in

معروف ترین تیسترهای ایرانی – لیست ۱۰تایی

آشنایی با تیسترهای معروف ایرانی

معروف ترین تیسترهای ایرانی چه کسانی هستند؟ شاید در اینستاگرام و بسیاری از شبکه های مجازی ویدیو کلیپ ها یا عکس هایی از افرادی که به معرفی رستوران ها و غذاهای رنگارنگ می پردازند. این افراد خود را به عنوان تیستر یا فود بلاگر معرفی میکنند دیده باشید. اصلا معروف ترین تیسترهای ایرانی  را میشناسید؟

در زمان های قدیم به کسانی که در دربار پادشاه یا اشخاص مهم وظیفه تست کردن غذا را به عهده می گرفتند، تیستر گفته میشد. این افراد موظف بودند تا بررسی کنند غذا سالم (عاری بودن از سم) و طعم و مزه غذا به چه صورت است و به این افراد تستر یا چشنده غذا میگفتند. امروزه تیستر بودن به عنوان یکی از روش های کسب درآمد از اینستاگرام تلقی می شود و بسیاری از تیسترها از این طریق به درآمد میلیونی و یا بیشتر رسیده اند. اما شما چند نفر از تستر های ایرانی را میشناسید؟

فرق تیستر و فود بلاگر

تیستر (taster) معمولا به افرادی گفته میشود که غذا و نوشیدنی ها را در مراکزی چون رستورانها و کافی شاپ ها و جاهایی که غذا سرو میشود امتحان میکنند. این افراد مخاطبان زیادی در فضاهای مجازی داشته و نظرات خود را به عنوان یک کارشناس طعم و مزه به طرفداران خودشان اطلاع میدهند. البته لازم است اشاره کنیم که برای تیستر شدن نیازی نیست یک متخصص تغذیه یا کارشناس آشپزی بوده و یا مهارت تست غذا داشته باشید.

فود بلاگر (food blogger) افرادی هستند که با تست کردن انواع و اقسام شیرینی ها، کیک ها، دسرها و غذاهای ملل تجربیات خود را در با کاربران  اینستاگرام و یوتیوب و شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارند. در واقع فود بلاگر و تیستر فرق خاصی با هم ندارند. هدف هر دو معرفی بهترین رستوران ها و مراکز عرضه غذا و نوشیدنی ها و غیره به طرفدارانشان است.

معروف ترین تیسترهای ایرانی

۱- مستر تیستر

از معروف ترین تیسترها مستر تیستر

از معروف ترین تیسترهای ایرانی که همه مردم با او آشنا هستند مستر تیستر است. حمید سپیدنام معروف به مستر تیستر نزدیک به بیست سال در این حوزه فعالیت میکند. وی ۱۰ سال است در مورد رستوران ها برای مردم در صفحات اجتماعی مینویسد. مستر متولد منچستر است. این تیستر معروف ایرانی بدون دعوت وارد رستوران های مختلف می شود و گزارش هایی از تجربه غذا خوردن خود تهیه میکند. نظرات مستر تیستر در مورد کیفیت غذاهای یک رستوران و محیط رستوران و  برخورد مدیریت و پرسنل و غیره مطالبی می نویسد و در افزایش یا کاهش فروش یک رستوران تاثیر زیادی خواهد داشت.

۲- امیر فود از معروفترین تیسترهای ایرانی

معروف ترین تیسترهای ایرانی

از دیگر تیسترهای معروف ایرانی امیر جابری که با نام امیر فود شناخته شده است. شاید تاکنون اسم امیر جابری را زیاد در اینستاگرام و یا شبکه های اجتماعی شنیده باشید و عکس های او را با غذاهای مختلف دیده باشید. امیر جابری یک شخص تقریبا پولداری است که به انواع رستورانهای تهران سفر میکند و با تهیه اطلاعاتی در مورد غذاها و کیفیت رستورانها و موارد دیگر به مخاطبانش کمک میکند. امیر جابری یک رستوران گرد حرفه ای است و دستی هم در پخت انواع غذاهای ایرانی و فرنگی دارد.

۳- میلاد کلانتری

تیستر معروف ایرانی میلاد کلانتری

میلاد کلانتری که با نام میلاد تستر شناخته شده و از تسترهای معروف ایرانی است. میلاد کلانتری در ۳ دی ماه سال ۱۳۶۴ در تهران به دنیا آمده. در سال ۲۰۱۵ در اینستاگرام شروع  به فعالیت کرده است. میلاد یکی از فعالان درجه ۱ اینستاگرام است. او فالوورهای میلیونی دارد. میلاد کلانتری با مراجعه به انواع کافه ها و رستورانها و معرفی به فالوورهایش و دریافت مبلغ از صاحب آنها کسب درآمد می کند. میلاد کلانتری حامی حیوانات هم هست و میگوید در بسیاری از فیلم ها و پیج شخصی اش در اینستاگرام به حیوانات غذا می دهد و با اهمیت دادن به آنها سعی میکند حامی حیوانات باشد.

۴- فود اسپای (باجناق ها) spy.ir

باجناق ها تیستر معروف

از معروفترین تیستر های ایرانی spy.ir که با نام food.spy.ir شناخته شده است. فود اسپای متعلق به دو باجناق به نام های سعید و بهنام و خانم هایشان نوشین و ساناز است. این تیسترهای معروف ایرانی به معرفی رستوران ها و کافه های مختلف مخصوصا رستوران های تهران می پردازند. این تسترها و معرفی آن ها از رستوران ها باعث میشود شما شناخت بهتری نسبت به رستورانها داشته باشید. این تیم به شما در انتخاب بهترین غذا برای سرو کمک می کند.

۵- farhadpaz از تیسترهای معروف ایرانی

فرهاد تیستر ایرانی

یکی دیگر از معروفترین تیسترهای ایرانی فرهاد که به farhadpaz معروف است. فرهاد یه شکموی شاد اینستاگرام علاوه بر رستوران گردی و معرفی بهترین غذا و رستوران ها بعضی اوقات آشپزی هم می کند. وی دستور پخت غذاهایش را میتوانید در پیج اینستاگرامیش ببینید. فرهاد علاوه بر شغل تیستری یک پیج طنز با عنوان fery.fun دارد. او همچنین یک پیج دیگر با عنوان فروش لوازم آشپزی به نام farhadpaz_store در اینستاگرام فعالیت میکند.

۶- عمو روحی فودبلاگر معروف ایرانی

از تیسترهای معروف ایرانی عمو روحی

عمو روحی از دیگر تیسترهای معروف ایرانی است که با نام amoo_roohi_foodlover شناخته شده است. این تیستر معروف با معرفی بهترین رستوران ها و خوشمزه ترین غذاها به مخاطبانش کمک می کند. عمو روحی بعضی اوقات برای جذب مخاطب مسابقه هایی را برگزار میکند. جایزه این مسابقات بن خرید از کافه ها و رستورانهای مختلف است که برای یک یا دو نفر بعنوان هدیه تعلق میگیرد.

۷- علی تیستی

علی تیستی

علی تیستی از تیسترهای معروف ایرانی است و با نام tasty_plus شناخته شده است. علی تیستی برخلاف مستر تیستر و سایر فود بلاگرهای معروف ایران کانال یوتیوب ندارد. علی تیستی خواص بسیاری از گیاهان و میوه ها و ادویه جات و نحوه کاربرد آنها را در پیجش به شما معرفی میکند. با استفاده از تجربه های آشپزی و نکات مهمی که برای تهیه و تولید غذاها نیاز است برای شما به اشتراک میگذارد.

۸- مائده از معروف ترین تیسترهای ایرانی

مائده تیستر

یکی دیگر از تیسترهای معروف ایرانی مائده که با نام mayi_asmr در پیج اینستاگرامش او را میشناسند. مائده علاوه بر تبلیغ کافه ها و رستورانها بعضی اوقات آشپزی هم می کند. اگر تمایل داشتید می توانید از دستور پخت غذاهای مائده استفاده کنید و از تجربه غذایی خوشمزه و لذیذ لذت ببرید. از کارهای دیگر این تیستر معروف ویدیوهایی از خوردن غذا با سروصدا که به این نوع خوردن موکبانگ گفته می شود در پیج اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است و طرفداران بسیاری برای خود به دنبال داشته است.

۹- علی داورزنی

تیستر معروف علی داورزنی

از دیگر تیسترهای معروف ایرانی علی داورزنی با نام اینستاگرامی _mazeh_  و ساکن تهران و کیش است. این تیستر معروف بعضی اوقات علاوه بر تست غذا طرز پخت و پز آنها را هم در اینستاگرامش به اشتراک میگذارد. او با این کار بازخورد بسیاری برای پیجش داشته است.

۱۰- فودیسم از تیسترهای معروف ایرانی

تیم فودیسم

تیم فودیسم با صفحه اینستاگرامی foodism.iran یکی دیگر از تیسترهای معروف ایرانی است. تیم فودیسم بیشتر وقت ها در پیجشان مسابقاتی برگزار می کنند. که با برد یک یا دو نفر از فالور هایشان که شرایط مخصوص مسابقه را رعایت کرده باشند یک میز رایگان از کافه یا رستوران های مختلف به برنده تعلق میگیرد.

تیم فودیسم به معرفی رستوران ها و کافه های عالی بیش از ۳۰ شهر ایران می پردازد. این تیم به شما کمک میکند با اپ یا سایت فودیسم بهترین رستورانها و کافه های شهرتان را مورد نقد و بررسی قرار دهید. تا در صورت تمایل به این مکانها مراجعه کنید. علاوه بر این تیم فودیسم گاهی اوقات با برگزاری  تور این امکان را به شما میدهد با شرکت در تور هایشان از سفرتان لذت ببرید و بهترین غذاها را سرو کنید.

سخن آخر

در این مقاله هدف ما معرفی معروف ترین تیسترهای ایرانی بود. شما میتوانید با استفاده از آدرس صفحه اینستاگرام این تیسترهای معروف از آدرس بهترین رستورانها و کافه ها اطلاع داشته باشید. اگر علاقه مند به آشپزی و سرو غذاهای رنگارنگ هستید میتوانید به شغل تیستری بپردازید و نظرات و دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط:

ایده های درآمد زایی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: avin