in

متاورس چیست؟

همه چیز درباره متاورس

همه چیز درباره: متاورس چیست؟

متاورس چیست؟

برچسب ها: درباره متاورس , متاورس چیست؟

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “متاورس چیست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “درباره متاورس” یا “متاورس چیست؟” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

متاورس به جهانی است که مارک زاکربرگ و شرکتش به آن می اندیشند، دنیایی که با وجود اینترنت پر سرعت همه چیز را برای انسان ها آسان می کند.

می توان گفت که متاورس پیوند جهان فیزیکی با زندگی دیجیتال، دنیای آواتارها و نسل بعدی اینترنت است. نوعی واقعیت دیجیتال جایگزین که افراد در آن کار، بازی، تحصیل، خرید و معاشرت می‌کنند و دیگر نیازی به اتصال به اینترنت ندارند؛ چرا که همیشه در این دنیا «آنلاین» هستند. اسم آن را هرچه می‌خواهید بگذارید؛ متاورس، دنیای آینه، ابر واقعیت مجازی، مجیکورس یا اینترنت فضایی. اما یک چیز مسلم است: متاورس در راه است و قرار است در سبک زندگی بشر تحولی شگرف ایجاد کند.

اگر علمی تر نگاه کنیم متاورس نظریه‌ای درباره یک تکنولوژی جدید در آینده است. متاورس یک ابر واقعیت مجازی است که کاربران آن قادر خواهند بود از سر تا سر دنیا به آن متصل شوند. متاورس ورای مفهوم امروزی فضای مجازی بوده و در واقع ترکیبی از فضای مجازی، اینترنت و واقعیت افزوده است. آیندنگران معتقدند بشر طی صدها سال آینده به این فناوری دست می‌یابد. امروزه چندین پروژه در تلاش برای ساخت متاورس یا جهان‌هایی شبیه به آن هستند.

ویژگی های متاورس:

۱- متاورس همیشه فعال و «روشن» است؛

۲- به‌صورت زنده و در زمان واقعی تجربه می‌شود؛

۳- می‌تواند میزبان هر اندازه مخاطب باشد؛

۴-دارای اقتصادی کاملا پویا و مختص به خود است؛

۵-در سراسر پلتفرم‌ها و دنیاهای دیجیتال و فیزیکی گسترده شده است؛

۶-امکان انتقال دارایی‌های دیجیتال در سراسر این پلتفرم‌ها وجود دارد؛

۷- تجربیات و محتوای آن توسط کاربران و شرکت‌های بزرگ ایجاد می‌شود.

به عبارت دیگر، متاورس شبکه‌ای بسیار گسترده از محیط‌های مجازی همیشه فعال است که در آن افراد می‌توانند در قالب آواتار یا به کمک عینک‌های واقعیت افزوده با یکدیگر و اشیا دیجیتال اطراف خود تعامل داشته باشند؛ یعنی ترکیبی از واقعیت مجازی همه‌جانبه، بازی نقش‌آفرینی آنلاین چندنفره و وب‌گردی.

متاورس جانشین اینترنت امروزی است

کلمه متاورس Metaverse واژه‌ای ترکیبی متشکل از meta به معنی «فراتر» و universe به معنی «جهان» است و می‌توان آن را «فراتر از جهان» ترجمه کرد. این اصطلاح برای اولین بار در کتاب علمی‌تخیلی «سقوط برفی» (Snow Crash) نوشته نیل استفنسون در سال ۱۹۹۲ به کار برده شد. این نویسنده آمریکایی از واژه متاورس برای توصیف نوعی دنیای مجازی استفاده کرده بود که در آن قهرمان داستان در قالب آواتار خود با دیگران معاشرت می‌کند، خرید می‌کند و حتی دشمنان دنیای واقعی خود را شکست می‌دهد. البته خود مفهوم دنیایی شبیه متاورس پیش از این کتاب، در سال ۱۹۸۴ و با رمان سایبرپانکی نیورومنسر (Neuromancer) نوشته ویلیام گیبسون به شهرت رسیده بود.

مطالب مرتبط:

حمله سایبری چیست؟

مارک زاکربرگ کیست؟


این سوال با کد ( ID=4514 ) از آی پی ۱۸۵٫۱۱۱٫۸۳٫۱۱۶ در ۱۰/۰۸/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “متاورس چیست؟” و یا هر سوالی درباره “درباره متاورس” و “متاورس چیست؟” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر