in

شوش پایتخت کدام حکومت بود؟

شوش پایتخت کدام سلسله بود؟

همه چیز درباره: شوش پایتخت کدام حکومت بود؟

شوش پایتخت کدام حکومت بود؟

برچسب ها: شوش پایتخت سلسله ها, مرکز حکومت ایلام

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “شوش پایتخت کدام سلسله بود؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “شوش پایتخت کدام سلسله بود” یا “مرکز حکومت ایلام” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

شوش از اوایل هزاره چهارم قبل از میلاد مسیح، موجودیت خویش را در صحنه تاریخ نشان داده و از همان ابتدا به عنوان مرکزی هنری، صنعتی، تجاری و سیاسی محسوب می‌شده‌است. شهر شوش، در زمان ایلامی‌ها به خاطر همین موقعیت ویژه، به عنوان پایتخت سیاسی، مذهبی انتخاب گردیده و تا سال ۶۴۰ قبل از میلاد مسیح که این شهر توسط آشور بانیپال، پادشاه آشور، ویران گردید، اهمیت خود را حفظ کرده کرد.

در این شهر از دوره‌های دیگر تاریخی ایران مثل ساسانیان و دوره اسلامی، آثار و مدارک فراوانی بدست آمده‌است. این ویژگی‌ها باعث گردیده که این شهر به عنوان موزه‌ای از دوره‌های مختلف پیش از تاریخ و تاریخی و اسلامی ایران (تا قرن ۵ هجری قمری) تبدیل گردد.

شهر باستانی شوش از مراکز تمدن قدیم، از معروفترین شهرهای دنیا، پایتخت چند هزار ساله مملکت ایلام و همچنین پایتخت زمستانی امپراطوری هخامنشی بوده‌است.

شوش در حال حاضر یکی از شهر های مهم استان خوزستان است. و از نظر گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

روم غربی چگونه نابود شد؟


این سوال با کد ( ID=4553 ) از آی پی ۱۸۵٫۱۱۱٫۸۳٫۱۱۶ در ۱۷/۰۸/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “شوش پایتخت کدام سلسه بود؟” و یا هر سوالی درباره “شوش مرکز کدام سلسله بود” و “پایتخت کدام سلسله شوش بود؟” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر