ارزانترین راه مهاجرت به اروپا
in

ارزانترین راه مهاجرت به اروپا چیست؟

نکات مهم هنگام مهاجرت به اروپا

خیلی از ما فقط می دانیم که اروپا قاره ای مدرن و پیشرفته است. اما این قاره سرسبز و زیبا ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد که هر ساله افراد زیادی از قاره های مختلف جهان قصد می کنند به این قاره ی زیبا مهاجرت کنند. آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که می خواهید به اروپا مهاجرت کنید؟ می دانید ارزانترین راه مهاجرت به اروپا چیست؟ راه های مختلفی مانند تحصیل، کار و سرمایه گذاری برای مهاجرت وجود دارد. اما اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید، حتما تمام شرایط را بررسی کنید و آسانترین و ارزانترین راه را انتخاب کنید.

راه های مهاجرت به اروپا

۱ – مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل، یکی از کم ریسک ترین راه های مهاجرت است که مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. اما باید به این نکته توجه کنید که در بعضی از کشور های اروپایی مانند سوئد و فنلاند، تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان نیست و دارای شهریه است. ولی در کشوری مانند نروژ به دلیل داشتن شرایط خوب و فوق العاده اقتصادی، آموزش کاملا رایگان می باشد.

ارزانترین راه مهاجرت به اروپا

۲ – مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج با تبعه خارجی

یکی از ارزانترین راه های مهاجرت به اروپا، ازدواج با شهروند اروپایی است. این راه، سریع ترین روش مهاجرت است و خیلی سریع حق اقامت به فرد داده می شود. مهاجرت از این طریق نیز قوانین و ملزوماتی دارد و در صورت حقیقی بودن سند ازدواج و اثبات رابطه و کافی بودن حقوق تبعه اروپایی برای هر دو، اجازه مهاجرت داده می شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

۳ – مهاجرت به اروپا از طریق کار

شرایط اقتصادی در کشورهای اروپایی باعث می شود تا بسیاری از افراد متخصص یا غیر متخصص برای پیشرفت اقتصادی و افزایش کیفیت زندگی خود، به کار در این کشورها روی بیاورند. مهاجرت کاری که همواره یکی از اصلی‌ ترین اشکال مهاجرت در جوامع بشری بوده. هر ساله افراد زیادی از این طریق به اروپا مهاجرت می کنند.

اما بعد از شیوع کرونا، کشورهای اروپایی نیز با مشکلات اقتصادی مواجه شدند و مهاجر پذیری آنان نیز دشوارتر شد. اما کم کم با کاهش شیوع کرونا، به دلیل نیاز شدید کشورهای اروپایی به نیروی کار متخصص، مهاجرت از طریق کار دوباره در دسترس خواهد بود.

۴ – مهاجرت به اروپا از طریق تولد

اگر نوزادی در اروپا متولد شود و پدر و مادر وی ناشناس باشند، بر اساس شرایط فرزند خواندگی در اروپا می توان طبق قانون حضانت فرزند در کشورهای اروپایی ، اقدام به اخذ تابعیت برای این نوزاد اقدام کرد. همچنین در این زمینه باید گفت که اکثریت کشورهای اروپایی تابع قانون خاک نیستند و با تولد فرزند در کشورهای اروپایی و زایمان در اروپا نمی توان به اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند دست یافت. به جز کشور پرتغال که از قوانین خون و خاک نسبی تبعیت می کند. کانادا نیز این شرایط را داراست و تابعیت خاک دارد.

۵ – مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت خود حمایتی یا اقامت از طریق ارائه تمکن مالی در اروپا رایج ترین نوع اقامتی است. که ایرانیان از آن برای مهاجرت به اروپا استفاده می‌کنند. قبل از هرگونه اقدام در راستای سرمایه گذاری در اروپا دانستن شرایط و قوانین کلی کشورهای آن ضروری است. برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری ابتدا می بایست استانداردهای سرمایه گذاری را بررسی نمایید.

قطعا کشوری سرمایه پذیر است که بین اتباع خودش و اتباع خارجی برای سرمایه گذاری، تفاوتی قائل نشود. یکی از ملاک هایی که در هنگام سرمایه گذاری باید به آن توجه نمایید این است که بهترین کشور برای سرمایه گذاری کدام است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در مبحث بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، خرید ملک در فرانسه یکی از بهترین گزینه های حال حاضر مهاجرتی حوزه شینگن محسوب می شود. شما می توانید بدون نیاز به حضور در فرانسه، بدون نیاز به سابقه سفر و اخذ ویزای توریستی شنگن و با خرید ملکی با حداقل ارزش ۷۰ هزار یورو، از کارت اقامت ارزشمند اروپا برای خود و خانواده برخوردار شده و حتی با اجاره ملک خریداری شده، کسب درآمد ارزی داشته باشید.

روش های محدود سرمایه گذاری در اروپا از اولین معایب این امر می باشد. کشورها گاهاً برنامه های خود را تغییر می دهند. که همین امر مانع برنامه ریزی بلند مدت سرمایه گذاران خواهد شد. افزایش ارزش نرخ یورو و سایر ارزهای کشورهای اروپایی نسبت به ریال ایران سبب شده که هزینه های سرمایه گذاری برای متقاضیان ایرانی سنگین شده و بسیاری از افراد را منصرف نماید.

۶ – مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی اصلا توصیه نمی شود. پناهندگی در اروپا یکی از دشوارترین راه های مهاجرتی به این قاره است، زیرا اکثر افراد از طریق راه های غیر قانونی مهاجرت می نمایند. اکثر کشورهای اروپایی با مهاجرت غیر قانونی مخالفند. در سال های اخیر آلمان بیشترین آمار پذیرش پناهجویان را در میان کشورهای اروپایی داشته است. از آن جایی که کشور آلمان از شرایط اقتصادی، زندگی و کار بسیار مناسبی برخوردار است، اکثر افراد این کشور را جهت مهاجرت انتخاب نموده است.

اطلاعات ارزشمند در خصوص مهاجرت ارزان به اروپا

بهترین و ارزانترین کشور برای مهاجرت به اروپا

با توجه به این که آلمان کشوری بسیار پیشرفته، با فرهنگ و دارای شریط اقتصادی خوب، محیط زیست عالی و درآمد و شغل کافی است، ممکن است مقصد افراد زیادی باشد. افراد به دلایل مختلفی آلمان را برای اقامت اروپا انتخاب می‌کنند، اما شاید مهم‌ترین دلیل آن‌ها اقتصاد پویا و سیستم رفاهی این کشور باشد. از طرف دیگر بسیاری از دانشگاه‌های با کیفیت و قدیمی این کشور امکان تحصیل رایگان در آلمان و یا اخذ اقامت تحصیلی ارزان را برای افراد خارجی فراهم می‌کنند.

سوئد نیز می تواند گزینه خیلی خوبی برای مهاجرت به اروپا باشد. زیرا سوئد یکی از مرفه‌ترین، تمیزترین و گران‌ ترین کشورها برای زندگی است. استانداردهای زندگی در سوئد در سطح بسیار بالایی است به همین دلیل این کشور بهترین امکانات را برای زندگی ساکنین خود فراهم می‌کند. درآمد سالانه و امنیت شغلی در کشور سوئد بسیار بالاست.

مهاجرت به اروپا

دیگر کشورهای جذاب اروپایی برای مهاجرت

از بزرگ ترین کشور های اروپایی که برای مهاجرت مناسب است، سوئیس می باشد. سوئیس در میان کشورهای بسیار ثروتمند با استانداردهای بسیار بالای زندگی جای دارد. اقتصاد قوی و قوانین بانکی مناسب سوئیس نیز دلیل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد سوئیس را برای اقامت اروپا انتخاب می‌کنند.

از دیگر کشور های مناسب مهاجرت، اتریش است. این کشور از امکانات بسیار بالایی برخوردار است و شرایط کاری بسیار خوبی دارد. اتریش کشوری بسیار زیبا با فرهنگی بسیار غنی است. مردم اتریش بسیار اجتماعی هستند و اگر شما نیز ظاهری آراسته داشته باشید و منظم باشید دوستان خوبی در این کشور پیدا خواهید کرد.

از بهترین کشور اروپایی می توان به انگلیس اشاره کرد. اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید، مطمئن باشید بهترین گزینه را انتخاب کرده اید. بدون شک آوازه رشد و پویایی و پیشرفت این کشور اروپایی به گوش شما هم رسیده است. آرامش و امنیت اجتماعی حاکم در این کشور نیز فضا را برای زندگی مهاجران ایرانی دلنشین ساخته است. البته نباید هزینه های زیاد زندگی را فراموش کرد.

ارزانترین راه مهاجرت به اروپا چیست؟

در بسیاری از روش‌ های مهاجرت، اغلب نیاز دارید غیر از هزینه‌ های دریافت اقامت، مبلغ قابل توجهی را برای خرید، سرمایه گذاری، ملک، پشتوانه‌ های لازم و …. به کشور مقصد منتقل نمایید. اما اخذ اقامت اسلواکی، ثبت شرکت و انجام فعالیت‌ های اقتصادی در کشور اسلواکی یکی از ارزانترین راه‌‌ های مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت اروپا محسوب می‌ شود.

هزینه ثبت شرکت در اسلواکی، بسیار مناسب و مراحل ثبت آن به آسانی و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌ شود. در نتیجه فرآیند پیچیده‌ ای در پیش رو متقاضیان ثبت شرکت در اسلواکی وجود نخواهد داشت.

دریافت اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری از اسلواکی، یکی از دلایلی است که این کشور را به راحت‌ ترین کشور اروپایی برای مهاجرت و گرفتن اقامت اروپا تبدیل کرده است. از مزیت های گرفتن اقامت و مقرون به صرفه بودن مهاجرت به اسلواکی، دریافت اقامت کل  کشورهای عضو شینگن اروپا است. در واقع با اخذ اقامت اسلواکی، هم اجازه اقامت حوزه شنگن اروپا در اختیار شماست، هم علاوه بر اجازه کار و تحصیل در اسلواکی، اجازه سفر، کار و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن اروپا به دارندگان اقامت اسلواکی تعلق خواهد گرفت.

از معایب اسلواکی می توان گفت که برای اخذ یک جاب آفر از کارفرمایی درون کشور اسلواکی، شما بعنوان یک تبعه غیر اروپایی می بایست مجوز کار دریافت کنید. زیرا پروسه اخذ جاب آفر از اسلواکی این گونه است که کارفرما باید اثبات کند که نیروی کار مناسب در کشور اسلوواکی وجود ندارد. برای این کار ممکن است لازم باشد که شغل مورد نظرش را در کشور اسلواکی و ( در صورت نبود نیروی کار ) در کل اتحادیه اروپا در جراید کثیر الانتشار و دیگر رسانه های مربوطه آگهی نماید.

مهاجرت به اسلواکی

نکات مهم در خصوص مهاجرت به اروپا

بعد از این که تصمیم گرفتید مهاجرت کنید باید به چند نکته خوب توجه کنید:

  • تصمیمی را که گرفته اید، خوب بررسی کنید. چون مهاجرت امر بسیار مهمی است و با سفر های دیگر کاملا متفاوت است.
  • تمام شرایط کشوری را که قصد مهاجرت به آن کشور را دارید، بررسی کنید.
  • سعی کنید زبان کشوری را که قصد مهاجرت به آن جا را دارید، حتما یاد بگیرید.
  • قبل از مهاجرت حتما به فکر هزینه های احتمالی و ضروری باشید، تا دچار مشکل نشوید.
  • حتما وضعیت اسکان خود قبل از مهاجرت و ورود به کشور جدید را مشخص نمایید تا دچار سختی و سردرگمی نشوید.

از مهم ترین مسائل، بررسی میزان امنیت کشور مقصد است. کشوری را که امنیت کمی دارند را انتخاب نکنید. زیرا ممکن است به عنوان یک فرد غریبه در معرض خطر قرار گیرید.

سخن آخر

باتوجه به پیشرفت های چند قرن اخیر کشورهای قاره اروپا، ممکن است افراد زیادی تصمیم بگیرند به آن جا مهاجرت کنند. اما باید قبل از مهاجرت به اروپا تمام شرایط را در نظر بگیرند و تصمیم خود را قطعی کنند. ما در این مطلب ارزانترین راه مهاجرت به اروپا را به شما معرفی کردیم. کشور هایی را که برای مهاجرت گزینه خوبی بودند، مورد بررسی قرار دادیم. اما شما کدام یک از کشورهای اروپایی را برای مهاجرت می پسندید؟

مطلب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: آوا ادهمی

از کودکی عاشق تجربه چیز های جدید و نوشتن داستان بودم. سعی می کردم با نوشتن خاطرات بچگی و اتفاقاتی که واسم رخ می داد، علاقم رو به نوشتن بروز بدم و چند تا کتاب داستان واسه خودم بسازم‌. از وقتی کار نویسندگی رو شروع کردم واقعا از کارم لذت می برم و سعی می کنم شما رو هم با مطالبی که واقعا برای من جذاب هستن، آشنا کنم. می دونم هنوز اول راه هستم و تجربه ها و اتفاقات جذابی پیش رو دارم.