in

اولین زیردریایی جهان

ساخت اولین زیردریایی جهان

همه چیز درباره: مخترع اولین زیردریایی جهان

مخترع اولین زیردریایی جهان

برچسب ها: زیردریایی های اولیه , اولین زیردریایی

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “اولین زیردریایی جهان” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “زیردریایی های اولیه” یا “اولین زیردریایی” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

شاید برایتان بسیار تعجب برانگیز باشد. اما برای به حرکت در آوردن اولین زیر دریایی های ساخته شده به دست بشر از پارو استفاده می شد.

سال ۱۶۲۰ آقای «ون دربل» اولین زیردریایی را ساخت که می توانست در عمق حدود ۵ متری آب حرکت کند. البته با توجه به کمبود امکانات در آن زمان حجم داخل آن بسیار کم بود و فقط یک نفر امکان حضور در آنرا داشت. البته آن شخص باید بسیار قدرتمند می بود که بتواند پره ها یا به نوعی پاروهایی درون آب زیر دریایی را بچرخاند که زیر دریایی حرکت کند.

حدود صدو پنجاه سال بعد شخصی به نام «دیود باشنل» زیر دریایی ساخت که می توانست به کمک دست و با پدال های پایی حرکت کند.

در زیردریایی‌های اولیه از نیروی دست برای حرکت دادن زیر دریایی در اعماق کمک گرفته می‌شد. در سال ۱۶۲۰ شخص بنام ون دربل اولین زیردریایی را ساخت که می‌توانست در عمق ۴٫۵ متری حرکت کند. حجم داخل این زیردریایی بسیار کم بود، بطوری‌که فقط یک نفر می‌توانست داخل آن قرار گیرد و برای حرکت دادن آن در عمق به یک فرد بسیار نیرومند نیاز بود تا بتواند پره‌های جلو و فوقانی را بچرخاند. در حدود سال ۱۷۷۰، دیود باشنل زیردریایی را طراحی کرد که می‌توانست به کمک دست و پدال‌های پایی حرکت کند.

اولین زیردریایی جهان

پیشهاد نت نظر:

بام ایران کجاست؟

سرعت صوت در آب چقدر است؟


این سوال با کد ( ID=3842 ) از آی پی ۱۵۱٫۸۰٫۹۳٫۱۶۲ در ۲۵/۰۲/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “اولین زیردریایی جهان” و یا هر سوالی درباره “زیردریایی های اولیه” و “اولین زیردریایی” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر