in

افیلیت مارکتینگ یک روش عالی برای کسب درآمد اینترنتی

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

امروزه اهمیت کسب و کار اینترنتی و فرصت های بیشماری که در آن برای کسب درآمد وجود دارد، بر کسی پوشیده نیست. افرادِ بسیاری وارد این حوزه شده و تعداد بسیاری نیز در حال وارد شدن هستند. افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش یکی از بهترین ایده های کسب درآمد از اینترنت است. چون افراد زیادی با استفاده از این بستر و با کمترین زحمت، توانسته اند به درآمد های میلیونی برسند.

به شما این اطمینان را می دهم که اگر به خوبی با افیلیت مارکتینگ آشنا شوید، می توانید یک کار پردرآمد را با حداقل سرمایه استارت بزنید. شاید خیال کنید که این فقط یک ادعا است. چون نبودِ سرمایه همیشه دغدغه جوانان برای استارت کسب و کار بوده است. اما با خواندن ادامه این مطلب، جواب سوالات ذهنی خودتان را خواهید گرفت.

آشنایی با راه های کسب درآمد از اینترنت

راه های کسب درآمد اینترنتنی

کسب درآمد از اینترنت با تمامی مزایایش، هنوز در ذهن بساری از افراد مبهم است. بعضی از افراد اعتقاد دارند که نمی شود از این راه پول درست و حسابی درآورد. بعضی دیگر نیز خیال می کنند که درآمد زایی از این روش بسیار آسان است. البته همه می دانیم که این دو گروه در اشتباه هستند. به این دلیل که ما افرادی را می شناسیم که از طریق اینترنت درآمد های خوبی کسب کرده اند.

درآمد زایی از طریق اینترنت بیشتر از همه نیاز به پشتکار و صبر دارد. اما در کنار همه این مواد نمی توان از مزایای بی نظیر این حوزه چشم پوشی کرد. چون کسب درآمد اینترنتی به شما این امکان را می دهد که در خانه و با یک شلوارک! پول دربیاورید.

البته کسب درآمد آنلاین فقط محدود به سایت نمی شود. شما می توانید از طریق شبکه های مجازی مانند اینستاگرام نیز اقدام به فروش محصولات خود کنید. یا اینکه از طریق تبلیغات درآمد های خوبی کسب کنید. بعضی از افراد نیز دوره های آموزشی خود را در اینترنت به فروش می رسانند. افیلیت مارکتینگ یکی از بهترین روش های درآمد زایی از طریق اینترنت است که در ادامه توضیح داده می شود.

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ چیست؟

حتما با واژه بازاریاب و نحوه کار آن آشنا هستید. فرض کنید که شرکتی اقدام به تولید یک محصول کرده و قصد دارد فروش خود را افزایش دهد. در این حالت اقدام به جذب بازاریاب می کند. آن ویزیتور نیز به معرفی محصول پرداخته و در صورت فروش موفق، پورسانت خود را دریافت می کند. افیلیت مارکتینگ یا affiliate marketing به سازماندهی شدنِ این سیستم در بسترِ اینترنت می گویند. پس می توانیم آن را به این صورت تعریف کنیم:

افیلیت مارکتینگ یا هکاری در فروش نوع جدیدی از تبلیغات بوده که در آن افرادی وظیفه فروشِ محصولات یا خدمات شرکتی را بر عهده گرفته و در صورت هر فروش موفق، مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می کنند.

آشنایی با افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش

اجازه دهید با یک مثال بحث را پیش ببریم. فرض کنید که شرکتی دارای یک سایت بوده که اقدام به فروش محصولات لوازم خانگی می کند. صاحب این شرکت تصمیم می گیرد که برای افزایش فروش، از سیستم همکاری در فروش استفاده کند.

در این حالت شما در قسمتِ همکاری در فروش ثبت نام کرده و لینک مخصوص خود را دریافت می کنید. شما می توانید آن لینک را در سایت های مختلف قرار بدهید. اگر فردی از طریق لینکِ شما وارد آن سایت شده و خرید کند، بصورتِ خودکار به شما سود خواهد رسید.

 مزایای هکاری در فروش

طبق آمار ۱۵ درصد از درآمد دنیای اینترنت، از طریق افیلیت مارکتینگ تأمین می شود. اما چرا این سیستم تا این اندازه دارای محبوبیت است؟ دقت داشته باشید که همکاری در فروش یا affiliate marketing نوعی از تبلیغات نتیجه گرا است. یعنی آن شرکت فقط در صورت فروش، اقدام به پرداخت پورسانت می کند.

این روش به شدت به نفع آن شرکت یا برند است. فرض کنید که آن بازاریاب لینک خود را در ۱۰ سایت تبلیغ کرده و فقط از ۲ سایت خرید انجام می شود. یعنی آن بازاریاب به صورت رایگان برای آن سایت تبلیغ کرده است، بودن اینکه ریالی دریافت کند.

این روش به شدت مورد پسند کسانی است که به دنبال انجام بازاریابی با کمترین هزینه هستند. اما آن سوی دیگر فرد بازاریاب نیز از این معامله سود می برد. کار او فقط تبلیغ کردن و ارجاع مخاطب به محصول و سایت مورد نظر است. در واقع هیچ هزینه ای بر دوش او نیست، نه خرید محصول و نه هزینه حمل و نقل. به همین جهت از همکاری در فروش، به عنوان یکی از شغل های پردرآمد بدون سرمایه یاد می کنند. پس متوجه می شویم که در این سیستم همه سود برده و راضی هستند.

چگونه از همکاری در فروش (افیلیت مارکتینگ) کسب درآمد کنیم؟

اگر تصمیم قطعی گرفته اید که از این بستر برای درآمد زایی استفاده کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- ابتدا شما باید صفحه پربازدیدی داشته باشید که مخاطبان جذب آن شوند. منظورم یک سایتِ پربازدید یا یک پیجِ با فالورهای زیاد است (البته سایت بیشتر توصیه می شود). در اینجا کار اصلی شما شروع می شود و باید بازدید کنندگان سایت خود را افزایش دهید.

چون اگر کسی از سایت شما بازدید نداشته باشد، چه کسی را می خواهید به سایت آن شرکت ارجاع دهید؟ برای این کار باید با تولید محتوای جذاب و اصول سئو، سایت خود را در نتایج برتر گوگل قرار دهید. البته سعی کنید که کمال گرا نباشید و تمرکز خود را به شروع کردن معطوف کنید.

مراحل شروع کردن همکاری در فروش

۲- در مرحله بعد باید سایتی را پیدا کنید که از سیستم افیلیت مارکتینگ استفاده می کند. مثلا سایت دیجیکالا که بهترین سایت همکاری در فروش ایران به شمار می رود. شما می توانید در این سایت یا سایت های مشابه آن ثبت نام کرده و کد یا لینک مخصوص خودتان را دریافت کنید.

۳- در این مرحله کافی است که بنرهای تبلیغاتی را در سایت خودتان قرار دهید. در این صورت مخاطبان با کلیک بر روی آن بنر، به سایتِ مورد نظر هدایت می شوند. در ادامه اگر خریدی را انجام دهند، پورسانت شما محفوظ خواهد بود. البته اگر سایتی ندارید، می توانید وارد سایت های دیگر شوید.

منظورم سایت ها یا تالارهای گفتگو است که می توانید به صورت رایگان لینک خود را قرار دهید. البته همانطور که بارها گفتم، اگر به دنبال سود واقعی هستید، باید سایتِ خودتان را راه اندازی کنید.

افیلیت مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

همانطور که متوجه شدید، افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش متعلق به کسب و کارهای اینترنتی است. در واقع منظور شرکت هایی است که به صورت فیزیکی در سطح شهر وجود داشته و سایتی نیز دارند. یا سایت هایی که فقط در بستر اینترنت فعالیت داشته و به صورت فیزیکی وجود ندارند. به صورت کلی هدف از افیلیت مارکتینگ، برند سازی و افزایش فروش است، آن هم در بستر اینترنت.

چه کسب و کارهایی از افیلیت مارکتینگ استفاده می کنند؟

سخن آخر

افیلیت مارکتینگ یکی از پولساز ترین ایده ها در فضای اینترنت است. اگر به فعالیت در فضای اینترنت علاقه داشته اما سرمایه ندارید، همکاری در فروش بهترین ایده است. اگر واقعا برای ورود به این حوزه مصمم هستید، باید مرحله ۱ را که توضیح دادم، به خوبی انجام دهید. مطمئن باشید که اگر در کار خود مصمم باشید، اتفاقات خوبی برایتان رخ خواهد داد.

آیا کسب درآمد از طریق همکاری در فروش را تجربه کرده اید؟ چه عواملی در موفقیت در این حوزه تأثیر گذار هستند؟ چه سایت های دیگری می شناسید که از این سیستم استفاده می کنند؟ می توانید نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

1 دیدگاه

نظر بده
  1. چند روز پیش یکی از دوستان من پکیج کسب درآمد بدون سرمایه ای به من معرفی کرده من خواستم ببینم اینجا کسی درباره این پکیج جدید که بدون سرمایه میتونه یک کسب و کار اینترنتی با یک کسب درآمد خوب تولید کنه اطلاع دارید شما. وب سایتی که به من معرفی کرده از شرکت تولید کننده این پکیج: https://maxmarketing.ir/
    همین آدرس هست که البته من به سایت شرکت مکس مارکتینگ مراجعه کردم فقط میخواستم از روش کار مطمعن بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: اشکان عسکری

از وقتی که یادمه علاقه های گوناگونی داشتم. بعد از بررسی های زیاد فهمیدم که از قضا یک چند پتانسیلی هستم! آدم درونگرایی هستم و همین خصلتم باعث شد که با وبلاگ نویسی آشنا بشم و به تازگی هم وارد دنیای جذاب تبلیغ نویسی شدم. کلی کار است که باید تجربه و تعداد زیادی مسیر ناشناخته وجود دارد که باید طی کنم.