داشت، با این وجود پوکمون گو تا امروز یکی از موفق ‌ترین بازی‌ ها با فناوری واقعیت افزوده محسوب می شود که به بازیکنان به دلیل کاوش در محیط واقعی اطراف، پاداش می ‌داد.

۴) بتمن: شهر آرکهام یا همان Batman: Arkham City

این بازی دنباله ‌ای از «بتمن: تیمارستان آرکهام است. بتمن: شهر آرکهام را شرکت راک استار طراحی و روانه بازار کرده است. بازیکن باید در این شهر با اشرار و مجرمان خطرناک آرکهام مبارزه کند. در این بازی، بازیکن باید برای نابودی دشمنانش از ابزارهای مختلف استفاده کند. این بازی طراحی بسیار خوبی دارد و به‌لطف داستان و گیم ‌پلی عالی خود توانسته است دل دوست‌ داران سری بتمن را جذب کند.

بتمن: شهر آرکهام

۵) رستگاری سرخ ‌پوست مرده ۲ یا همان Red Dead Redemption 2

رستگاری سرخ ‌پوست مرده ۲ را سازندگان GTA 5 توسعه داده‌ اند. این بازی یک افسانه حماسی در غرب وحشی بیش از یک قرن پیش را نمایش می دهد. جهان وسیع و جذاب این بازی از آن یک بازی آنلاین چندنفره خوب می ‌سازد. در داستان این بازی بعد از بروز مشکلاتی حین سرقت در شهر بلک ‌واتر آرتور مورگان و گروه وندرلیند مجبور به فرار می ‌شوند. آن ها در مسیرشان برای بقا باید با ماموران فدرال و شکارچیان جایزه ‌بگیر که در جست ‌و جوی‌ خود هستند، روبرو شوند.

۶) سوپر ماریو گالاکسی ۲ یا همان Super Mario Galaxy 2

این بازی دنباله ‌ای از سوپر ماریو گالاکسی ۱ به حساب می آید. قالب بازی قبلی در این نسخه نیز حفظ شده است. در این بازی نیز ماریو همچنان باید به اکتشافاتش ادامه بدهد. افزوده‌ شدن کهکشان‌ ها و چیزهای جدید به این نسخه، جذابیت‌ های آن را افزایش داده است. در برخی مراحل، ماریو می ‌تواند به‌کمک زبان دوست دایناسورش چیزها را بکِشد و آنها را به ‌سمت دشمنان پرتاب نمایند.

۷) ارواح تاریک یا همان Dark Souls از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

ارواح تاریک با مبارزات خشن و دشواری سرسام ‌آور خود استانداردهای جدیدی را برای بازی‌های اکشن ایجاد کرد‌. در آن زمان در بیشتر بازی‌ های اکشن تخیلی، بازیکن باید با اتکا به نیروهای فراطبیعی، دشمنان را یکی پس از دیگری از سر راه برمی‌داشت، ولی بازی ارواح تاریک ساخته شد تا بازیکنان را حسابی به چالش بکشد و به آنها طبق صبر و تصمیمات‌ خود پاداش بدهد. میزان دشواری بازی ارواح تاریک به حدی است که در میان منتقدان به معیار سختی تبدیل شده است.

۸) آخرین بازمانده از ما یا همان The Last of Us از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

بازی آخرین بازمانده از ما توانست استانداردهای قصه‌ گویی در بازی ‌های ویدئویی را جابجا کند. در این بازی، مضامینی درباره مرگ، آسیب ‌دیدگی و عشق در آمریکای پس از فاجعه به‌ خوبی به تصویر کشیده شده است. در ظاهر شاید بازی آخرین بازمانده از ما چیزی بیش از بازی مردگان متحرک نداشته باشد، ولی خالقان این بازی از محیط آن و تأثیر عوامل مختلف بر یک دیگر استفاده کرده اند تا داستانی بزرگ‌ تر را روایت کنند.

۹) کتیبه ‌های کهن ۵: اسکایریم یا همان The Elder Scrolls 5: Skyrim

بازی اسکایریم در طی ۹ سال و در نسل ‌های گوناگون کنسول‌ها توانست لحظات خوبی را برای مخاطبان خود خلق کند. بازیکن می ‌تواند از بازی در جهان باز و گسترده بازی لذت ببرد. شاید در ابتدا بر روی کاغذ اسکایریم مانند GTA ۵ تنها یک دنباله از بازی‌ های قبلی و چیز نه‌چندان جذابی به نظر آید، ولی در عمل، این بازی توانست سری بازی‌ های کتیبه ‌های کهن را متحول کند و آن را از درجه خوب به بی ‌نظیر ارتقا دهد. اسکایریم پس از ۹ سال از انتشارش هنوز جزو بازی‌های بسیار خوب در میان بازی‌های با پایان باز محسوب می شود.

بهترین بازی های ویدیویی تاریخ

۱۰) ماینکرفت یا همان Minecraft جزو بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

ماینکرفت از همان ابتدا پدیده ‌ای خاص بود. طراحی اولیه این بازی را فردی به‌ نام مارکوس پِرسون انجام داد. سیستم گرافیک و کنترل بازی در ابتدا دارای نواقصی بود. این بازی در ابتدا تنها بر روی رایانه ‌های شخصی در دسترس بود. از آنجاکه این بازی هنوز کامل نبود و تنها یک نفر ساخت آن را در دست داشت، این پروژه با خطر شکست مواجه بود، با این وجود میلیون ‌ها نفر نسخه اولیه این بازی را خریداری کرده بودند و بازی می‌ کردند.

۱۱) لیگ افسانه‌ ها یا همان League of Legends

لیگ افسانه‌ها یکی از پرطرفدارترین بازی‌های ویدئویی در دنیاست. هر روزه ۸ میلیون کاربر وارد حساب‌هایشان در این بازی می‌ شوند. لیگ افسانه ‌ها توانست یک حالت جدید به نام میدان نبرد چندنفره آنلاین را به وجود آورد و از اولین‌ بازی ‌های دارای این حالت بازی باشد. شهرت جهانی لیگ افسانه‌ ها توانست آن را به یکی از بهترین بازی‌ های ورزش الکترونیک تبدیل کند. در این مسابقات، صدها بازیکن حرفه ‌ای به رقابت می پردازند.

۱۲) فورتنایت یا همان Fortnite یکی از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

تنها ۲ سال از عمر بازی فورتنایت می ‌گذرد، ولی در همین مدت کم هم این بازی توانست به یکی از بازی‌های تاریخ ‌ساز تبدیل شود. فورتنایت با بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر ثبت ‌شده در کل دنیا به یک بازی بی‌ رقیب در بین کنسول‌ های گوناگون تبدیل شده است. قادرید فارغ از نوع کنسول‌ خود، با دیگران فورتنایت بازی کنید و از آن لذت ببرید. فورتنایت رایگان است، ولی فروش گزینه ‌های اضافیِ درون بازی سود ۲٫۵ میلیارد دلاری را عاید اپیک گیمز کرده است.

۱۳) رد دد ۲ یا همان Red Dead Redemption 2

رتبه ۱۸ بهترین بازی های PC قرن ۲۱ به بازی محبوب دیگری از راک ‌استار به نام Red Dead Redemption 2 اختصاص دارد که بدون اغراق می ‌توان گفت؛ ساختن و پرداختن یک بازی با این حجم از جزئیات و زندگی در درون خود تنها از عهده چنین سازنده‌ای برمی‌آید. داستان بازی در رابطه با گروهی منحصر به فرد از قانون‌شکنان آمریکا در قرن ۲۰ است که باید با لیست بلندبالای دشمنان خود که همواره بر آن اضافه می ‌شود، مقابله کنند.

۱۴) افسانه زلدا: نفس وحش یا همان The Legend of Zelda: Breath of the Wild

این بازی توانست ارزش‌ های واقعی کنسول نینتندو سوئیچ را اثبات کند. نسخه نفس وحش از سری بازی‌ های افسانه زلدا، با اختلاف، بهترین بازی منتشرشده برای نینتندو سوئیچ است. شاید اگر این بازی و موفقیت بسیارش نبود، حیات نینتندو سوئیچ به مخاطره می‌افتاد. این بازی نه‌تنها به شهرت دوباره نینتندو سوئیچ کمک کرد، بلکه خود نیز به‌جرئت بهترین نسخه از سری بازی‌های افسانه زلدا لقب گرفت.

۱۵) اتومبیل ‌دزدی بزرگ ۵ یا همان GTA 5

مگر‌ امکان دارد کسی عاشق بازی‌های ویدئویی باشد و نام بازی GTA 5 را نشنیده باشد؟! این بازی سری پنجم از مجموعه بازی‌های GTA بود. شاید بر روی کاغذ ۵ GTA تنها یک دنباله معمولی از این سری بازی‌ها بود، ولی در حقیقت GTA 5 یک بازی بزرگ و جاه‌طلبانه بود که‌ توانست با جزئیات و جذابیت ‌های خاص خود به محبوبیت و فروش کم‌نظیری برسد. تا زمان نگارش این مطلب، GTA 5 سومین بازی پرفروش تمام دوران‌ها به حساب می آمد.

GTA 5

۱۶) ویچر ۳: شکار وحشیانه یا همان The Witcher 3: Wild Hunt

بسیاری از بازی ‌هایی که تجربه‌ کرده‌ اید به شکلی متظاهرانه شما را در معرض انتخاب بین خوب و بد قرار می‌ دهند، ولی بازی ویچر۳ از جمله عناوینی است که نگاهی ژرف‌تر داشته و شما را لابه‌لای تاریخی که با آن روبه‌رو هستید و سیاستی که بر آن کنترلی ندارید قرار می ‌دهد. شخصیت اصلی بازی، گرالت یک قهرمان نیست؛ بلکه فرد مطرودی است که در دوره ناهنجاری از تاریخ سرزمین خود زندگی می ‌کند.

۱۷) خدای جنگ یا همان God of War از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر

جدا از داستان بی‌نظیر، دنیای غنی، مبارزات درگیر کننده، موسیقی حماسی و گرافیک فوق العاده، دلیل اصلی وجود God of War در این لیست، ریسک به شدت خطرناکی است که سازندگانش برای حیات یکی از پرطرفدارترین مجموعه های پلی ‌استیشن به جان خریدند. از نو ساختن یک فرنچایز تثبیت شده، شاید سخت ترین کاری باشد که هر سازنده ای در طول عمر خود با آن مواجه می ‌شود و God of War نه تنها موفق شد در بخش هنری قسمت اول را به چالش بکشد بلکه با فروش ۱۰ میلیون نسخه ای، موفق ترین نسخه سری در بعد تجاری هم لقب بگیرد!

۱۸) بلادبورن یا همان Bloodborne

دقیقا وقتی که همه انتظار آن داشتند تا نسخه جدید سری سولز معرفی شود، میازاکی با معرفی بلادبورن همه را انگشت به دهان گذاشت. وابستگی زیاد طرفداران سری سولز در مبارزاتشان به سپر باعث شد تا میازاکی در بلادبورن آن را حذف کرده و با افزایش سرعت درگیری‌ ها،  چالش جدیدی را پیش روی علاقه مندان به آثار خود قرار دهد.

۱۹) فیفا ۲۰۲۰ یا همان fifa 2020

بازی فیفا ۲۰ قطعا یکی از بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر به حساب می آید و دلیل این که فیفا یا پی اس های سال های گذشته نیز در این لیست وجود ندارند، تنها به دلیل عدم تکرار این بازی است، به این خاطر که بازی های فیفا و پی اس هر ساله جزو پرفروش ترین و محبوب ترین بازی های ویدیویی برای کنسول های بازی مختلف به حساب می آیند و در این لیست ۲۰ تایی از نت نظر، کافی دانستیم تا تنها یک مورد از آن ها را به عنوان نماینده در این لیست ذکر کنیم.

بهترین بازی ویدیویی 2020

 

۲۰) اساسینز کرید ادیسه یا همان Assassin’s Creed Odyssey

چنانچه به دنبال یک بازی با عنوان نقش افرین اکش باشیم، مطمئنا سری بازی های اساسین کرید از بهترین های این سبک میباشد. جدید ترین بازی کمپانی Ubisot در این سبک بازی Assassin’s Creed Odyssey است که در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۸ برای پتلفرم های PC و کنسول های نسل هشتمی روانه بازار شد.

امیدوارم از این مقاله که در خصوص معرفی بهترین بازی های ویدیویی دهه اخیر بود، نهایت استفاده رو برده باشید.

هر سوال یا تجربه ای در خصوص انواع بازی های ویدیویی دارید، خوش حال میشم در بخش دیدگاه ها با من و سایر مخاطبان نت نظر به اشتراک بگذاری.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.