in

چرا مرگ برای کافران ناخوشایند است؟

مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است؟

همه چیز درباره: ]چرا مرگ برای کافران ناخوشایند است؟

چرا مرگ برای کافران ناخوشایند است؟

برچسب ها: حالت مؤمنان را در هنگام مرگ , مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است؟

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “]چرا مرگ برای کافران ناخوشایند است؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “حالت مؤمنان را در هنگام مرگ” یا “مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است؟” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

وضعیت ما انسان‌ها نیز در هنگام رفتن از این دنیا با انسان‌های دیگر متفاوت است.
خداوند حکیم در قرآن می‌فرماید:
الَّذینَ تَتَوَفّاهُمُ المَلائِکَهُ طَیِّبینَ یَقولونَ سَلامٌ عَلَیکُمُ اُدخُلُوا الجَنَّهَ بِما کُنتُم تَعمَلونَ
همان کسانی که فرشتگان جانشان را – درحالی که پاکند – (می‌ستانند، و به آنان) می‌گویند: درود بر شما باد، به (پاداش) آنچه انجام می‌دادید به بهشت وارد شوید.و در جای دیگری از قرآن کریم می‌فرماید:

وَ لَو تَریٰ اِذ یَتَوَفَّی الَّذینَ کَفَرُوا المَلائِکَهُ یَضرِبونَ وُجوهَهُم وَ اَدبارَهُم وَ ذوقوا عَذابَ الحَریقِ

و اگر می‌دیدی هنگامی که فرشتگان جان کافران را می‌گیرند به صورت و پشت‌هایشان می‌زنند و (می‌گویند) عذاب سوزان را بچشید.
به مفهوم این دو آیه توجه کنید. از مقایسهٔ این دو آیه چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟
کسانی که در زندگی خود به خدا و پیامبرانش ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند، مانند پادشاه زیرک‌اند که رفتن از شهر، هیچ ترسی برایش نداشت؛ چرا که می‌دانند در زندگی جدید خود نیز در آرامش و راحتی به سر خواهند برد.

اما کافران و بدکارانی که تمام زندگی خود را به خوش گذرانی و تفریح در دنیا می‌پردازند و برای سفر خود توشه‌ای آماده نمی‌کنند، اصلاً دوست ندارند از این دنیا بروند؛ زیرا می‌دانند مرگ برای آنها به معنای پایان خوشی‌ها و سر آغاز سختی‌هاست.
اکنون این پرسش باقی می‌ماند که ما باید در دنیا چه کارهایی انجام دهیم تا هنگام سفر به جهان آخرت با سلام و درود فرشتگان روبه رو شویم؟ در درس بعد به پاسخ این پرسش خواهیم پرداخت.
خودت را امتحان کن (صفحۀ ۴۴ کتاب درسی)

مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است؟

چرا؟برای کافران و بد کاران؛ زیرا تمام زندگی خود را به خوش گذرانی و تفریح در دنیا می‌گذرانند و برای سفر خود توشه‌ای آماده نمی‌کنند. آنها اصلا دوست ندارند از این دنیا بروند، زیرا می‌دانند مرگ برای آنها به معنای پایان خوشی‌ها و سرآغاز سختی‌ها است.
حالت مؤمنان را در هنگام مرگ توضیح دهید.عده‌ای در زندگی خود به خدا و پیامبرانشان ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند {لذا خوشحال هستند}؛ چرا که می‌دانند در زندگی جدید خود نیز، در آرامش و راحتی به سر خواهند برد.

مطالب مرتبط:

به فرد تلاشگر چه می گویند؟

امام در کدام شهر به لایحه کاپیتولاسیون اعتراض کرد؟


این سوال با کد ( ID=4520 ) از آی پی ۱۸۵٫۱۱۱٫۸۳٫۱۱۶ در ۱۱/۰۸/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “]چرا مرگ برای کافران ناخوشایند است؟” و یا هر سوالی درباره “حالت مؤمنان را در هنگام مرگ” و “مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است؟” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر