موکبانگر های معروف
in

موکبانگ های معروف در یوتیوب – لیست ۱۰ تایی

اشنایی با موکبانگ های معروف

شاید در اینستاگرام یا یوتیوب شاهد ویدیو کلیپ هایی باشید که در آن شخصی با اشتها در حال خوردن غذا است. شاید برای شما سوال باشه که این نوع خوردن یا به این افراد چه می گویند؟ به این نوع خوردن غذا موکبانگ و به این افراد موکبانگر یا  به معنای تحت الفظی کسانی که غذا خوردنشان را منتشر می کنند گفته می شود. این افراد که با نام موکبانگ ها یا موکبانگر شناخته می شوند مقدار زیادی غذا را در برابر دوربین خورده و آن را در فضای مجازی به شکل زنده منتشر می کنند.

این در حالی است که با مخاطبان خود تعامل دارند. امروزه موکبانگ به یوتیوبرها و تولید کنندگان محتوای ایرانی هم رسیده و بسیاری از آنها در یوتیوب و آپارات به تولید چنین ویدیوهایی پرداخته اند. البته که ویدیوهای آسمر بسیار بیشتر از موکبانگ در ایران محبوب بوده و بعنوان موکبانگ جدید در ایران با نام آسمر شهرت یافته اند. یوتیوبرها فیلم های بسیار بیشتری در یوتیوب راجع به آسمر آپلود کرده اند.

موکبانگ چیست؟

موکبانگ یا Mukbang به برنامه خوردن غذا می گویند که در اینستاگرام و یوتیوب و شبکه های اجتماعی طرفداران بسیاری دارد. موکبانگ یک پخش آنلاین سمعی و بصری است که در آن یک میزبان مقدار زیادی غذا مصرف می کند. موکبانگ از ترکیب دو کلمه muk-ja به معنی خوردن و bangsong به معنی پخش کردن ساخته شده است. موکبانگ در سال ۲۰۱۰ در کره جنوبی شناخته و به محبوبیت جهانی رسید.

موکبانگ چیست

موکبانگر ها حین خوردن غذا از میکروفن های بسیار قوی در مجاورت دهان پر خود قرار می دهند، تا ولع و هوس آن را بیشتر در ذهن بیننده پررنگ کنند. این غذاها انواع مختلفی دارد، از پیتزا گرفته تا نودل و بیشتر از غذاهای سرخ شده و ترد استفاده می شود تا صدای بیشتری را برای مخاطب به ارمغان بیاورند. موکبانگ معمولا در برنامه ی کره ای به نام AfreecaTV به صورت مستقیم پخش می شود.

این در حالی است که بینندگان میتوانند در همان لحظه و به طور زنده نظر دهند و میزبان را به خوردن بیشتر تشویق کنند. اما از زمان پیدایش سیستم عامل های ویدیویی نظیر یوتیوب و اینستاگرام به آنجا مهاجرت کرده است. در این اپ ها موکبانگ را در سراسر جهان پیدا خواهید کرد که به جای اشتراک مستقیم و پخش زنده، ویدیوها را بارگذاری کرده اند.

مزایا و معایب موکبانگ

در کشورهای کره جنوبی، آمریکا، صربستان و گرجستان این چالش ها شناخته شده است. از مزایای موکبانگ درآمد بالایی است که به واسطه نمایش ویدیوها و تبلیغ برای فالوورهایشان دارند. از جمله مزایای دیگر موکبانگ باید به موارد زی اشاره کرد:

  • آموزش دیزاین های جالب
  • آشنایی با غذاهای فرهنگ ها و کشورهای مختلف
  • آشنایی با رستورانها و کافه های معتبر
  • آشنایی با دستور پخت بعضی از غذاها
  • یادگیری فوت و فن سرآشپزهای بین المللی.

طریقه خوردن در موکبانگ بیشتر شبیه یک تنش عصبی یا حرص و جنون را نشان می دهد. که علاقه شدیدی به خوردن غذا دارد. این کار در دراز مدت ممکن است به بیماری های روحی و جسمی تبدیل شود. همچنین بیماری هایی چون: کبد چرب، دیابت، قند و بدبختی های رژیم های سخت و یا برداشتن معده و خیلی عوارض دیگر که از معایب موکبانگ بشمار می روند.

موکبانگ های معروف در یوتیوب

۱- Bethany Gaskin

یکی از کانال های موکبانگ های معروف در یوتیوب Bethany Gaskin است که در مقابل دوربین قرار می گیرد که لبخندی به پهنای صورت دارد. با بینندگان خود تعامل ایجاد کرده و به خوردن و نوشیدن می پردازد. او با سری ویدیوهای خود از غذا خوردنش توانسته به میلیونها طرفدار در یوتیوب برسد. طرفداران او بخاطر نحوه غذا خوردن و همچنین از نوع حرف زدن بامزه این ستاره یوتیوب بسیار خوششان می آید.

موکبانگ معروف

۲- Banzz از موکبانگر های معروف یوتیوب

به عنوان یکی از پیشروهای ترند موکبانگ، Banzz نزدیکترین نمونه به یک موکبانگر کره ای است. او بخاطر تواناییش در خوردن مقادیر زیادی غذا و همزمان حفظ فیزیک فوق العاده اش مشهور است. اگرچه Banzz در ویدیوهایش به زبان کره ای صحبت میکند. اما برخی به زبان های دیگر مانند انگلیسی نیز دوبله شده اند و طرفداران زیادی دارد.

بنز از موکبانگ های معروف

۳- Keemi از موکبانگ های معروف

Keemi از موکبانگ هایی بود که خیلی زود بازی پرخوری آنلاین خود را در یوتیوب شروع کرد. او یک آشپز بزرگ است و معمولا غذاهایی که خود در خوابگاه دانشگاه یا آپارتمانش در شیکاگو تهیه کرده را در برابر دوربین می خورد. اما کانال او تنها برای استریم ویدیوهای زنده غذا خوردن نیست و در زمینه آشپزی و ولاگری در زمینه غذاها نیز فعالیت دارد.

کیمی موکبانگ معروف

۴- Yuka Kinoshita

یکی دیگر از موکبانگ های معروف Yuka Kinoshita می باشد. این یوتیوبر ژاپنی بخاطر اشتهای سیری ناپذیری که دارد شناخته شده است. بخاطر همین لقب oogui که در زبان ژاپنی به معنی «خورنده بزرگ» است را به او داده اند. ادعا می شود Yuka Kinoshita در یک مورد ۱۶ کیلوگرم غذا که ارزش غذایی معادل ۱۲۰۰۰ کالری را خورده است. این در حالی است که ۵٫۲ میلیون نفر از دنبال کنندگانش شاهد این کار بودند. این زن قهرمان ژاپنی دنیای موکبانگ بخاطر این توانایی خود در سریال های متعدد ژاپنی حضور یافته اما علیرغم این پرخوری ها بسیار سالم و اندامی باقی مانده است.

یوکا از موکبانگر معروف بوتیوب

۵- Dorothy

از کانال های موکبانگ های معروف کره ای Dorothy نام دارد، که مقدار زیادی غذا را در معده کوچکش جای می دهد. او معمولا غذاهای کره ای خورده و ویدیوهای او اغلب دارای زیرنویس یا دوبله انگلیسی هستند. مقاومت او در برابر غذاهای تند و فلفلی شما را حیرت زده خواهد کرد.

موکیانگ دوروتی

۶- Quang Tran

Quang Tran از دیگر موکبانگ های معروف است. او یک یوتیوبر ویتنامی-کانادایی است و کانالش بیش از ۱٫۵ میلیون کاربر دارد. او بخاطر لذت واضحی که از غذا خوردن می برد و لبخند بزرگی که هیچگاه محو نمی شود و دستورالعمل های غذایی که با بینندگانش به اشتراک می گذارد شناخته می شود.

موکبانگ کوانگ

۷- Stephanie Soo

یکی دیگر از موکبانگ های معروف Stephanie Soo نام دارد. او اگرچه در عرصه موکبانگ یک تازه کار بشمار می رود. اما این شهروند کره ای-آمریکایی بیش از یک میلیون کاربر در یوتیوب دارد. برگ برنده او این است که معمولا همزمان با غذا خوردن داستانهایی حاوی تئوری های توطئه، قتل های حل نشده و داستانهای ترسناک تعریف می کند.

موکبانگ جدید

۸- Steven Sushi

از دیگر موکبانگ معروف Steven Sushi می باشد. ویدیوهایش در لس آنجلس تهیه می شوند و پر از غذاهای اصیل آمریکایی است که بسیار مورد توجه کاربران یوتیوب قرار گرفته است. او معمولا خواهرش Arie را نیز به عنوان مهمان در ویدیوهایش دارد.

موکبانگ معروف استیون

۹- BenDeen یکی از کانال های معروف موکبانگ در یوتیوب

Ben Deen یک ترند یوتیوبر موکبانگ است که در آمریکا بزرگ شده است، اما اکنون در کره زندگی می کند. تماشای ویدیوهای او شبیه این است که  با دوستتان در حال تفریح و خوشگذرانی هستید. او به شدت به پیتزا علاقه داشته و بهترین موکبانگر پیتزا بشمار می رود.

از موکبانگرهای معروف

۱۰- MommyTang

یکی دیگر از موکبانگ های معروف Mommy Tang می باشد. یک یوتیوبر کره ای-آمریکایی است که ترند موکبانگ را در ایالات متحده پرطرفدار ساخته است. کانال او یکی از اولین کانالهای موکبانگ انگلیسی زبان بود که مشهور شد. او هنگام استریم ویدیوهایش بسیار جالب صحبت می کند. سه دخترش نیز در ویدیوها با او همراه می شوند. مامی تانگ گیاهخوار است و دستورالعمل پخت غذاهای گیاهی نیز در کانالش منتشر می کند.

موکبانگها معروف یوتیوب

سخن آخر

امروزه شاید فیلم های زیادی از موکبانگها در فضای مجازی دیده باشید. در این مطلب سعی کردیم موکبانگ های معروف را به شما معرفی کنیم. شما تا چه حد در مورد موکبانگ اطلاع دارید؟ موکبانگرهای مورد علاقه شما چه کسانی هستند؟ منتظر نظرات زیبای شما در بخش دیدگاه هستیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: avin

اوین هستم، بهمن ماهی و عاشق کار با لب تاب و کارهای اینترنتی هستم. به نویسندگی علاقه ی چندانی نداشتم ولی از وقتی با نت نظر آشنا شدم به کار نویسندگی علاقه پیدا کردم. عاشق گردش و تجربه های جدید هستم.