in

بی نظیربی نظیر ضعیفضعیف افتضاحافتضاح بامزهبامزه

چند درصد کره زمین آب است؟

حجم آب کره زمین

همه چیز درباره: چند درصد کره زمین آب است؟

چند درصد کره زمین آب است؟

برچسب ها: درصد آب روی کره زمین , حجم آب های کل زمین

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “حجم آب کره زمین؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “درصد آب روی کره زمین” یا “حجم آب های کل زمین” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

سوالی که با توجه به هشدارهای جهانی درمورد کم آبی خیلی مطرح می شود.
وقتی به تصاویر کره زمین نگاه می کنیم بیشتره کره زمین را آبی می بینیم که دریاها و اقیانوس های این کره خاکی است. دانشمندان میزان خشکی و آب کره زمین را به دقت اندازه گرفته اند، بیش از ۷۱ درصد کره زمین را آب فرا گرفته است! بیش از ۳۶۰ میلیون از ۵۱۰ میلیون کیلومتر مربع از سطح زمین.

چند درصد کره زمین آب است
ولی نکته جالب توجه اینجاست که از این ۷۱ درصد فقط ۳ درصد آب قابل شرب برای انسان هاست. حالا این موضوع را در نظر بگیرید که از این ۳ درصد حدود ۷۰ درصد آن صرف کشاورزی و صنعت می شود.
به طور تقریبی می توان حساب کرد فقط یک درصد از آب های کره زمین برای مصرف انسان ها باقی می ماند، و اینکه ما همیشه کره زمین را آبی می بینیم و دریاها و اقیانوس ها دلیل اینکه ما همیشه آب برای آشامیدن داریم نیستند.

اشاره به میزان آب کره زمین در قرآن

شاید برایتان جالب باشد یکی از اعجاز عددی قرآن اشاره به میزان نسبت آب و خشکی در کره زمین است. در قرآن ۴۵ آیه وجود دارد که یا به دریا ((بحر)) اشاره کرده و یا به خشکی ((بر)) یا ((یبسا)) به معنی خشکی، حال باید بدانید تعداد تکرار بحر ۳۲ بار و تعداد تکرار بر یا خشکی ۱۲ بار است!
در نسبت ریاضی بین این دو عدد به درصد ۷۱ برای کلمه بحر و به درصد ۲۹ برای بر یاخشکی میرسیم!
و جالب است بدانید ناسا میزان نسبت دریا به خشکی را با اندازه گیری های علمی همین اعداد اعلام کرده است.


این سوال با کد ( ID=3671 ) از آی پی ۹۱٫۹۲٫۲۰۸٫۲۰۲ در ۳۱/۰۱/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “چند درصد زمین را آب فرا گرفته؟” و یا هر سوالی درباره “درصد آب روی کره زمین” و “حجم آب های کل زمین” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

1 دیدگاه

نظر بده
  1. آب و غذا را کنترل کن تا مردم را کنترل کنی!!!😏🤨 مشکل بی‌آبی یکی از بزرگ‌ترین فریب‌های این عصر تکنولوژی است!!! تولید ابر و باران با تکنولوژی بشر امروز برای حکومت‌ها آسان است، ما دیگر دروغ‌ها را باور نمی‌کنیم، شاید وقتش رسیده که همه ما را بکشید و این زمین را برای خودتان چند تا خانواده به تنهایی نگه دارید🥺😠😠😠

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: حسین رازانی

یکی از خاطراتی که خانواده و اکثر دوستان دوران کودکی من یادشونه، درست کردن مانیتور و کامپیوترهای کاغذی بود که صفحاتش قابل تغییر بود و کتاب داستان های دست نویس با نقاشی های خودم. می خوام بگم که از همون دوران عاشق کامپیوتر و دنیای دیجیتال بودم و نویسندگی. علاقه ام به فناوری باعث شد کارشناسی فناوری اطلاعات بخونم و ارشد شبکه های کامپیوتری. و علاقه به نویسندگی باعث شد که توی این سال ها چند عنوان کتاب تالیف داشته باشم و توی سایت ها و مجلات مختلف در مورد موضوعات مختلف بنویسم. حالا دیگه سال هاست که توی این مسیر هستم و در زمینه فناوری اطلاعات کار می کنم و عاشق کارم و دنیای فناوری و دیجیتال هستم. دوست دارم همیشه بروز باشم و سعی می کنم مطالب جذابی رو که می خونم یا باهاشون برخورد می کنم با شما در میون بذارم.