in

پروستات کجاست؟

همه چیز درباره: پروستات کجاست؟

پروستات کجاست؟

برچسب ها: پروستات در کجا قرار دارد؟ , غده پروستات کجاست؟

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “پروستات کجاست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “پروستات در کجا قرار دارد؟” یا “غده پروستات کجاست؟” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

پروستات یک غده مهم در مردان است که نقش مهمی در فعالیت‌های جنسی و همین طور در دستگاه ادراری آقایان ایفا می کند.

پروستات یا پروفسرته (prostate) عضوی در دستگاه تناسلی مردان بوده و از نظر اندازه و شکل مشابه یک گردوی کوچک است که در ابتدا مجاری ادراری در لگن خاصره قرار دارد و از این نظر در محل بسیار مهمی قرار گرفته است.

پروستات غده‌ای با قوام سفت بوده شکلی همچون یک هرم وارونه دارد. از نظر بافت‌شناسی قسمتی از این غده بافت غددی و قسمتی بافت عضلانی – همبندی دارد و این بخش‌ها مجرای ادرار پروستاتی را احاطه می‌کند.

غده پروستات در هنگام انزال منقبض می‌شود و ماده‌ای شیری رنگ که از نظر PH خاصیت قلیایی یا بازی دارد را به مایع منی اضافه می‌کند. بعد از اضافه شدن این ماده، مایع منی حالت ژلاتینی به خود می‌گیرد. این ترشحات بخش نسبتا قابل توجهی از مایع منی را به خود اختصاص می‌دهند به طوری که گفته می‌شود ترشحات پروستات در انسان به‌طور تقریبی و معمولی حدود ۳۰ درصد از حجم مایع منی را تشکیل می‌دهد.

آیا ام اس یک بیماری کشنده است؟

تپه ونوس کجاست؟


این سوال با کد ( ID=4156 ) از آی پی ۵٫۲۳۸٫۲۱۸٫۱۱۶ در ۱۸/۰۵/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “پروستات” و یا هر سوالی درباره “پروستات در کجا قرار دارد؟” و “غده پروستات کجاست؟” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر