in

معرفی ۳ رمان عامه پسند و تاثیرگذار که حتما از خواندن آنها لذت می برید

معرفی سه رمان جذاب و عامه پسند

کتاب‌ها دروازه‌هایی به شهرهایی جادویی هستند که خواندن‌شان کلید این شهرهاست. شهرهایی که می‌تواند پناه امن ذهن‌های خسته از اتفاقات اخیر دنیای معاصر باشد و برای مدتی آرامش را به ذهن هدیه دهد. در این مقاله شما را به سه کتاب آشنا می‌کنیم که مطالعه آن‌ها می‌تواند تاثیرات شگرفی روی دیدگاه و نحوه تفکر شما بگذارد و زندگی‌تان را بهتر از قبل کند. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این سه کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید.

شرمنده نباش دختر

نگاه‌ها به وضعیت زنان در سراسر دنیا و جوامع مختلف به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی روز به روز بیشتر می‌شود و راه افتادن جنبش‌هایی مثل Me too یکی از این دستاوردها بود. در شرایطی که سیستم تمام کشورهای جهان بیشتر به سمت مرد سالاری گرایش دارد، توجه به زنان نیازمند آگاه بودن آن‌ها نسبت به حق و حقوق‌شان و سپس داشتن راهکار است.

کتاب «شرمنده نباش دختر» دومین اثر نویسنده مشهور آمریکایی، ریچل هالیس است که تلاش می‌کند تا زنان را نسبت به رفتارهایی که می‌تواند آن‌ها را از مسیر موفقیت دور کند و منجر به شکست‌شان شود آگاه سازد.

هالیس کتاب شرمنده نباش دختر را به سه بخش بسیار کاربردی برای زنانی که به دنبال بالا بردن عزت نفس و اعتماد به نفس‌شان هستند، اختصاص داده است. بخش اول شامل بهانه‌های مختلفی است که زنان عادت کرده‌اند برای خودشان بتراشند و از این طریق مانع پیشرفت خودشان شوند؛ این بهانه‌ها شامل مواردی مثل اینکه زنان دیگر

این کار را انجام نمی‌دهند، ترس از شکست، ترس از دنبال کردن رویاها و … است که نویسنده به شما آموزش می‌دهد چطور می‌توانید نسبت به آن‌ها هشیار باشید و کنارشان بگذارید.

فصل دوم به آموزش رفتارهایی اختصاص دارد که زنان باید در دنیای امروز یاد بگیرند؛ مهارت‌هایی مثل کمک خواستن، پی‌ریزی برای موفقیت، جاه طلبی و … .

در نهایت فصل سوم زنان تحت آموزش مهارت‌های ضروری برای رسیدن به عزت نفس و موفقیت قرار می‌گیرند. مهارت‌هایی مثل برنامه‌ریزی، پشتکار، تفکر مثبت و مدیریت.

به شدت پیشنهاد می‌کنیم خواندن کتاب «شرمنده نباش دختر» از ریچل هالیس را هر چه زودتر در برنامه مطالعه برای افزایش خودسازی‌تان قرار دهید و با دانلود این کتاب و خواندن آن شاهد تغییراتی باشید که ابتدا در نحوه تفکر و سپس در رفتارتان پیدا خواهد شد. این کتاب را معصومه تاجمیری به فارسی ترجمه کرده و نشر یوشیتا به انتشار رسانده است.

عقاید یک دلقک

رمان انگیزشی عقاید یک دلقک نوشته هانریش بل

کسانی که جنگ را تجربه کرده‌اند، از فجایع درون و بعد از آن خبر دارند و معمولا درد این تجربه تمام عمر با آن‌ها می‌ماند. هانریش بل، نویسنده شهیر آلمانی یکی از کسانی که جنگ جهانی دوم و تاثیر افکار وحشتناک هیتلر را نه تنها بر آلمان، بلکه بر تمام جهان دیده بود و به جد با آن مخالفت می‌کرد. نتیجه تجربه جنگ و این تنفر نوشتن اثری شد که توانست دریافت جایزه نوبل را برای بُل به همراه بیاورد؛ کتاب عقاید یک دلقک.

کتاب، همان‌طور که از نام آن پیداست درباره دلقکی است که بعد از تجربه دوران اوج هنری، کم‌کم داشته‌هایش را از دست می‌دهد. او به خاطر داشتن عقاید خاص مذهبی خیلی زود از خانواده و جمع دوستان و آشناهایش طرد

می‌شود و پس از مدتی نیز معشوقه‌اش او را ترک می‌کند و با مرد دیگری می‌رود. نتیجه این اتفاقات شکست شخصیت دلقک و احساس یاس و ناامیدی وحشتناک اوست که در حین یکی از اجراها باعث به هم خوردن حالش و اتمام اجباری اجرا می‌شود.

هانریش بل در کتاب عقاید یک دلقک با قلمی بسیار جذاب و ساده نشان می‌دهد عقاید مکاتبی مثل فاشیسم و کمونیسم چطور می‌تواند به گسترش ریاکاری منجر شود و افرادی که در این میان تن به ریا ندهند، دچار چه وضعیتی خواهند شد. او که عقایدش را از طریق کتاب و از دهان شخصیت دلقک به گوش جهانیان رسانده است به شدت معتقد بود هویت انسان امروزی مورد هجمه قرار گرفته است و نیاز است با واقع بینی هویتش را نجات دهد.

«عقاید یک دلقک» تاکنون بارها تجدید چاپ شده است و چهره‌های مطرحی بارها توصیه به خواندن این کتاب کرده‌اند؛ کتابی که هنوز بعد از گذشت بیش از نیم قرن یکی از بهترین آثار ادبی جهان شناخته می‌شود. عقاید یک دلقک علاوه بر نسخه فیزیکی به شکل کتاب صوتی هم منتشر شده و به علت نسبتا زیاد بودن حجم کتاب، برای افرادی مناسب است دوست دارند در حین انجام کارهایشان، به صورت هم‌زمان مطالعه هم داشته باشند. می‌توانید کتاب صوتی عقاید یک دلقک را با صدای مهبد قناعت پیشه دانلود کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

ملت عشق

رمان مفرح و جذاب ملت عشق اثر الیف شافاک

این روزها وقتی صحبت از خواندن رمان‌های تاثیر گذار می‌شود، سخت است که به کتاب «ملت عشق» اشاره‌ای نکرد؛ کتابی که در مدت بسیار کوتاهی توانست در سطح جهانی مطرح شود و هزاران خواننده در سراسر دنیا پیدا کند.

ملت عشق را «الیف شافاک» نوشته است و داستان آن را به زندگی زنی به نام اللا روبینشتاین اختصاص داده است؛ زنی که تمام چیزهایی که قاعدتا باید منجر به خوشحالی‌اش شود را دارد؛ اما خوشحال نیست. او همسر یک

دندانپزشک موفق است. چند فرزند دارد. در خانه خوبی زندگی می‌کند و رفاه لازم را دارد؛ اما همیشه جای خالی چیزی را در زندگی‌اش احساس کرده است.

نقطه عطف داستان اللا جایی اتفاق می‌افتد که تصمیم می‌گیرد سر کار برود و به ویراستاری مشغول شود. اینجاست که کتابی از یک مرد نویسنده به نام عزیز زاهارا به دستش می‌رسد که «کفر شیرین» نام دارد و رمانی است درباره زندگی شمس تبریزی و مولانا. اللا با خواندن این کتاب تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد و با نویسنده ارتباط برقرار می‌کند؛ ارتباطی که به اللا نشان می‌دهد آنچه در تمام طول زندگی‌اش جایش خالی بوده، عشق بوده است.

رمان ملت عشق یک رمان عامه پسند و جذاب استو شما می توانید لیستی از رمان های عامه پسند را در این مطلب مشاهده کنید.

شما با خرید «ملت عشق» در حقیقت دو داستان را مطالعه می‌کنید، یکی روایت اللا و عزیز است و دیگری رمانی درباره شمس و مولانا که بسیار خواندنی و زیباست. در این کتاب از زبان شمس چهل قاعده برای زندگی و عشق نوشته شده است که می‌تواند زندگی خواننده را تحت تاثیر قرار دهد و اثر بزرگی بر وی بگذارد. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این رمان را به هیچ وجه از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: سیامک

نویسندگی را دوست دارم و به خصوص در مورد سینما. سعی می کنم نگاه مهندسی و علمی به همه چیزهای دور و بر داشته باشم چرا که قبل از نویسنده بودن مهندس هستم. سعی می کنم با نوشتن در مورد مسائل جذاب و نه چندان سطحی روز کمکی بکنم به بالابردن سطح دانش عمومی و بعضا تخصصی جوان هایی مثل خودن.