منوی اصلی
in

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا، بازیگر خوش چهره سینمای ایران

زندگینامه مهراوه شریفی نیا از بازیگران موفق و محبوب ایرانی

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا چیست؟ مهراوه از بازیگران خوش چهره و محبوب سینمای ایران است که با ایفای نقش در سریال کیمیا تونست به شهرت بیشتری برسد. شاید برات جالب باشه که در مورد زندگی شخصی و بیوگرافی مهراوه شریفی نیا بیشتر بدونی و از علایقش مطلع بشی. خوندن این مطلب میتونه بهت کمک کنه تا زندگینامه مهراوه شریفی نیا رو از کودکی تا بازیگری متوجه بشی. پس خوندن این مطلب مفید رو نباید از دست بدهی.

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا بازیگر خوش چهره و محبوب سینمای ایران

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا از کودکی تا بازیگری

مهراوه شریفی نیا از کودکی تا بازیگری

مهراوه شریفی‌ نیا در ۲۹ فروردین ۱۳۶۰در شهر تهران در یک خانواده هنرمند به دنیا آمد. این بازیگر موفق و خوش چهره سینما و تلویزیون ایران، اولین فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است که هر دو از بازیگران شناخته شده و محبوب سینمای ایران هستند. البته یک خواهر کوچکتر به اسم ملیکا هم دارد که او هم بازیگر است.

تحصیلات مهراوه شریفی نیا در یک نگاه

تحصیلات مهراوه شریفی نیا در یک نگاه

در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا آمده که او دیپلم ریاضی فیزیک در مقطع دبیرستان است. همچنین در دانشگاه هم یک ترم کارگردانی سینما خوانده اما از ادامه این رشته انصراف داده و در رشته موسیقی مدرک لیسانس گرفته است. میشه گفت که مهراوه علاوه بر اینکه بازیگر موفقی است در نوازندگی هم دستی دارد و به طور حرفه ای پیانو می نوازد!

پله های موفقیت مهراوه شریفی نیا در حرفه بازیگری

موفقیت مهراوه شریفی نیا در بازیگری و نوازندگی

مهراوه به لطف پدر و مادر هنرمندش تونست بازیگری را از سال ۱۳۶۸ وقتی که ۸ ساله بود با فیلم “دزد عروسک ها” در کنار مادرش شروع کند و در سال ۱۳۷۰ هم در کنار پدرش با سریال امام علی وارد تلویزیون شد. ملیکا هم مثل خواهرش بازیگری را از سنین کودکی آغاز کرده است.

شهرت مهراوه شریفی نیا در سریال  پر مخاطب “کیمیا”

شهرت مهراوه شریفی نیا سریال  پر مخاطب "کیمیا"

در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا، ایفای نقش در سریال ۱۱۰ قسمتی کیمیا در سال ۹۴ به چشم میخورد که دلیل اصلی شهرت و محبوبیت مهراوه است. البته در این سریال گریم مهراوه جنجال برانگیز شد! و تا مدتها هم  سوژه شوخی کاربران فضای مجازی شده بود.

زندگی شخصی هنری در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

زندگی شخصی هنری در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

پدر و مادر مهراوه سالها است که طلاق گرفته اند و مادرش دوباره ازدواج کرده است. همچنین خواهرش ملیکا شریفی نیا هم ازدواج کرده است. مهراوه شریفی نیا از نظر چهره شباهت بیشتری به مادرش دارد.

مهراوه شریفی نیا از طرفداران دو آتیشه تیم پرسپولیس!

مهراوه شریفی پرسپولیسی دو آتیشه!

جالبه بدونی که مهراوه از طرفدارای دو آتیشه تیم پرسپولیس است. البته خودش معتقده که پرسپولیس در زمان افشین قطبی جذابیت بیشتری داشته ولی الان به شدت قبل پیگیر این تیم نیست اما دربی را حتما پیگیری میکنه!

انتشار عکس های خصوصی در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

انتشار عکس های خصوصی در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

مهراوه بعد از پایان سریال کیمیا برای مدتی دچار حاشیه شده بود. در واقع عامل این حاشیه، انتشار عکس های جنجالی و بی حجاب اش بود که با انتقاد شدید مردم مواجه شد و مجبور شد که به مدت چند ماه شبکه اجتماعی خود را ببندد.

رد پای دکتر شریعتی در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

یه نکته جالب در اسم مهراوه وجود داره! به نظر میرسه که محمدرضا شریفی نیا برای مدتی شاگرد دکتر علی شریعتی بوده و آن زمان دکتر شریعتی تصمیم داشته اسم دخترش را مهراوه بگذارد که بهش اجازه نمی دادند! و همین باعث میشه که دکتر شریعتی به محمدرضا شریفی نیا پیشنهاد میکنه که اگر روزی دختردار شد اسمش را مهراوه (آمیخته به مهر) بگذارد! و به این علت اسم مهراوه از دکتر شریعتی به یادگار مانده است.

ازدواج مهراوه شریفی نیا، راست یا دروغ؟!

ازدواج مهراوه شریفی نیا، راست یا دروغ؟!

در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا مشخص است که تاکنون ازدواج نکرده و مجرد زندگی میکنه. اگرچه شایعات زیادی از ازدواجش با پوریا پورسرخ منتشر شده که هر دو هنرمند این شایعه را رد کرده اند.

برنامه “نود” از علایق مهراوه شریفی نیا بازیگر محبوب ایرانی

مهراوه شریفی نیا بازیگر محبوب ایرانی

از علایق جذاب مهراوه شریفی نیا تماشای برنامه ۹۰ با صدای عادل فردوسی پور است. در واقع مهراوه معتقده که این برنامه با جذابیت بالایی ساخته شده و طرفداران زیادی هم دارد.

مهراوه عاشق گل ها و آشپزی در زندگی شخصی

مهراوه عاشق گل ها و آشپزی در زندگی شخصی

مهراوه ترجیح میده که بیشتر اوقاتش را در خانه شخصی خودش در کنار گل ها باشد و همچنین عاشق آشپزی کردن و رسیدگی به گیاهان و گل های خانگی است. در واقع زندگی نرمال و به دور از حاشیه از علایق خانم بازیگر است.

در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا، او اهل سیاست نیست!

در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا، او اهل سیاست نیست!

در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا، او اهل سیاست نیست و معتقده که سواد سیاسی ندارد! به قول خودش جزو آن ۵۰ درصد خاموشی است که تنها یک بار در سال ۸۸ رای داده است.

مهراوه و هواداری از کاسیاس دروازه بان اسپانیایی

مهراوه و هواداری از کاسیاس دروازه بان اسپانیایی

از علایق ورزشی مهراوه میشه به طرفداری اش از کاسیاس اشاره کرد. مهراوه معتقده که کاسیاس بهترین دروازه بان دنیا است و خیلی دوستش دارد، همچنین در بین تیم های خارجی هم طرفدار رئال مادرید است.

تجربه بازیگری در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

تجربه بازیگری مهراوه شریفی نیا:

از تجربه بازیگری مهراوه شریفی نیا میشه به بازی در فیلم “زیر پوست شهر” رخشان بنی اعتماد اشاره کرد که نقش دختر عاصی را داشت که به خاطر آزار برادرش از خانه فرار کرده بود. ایفای نقش در این سریال اولین حضور جدی مهراوه به عنوان بازیگر حرفه ای محسوب میشه. البته بعد از این فیلم، مهراوه در دو فیلم سینمایی دیگر به اسم های “دختری به نام تندر” و “به من نگاه کن” (۱۳۸۱-شهرام اسدی) بازی کرد. اما بدون شک، اوج بازی مهراوه در سریال زیبای “ساعت شنی” است.

لیست فیلم های سینمایی مهراوه شریفی نیا:

لیست فیلم های سینمایی در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا:

۱۳۶۸- دزد عروسک‌ ها
۱۳۷۸- زیر پوست شهر
۱۳۷۹- دختری به نام تندر
۱۳۷۹- به من نگاه کن
۱۳۸۷- کابوس
۱۸۷-  اخراجی‌ ها ۲
۱۳۸۷- اگر باران ببارد
۱۳۸۹- یه عاشقانه ساده
۱۳۸۹- یک سطر واقعیت
۱۳۹۰- قصه ها
۱۳۹۱- قصه عشق پدرم ، پرسه در حوالی من
۱۳۹۶- درخونگاه
۱۳۹۷- مدیترانه
۱۳۹۷- پیاده
۱۳۹۸- گورکن

لیستی از سریال ها با بازی مهراوه شریفی نیا:

لیستی از سریال ها در بیوگرافی مهراوه شریفی نیا:

۱۳۷۱ –  قافله این عمر
۱۳۷۴- ۱۳۷۰ – امام علی (ع)
۱۳۷۴- شبحی در تاریکی
۱۳۷۸- قصه‌ های رودخانه سیاکیا
۱۳۸۶- ساعت شنی
۱۳۸۷- روز حسرت
۱۳۸۸- آشپزباشی
۱۳۸۹- قلب یخی
۱۳۹۱- خداحافظ  بچه
۱۳۹۴ – کیمیا

۱۳۹۴ – معمای شاه

۱۳۹۷- برسر دو راهی
١٣٩٨- دل (مجموعه نمایش خانگی)

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا و جوایزش

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا و جوایزش

  • جایزه بهترین بازیگر جشن حافظ ۱۳۹۶
  • تندیس بهترین و دومین بازیگر زن تلویزیون / کیمیا / سه ستاره / اسفند ۱۳۹۴
  • تندیس بهترین بازیگر زن درام تلویزیونی / خداحافظ بچه / جشن چهاردهم دنیای تصویر / ۱۳۹۳
  • تندیس انجمن و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن / پشت در خبری نیست / چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران / ۱۳۸۹

منبع خارجی: سایت سلام سینما

کدوم یکی از فیلم ها و سریال های مهراوه شریفی نیا رو بیشتر دوست داشتی؟ چه نظری در مورد این بازیگر محبوب و موفق کشورمون داری؟ نظراتت رو در قسمت دیدگاه ها برامون بنویس.

مطالب مرتبط:

زندگینامه لاله و ستاره اسکندری

زندگینامه هانیه توسلی در یک نگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.

Back to Top
Close
منوی اصلی