in

فوت کوزه گری اثر کیست؟

نویسنده کتاب فوت کوزه گری

همه چیز درباره: فوت کوزه گری اثر کیست؟

فوت کوزه گری اثر کیست؟

برچسب ها: نویسنده کتاب فوت کوزه گری , نویسنده فوت کوزه گری

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “فوت کوزه گری اثر کیست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “نویسنده کتاب فوت کوزه گری” یا “نویسنده فوت کوزه گری” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

فوت کوزه گری کتابی است با موضوع داستان ها و مثل های ایرانی.
محتوای کتاب فوت کوزه گری جلد اول ، به بیان قصه های چهار هزار ضرب المثل فارسی پرداخته است که برای اکثر رده های سنی قابل استفاده است. در این مجموعه، داستان شکل گیری ضرب المثل، به زبانی ساده و روان بیان شده و همچنین ضرب المثل های مشابه آن و معنای کلمات دشوار را می توان مشاهده کرد. ضرب المثل های کتاب بر اساس حروف الفبا نوشته شده است. محتوای جلد اول از حرف (الف) شروع شده و تا حرف (ر) ادامه دارد و مابقی را در جلد دوم می توان مطالعه کرد.

آقای مصطفی رحماندوست در مقدمه ی این کتاب آورده است :چندسال پیش متوجه شدم آن هایی که در گفتار خود ضرب المثل به کار می برند یک سرو گردن از بقیه بالاترند. گفتم چرا بچه هایی که دوستشان دارم سری توی سرها بلند نکنند و حرف های معمولی شان را با مثل های شیرین فارسی در نیامیزند.

مروری بر کتـاب

کتاب فوت کوزه گری را می شود《 فرهنگ ضرب المثل های ایرانی برای نوجوانان》نامید.یکی از پرمخاطب ترین کتاب هاست ووجه تمایز آن با کتاب های مشابه زبان گویا و سلیس آن و ارائه ی داستان ها و ریشه های ضرب المثل ها برای بهتر به خاطر سپردن مثل های ایرانی است. رواج قصه گویی و قصه خوانی در خانه ها و آشنایی بچه ها با کلمات ریتمیک قبل از اینکه خواندن و نوشتن را یاد بگیرند ،از اهداف این کتاب می باشد.نویسنده سعی دارد با رایج کردن قصه گویی در خانه ها چیزی بنویسد که بچه ها از خواندن آن لذت ببرند.این اثر قصه ی پدید آمدن ضرب المثل های فارسی در ادبیات فارسی را تشریح کرده است.

چکیده

فوت کوزه گری، یعنی کوتاه ترین راه رسیدن به موفقیت. آن هم راهی که دیگران از آن خبر نداشته باشند. هر ضرب المثلی راهی است برای زیبا سخن گفتن و تأثیر گذاشتن بر دیگران و خودش نوعی فوت کوزه گری است. حالا چه طوری؟ این قصه سر دراز دارد و باید توی صفحه های کتاب بگردی و پیدا کنی. در این کتاب ریشه ها، کاربردها و قصه های بیش از چهار هزار ضرب المثل برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است. با این حساب این تو و این هم هزاران راه زیبا برای تأثیر گذاشتن بر دیگران.

اولین سوره ای که بر پیامبر نازل شد؟


این سوال با کد ( ID=4548 ) از آی پی ۱۶۲٫۵۵٫۱۷۵٫۹۴ در ۱۶/۰۸/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “فوت کوزه گری اثر کیست؟” و یا هر سوالی درباره “نویسنده کتاب فوت کوزه گری” و “نویسنده فوت کوزه گری” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر