in

آیا در مریخ اکسیژن وجود دارد؟

وجود اکسیژن در مریخ

همه چیز درباره: آیا در مریخ اکسیژن وجود دارد؟

آیا در مریخ اکسیژن وجود دارد؟

برچسب ها: هوا در مریخ , اکسیژن در مریخ

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “میزان اکسیژن در مریخ” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “هوا در مریخ” یا “اکسیژن در مریخ” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

آیا در مریخ اکسیژن وجود دارد؟

سال هاست که بشر توجه خود را برای زندگی در سیارات دیگر که شرایط مناسب حیات بشر را دارند معطوف کرده است. سوالاتی مانند اینکه آیا فرا زمینی ها وجود دارند؟ یا کدام سیارات دارای آب و اکسیژن هستند از سوالات مهم بشر بوده و هست. اما حالا بررسی شرایط جوی کره زمین و مریخ به عنوان مقصدی برای زندگی بشر جالب است.

جو زمین شامل ۷۸ درصد نیتروژن، ۲۱ درصد اکسیژن، ۰٫۹ درصد آرگون، ۰٫۰۳ درصد کربن دی‌اکسید و مقادیری بخار آب و ذرات معلق است. در حالی که در جو مریخ ۹۵ درصد دی‌اکسید کربن، ۳ درصد نیتروژن، ۱٫۶ درصد آرگون و فقط مقدار ناچیز اکسیژن و آب وجود دارد. جو سیاره سرخ بسیار رقیق است، به‌طوری‌که فشار جوی سطح آن معادل یک صدم فشار جو زمین در سطح دریاست. افزون‌بر این جو مریخ محافظ خوبی در برابر تابش‌های مرگبار فضایی نیست.

بیشتر مناطق مریخ بسیار سرد است. دمای هوا در قطب‌های آن می‌تواند تا ۱۳۰ درجه زیر صفر پایین برود.


این سوال با کد ( ID=3694 ) از آی پی ۸۹٫۲۱۹٫۲۰۹٫۵۱ در ۰۴/۰۲/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب ” اکسیژن در مریخ” و یا هر سوالی درباره “هوا در مریخ” و “اکسیژن در مریخ” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر