حاجی فیروز
in

چرا چهره حاجی فیروز سیاه است؟

دلیل سیاه بودن چهره حاجی فیروز

همه چیز درباره: چرا حاجی فیروز سیاه است؟

چرا حاجی فیروز سیاه است؟

برچسب ها: عمو نوروز , حاجی فیروز

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “چرا حاجی فیروز سیاه است؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “عمو نوروز” یا “حاجی فیروز” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

حاجی فیروز، یک شخصیت و کاراکتر شناخته شده ایرانی است که با عید باستانی نوروز عجین است. حاجی فیروز، نماد نو شدن زمین است اما شاید برای شما هم سوال باشد که چرا چهره او سیاه است؟ ماجرای سیاه بودن چهره حاجی فیروز، از یک داستان باستانی برمی آید. در اساطیر ایران باستان الهه تموز که همان الهه بهار و نماد زایش و فراوانی نعمت های بهاری بوده است به زیر زمین سفر می کند و ماجرا هایی نیز با خود در پی دارد. شخصیت او نماد پادشاهی است که برای یافتن الهه تموز به زیر زمین یا همان دنیای مردگان سفر می کند. زمانی که از دنیای مردگان به زمین باز می گردد چهره او سیاه است اما این سیاهی نویدی است برای پایان دوره خشک سالی و امید بخش روز هایی بهتر.

حاجی فیروزه، سالی یک روزه
همه می دونن منم، همه می دونن اومدم
ارباب خودم سلام علیکم، ارباب خودم سرتو بالا کن ارباب خودم من و نگاه کن، ارباب خودم یک لطف به ما کن
ارباب خودم بز بز قندی ارباب خودم چرا نمی خندی؟ بشکن بشکنه، بشکن من نمی شکنم بشکن
اینجا بشکنم یار گله داره اونجا بشکنم یار گله داره این سیاه بیچاره چقدر حوصله داره


این سوال با کد ( ID=3540 ) از آی پی ۲٫۱۴۷٫۱٫۱۵۱ در ۱۱/۰۱/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “چرا عمو نوروز سیاه است؟” و یا هر سوالی درباره “عمو نوروز” و “حاجی فیروز” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر