in

آشنایی با صرافی نوبیتکس

خرید و فروش در صرافی نوبیتکس

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به یک صرافی آنلاین نیاز داریم. صرافی که از طریق آن بتوان ارز دیجیتال مورد نظر خود را معامله کرد و آن را به کیف پول اینترنتی خود انتقال داد. صرافی نوبیتکس یکی از معروف ترین و مطمئن ترین صرافی های آنلاین ایرانی است که مشکلات مرتبط با تحریم ایران را مدیریت می کند. این صرافی آنلاین واسطه ای بین فعالان بازارهای ارز دیجیتال و دیگر صرافی های معتبر جهانی همچون بایننس است. با نوبیتکس به راحتی می توان ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کرد و دیگر نگران مسدود شدن دارایی دیجیتال خود نبود. اما صرافی نوبیتکس چیست و چه امکاناتی به افراد می دهد؟

صرافی آنلاین و ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال را می توان شکل جدیدی از پول دانست. ارز دیجیتال نسل جدیدی از واحد معاملات است که با بهره گیری از فناوری بلاک چین ایجاد شده است. این ارزها با هدف حذف بانک به عنوان واسطه و کاهش ریسک از دست دادن سرمایه افراد، پایه گذاری شده اند. بیت کوین به عنوان اولین و معروف ترین ارز دیجیتال در جهان، نمونه شناخته شده ای از این نسل جدید پول است. تاکنون هیچ کشوری بیت کوین را به عنوان پولی قانونی به رسمیت نشناخته. ولی حالا و بعد از ۱۲ سال از تاریخ پیدایش آن، خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، بازاری جدید و جذاب را برای علاقمندان به سرمایه گذاری فراهم کرده است.

صرافی آنلاین نوبیتکس

بازار ارزهای دیجیتال نیز همچون دیگر بازارهای سنتی و مالی، به ابزار و بسترهایی برای فعالیت نیاز دارد. مثلا برای خرید و فروش بیت کوین، شما به یک کیف پول اینترنتی و یک صرافی معتبر آنلاین برای انجام معاملات نیاز دارید. اما سرمایه گذاران ایرانی کار سخت تری دارند. به خاطر تحریم کشور، با موانعی برای فعالیت در این بازارها روبرو هستند. چون برای فعالیت و استفاده از امکانات اکثر صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال در جهان همچون بایننس، به احراز هویت نیاز داریم. در بیشتر مواقع این سایت ها به کاربران ایرانی خود این امکان را نمی دهند.

پیدایش صرافی های آنلاین ایرانی

به تدریج و با معرفی شدن ارزهای دیجیتال، صرافی های آنلاین ایرانی نیز با هدف رفع موانع فعالیت کاربران ایرانی و افزایش ضریب اطمینان معاملات در این بازارها ایجاد شدند. این صرافی ها به عنوان واسط بین سرمایه گذاران ایرانی و صرافی های معتبر جهانی فعالیت می کنند و مهمترین هدف آنها، حفظ اطلاعات و سرمایه فعالین بازارهای ارزهای دیجیتال از فیشینگ و دیگر ریسک های موجود در اینترنت است. از سویی دیگر این صرافی ها از خروج ارز جلوگیری می کنند و امکان انجام معاملات با واحد ریال را برای کاربران خود در نظر گرفته اند.

آشنایی با صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس به عنوان معروف ترین صرافی آنلاین ایرانی، بستری امن، سریع و آسان را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال فراهم کرده است. با استفاده از امکانات این صرافی آنلاین، به آسانی می توانید با واحد پولی ریال یا تومان، ارز دیجیتال بخرید و بفروشید. اما فراموش نکنید که صرافی نوبیتکس تنها واسطه ای بین خریدار و فروشنده است و در این بین از معاملات شما درصدی جزئی را به عنوان کارمزد کسر می کند. شما برای نگهداری ارز دیجیتال خود به کیف پول اینترنتی نیز نیاز دارید. برای شروع باید در این صرافی معتبر ایرانی ثبت نام کرده و کارهای مربوط به احراز هویت خود را انجام دهید.

رمز ارزهای قابل معامله در صرافی نوبیتکس

ارزهای دیجیتال قابل معامله در صرافی نوبیتکس

تعداد رمز ارزها یا همان ارزهای دیجیتال، روز به روز در حال افزایش است و هر صرافی سعی می کند تا تعداد محدودی از ارزهای دجیتال را انتخاب کرده و امکان معامله آنها را در بستر سایت خود فراهم کند. نوبیتکس نیز امکان معامله ۲۰ ارز دیجیتال و معروف را برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال در ایران فراهم کرده است. این ارزهای دیجیتال عبارتند از:

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • لایت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم کلاسیک
 • بایننس کوین
 • ایاس
 • استلار
 • ریپل
 • ترون
 • تتر
 • دوج کوین
 • کاردانو
 • مونرو
 • دش
 • نئو
 • آسوتا
 • زی کش
 • نم
 • کوانتوم

ثبت نام در صرافی نوبیتکس

برای ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس، ابتدا باید به آدرس اینترنتی https://nobitex.ir/ مراجعه کرده و در صفحه اصلی آن بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

ثبت نام در نوبیتکس

در صفحه جدید، صرافی نوبیتکس، از شما یک ایمیل می خواهد. در کادر دوم و سوم باید گذر واژه ای برای اکانت یا پروفایل خود تعیین کنید. پیشنهاد می شود که گذرواژه خود را بصورت ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی انتخاب کنید. تا امکان حدس زدن و یا دزدیده شدن آن کاهش یابد. بعد از تکمیل سه کادر موجود در صفحه ثبت نام صرافی نوبیتکس، باید تیک مربوط به پذیرش قوانین و شروط خرید و فروش در این صرافی آنلاین را علامت بزنید.

مطالعه این مقررات و شروط به شما کمک میکند تا با نحوه فعالیت سایت و تمامی جوانب مهم آن آشنا شوید. چون داشتن اطلاعات لازم برای فعالیت در هر بازاری لازم است و می تواند احتمال موفقیت و کسب سود شما را افزایش دهد. نوبیتکس در این صفحه اطلاعاتی در خصوص نحوه احراز هویت و شرایط فعالیت در سایت و دیگر تعهدات لازم برای انجام معامله را به شما توضیح خواهد داد. پس پیشنهاد می شود که حداقل یک بار این شروط و قوانین را مطالعه کنید.

صفحه ثبت نام

در کادر بعدی می توانید کد معرف را ۱۱۳۷۴۹ وارد کنید. در انتها بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و وارد پروفایل خود شوید. در گام بعدی نوبیتکس یک ایمیل تایید برای شما ارسال می کند. با مراجعه به صندوق پستی خود و کلیک بر روی لینک ارسالی، ثبت نام اولیه شما با موفقیت به پایان می رسد.

احراز هویت ثبت نام

اکثر سایت ها و صرافی های آنلاین که حجم بالایی از تراکنش های مالی را دارند، باید کاربران خود را احراز هویت نمایند. احراز هویت در اصل با هدف مبارزه با پولشویی انجام می شود. ولی در صرافی نوبیتکس این عمل معیاری برای سطح بندی مشتری است. یعنی هر چقدر شما امور مربوط به احراز هویت خود را بصورت کامل تر انجام دهید، سایت میزان دسترسی و برداشت مبلغ بیشتری را به شما می دهد. موضوعی که شاید در نوع خود جالب باشد! چون در صرافی های بزرگی مانند بایننس، این حجم معاملات کاربر است که سقف برداشت و فعالیت او را تعیین می کند.

احراز هویت

برای رسیدن به سطح دو در صرافی نوبیتکس شما باید اطلاعاتی همچون کارت شناسایی، شماره تلفن همراه، آدرس محل سکونت، شماره تلفن ثابت وعکس سلفی از خود را در برای سایت ارسال کنید. تا احراز هویت شما به درستی انجام و تکمیل شود. برای تکمیل بیشتر اطلاعات و دسترسی به سطوح بالاتری از صرافی نوبیتکس، می توانید قوانین مربوط به سطوح کاربری را در سایت مطالعه فرمایید.

کارمزد معاملات در نوبیتکس

نرخ کارمزد تعیین شده برای معاملات، در اصل یک ابزار رقابتی بری صرافی های آنلاین به حساب می آید. طبیعتا سایتی که امکاناتی متنوع و مطمئن را با کمترین نرخ کارمزد در اختیار کاربران خود قرار دهد، می تواند جامعه بزرگی از فعالان هر بازاری را به خود جذب کند. صرافی نوبیتکس نیز دو نوع کارمزد دارد. اولی کارمزد معاملات است که بصورت درصدی از مبلغ کل معامله تعیین و اخذ می شود. مورد بعدی در خصوص برداشت دارایی های دیجیتال و ریال است. در صفحه کارمزدها و هزینه خدمات صرافی نوبیتکس، می توانید به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابید.

خرید و فروش در صرافی نوبیتکس

بیشتر مردم برایشان سوال است که چگونه بیت کوین بخریم؟ صرافی نوبیتکس کار را برای شما بسیار راحت کرده است. یعنی پس از ثبت نام و انجام مراحل احراز هویت، می توانید بیت کوین و یا دیگر ارز دیجیتال مد نظر خود را از این صرافی آنلاین ایرانی خریداری کنید. یا آن را در قیمت مد نظر خود به فروش برسانید. نکته ای که قبل از هر چیز باید در نظر گرفت این است که ما از صرافی صرفا برای خرید و فروش و نقد کردن ارزهای دیجیتال استفاده می کنیم. نباید دارایی دیجیتال خود را در آن نگهداری کنید! چون برای نگهداری دارایی های خود در بازار های ارز دیجیتال، به کیف پولی اینترنتی نیاز دارید.

خرید و فروش در صرافی آنلاین

فرآیند انجام معامله و خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس و دیگر صرافی های آنلاین بسیار راحت است. تنها باید در نظر داشته باشید که این بازار نیز همچون دیگر بازارهای مالی و پولی، ریسک های مخصوص به خود را دارد. به همان اندازه که می تواند سود ده باشد، به راحتی می تواند سرمایه شما را از بین ببرد. پس قبل از انجام هرگونه معامله ای، حتما آموزش های لازم در این زمینه را فراگیرید.

بطور کلی سه بخش در صرافی نوبیتکس وجود دارد که می توان از طریق آن سفارشات خرید و فروش خود را ثبت کرد. در ادامه بطور مختصر توضیحی در مورد هر کدام از این بازارها خواهیم داد:

بازارهای اصلی

در این بازار معاملات بین دو کاربر انجام می شود. در واقع هر یک از خریداران و فروشندگان یک ارز دیجیتال، اطلاعات سفارشات خود را شامل مقدار و مبلغ مد نظر خود را ثبت می کنند. دقیقا زمانی معامله صورت می گیرد که دو کاربر بر سر قیمتی مشخص به توافق برسند. لیست پیشنهادهای خرید و فروش موجود در این بخش، به شما کمک خواهد کرد تا ارز دیجیتال خود را بر اساس میزان موجودی و با مبلغی مناسب و نزدیک به قیمت بازار خریداری کرده و یا بفروشید.

سفارش سریع

در بخش سفارشات سریع، موضوع کمی فرق دارد. این بار شما بجای معامله با کاربر دیگری از صرافی نوبیتکس، مستقیم با خود صرافی معامله می کنید. در این حالت، در زمان کوتاهتری سفارش شما ثبت خواهد شد. دقت داشته باشید که مبلغ سفارشات در این بخش، کمی متفاوت با بازارهای اصلی است.

بازارهای حرفه ای

در صرافی آنلاین نوبیتکس می توان ارز دیجیتال را با واحدهای دیگری غیر ریال یا تومان نیز معامله کرد. در واقع هر وقت شما بخواهید ارز دیجیتال خود را به واحدی غیر ریال تبدیل کنید، باید معاملات خود از بخش بازارهای حرفه ای در سایت نوبیتکس ثبت کنید.

البته این بخش مخصوص تریدر های حرفه ای است. توصیه می شود اگر قصد انجام چنین معاملاتی را دارید، حتما از صرافی های معتبر جهانی همچون بایننس استفاده کنید. چون حجم معاملات و سفارشات در صرافی های ایرانی، به هیچ وجه قابل مقایسه با این صرافی های معتبر نیست.

کلام آخر

در طول این مطلب سعی شد تا توضیحاتی مختصر و کوتاه از صرافی نوبیتکس داده شود. تا علاقمندان به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بتوانند با اطلاعاتی کامل تر و دقیق تر در این بازار جهانی به معامله بپردازند. چون معاملات در این بازارها نیاز به تخصص کافی دارد و ریسک های خاصی را متوجه معامله گر می کند.

من در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام کردم و با سرمایه ای اندک شروع به معامله کرده ام. خوشبختانه معاملات من تاکنون خوشبختانه سود ده بوده است. شما هم می توانید تجربه خود را از معامله ارزهای دیجیتال هم چون دوج کوین، بیت کوین، ریپل و غیره را با ما در میان بگذارید. مطمئنا نظرات شما بسیار سازنده خواهد بود و می تواند نکات مثبتی برای علاقمندان به بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..