in

حقایق شگفت انگیز در مورد معجزه شکرگزاری که باید بدانید

معجزه شکرگزاری چیست؟

حدودا دو سال پیش بود که از طریق مطالعه شخصی که داشتم؛ با معجزه شکرگزاری آشنا شدم. اوایل خیلی به قدرت این قانون باور نداشتم و به همین دلیل تصمیم قطعی برای آشنایی بیشتر با آن نداشتم. اما زمانی که با یکی از دوستانم صحبت کردم؛ او تجربیات خودش را درباره استفاده از این قانون قدرتمند بیان کرد. در آن موقع تصمیم گرفتم که خودم آستین ها را بالا بزنم و شخصا در مورد این قانون مطالعه کنم.

تحقیقاتم را در مورد قانون سپاسگزاری شروع کردم و تا الان که مشغول نوشتن این مطلب هستم؛ ادامه دارد. نکته مهمی که می خواهم به شما بگویم این است که خود من تا کنون از این قانون استفاده کردم و نتیجه هم گرفتم. پس لطفا تا انتهای این مطلب همراه من باشید تا هرچه بیشتر با معجزه شکرگزاری آشنا شوید.

معجزه شکرگزاری چیست؟

معجزه شکرگزاری چیست؟

از دوران کودکی بزرگترها همیشه به ما یاد داده اند که در مقبال لطف هر فردی از او سپاسگزاری کنیم. اما شاید هیچ کدام از ما از اثرات سپاسگزاری آشنا نبودیم. برای آشنایی بیشتر با معجزه شکرگزاری باید بحث را از ریشه آن شروع کنیم. حتما شما هم با کلمه قانون جذب تا حدودی آشنا هستید یا حداقل اسم آن را شنیده اید. طبق این قانون شما به هر چیری که فکر کنید؛ آن را وارد زندگی خودتان خواهید کرد.

به عنوان مثال اگر مدام به بی پولی فکر کنید؛ بی پول خواهید شد. حالا چرا قانون جذب به این صورت کار می کند؟ ما به هر چیزی که فکر می کنیم؛ ارتعاش مخصوص آن را به کائنات ارسال می کنیم. کائنات نیز آن فکر ما را – چه منفی چه مثبت – وارد زندگی ما خواهد کرد. این موضوع تا جایی در جهان مورد استقبال قرار گرفت که حتی بحث قانون طلایی برای جذب عشق از دست رفته نیز در کتاب ها و سمینارها مورد بررسی قرار گرفت.

سوال مهم: از کجا بفهم ارتعاش من منفی است یا مثبت؟

حالا که با اهمیت ارتعاش در زندگی خود آشنا شدید؛ شاید بپرسید که راه تشخیص ارتعاش منفی و مثبت چیست؟ جواب این است که به احساس خود توجه کنید. به عبارت دیگر شما باید ببینید که در آن لحظه که مشغول ارسال ارتعاش هستید؛ حس خوبی دارید یا نه؟ فرض کنید که شما در وضعیتی قرار دارید که نیاز شدید به پول داشته اما جیبتان خالی شده است.

شاید فردی در آن لحظات ارتعاش بی پولی را به کائنات بفرستد و از وضعیت خود شکایت کند. به نظر شما احساس این شخص در آن لحظات چه چیزی است؟ جواب مشخص است، هیچ فردی از بی پولی خوشحال نمی شود و قطعا احساس آن شخص منفی خواهد بود. در اینجا کائنات نیز بی پولی بیشتری را در زندگی آن فرد وارد خواهد کرد.

ارتباط معجزه سپاسگزاری با قانون جذب چیست؟ 

در اینجا قصد دارم هدفم را از این همه صغری و کبری چیدن بگویم، یعنی ارتباط معجزه شکرگزاری با قانون جذب. ما متوجه شدیم که احساس خوب باعث ارتعاش مثبت می شود و ارتعاش مثبت نیز نعمت های بیشتری را وارد زندگی ما خواهد کرد. قانون شکرگزاری یکی از بهترین و مؤثر ترین روشها برای ایجاد حس خوب در انسان هاست. بهتر است باز هم از تکنیک مثال زدن برای مشخص شدن موضوع استفاده کنیم.

فرض کنید که شما از نعمت سلامتی که هم اکنون دارید؛ از خداوند سپاسگزاری می کنید. در این موقع درون شما احساس خوب و مثبتی ایجاد می شود و به واسطه آن ارتعاش مثبت. مگر می شود که فردی به نعمت های زندگی خود فکر کند و درونش حس منفی ایجاد شود؟ حالا قصد دارم معجزه سپاسگزری را طی یک جمله برای شما تعریف کنم:

شکرگزاری یعنی توجه کردن به نعمت ها، آرزوها و خواسته ها و سپاسگزاری کردن قلبی، زبانی و عملی از آن ها

چگونه با قانون سپاسگزاری به اهدافمان برسیم؟  

در این قسمت قصد ندارم که با توضیحات اضافی و خسته کننده وقت شما را بگیرم. بنابراین به سرعت به سراغ مراحل استفاده از معجزه شکرگزاری می رویم.

طریقه استفاده از قانون شکرگزاری

مرحله اول – شمارش نعمت های خود 

در مرحله اول باید نعمت هایی را که خداوند به شما عطا کرده است را به صورت کامل مشخص کنید. خیلی کار سختی نیست، به مثال های زیر توجه کنید:

  • داشتن شغل، درآمد خوب، داشتن ماشین، داشتن خانه و غیره
  • برخورداری از نعمت سلامتی: سلامتی قلب، سلامتی مغز، سلامتی کبد، سلامتی دست، توانایی راه رفتن، نعمت دیدن و گوش کردن و غیره
  • استعداد هایی که دارید: استعداد ایده پردازی، استعداد خوب صحبت کردن، استعداد خوب نوشتن، استعداد کارهای مدیرتی و غیره
  • ارتباط عالی با خانواده، داشتن همسری خوب، داشتن دوستانی که با آن ها احساس آرامش می کنید و غیره

این نعمات آنقدر زیاد است که شمارش و به یادآوری همه آن ها غیر ممکن است. زمانی که نعمت های خود را مشخص کردید؛ باید با استفاده از جملات جادویی حس سپاسگزاری خود را بیان کنید.

نمونه جمله جادویی  

خدایا بابت نعمت … از تو بسیار سپاسگزارم چون…

مثال: خدایا بابت داشتن شغل از تو بسیار سپاسگزارم؛ چون می توانم از عهده مخارج خودم برآیم و از زندگی لذت ببرم.

دقت کنید که این جمله را از صمیم قلب بگویید و در آن هنگام از حس سپاسگزاری لبریز شوید. اگر این کار را به خوبی انجام داده و ادامه دهید؛ نعمت های بیشتری را دریافت خواهید کرد.

مرحله دوم – تصویر سازی کنید

یکی دیگر از مواردی که می شود بابت آن ها از خداوند سپاسگزاری کرد؛ آرزوها و خواسته های شماست. هر فردی برای خود اهداف و آرزوهایی دارد و علاقه دارد که به آن ها دست پیدا کند. در این صورت شما می توانید بابت داشتن آن اهداف و خواسته ها خدا را شکر کنید. فرض کنید که هدف شما خریدن یک خانه بزرگ در یکی از بهترین مناطق شهرتان است. در هنگام سپاسگزاری خود را در آن خانه مجسم کنید و در خود حس لذت ایجاد کنید.

این کار را با در نظر گرفتن همه جزئیات انجام دهید. مثلا خانه شما دو طبقه است، مجسمه زیبایی در آنجا وجود دارد، در حیاط خود استخر دارید و غیره. انگار که همین الان هم به آرزوی خود دست پیدا کرده اید.

مرحله سوم – تکرار کنید

شکرگزاری کار یکی دو بار نیست و باید برای رسیدن به نتایج مورد نظر آن را پیوسته انجام دهید. بهتر است یک دفترچه معجزه شکرگزاری برای خود تهیه کرده و موارد مربوط را در آن یادداشت کنید. حتی می توانید در گوشی خود یا از نرم افزار های کاربردی برای نوشتن جملات شکرگزاری خود استفاده کنید.

مرحله چهارم – استفاده خوب از نعمت ها

همانطور که در تعریف شکرگزاری اشاره کردیم سپاسگزاری دارای سه بخش است، قلبی، زبانی و عملی. شکرگزای قلبی که مربوط به نوشتن جملات جادویی است. شکرگزاری قلبی نیز مربوط به داشتن حس خوب و لبریز شدن از حس سپاسگزاری است. اما شکرگزاری عملی یعنی استفاده در راه درست از نعمت هایی است که در اختیار ما قرار داده شده است. این خیلی خوب است که شما از نعمت داشتن زبان و قدرت تکلم شکرگزاری می کنید؛ اما نباید از آن برای بدگویی، مسخره کردن و نیش زدن به دیگران استفاده کنید.

مرحله پنجم -نعمت های جدید را فراموش نکنید

همانطور که بالا تر اشاره کردم؛ نعمت هایی که در اختیار انسان گذاشته شده است تمام نمی شود. می توانید هر روز به محض بیدار شدن از خواب، بابت ۱۰ مورد از نعمت های خود سپاسگزاری کنید. سعی کنید که هر روز نعمت های جدیدی را به لیست خود اضافه کرده و بابت داشتن آن ها شکرگزاری کنید.

ممکن است روزی از یکی از دوستان خود هدیه بگیرید، یا اینکه اتفاق مبارکی برای شما رخ بدهد. با اینکه این اتفاقات یک بار برای شما رخ داده اند؛ اما می تواند سوژه های خوبی برای قدردانی از خداوند باشد.

آیا قانون سپاسگزاری واقعا عمل می کند؟

شاید نتوان با استفاده از فرمول های ریاضی و فیزیک قانون جذب را برای فردی به خوبی بیان کرد. اما اگر یک توپ را جلوی آن فرد از ارتفاع رها کنید، آن موقع قانون جذب را درک خواهد کرد. برای ایمان به معجزه شکرگزری نیز خواندن این مقاله کافی نیست و باید خودتان شروع کنید. نعمت های زندگی تان را مشخص کنید و بابت داشتن آن ها خداوند را شکر کنید.

در این صورت است که می توانید معجزه سپاسگزاری را ببینید. تاکنون انسان های موفق و بزرگ زیادی از اهمیت شکرگزاری سخن گفته اند. با این حال شما می توانید از همین فردا و از صمیم قلب شروع به شکرگزاری کردن کنید. مطمئن باشید که به زودی معجزه سپاسگزاری را خواهی دید.

اثبات معجزه شکرگزاری

سخن آخر

من در این مقاله سعی کردم که صرفا شما را تا حدودی با معجزه شکرگزاری آشنا کنم. اما ادامه مسیر به همت و اراده شما بستگی دارد که بتوانید از این قانون به نفع خود استفاده کنید. افراد زیادی تا به حال موفق شده اند که با سپاسگزاری زندگی خود را بهبود دهند. چرا شما یکی از آن ها نباشید؟

مثل همیشه منتظر نظرات شما در مورد موضوع مطلب هستیم. آیا شما تاکنون از معجزه سپاسگزاری استفاده کرده اید؟ آیا اثرات آن را در زندگی خود دیده اید؟ لطفا نظرات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: اشکان عسکری

از وقتی که یادمه علاقه های گوناگونی داشتم. بعد از بررسی های زیاد فهمیدم که از قضا یک چند پتانسیلی هستم! آدم درونگرایی هستم و همین خصلتم باعث شد که با وبلاگ نویسی آشنا بشم و به تازگی هم وارد دنیای جذاب تبلیغ نویسی شدم. کلی کار است که باید تجربه و تعداد زیادی مسیر ناشناخته وجود دارد که باید طی کنم.