in

بهترین سریال های اروپایی – لیست ۱۵تایی

بهترین سریال های اروپایی جدید

سریال ها همیشه مخاطبان خاص خود را دارند٬ افرادی که با علاقه هر هفته و شاید هر سال ادامه سریال مورد علاقه خود را دنبال می‌کنند. اما افراد عاشق سریال علاوه بر سریال های آمریکایی سایر اخبار مربوط به سریال را دنبال می‌کنند بی شک از وجود سریال های اروپایی باخبرند. سریال هایی بی‌ نظیر در ژانرهای مختلف. بهترین سریال های اروپایی مختص کشور خاصی نیستند و کشورهای مختلف اروپایی چند سالی است که به ساختن آنها روی آورده‌اند. بهترین سریال های اروپایی را می‌توان در بین ژانرهای جنایی،  پلیسی، درام و کمدی دنبال کرد و از دیدنشان حتی بیشتر از سریال های آمریکایی لذت برد. اما با بهترین سریال های اروپایی آشنا شویم.

بهترین سریال های اروپایی

۱- سریال پل Bron

سریال «پل» (Bron) یکی از بهترین سریال های اروپایی و محصول دو کشور سوئد و دانمارک است و در این دو کشور همسایه جلوی دوربین رفته است. «پل» در ژانر معمایی و جنایی ساخته شده است. این سریال چهار فصل دارد و هر فصل به موضوعی جداگانه می‌ پردازد. قهرمان‌ این داستان‌ها دختری به نام ساگا نورین است که در کنار همکارانش در اداره پلیس سوئد و دانمارک، پرده از راز قتل‌ ها و جرم‌ ها برمی‌دارد. در این میان نیز مسائلی از زندگی شخصی او و همکارانش نیز بازگو می‌شود.

بهترین سریال های اروپایی

۲- آلمان ۸۶ Deutschland 86 از بهترین سریال های اروپایی

سریال «آلمان ۸۶» (Deutschland 86) در ۱۰ قسمت و در ژانر اکشن و تاریخی ساخته شده است. دستان آن درباره جاسوسی به نام مارتین است که در آلمان شرقی ساکن است و باید برای نفوذ به ارتش آلمان غربی به آنجا برود. او در طول فعالیتش بارها هویتش را در معرض خطرات مختلف می‌بیند.

این سریال در سال ۲۰۱۸ ساخته شده و دنباله‌ ایست بر سریال «آلمان ۸۳». این سریال در سال ۲۰۱۵ ساخته شد و فعالیت‌ های قاچاق اسلحه و عتیقه و سایر فعالیت‌ های آلمان شرقی را به تصویر می‌کشد.

سریال آلمانی

۳- در دام افتاده Trapped

سریال «در دام افتاده» (Trapped) سریالی جنایی است که در کشور ایسلند جلوی دوربین رفته و محصول این کشور است. داستان این سریال اروپایی جنایی است و با پیدا شدن یک جنازه بی نام و نشان آغاز می‌شود. پلیس در شهری دورافتاده و با وجود طوفانی سهمگین باید راز این قتل و هویت مقتول را کشف کند.

سریال اروپایی

۴- سریال بلگریویا Belgravia

سریال درام و احساسی «بلگریویا» (Belgravia) را جان الکساندر براساس رمانی به همین ساخته است. داستان آن در قرن نوزدهم میلادی رخ می‌دهد. این سریال درباره خانواده‌های اشرافی ساکن لندن است که با مقامات عالی رتبه در دستگاه دولت رفت و آمد دارند. اما رازهایی در گذشته هر یک از آنان وجود دارد که لو رفتن آنها عواقب بدی را به دنبال خواهد داشت.

سریال انگلیسی

۵- سریال بابیلون برلین (Babylon Berlin) یکی از بهترین سریال های اروپایی

سریال «بابیلون برلین» (Babylon Berlin) در ژانر درام تاریخی و جنایی، یکی از پرهزین ه‌ترین سریال‌ های ساخت کشور آلمان است. داستان سریال حول محور ارتش نازی می‌ چرخد و فجایع اقتصادی و اجتماعی حزب نازی. قهرمان داستان کاراگاهی است که از شهر کلن به برلین می‌ رود تا یک پرونده انتخابات را پیگیری کند.

فصل اول و دوم این سریال در سال ۲۰۱۷ پخش شد. سومین قسمت این سریال جذاب و دلهره آور در سال ۲۰۲۰ روی آنتن رفت. به دلیل بازخورد مثبت مخاطبان احتمال ساخت قسمت بعدی آن نیز وجود دارد.

بهترین سریال آلمانی

۶- سریال تاریک Dark از جالب ترین سریال های اروپایی

سریال «تاریک» یا «دارک» (Dark) یک سریال آلمانی است‎. سریالی علمی تخیلی و دلهره آور که در سه فصل از شبکه نتفلیکس پخش شد. داستان فیلم با گم شدن یک پسر بچه در شهری کوچک آغاز می‌ شود٬ شهری که مجهز به تاسیسات هسته‌ای است و بعد از اینکه اعضای شهر به دنبال این گمشده می‌گردند رازهای عجیبی برایشان آشکار می‌شود.

با کشف هر راز داستان پیچیده‌تر و هیجان انگیزتر می‌شود و شخصیتی به شخصیت‌های داستان اضافه می‌شود. فصل اول سریال در سال ۲۰۱۷ پخش شد و دو فصل‌ بعد در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بر روی پلتفرم شبکه نتفلیکس قرار گرفتند.

سریال دارک

۷- سریال ممکنه نابودت کنم (I May Destroy You)

سریال بریتانیایی «ممکنه نابودت کنم» (I May Destroy You) یک سریال درام است که برای پخش از شبکه بی بی سی و اچ بی او ساخته شده است. آرابلا نام شخصیت اصلی آن است که چهره محبوبی در تویتر است و رمانی موفق نیز نوشته و منتشر کرده است. حالا او باید دومین رمانش را در زمانی کوتاه بنویسد٬ اما به دعوت دوستانش شبی را با آنها می‌ گذراند که وقایعی تازه، عجیب و تلخ برایش رقم می‌زند. میکلا کوئل نقش اصلی داستان را ایفا می‌کند و علاوه بر آن نویسندگی و کارگردانی این سریال را نیز بعهده دارد.

سریال خارجی ۲۰۲۱

۸- سریال تلفات جاده ای Roadkill

سریال «تلفات جاده ای» (Roadkill) برخلاف آنچه ممکن است از نامش برداشت شود به زندگی و روابط سیاسی یک سیاستمدار در بریتانیا می‌ پردازد. هیو لوری نقش اول این مینی سریال را بعهده دارد. آنچه در این درام سیاسی می‌بینیم زندگی این سیاستمدار، روابطش با دوستانش و دسیسه‌ های دشمنانش است.

سریال پلیسی ۲۰۲۱

۹- سریال اسلوبرن Sloborn

سریال دلهره آور «اسلوبرن» (Sloborn) درباره موضوع پاندمی یک ویروس است که این روزها برای همه آشناست. این سریال علمی-تخیلی محصول دو کشور آلمان و دانمارک است. این ویروس از شهر کوچکی آغاز می‌شود و جان همه را به خطر می‌اندازد.

بهترین سریال های اروپایی

۱۰- سریال مارسلا Marcella

سریال پلیسی «مارسلا» (Marcella) درباره کاراگاهی با همین نام با بازی آنا فریل است. این سریال انگلیسی را نویسنده سریال معمایی و موفق «پل» نوشته است. مارسلا کاراگاهی است که مامور می‌شود پرونده‌ای را حل کند که از یازده سال پیش باز مانده است. این پرونده درباره یک قاتل سریالی است که مجددا دست به آدم کشی زده است. مارسلا علاوه بر مسائل کاری با مشکلات زندگی روزمره نیز دست به گریبان است.

سریال معمایی ۲۰۲۱

۱۱- سریال دره خوشحالی Happy Valley

سریال «دره خوشحالی» (Happy Valley) بر خلاف نامش در ژانر جنایی ساخته شده است. فصل اول آن در سال ۲۰۱۴ و فصل دوم در سال ۲۰۱۶ از شبکه بی بی سی وان پخش شد. کاترین قهرمان این داستان است که دخترش را بعد به علت خودکشی از دست داده است. او متوجه می‌ شود که شخصی که به دخترش تجاوز و او را به فکر خودکشی انداخته است حالا از زندان بیرون آمده و در جریان یک آدم ربایی قرار گرفته است.

سریال خارجی ۲۰۲۱

۱۲- سریال براد‌چرچ Broadchurch

سریال معمایی «برادچرچ» (Broadchurch) بریتانیایی است و در سه فصل ساخته شده است. فصل اول سریال که بهترین سریال های اروپایی است با قتل یک پسربچه ۱۱ ساله آغاز می‌شود. این قتل در منطقه‌ای کوچک رخ می‌ دهد که باعث ترس و وحشت ساکنان آن می‌شود. اولیویا کلمن و دیود تننت نقش دو کاراگاه این سریال را ایفا می‌کنند. فصل دوم نیز دادگاه این قتل است و پرونده دو قتل دیگر و در آخر فصل سوم پرونده یک تجاوز را دنبال می‌ کند.

بهترین سریال پلیسی

۱۳- سریال سقوط The Fall

سریال «سقوط» (The Fall) در شمال ایرلند و در شهر بلفست برای این کشور ساخته شده و از شبکه بی بی سی وان نیز پخش شده است. داستان این سریال جنایی درباره قاتلی زنجیره‌ ایست که قربانیانش را از میان زنان شاغل انتخاب می‌کند و پلیس یک افسر ارشد به نام استلا گیبسو مامور پیدا کردن این قاتل می‌ کند. بعد از بازخورد خوب این سریال سازندگان به فکر تولید دو قسمت دیگر افتادند و سه فصل این سریال در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ ساخته شدند.

بهترین سریال جنایی

۱۴- پیکی بلایندرز Peaky Blinders از بهترین سریال های اروپایی

سریال بریتانیایی «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) یکی از محبوب ترین سریال های اخیر است. داستان آن کما بیش بر اساس داستان واقعی زندگی یک خانواده گانگستر در بریتانیا ساخته شده است. خانواده شلبی که بین دو جنگ جهانی اول و دوم با کارهای خلاف توانسته بودند شهرت و ثروت زیادی به دست آورند.

از بازیگران این سریال می‌توان کیلین مورفی، هلن مک‌کروری، پاول اندرسن، آنابل والیس و تام هاردی را نام برد. اولین فصل این سریال در سال ۲۰۱۳ پخش شد و ساخت ششمین و آخرین فصل آن به دلیل پاندمی کرونا به تعویق افتاد و در حال حاضر در حال ساخت است.

بهترین سریال خارجی ۲۰۲۱

۱۵- سریال بعد از زندگی After Life، از بهترین سریال های اروپایی

سریال کمدی سیاه «بعد از زندگی» یا «زندگی پس از مرگ» (After Life) داستان مردی است که بعد از مرگ همسرش تصمیم می‌ گیرد انسان بدی باشد. او در تلاش است از همه انتقام بگیرد اما مسیر زندگی و دوستانش باعث می‌ شودند زندگی او مسیر دیگری را پیش ببرد و فلسفه‌ ای جدید برای زندگی بیابد. این سریال بریتانیایی در دو فصل ساخته شده است. به دنبال استقبال مخاطبان قرار است قسمت سوم آن نیز ساخته شود. فصل بعدی سریال «بعد از زندگی» بی شک یکی ازبهترین سریال های ۲۰۲۱ خواهد بود.

سریال اروپایی

کلام آخر

لیستی کوتاه از بهترین سریال های اروپایی را با شما در میان گذاشتیم. سریال‌ هایی جنایی، درام، پلیسی و حتی کمدی که همه ارزش دیدن دارند. شما نیز با به اشتراک گذاشتن سریال های اروپایی یا مینی سریال های مورد علاقه خود این لیست را تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: پریسا ایرانی